Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (29)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (7577)Реферативна база даних (37394)Книжкові видання та компакт-диски (2573)Журнали та продовжувані видання (60)
Пошуковий запит: (<.>K=РОЗПОДІЛ$<.>+<.>K=ОБОВ$<.>+<.>K=ЯЗКІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 205
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   підручник   
1.

Ковбасенко, Ю. І.
Зарубіжна література [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів : рівень стандарту / Ю. І. Ковбасенко. - К. : Грамота, 2010. - 280 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник повністю відповідає чинній програмі для 10 класів (рівень стандарту). У ньому розглянуто провідні тенденції розвитку літературного процесу ХІХ ст. (епохи реалізму та раннього модернізму) на прикладах життя і творчості Стендаля, О. де Бальзака, Ф. Достоєвського, Л. Толстого, В. Вітмена, Ш. Бодлера, П. Верлена, А. Рембо та О. Уайльда. Підручник зорієнтований на роботу школярів під керівництвом учителя та самостійне опрацювання ними навчального матеріалу. Наявність обов’язкового та додаткового літературознавчого й культурологічного матеріалу допоможе учням успішно підготуватися до різноманітних форм поточного та підсумкового моніторингу (у т.ч. ЗНО) навчальних досягнень не лише із зарубіжної та української літератур, а й також з історії та інших суміжних дисциплін.



Кл.слова:
культура -- художня література

   Тип видання:   підручник   
2.

Ковбасенко, Ю. І.
Зарубіжна література [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів : академічний рівень, профільний рівень / Ю. І. Ковбасенко. - К. : Грамота, 2010. - 320 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник повністю відповідає програмі із зарубіжної літератури для профільних 10 класів (академічний рівень, профільний рівень). У ньому розглянуто провідні тенденції розвитку літературного процесу ХІХ ст. (епохи реалізму та раннього модернізму), а також життєвий та творчий шлях і ідейно-художні особливості творів Стендаля, О. де Бальзака, Ч. Діккенса, Ф. Достоєвського, Л. Толстого, М. Некрасова, В. Вітмена, Ш. Бодлера, П. Верлена, А. Рембо, Е. Золя та О. Уайльда. Наявність обов’язкового та додаткового літературознавчого й культурологічного матеріалу допоможе учням ефективно підготуватися до різноманітних форм поточного та підсумкового моніторингу (у т. ч. ЗНО).



Кл.слова:
культура -- художній твір

   Тип видання:   словник   
3.

Вакарюк, Людмила Олександрівна.
Український словотвір у термінах [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. О. Вакарюк, С. Є. Панцьо. - Т. : Джура, 2007. - 260 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику-довіднику представлено у максимально повному обсязі терміносистему одного з рівнів української мови — словотвору. Реєстр охоплює як найуживаніші, так і новаторські терміни сучасного мовознавства, які добиралися із найбільш авторитетних словникових видань та наукових праць з проблем дериватології. Пропонований словник охоплює близько 1500 реєстрових одиниць. У словнику-довіднику подаються як структурні варіанти багатослівних термінів, так і синонімічні терміни. Дефінітивна частина включає авторське тлумачення термінів, а також цитування визначень з використаних джерел. Окрім того, словникова стаття супроводжується обов'язковим ілюстративним матеріалом і короткою етимологічною довідкою.



Кл.слова:
терміносистема -- семантика

   Тип видання:   підручник   
4.

Примак, Т. О.
Маркетинг [Електронний ресурс] / Т. О. Примак. - 2-е вид., виправл. і доп.. - К. : Изд-во МАУП, 2004. - 228 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглянуто комплекс питань з маркетингу. Особливу увагу приділено сутності концепції маркетингу, зовнішньому маркетинговому середовищу та його дослідженню, маркетинговій товарній політиці, маркетинговій ціновій політиці, маркетинговій політиці комунікацій та її складовим, маркетинговій політиці розподілу, а також управлінню маркетингом. Для студентів, аспірантів, викладачів, фахівців, які цікавляться питаннями маркетингу і працюють у цій сфері.



Кл.слова:
економіка -- ринок -- ціна -- товар

   Тип видання:   підручник   
5.

Боровков, Александр Алексеевич.
Математическая статистика. Оценка параметров. Проверка гипотез [Електронний ресурс] / А. А. Боровков. - М. : Наука, 1984. - 472 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга написана на основании лекций, которые читались автором в течение многих лет на 3-м курсе математического факультета Новосибирского университета. Книга охватывает широкий круг вопросов, включающий в себя основания современной математической статистики, предельные теоремы для эмпирических распределений и основных типов статистик, основы теории оценок и теории проверки гипотез. Излагаются, в частности, методы отыскания оптимальных и асимптотически оптимальных процедур. Книга рассчитана на аспирантов и студентов математических и физических специальностей высших учебных заведений.



Кл.слова:
перевірка гіпотези -- вибірка -- емпіричне розподілення

   Тип видання:   словник   
6.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид.. - К. : Наукова Думка, 2005. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Словнику-довіднику подаються офіційні імена, уживані в Україні,та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичнихтворів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені. Недарма ж великі українські князі носили такі славні імена, як Володимир (володар світу і людей), Ізяслав (той, хто славу здобуває), Святослав, Мстислав, Ярополк… Духовна міць, яка входила в них через надані ймення, робила князів непереможними. Адже в іменах завжди містилося добре віщування, побажання добробуту, захисту Богів, надія на кращу синовню чи доччину долю. І, мабуть, немає матері, яка б не назвала свою гарну доньку Любомирою (яку в миру люблять), Світланою (світлою, чистою) або Миланою (яка для всіх мила, якою милуються). Обираючи майбутнє ймення для дитини, батьки хотіли, щоб разом з ним вона отримала і захисника згори, божого охоронця. Так, вважалося, що Мирослави присвячені Богові Миру, Ярослави – Ярилу, а про Богуславів і Богданів дбатимуть Боги, які подарували родині бажану дитинку. Вважалося також, що той, хто назве немовля непривабливим іменем як-от Неждан, Нелюбима, Немира, збереже її від злого ока, яке, нібито, не зверне уваги на дитину, яку не ждали або не люблять. Але вже доведено, що подібні ймення тільки заважатимуть людині в житті, адже несуть в собі силу-силенну негативу. Дослідники вважають, що імена творилися за допомогою первісного арійського способу, який передбачає врахування всього комплексу релігійних та соціальних уявлень давнього суспільства. Навіть вважається, що імена були розподілені за кастовими прошарками, що зараз вже втратило своє значення. Крім того, імена могли втілювати як верхній, так і нижній Божественний світ. У давніх українців не було чітко вираженого протиборства між “темним” і “світлим”, кожне начало мало власне призначення, і від їх взаємодії творилося життя. Ще в давні часи, як засвідчують джерела, був звичаєвий набір двоосновних імен. Але й ці складові частини імен могли формуватися з більш простих елементів, які також слід враховувати, бо вони можуть іноді давати відмінне тлумачення. Існують імена, в яких виражено побажання здобути славу (Святослав, Ростислав), бути мужнім і відважним воїном (Ратимир, Ратибор, Ярополк), проявляти миролюбність (Миролюб, Любомир). Імена, які висловлюють гостинність (Гостирад, Милогост, Доброгост), можна пояснити і як очікування в родині бажаної дитини, яка прийшла на цей світ добрим гостем. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богурад), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл).



Кл.слова:
ономастика

   Тип видання:   підручник   
7.

Кобзарь, А. И.
Прикладная математическая статистика [Електронний ресурс] : для инженеров и научных работников. / А. И. Кобзарь. - М. : Физматлит, 2006. - 816 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассматриваются способы анализа наблюдений методами математической статистики. Последовательно на языке, доступном специалисту - не математику, излагаются современные методы анализа распределений вероятностей, оценки параметров распределений, проверки статистических гипотез, оценки связей между случайными величинами, планирования статистического эксперимента. Основное внимание уделено пояснению примеров применения методов современной математической статистики. Книга предназначена для инженеров, исследователей, экономистов, медиков, аспирантов и студентов, желающих быстро, экономично и на высоком профессиональном уровне использовать весь арсенал современной математической статистики для решения своих прикладных задач.



Кл.слова:
ймовірість -- розподілення -- випадкова величина

   Тип видання:   нормативно-правовий акт   
8.


Сімейний кодекс України [Електронний ресурс]. - К. : [б. в.], 2002. - 79 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
право -- обов'язок -- опікунство -- дитина

   Тип видання:   підручник   
9.

Щупак, І. Я.
Всесвітня історія [Електронний ресурс] : підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів / І. Я. Щупак, Л. В. Морозова. - Запоріжжя : Прем'єр, 2010. - 272 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник побудований згідно з діючою державною програмою з історії. Структура підручника включає п'ять тем, які, у свою чергу, поділяються на параграфи. Відповідно до програми, в окремих параграфах за особливою системою поданий матеріал для узагальнення. Виклад тексту має свої особливості. Одна з них - певний порядок структурування тексту, що сприяє розумінню навчального матеріалу. Обов'язкові для запам'ятання терміни і поняття, дати виділені червоним кольором і подаються там, де вони згадуються в підручнику. Додаткова інформація подається у рубриках «Свідчать доку менти», «Свідчать історики», «Мовою цифр», «Роздуми з приводу», «Подробиці». Рубрика «Гіпотези» дає можливість учням за допомогою вчителя обдумати та обговорити можливі шляхи розвитку історичних процесів, для чого треба застосувати власну уяву, творче мислення.



Кл.слова:
шкільна програма -- школа -- освіта

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Бурков, В. Н.
Модели и методы мультипроектного управления [Електронний ресурс] / В.Н. Бурков, О.Ф. Квон, Л.А. Цитович. - М. : ИПУ РАН, 1997. - 62 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В работе рассматриваются вопросы, связанные с распределением ресурсов между несколькими независимыми проектами. Задача заключается в минимизации времени завершения всех проектов или взвешенной суммы времен завершения. Описываемый подход основан на представлении каждого проекта в виде отдельной операции (агрегирование). Затем решается задача оптимального распределения ресурсов по множеству независимых операций. Получив распределение ресурсов на каждом проекте, можно для каждого проекта решить задачу распределения ресурсов по операциям проекта. Дается описание методов распределения ресурсов по множеству независимых операций и методов агрегирования проектов. Рассмотрена также прикладная задача финансирования инвестиционных проектов.



Кл.слова:
розподіл ресурсів

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.

Філімоненков, О. С.
Фінанси підприємств [Електронний ресурс] : навчальний посібник / О. С. Філімоненков. - 2-е вид., перероб. і доп.. - К. : Вид-во МАУП, 2004. - 328 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглядаються фінанси підприємств і принципи їх організації; грошові кошти, канали їх надходження, порядок зберігання і витрачання; фінансові результати, їх види, порядок формування і розподілу; податки, їх класифікація, порядок розрахунку і сплати в бюджет; організація оборотних коштів і кредитування підприємств; капітальні вкладення, їх види, порядок здійснення і фінансування; фінансове планування, його види і характеристика; зміст і порядок складання фінансового плану підприємства. Для студентів економічних спеціальностей, які вивчають курс "Фінанси підприємств", і практичних працівників, які займаються питаннями економіки, бухгалтерського обліку та оподаткування підприємств.



Кл.слова:
гроші -- фінансування -- бюджет

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.

Гмурман, В. Е.
Теория вероятностей и математическая статистика [Електронний ресурс] : учебное пособие для вузов / В. Е. Гмурман. - 4-е изд., доп.. - М. : Высшая школа, 1972. - 368 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга cодержит весь материал новой программы по теории вероятностей и математической статистике. Добавлены главы: показательное распределение, проверка статистических гипотез, однофакторный дисперсионный анализ. Большое внимание уделено статистическим методам обработки экспериментальных данных; приведены удобные расчетные таблицы. В конце каждой главы помещены задачи с ответами. Книга предназначается для студентов инженерно-экономических институтов и факультетов, а также будет полезной инженерам и экономистам, применяющим вероятностные и статистические методы при решении практических задач.



Кл.слова:
розподілення -- статистична гіпотеза

   Тип видання:   підручник   
13.


Сімейне право України [Електронний ресурс] : підручник для студентів вузів / за ред. Ю. С. Червоного. - К. : Істина, 2000. - 400 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику висвітлені основні питання навчальної дисципліни "Сімейне право України": поняття сімейного права, його предмет та метод, функції, принципи; історія розвитку сімейного законодавства України; сімейні правовідносини; шлюб, права та обов'язки подружжя, а також батьків і дітей; форми виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, права та обов'язки інших членів сім'ї та родичів, а також питання застосування Сімейного кодексу України до іноземців та осіб без громадянства, застосування законів іноземних держав та міжнародних договорів в Україні.



Кл.слова:
виховання -- батьківство

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.

Желібо, Є. П.
Безпека життєдіяльності: навчальний посібник для студентів вищих закладів освіти України I-IV рівнів акредитації [Електронний ресурс] / Є. П. Желібо, Н. М. Заверуха, В. В. Зацарний ; за ред.: Є. П. Желібо, В. М. Пічі. - К. : Каравела ; Л. : Новий Світ-2000, 2001. - 320 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику розглядаються основи безпеки життєдіяльності як комплекс взаємозв'язків у систвмі «людина - життєве середовище» різного рівня. Значна увага приділена людині, її фізіологічним та психологічним особливостям, медико-біологічним та соціальним проблемам здоров'я. Висвітлюються основні аспекти взаємодії в системі «людина — життєвв середовище», джерела небезпеки та породжені ними фактори, що призводять до порушення життєдіяльності людей у повсякденних умовах виробництва й побуту та спричиняють надзвичайні ситуації. Наведена характеристика природних, техногенних, соціально-політичних та комбінованих небезпек. Особливу увагу приділено питанням запобігання надзвичайних ситуацій, організації дій для усунення їхніх негативних наслідків, наданню першої долікарської допомоги потерпілим, питанням організації та управління безпекою життєдіяльності. Кількісні характеристики техногенних небезпек, ступінь їх впливу, конкретні методи та способи попередження або зниження їх негативних наслідків представлені в загальному вигляді. Пояснюється такий підхід тим, що ці питання будуть опрацьовані при наступному за «Безпекою життєдіяльності» (БЖД) вивченні навчальних дисциплін: «Охорона праці», «Охорона праці в галузі», «Цивільна оборона». Навчальний посібник відповідає навчальній програмі нормативної дисципліни «Безпека життєдіяльності» для вищих закладів освіти I-IV рівнів акредитації, затвердженої Міністерством освіти України 4 грудня 1998 р. Розрахований на студентів та викладачів. Може бути використаний як підручник на курсах підвищення кваліфікації вчителів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій, представництв галузевих міністерств.



Кл.слова:
довкілля -- охорона праці

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Драгоманов, М. П.
Про українських козаків, татар та турків [Електронний ресурс] / М. П. Драгоманов. - К. : Дніпро, 1991. - 45 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця раритетна праця видатного українського історика, філософа й публіциста вперше побачила світ у Києві напередодні тотальної заборони українства Емським указом 1876 р., коли сам автор був політемігрантом. Професор Київського, а потім Софійського університетів Михайло Драгоманов вважав за почесний громадянський обов'язок написати популярне дослідження з історії народу, що й реалізував у цьому творі.



Кл.слова:
козацтво

   Тип видання:   монографія   
16.

Вєтров, І. Г.
Червона армія і рейхсвер [Електронний ресурс] : військово-технічна співпраця у 1922-1933 рр. / І. Г. Вєтров, О. Шевченко. - К. : Генеза, 2008. - 248 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на основі системного аналізу широкої джерельної бази та наукової літератури досліджуються та аналізуються основні напрями, форми, наслідки військово-технічного співробітництва СРСР та Веймарської республіки у 1922-1933 рр, періоду, що і на сьогоднішній день залишається найменш дослідженим у історіографії радянсько-німецьких військово-політичних зв'язків 1-ої пол. 20 ст. Детально прослідковуються й висвітлюються деякі закономірності та особливості співробітництва, завдяки яким в обох країнах відбудовувався і розвивався військовий потенціал. Характеризуються зовнішньополітичні фактори, які обумовили розвиток військового співробітництва між країнами з урахуванням міжнародної ситуації та внутрішніх соціальних і політичних факторів



Кл.слова:
військове співробітництво -- тоталітаризм

   Тип видання:   підручник   
17.

Самойленко, А. М.
Диференціальні рівняння у прикладах і задачах [Електронний ресурс] / А. М. Самойленко, С. А. Кривошея, М. О. Перестюк. - К. : Вища школа, 1994. - 455 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У повному обсязі викладено матеріал нормативного курсу звичайних диференціальних рівнянь. Представлено основні практичні методи розв'язання лінійних і нелінійних рівнянь і систем, елементарні підходи до їх геометричного й якісного аналізу, а також фундаментальні теоретичні факти: теореми існування, єдиності, продовжуваності розв'язків, їх неперервної та диференційовної залежності від параметрів, стійкості за Ляпуновим.



Кл.слова:
лінійне рівняння -- коефіцієнт

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Лєвашов, Н. В.
Неоднорідний Всесвіт [Електронний ресурс] : науково-популярне видання / Н. В. Лєвашов. - Архангельск : [б. в.], 2006. - 396 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі автор викладає свою теорію простору. Ця теорія дозволяє пояснити практично всі явища живої і неживої природи. Розглядаючи взаємодію безперервно мінливого неоднорідного простору з матерією, яка має конкретні властивості і якості, автор вводить поняття «квантування простору за матеріями». Подібний підхід дозволяє звести всі природні явища в одну гармонійну, не суперечливу систему. І, як наслідок, вперше з’являється можливість пояснити природу гравітаційного, магнітного та електричного полів, як результат взаємодії неоднорідного простору з неоднорідно розподіленою в ньому матерією. Використовуючи принцип неоднорідності, автор показує єдність законів природи на рівні макро- і мікрокосмосу. Уперше сформульовані необхідні та достатні умови для виникнення життя не лише на нашій планеті, але і на мільярдах інших планет із моменту їх виникнення. Книга буде цікавою як для учених і філософів, фахівців, викладачів, так і для широкого кола читачів, кому небайдужі проблеми пізнання життя на Землі і досягнення вищого рівня свідомості розумної матерії.



Кл.слова:
теорія простору

   Тип видання:   підручник   
19.


Онкологія [Електронний ресурс] : підручник / за ред. Б. Т. Білинського, Ю. М. Стернюка, Я. В. Шпарика. - 3-е вид., доп. і перероб.. - К. : Здоров'я, 2004. - 528 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику вміщено відомості із заrальної та спеціальної онколоriі. Наведено дані, що стосуються сучасноrо розуміння етіолоrії і патоrенезу злоякісних пухлин, а також взаємозв'язків орrанів та пухлини. Наведено статистичні дані про захворюваність в Україні. Розrлянуто епідеміолоriю, етіолоrію, патолоrічну анатомію, передпухлинні стани, клініку та діаrностику окремих пухлин. В опису конкретних локалізацій раку використано Міжнародну класифікацію TNM 2002 р. Висвітлено принципи лікування та реабілітаціЇ онколоrічних хворих з урахуванням сучасних досяrнень oнкoxipypriї, променевої і xiмioтeрапії пухлин, а також можливостей ropмoнo й імунотерапїі. Матеріал викладено відповідно до міжкафедральної проrpами з онколоrії МОЗ України для студентів лікувальних факультетів.



Кл.слова:
етіологія -- патогенез

   Тип видання:   методичний посібник   
20.


Чи готові ми до школи? [Електронний ресурс] : велика книга тестів / уклад. В. Федієнко. - Х. : Школа, 2010. - 128 с.. - (Крок до школи)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Усі ми знаємо, що тестування дитини під час вступу до школи не передбачене чинними законодавчими нормами. Але це на папері. На практиці ж тестування буде обов’язковим етапом під час вступу до гімназії або ж просто до престижної школи. Більше того, те саме тестування, тільки під назвою «співбесіда», швидше за все, буде запропоноване дитині під час вступу до будь-якого навчального закладу... Під час добирання завдань для цієї збірки використовувалися матеріали й вимоги таких програм для виховання та розвитку дітей у дошкільних закладах: «Малятко», «Дитина», «Я у світі». А найголовніше — реальні тестові завдання, які широко застосовуються під час співбесід із дітьми, що вступають до школи



Кл.слова:
тестування -- школа
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського