Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (1310)Реферативна база даних (6487)Книжкові видання та компакт-диски (536)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІПІД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
1.

Кучеренко, Н. Е.
Биохимия [Електронний ресурс] : учебник для вузов / Н. Е. Кучеренко. - К. : Вища школа, 1988. - 432 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Учебник является частью учебного комплекса по курсу «Биохимия». В нем в доступной форме рассмотрены современные представления о структуре, свойствах, обмене и биологической роли белков, нуклеиновых кислот, углеводов, липидов и других биологически важных соединений в живом организме. Охарактеризованы структура и свойства биологических мембран, дано представление о биоэнергетике, фотосинтезе, путях регуляции обмена веществ в клетке и организме в целом.



Кл.слова:
білок -- нуклеїнова кислота -- вуглевод -- ліпід -- біоенергетика -- фотосинтез

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Хімічні науки   
2.

Ластухін, Ю. О.
Хімія природних органічних сполук [Електронний ресурс] : навч. посібник / Ю. О. Ластухін. - Л. : Львівська політехніка, 2005. - 560 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні викладено основні відомості про найважливіші класи природних органічних сполук, які мають життєво необхідне значення для організмів тварин і людини - вуглеводи, амінокислоти, білки, нуклеїнові кислоти, ліпіди, алкалоїди, антибіотики, вітаміни, токсини, запашні речовини, барвники та ензими. Видання розраховане на студентів біотехнологічних, хіміко-технологічних спеціальностей вищих навчальних закладів III і IV рівнів акредитації і може бути використане для студентів фармацевтичних, харчових, медичних, і біологічних напрямків вищої освіти.



Кл.слова:
вуглевод -- амінокислота -- білок

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
3.

Гонський, Я. І.
Біохімія людини [Електронний ресурс] / Я. І. Гонський, Т. П. Максимчук. - Т. : Укрмедкнига, 2001. - 736 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику «Біохімія людини» на основi сучасих досягнень науки викладено головнi поняття з усix роздiлiв бiоxiмii людини відповідно до програми для студентів медичниx та фармацевтичниx факультетав вищиx навчальниx закладiв. Розглянуто структуру та метаболізм бiлкiв, вуглеводів, ліпідів, нуклеiновиx кислот та інших органiчниx i неорганiчниx речовин. Наведено сучасні данi з біохімії кровi, нервовоi та сполучної тканин, м'язiв, печiнки, нирок, висвітлено меxанiзми функцiонування iмунної системи та структуру i функції мембранниx утворень у клiтинаx. Наведено матерiали з клінічної бiоxiмiї та молекулярної біології. Велику роль відведено висвiтленню регуляції метаболiчниx процесiв i ix порушень при найпоширенiшиx патологiчниx станаx печiнки, нирок, серцево-судинної системи, ендокринниx органiв, спадковиx заxворюванняx. 3 метою полегшення засвоення матерiалу в підручник введено типовi тестовi завдання з рiзниx розділів бiоxiмii та відповіді на ниx, а також тлумачний словник найпоширенiшиx бiоxiмiчниx термінів. Пiдручник «Біохімія людини» буде корисний для аспірантів, бiологiв та лiкарiв, якi цікавляться біологiчними процесами, що перебігають у живому органiзмi на молекулярному рiвнi.



Кл.слова:
вуглевод -- ліпід -- сердцево-судинна система -- спадкове захворювання

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Хімічні науки   
4.
 


Гоцуляк, Л. О.
Біонеорганічна, фізколоїдна і біоорганічна хімія [Електронний ресурс] / Л. О. Гоцуляк. - О. : Одес. держ. мед. ун-т, 1999. - 248 с.. - (Серія "Бібліотека студента-медика")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглянуто основні відомості з хімії біогенних елементів, елементи хімічної термодинаміки й основи хімічної кінетики. Викладено властивості істинних розчинів, колоїдів і розчинів високомолекулярних сполук. Розглянута реакційна здатність біологічно активних гетерофункціональних органічних речовин, у тому числі ліпідів, вуглеводів, амінокислот, білків, а також нуклеїнових кислот і гетероциклічних сполук. Велика увага приділена медико-біологічному аспекту розглянутих питань. Затверджено Центральним методичним кабінетом з вищої медичної освіти МОЗ України як навчальний посібник для студентів вищих медичних закладів освіти ІІІ–ІV рівнів акредитації.



Кл.слова:
хімічна кінетика -- хімічна термодинаміка

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
5.

Губський, Ю. І.
Біологічна хімія [Електронний ресурс] : підручник / Ю. І. Губський. - К. ; Вінниця : Нова Книга, 2007. - 656 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник "Біологічна хімія" містить систематизований виклад курсу біологічної хімії відповідно до програми з дисципліни, затвердженої для студентів вищих медичних навчальних закладів IV рівня акредитації. В основному тексті підручника розглянуті структура та ферментативні реакції перетворення основних класів біомолекул - білків, амінокислот, вуглеводів, ліпідів, нуклеотидів, порфіринів; висвітлені питання будови та властивостей інформаційних нуклеїнових кислот ДНК і РНК, молекулярної біології та генетики, біохімічні основи фізіологічних функцій організму людини та їх нейрогуморальної регуляції. Значну увагу приділено молекулярним механізмам функціонування клітин крові, печінки, м'язів, нирок та нервової системи. Розглянуті біохімічні основи патогенезу атеросклерозу, цукрового діабету, ожиріння, хвороб ендокринної, імунної системи та сполучної тканини. Кожен розділ підручника містить, крім інформаційного матеріалу, набір тестових завдань для самоперевірки та контролю засвоєння знань.



Кл.слова:
молекулярна біологія -- генетика -- біохімія

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
6.

Губський, Юрій Іванович.
Біологічна хімія [Електронний ресурс] : підручник для студентів вузів / Ю. І. Губський. - К. ; Т. : Укрмедкнига, 2000. - 508 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В підручнику викладений курс біологічної хімії відповідно до програми для студентів вищих медичних навчальних закладів: розглянуті структура та ферментативні реакції перетворення основних класів біомолекул — білків, амінокислот, вуглеводів, ліпідів, вітамінів, нуклеотидів, інформаційних нуклеїнових кислот. Висвітлені питання молекулярної біології та генетики, біохімічні основи фізіологічних функцій організму людини та їх нейрогормональної регуляції, молекулярні механізми виникнення найбільш поширених патологічних процесів (атеросклерозу, цукрового діабету, ожиріння) та спадкових ензимопатій. Значну увагу приділено молекулярним механізмам функціонування клітин крові, печінки, м’язів, імунної, нервової системи, ензимодіагностиці та біохімічним засадам фармакотерапії порушень обміну речовин. Підручник може бути також використаний аспірантами, спеціалістами та науковцями, що працюють в галузі загальної і медичної біохімії, фармакології, мікробіології та інших біомедичних наук.



Кл.слова:
молекулярна біологія -- генетика -- біохімія

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
7.

Пазюк, Л. М.
Загальна цитологія [Електронний ресурс] / Л. М. Пазюк ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : Університет “Україна”, 2010. - 101 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Нині найприйнятнішою є рідинно-мозаїчна модель структури мембрани, висунута С. Сенгером і Дж. Нікольсоном у 1972 р. й удосконалена С. Сенгером у 1981 р. За цією моделлю певна частина ліпідів, що входить до складу плазматичної мембрани (близько 30 %) пов'язана з внутрішніми білками, а інші перебувають у рідкому стані, формуючи "ліпідне озеро", в якому "вільно плавають" внутрішні білки. На поверхні ж ліпідного шару розташовуються водорозчинні (поверхневі) білки. Ця модель передбачає можливість взаємодії поверхневих і внутрішніх або інтегральних мембранних білків з утворенням специфічних агрегатів (усередині або на поверхні мембрани) з гідрофільними порами чи каналами. Дана модель не суперечить і набутим численним доказам як хімічної, так і структурної гетерогенності клітинних мембран. І хоча всі мембрани мають певну хімічну та структурну подібність (організація ліпідів у вигляді бішару, наявність поверхневих і внутрішніх, у тому числі інтегральних, білків і вуглеводів на зовнішніх боках плазматичних мембран), різні види мембран мають різний якісний і кількісний склад ліпідних, білкових і вуглеводних компонентів. Так, мембрани з домінуючою бар'єрною та ізоляційною функцією (наприклад, мієлінові волокна) мають вищий вміст ліпідів (до 80 % складу мембрани), функціонально активні мембрани (мембрани ЕПР, мітохондрій) містять більше білків (до 70 %).



Кл.слова:
мікробіологія -- клітина тіла -- організм

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
8.

Ластухін, Ю. О.
Хімія природних органічних сполук [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Ю. О. Ластухін ; Національний університет "Львівська політехніка". - Л. : Інтелект-Захід, 2005. - 558 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні викладено основні відомості про найважливіші класи природних органічних сполук, які мають життєво необхідне значення для організмів тварин і людини - вуглеводи, амінокислоти, білки, нуклеїнові кислоти, ліпіди, алкалоїди, антибіотики, вітаміни, токсини, запашні речовини, барвники та ензими. Видання розраховане на студентів біотехнологічних, хіміко-технологічних спеціальностей вищих навчальних закладів III і IV рівнів акредитації і може бути використане для студентів фармацевтичних, харчових, медичних, і біологічних напрямків вищої освіти.



Кл.слова:
антибіотики -- вітаміни -- токсини -- барвники -- амінокислоти

   Тип видання:   монографія   
9.


Бальнеокардіоангіологія [Електронний ресурс] : вплив бальнеотерапії на курорті Трускавець на серцево-судинну систему та фізичну працездатність / Національна академія наук України, Інститут фізіології імені О. О. Богомольця ; за ред. І. Л. Поповича [та ін.]. - Київ : Комп'ютерпрес, 2005. - 230 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 5.30 Мб


В монографії відображені результати пріоритетних досліджень трускавецькою науковою школою бальнеології термінових і курсових ефектів бальнеочинників курорту, передовсім біоактивної води Нафтуся, на інтракардіальну, центральну і периферійну гемодинаміку та їх холінергічно-адренергічний, гуморальний і катіонтранспортний механізми. Створено математичну модель прогнозування виявленого спектру гемодинамічних ефектів за низкою початкових гемодинамічних, регуляторних та метаболічних параметрів. Вперше вивчено вегетативно- ендокринні і метаболічні механізми із створенням математичних моделей різноскерованих ефектів бальнеотерапевтичного комплексу курорту Трускавець на фізичну працездатність різних контингентів хворих. В експерименті на щурах вперше показано, що актотропні ефекти бальнеотерапевтичного комплексу відтворюються головною його компонентою – біоактивною водою Нафтуся. Вперше продемонстровано можливість надійного прогнозування як характеру, так і вираженості актотропного ефекту за низкою початкових параметрів навантажувального тесту, вегетативно-ендокринної регуляції, гемодинаміки та метаболізму, включених в дискримінантні функції та рівняння множинної регресії. Доказана можливість поліпшення актотропних ефектів бальнеотерапевтичного комплексу курорту.



Кл.слова:
серцево-судинна система -- електролітний обмін -- ліпідний обмін -- аеробіка

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
10.

Ткаченко, О. А.
Мінливість Mycobacterium bovis [Електронний ресурс] : монографія. I том / О. А. Ткаченко ; ред.: М. П. Гончаренко, В. О. Олексенко. - Дніпро : Редакційно-видавничий відділ Дніпровського державного аграрно-економічного університету, 2017. - 396 с.

  Текст у форматі PDF 90.33 Мб


У монографії узагальнені результати багаторічних експериментальних досліджень автора, а також дані вітчизняної і зарубіжної літератури по одному з найбільш актуальному і недостатньо вивченому питанню сучасної мікробіології – про L-форми мікобактерій туберкульозу та їх біологічний цикл розвитку. Послідовно викладений в динамиці пасажів через щільне живильне середовище біологічний цикл розвитку M. bovis характеризується закономірною зміною культуральних, тинкторіальних властивостей на тлі мінливості морфології, зміни (зниження) біологічної активності, вмісту загальних ліпідів, довго- і коротколанцюгових вільних жирних кислот та дисоціацією збудника (палички, ниткоподібні форми, зерна, L-форми, елементарні тільця) туберкульозу, набуттям можливості розмножуватися та накопичуватися за низької плюсової температури (3 ºС), коли прикінцевою стадією розвитку є некислотостійкі зерна (за 37 ºС – елементарні кислотостійкі тільця), а також імуногенною активністю на тлі низької / відсутньої сенсибілізувальної здатності. Одержані дані розкривають один із можливих патогенетичних механізмів ендогенної туберкульозної інфекції та обґрунтовують можливі шляхи подальшої профілактики та боротьби з нею.



Кл.слова:
експериментальні дослідження -- біологічна активність -- біохімічна активність
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського