Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (14)Автореферати дисертацій (1374)Реферативна база даних (8434)Книжкові видання та компакт-диски (486)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>K=КУЛЬТУРНІ$<.>+<.>K=ВІДМІННОСТІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 85
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.

Івченко, Анатолій Олександрович.
Тлумачний словник української мови [Електронний ресурс] / А. О. Івченко. - Х. : Фоліо, 2002. - 540 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тлумачний словник української мови» містить найважливіші, найчастотніші слова сучасної української мови (біля 7000 словникових статей), без опанування яких неможливе розуміння сучасних текстів і розмовної літературної мови. При доборі слів автор використав як досягнення української частотної лексикографії, так і матеріали власних досліджень значного за обсягом корпусу текстів сучасної української преси. Важливою рисою цього словника є те, що він охоплює найновішу лексику, яка була повністю відсутня в дотеперішніх тлумачних словниках української мови. Натомість, він повністю позбавлений маловживаних, діалектних та застарілих слів. Порівняно із попередніми тлумачними словниками дане видання має дві принципові відмінності в побудові словникової статті. Перша відмінність полягає в тому, що спеціально виділено синоніми, які раніше подавалися у складі тлумачення й часто не вирізнялися користувачами словника. Окрім того, синоніми супроводжуються позначками різноманітного типу (стилістичними, оціночними тощо), це значно підвищує ефективність їхнього використання. Друга відмінність полягає в тому, що значна кількість слів іншомовного походження супроводжується етимологічними довідками, в яких зазначається з якої мови запозичено дане слово. Досі таку інформацію можна було одержати або з етимологічного словника, або із словника іншомовних слів. Таким чином, до рук читача потрапляє словник універсального призначення, який може використовуватися і як довідкове видання, і як книга для читання й посібник для активного засвоєння сучасної української мови. Усі словникові статті подано в доступному, проте не спрощеному вигляді. Вони містять інформацію, яка стосується не лише значень слів, але й орфоепічних та морфологічних норм. Словник призначений для різних категорій читачів як україномовних, так і російськомовних. Але найбільше він придасться учням і студентам, які прагнуть поглибити знання української мови, а також іноземцям, які вивчають українську мову. Нинішнє видання опрацьоване на основі «Словника української мови» в 11 т:, а також лексичної комп'ютерної бази даних, створеної автором.



Кл.слова:
літературна мова -- українська мова -- дефініція

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Науки про Землю   
2.


Cities Of The United States [Electronic resource] : a compilation of current information on economic, cultural, geographic and social conditions : in 4 vol. / L.C. DeShantz-Cook, J.K. Mueckenheim, K. Swartout. - Farmington Hills : Gale, 2006. - 2518 p.
Переклад назви: Міста США : звід нагальної інформації в економічній, культурній, географічній та суспільній царині

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


For each of "America's top cities", this source provides a map; brief entries on geography; history; population profiles; government; economy; education; health care; recreation including arts and culture, festivals, and sports; transportation, and communications.



Кл.слова:
США -- економіка -- культура

   Тип видання:   наукове видання   
3.


Історія Львова в документах та матеріалах [Електронний ресурс] : збірник документів і матеріалів. - К. : Наукова думка, 1986. - 422 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник є першою науковою публікацією комплексу документів з історії міста від його заснування до наших днів. Документи відображають розвиток міста протягом століть, боротьбу його населення проти експансії іноземних феодалів і Ватікану, розвиток економіки, культури і соціальної боротьби в епоху феодалізму і капіталізму, економічні, політичні і культурні зв'язки міста з іншими містами України і Росії, вплив Великого Жовтня на піднесення революційної боротьби трудящих за соціальне і національне визволення та возз'єднання з Радянською Україною. Широко показується процес перетворення Львова у великий промисловий і культурний центр України. Для науковців, викладачів вузів і студентів, вчителів, краєзнавців.



Кл.слова:
місто -- економічний розвиток -- політика

   Тип видання:   монографія   
4.

Небеська, А. В.
Культуріндустрія і хеві-метал [Електронний ресурс] : трансформація важкої музики від 70-их років до сьогодні : кваліф. робота ... бакалавра культури / А. В. Небеська; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2010. - 80 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Актуальність даного дослідження полягає в популярності важкої музики сьогодні й її впливі на життя сучасних людей. Від 70-х років хеві-метал трансформувався, і сьогодні деякі його піджанри користуються популярністю серед дуже великого числа меломанів. Об'єктом дослідження є важка музика і допоміжні артефакти хеві-металу: тексти пісень, відеокліпи, зображення виконавців, поведінка фанатів. Предметом дослідження є явище комерціалізації музики; варіанти протистояння комерціалізації музики; відображення у музиці тенденцій сучасного суспільства і їх зміна від 70-х років до сьогодення. Метою даної роботи є спроба проаналізувати важку музику від часу її виникнення до сьогодення, виокремити відмінності між хеві-металом 70-х років і хеві-металом сьогодні і з'ясувати, яке місце важка музика займає у культуріндустрії. Завданнями роботи є: визначити ознаки хеві-металу 70-х, 90- х і 2000-х; з'ясувати відносини між хеві-металом і традиційною культурою цих 4 років; зрозуміти трансформацію важкої музики і вплив на цей процес комерціалізації; дати відповідь на запитання, чи є хеві-метал музикою для аутсайдерів, або ж він є одним з продуктів культуріндустрії. Методами роботи є аналіз наявної літератури, досліджень важкої музики, а також аналіз музики, текстів пісень, відеокліпів, фотографій і зображень Матеріалами дослідження є музика відомих хеві-метал виконавців, тексти пісень, відеокліпи на пісні, фотографії музичних гуртів і окремих виконавців. Наукова новизна дипломної роботи полягає у дослідженні теми, яка не досліджувалася вітчизняними науковцями, а також розгляд важкої музики у контексті культуріндустрії.



Кл.слова:
музика -- рок -- меломанія -- шоу-бізнес

   Тип видання:   підручник   
5.

Полянський, П.
Всесвітня історія [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів : рівень стандарту, академічний рівень / П. Полянський. - К. : Генеза, 2010. - 125 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику виставлено економічні, соціальні, політичні, дипломатичні, військові, культурні процеси у світі в першій тритині 20 століття.



Кл.слова:
освіта -- школа -- шкільна програма

   Тип видання:   методичний посібник   
6.

Шахматов, О. Л.
Нариси з історії української мови та хрестоматія [Електронний ресурс] : з пам'ятників письменської старо-українщини ХІ-ХVІІІ в.в. / О. Л. Шахматов, А. Г. Кримський. - К. : Друкар, 1922. - 182 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


О.Шахматов займався у тому числі й питанням історії української мови, якому і присвячена пропонована книга. Шахматов брав участь у складанні декларації Петербурзької АН «Про скасування обмежень малоруського друкованого слова» (1905 — 1906) (див. також Заборона українського слова в Росії. Реферат Петербурзької Академії наук (1916) [PDF]). Це було в згоді з політичними поглядами Шахматова: як типовий російський ліберал (член партії конституціоналістів-демократів) він обстоював культурні права народів Росії, але при умові недоторканости Рос. Імперії. Відповідно, коли 1917 Україна йшла до незалежності, Шахматов зайняв різко негативну позицію. Початки української мови автор виводив з «південного наріччя» «спільнодавньоруської» мови. Шахматов вважав витоки української мови у загальних рисах автохтонними (хоч часом містив їх між Прутом і дол. Дніпром, а часом далі на північ, у середньому Подніпров'ї). Не зважаючи на вразливі місця у теорії Шахматова, його історично-генетичні концепції підкуповували своєю цілісністю, включенням колосальної кількости фактів, синтетичністю. На кілька десятиліть вони визначили трактування цих проблем у східньослов'янському мовознавстві, навіть у противників Шахматова; жодна мовознавча школа не мала такого впливу в Росії — СССР у першій половині 20 ст., як школа Шахматова.



Кл.слова:
мовознавство

   Тип видання:   монографія   
7.

Стельмащук, Г. Г.
Традиційні головні убори українців [Електронний ресурс] / Г. Г. Стельмащук. - К. : Наукова думка, 1993. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії вперше розглянуто процес розвитку головних уборів та зачісок, що побутували на території України з найдавніших часів до початку XX ст. Висвітлюються всі види і форми головних уборів різних соціальних груп населення, загальні риси та регіональні відмінності. Показано роль атрибутів, символів, знаків у головних уборах, особливо обрядових. Для істориків, етнографів, мистецтвознавців, художників, викладачів та студентів, усіх, хто цікавиться питаннями матеріальної та духовної культури українського народу.



Кл.слова:
стрічка -- вінок -- хустка -- шапка

   Тип видання:   словник   
8.

Зотов, В. М.
Українська та зарубіжна культура. Словник культурологічних термінів [Електронний ресурс] / В. М. Зотов, А. В. Клімачова, В. О. Таран. - К. : Центр учбової літератури, 2009. - 264 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словникові вміщено статті-довідки з основних культурологічних термінів курсу української й зарубіжної культури. Тематично вони пов’язані як із учасністю, так і з історією світової та української культури. Широко представлені як традиційні, так і модерністські культурні напрямки. Об’єктивно й ґрунтовно висвітлено проблеми, що стосуються минулого й сучасного духовного життя українського народу. До словника включено понад 500 культурологічних термінів. Більша кількість статей присвячена проблемам української культури.



Кл.слова:
культура -- культурологія

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Сміт, Е. Д.
Культурні основи націй. Ієрархія, заповіт і республіка [Електронний ресурс] : наукове видання / Е. Д. Сміт. - К. : Темпора, 2009. - 312 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Праця Ентоні Сміта, визначного британського політолога, присвячена вивченню особливостей формування різних типів націй у культурологічному розрізі. Автор розглядає три типи націй: ієрархічні, побудовані на заповіті та республіканські. Особливістю аналізу є розлога полеміка. Автор наводить багато прикладів. Видання розраховане на істориків, культурологів, політологів, студентів гуманітарних факультетів.



Кл.слова:
нація -- етнічне коріння -- культура

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Віперман, В.
Європейський фашизм [Електронний ресурс] : порівняльний аналіз (1922 - 1982) : пер. с нім. / В. Віперман. - К. : ДУХ І ЛІТЕРА, 2008. - 278 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Уже майже дев'яносто років в Європі існують рухи та режими, які називаються фашистськими або неофашистськими, якщо вони виникли після 1945 р. У цій книзі коротко викладена історія злету й падіння Націонал-фашистської партії Мусоліні та Націонал-соціалістичної робітничої партії, а також партій, які виникли в період між двома світовими війнами в австрії, Угорщині, Румунії, Югославії, Франції та Іспанії та більш-менш відкрито орієнтувались на фашистські та націонал-соціалістичні взірці. Огляд ідеологій та різновидів фашистських партій, порівняльна систематизація їхніх соціальних структур та історичних передумов виникнення прояснюють наявні спільні риси та відмінності.



Кл.слова:
неофашизм -- расизм -- політичний рух

   Тип видання:   монографія   
11.

Власюк, О. С.
Український соціум [Електронний ресурс] / О. С. Власюк, В. С. Крисаченко, М. Т. Степико. - К. : Знання України, 2005. - 792 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Колективна монографія присвячена аналізу феномену українського соціуму. Послідовно розглянуто політико-правові, методологічні та концептуальні підстави аналізу його сутності. Простежено історико-генетичні витоки українського соціуму, еволюція його системних рис. Виділено сутнісні риси українського соціуму — етнічні, економічні, культурні, духовні, наукові, ресурсні та ін. Особлива увага звернена на особливостях державотворення в Україні, реформуванні територіально-адміністративного устрою, формуванню громадянського суспільства. Дослідження завершується аналізом стану людського розвитку в Україні — універсального критерію суспільного поступу. Для політиків і державних службовців, науковців, викладачів і студентів гуманітарних спеціальностей.



Кл.слова:
етнічність -- культура -- духовність

   Тип видання:   методичний посібник   
12.

Кримський, С. Б.
Цивілізаційний розвиток людства [Електронний ресурс] / С. Б. Кримський, Ю. В. Павленко. - К. : Фенікс, 2007. - 316 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга відомих українських дослідників С.Б. Кримського та Ю.В. Павленка присвячена розробці нових підходів до розуміння історії, узагальненому висвітленню цивілізаційного розвитку людства та місця в ньому України. В ній стисло подається сучасне розуміння пізнання в системі культуротворчої діяльності, розкриваються принципи єдності, стадійності, поліваріантності та цивілізаційної дискретності цивілізаційного процесу у його органічному зв'язку з етноісторичним розвитком, висвітлюються культурні архетипи та цивілізаційна ідентичність українського народу, визначаються глобальні культур-цивілізаційні зрушення на межі тисячоліть.



Кл.слова:
культура -- творчість -- розвиток

   Тип видання:   зб. статей   
13.


Сторінки воєнної історії України [Електронний ресурс] : збірник накових статей / ред. О. Є. Лисенко. - К. : Вид-во інтистуту історії України НАН України, 2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 13. - 261 с.


У публікаціях збірника висвітлюється широке коло проблем історії повсяк- денності воєнної доби. На основі джерел, більшість з яких вперше введено до наукового обігу, автори відтворюють взаємовідносини людини і влади в політичній, соціально-економічній, освітній, культурній сферах життя суспільства в роки Другої світової війни. Видання розраховане на істориків, архівних та музейних працівників, викладачів, аспірантів та студентів гуманітарних вузів.



Кл.слова:
радянська армія -- війна

   Тип видання:   монографія   
14.

Рікер, П.
Ідеологія та утопія [Електронний ресурс] / П. Рікер. - К. : Дух і літера, 2005. - 386 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У праці Поля Рікера "Ідеологія та утопія", що є курсом лекцій, прочитаних відомим філософом у Сполучених штатах, розглядається ідеологія та утопія як культурні феномени та їхня співвіднесеність у сфері суспільної уяви. Автор простежує еволюціє цих понять в історії сучасної думки, приділяючи багато уваги їхньому вжитку й трансформації у текстах таких авторів як Маркс, Вебер, Альтюсер, Габермас, Гірц. Рікер виходить з того, що ідеологія та утопія суттєвим чином пов'язані між собою, а відтак і розглядати їх слід, спираючись на факт їхньої невпинної взаємодії.



Кл.слова:
культурологія

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Шевчук, Станіслав.
Основи конституційної юриспруденції [Електронний ресурс] : навчальний посібник / С. Шевчук. - Х. : Консум, 2002. - 296 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Робота присвячена глитанням конституційної йриспруденції, тобто філософським та правовим основам діяльності судових органів конституційної юрисдикції з питань застосування конституції у контексті, чинної Конституції України 1996 року та відповідного міжнародного та іноземного досвіду. Розглядаються питання співвідношення позитивного з природним правом, аналізуються природно-правові основи конституційного права, межі припустимості застосування природного права при здійсненні конституційного судочинства, аналізується концепція «належної правової процедури» верховенства права, правової держави, конституціоналізму. Крім того, аналізуються причини антиформалістської європейської революції у праві та її вплив на конституційне судочинство, а також звертається увага на визначення та основні проблеми застосування прецедентного права при здійсненні конституційного судочинства, основні відмінності конституційної демократії від парламентської, аспекти л ептимності конституційного судді. Окремо аналізуються способи тлумачення Конституції, основні відмінності її тлумачення від тлумачення інших нормативно-правових актів при здійсненні конституційного судочинства. Досліджується ідея та історична перспектива судового конституцій ного контролю, доктрина суддівського зовнішнього та внутрішнього об меження, політичного питання, причини політизації процесу конститу ційного судочинства, основні моделі та характерні риси моделей судового конституційного контролю, надається їх детальне розкриття на прикладі діяльності органів конституційної юрисдикції у США, ФРН та Франції. Для науковців, юристів-практиків, викладачів, студентів та аспірантів вищих юридичних навчальних закладів.



Кл.слова:
юриспруденція -- конституція  -- держава

   Тип видання:   наукове видання   
16.
 


Пріцак, О.
Походження Русі [Електронний ресурс] : у 2 т. / О. Пріцак. - К. : Обереги, 1997-2003. - (Київська бібліотека давнього українського письменства. Студії. ; т. 2)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т.1 : Стародавні скандинавські джерела (крім ісландських саґ). - 1997. - 1084 с.

Т. 2 : Стародавні скандинавські саґи і Стара Скандинавія. - 2003. - 1306 с.


У першому томі багатотомного дослідження відомого американського й українського історика - україніста і сходознавця - Омеляна Пріцака на підставі стародавніх скандинавських джерел (крім ісландських саґ) висвітлюється проблема походження Русі. Автор подає попередній виклад всієї роботи, з'ясовує культурні обставини раннього середньовіччя на Сході й Заході, детально аналізує скандинавський сектор проблеми, залучаючи шість складників давньоскандинавської інтелектуальної творчості - поетичну едду, поезію скальдів, рунічні написи, правову й географічну літературу, хроніки та літописи. Спеціальну увагу приділено методологічним проблемам використання поезії та міфу як джерел історичної інформації. Розрахована на істориків, філологів, етнологів, усіх, хто цікавиться проблемою походження Русі.



Кл.слова:
історія -- стародавня історія -- Київська Русь

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Релігія   
17.


Суспільно-політичні, міжнаціональні та міжконфесійні відносини в Автономній Республіці Крим — стан, проблеми, шляхи вирішення [Електронний ресурс]. - К. : Центр Разумкова, 2008. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Як свідчать результати соціологічного дослідження, різні аспекти ідентичності жителів Криму значною мірою відбивають особливості національно-етнічного складу, ступінь його вкоріненості в соціально-культурні традиції, сприйняття сучасного стану країни та соціуму, до яких вони належать, а також зорієнтованість на певні геополітичні центри тяжіння як можливу проекцію власного майбутнього.



Кл.слова:
суспільство -- нація

   Тип видання:   монографія   
18.

Підліснюк, В.
Сталий розвиток суспільства [Електронний ресурс] : роль освіти : путівник / В. Підліснюк, І. Рудик, В. Кириленко, І. Вишенська. - К. : Вид-во СПД "Ковальчук", 2005. - 88 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Путівник містить відомості з історії становлення сталого розвитку суспільства та розкриває роль освіти, надає опис міжнародних та українських законодавчих актів з проблем освіти для сталого розвитку. У виданні відображено особливості, визначено завдання, цілі та характеристики освіти для сталого розвитку, окреслено відмінності екологічної освіти від освіти для сталого розвитку, викладено бачення ролі провідних прошарків суспільства у процесі впровадження положень освіти для сталого розвитку.



Кл.слова:
освіта -- характеристика -- розвиток

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Соціологія   
19.

Кукобака, М.
Міркування про антисемітизм, сіонізм і нацизм [Електронний ресурс] / М. Кукобака. - [Б. м. : б. в.], 2002

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Михась Кукобака намагається знайти відповідь на питання — хто такі семіти, антисеміти, сіоністи і нацисти? Які між ними відмінності? Ізраїль був створений 56 років тому і автор у статті дійшов до сумного висновку: якщо підрахувати, скільки «євреїв» й арабів загинуло за цей період, скільки коштів і людських зусиль безглуздо розтрачено на руйнування, відновлення й знову на руйнування, то Створення сіоністської держави Ізраїль — трагічна помилка тодішнього керівництва ООН і СРСР. І якщо сіоністів не зупинити, вони ще багато горя принесуть навколишньому світу й самим євреям.



Кл.слова:
юдофобія -- нація

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Dörnyei, Zoltán.
The psychology of the language learner [Electronic resource] : individual differences in second language acquisition / Z. Dörnyei. - Mahwah : Lawrence Erlbaum Associates, Publishers, 2005. - 282 p.. - (Second Language Acquisition Research. Theoretical and Methodological Issues)
Переклад назви: Психологія людини, що вивчає мову: індивідуальні відмінності в засвоєнні другої мови

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


The study of language learner characteristics, or individual differences (IDs), has a long tradition in second language studies and nobody would question that factors such as language aptitude, motivation, or learning styles are important contributors to success in mastering a foreign language. Accordingly, the existing literature on individual difference variables is extensive. Curiously, however, there are very few book-length summaries of the topic—in fact, there is only one single-authored monograph on language learning IDs, Peter Skehan’s (1989) seminal title on Individual Differences in Second Language Learning. Since the publication of that book a great deal of research has been conducted in the field to explore the language learner, and an updated overview has been due for some time. In response to this need, the last five years have seen the publication of no fewer than four anthologies on learner issues (although not all from an ID perspective), edited by Breen (2001), Cook (2002), Cornwell and Robinson (2000), and Robinson (2002). These volumes are all of high quality, with chapters written by some of the best known experts in the field. So what justifies the writing of the current book? Let me mention three reasons: • An authored book can offer certain useful features that anthologies, by definition, cannot: A unified voice and style, an integrated text, and a more even coverage of the domain without duplications or gaps. • Anthologies are, by definition, selective: They focus on key issues and often ignore smaller but nevertheless important subareas that do not warrant a whole chapter. This is certainly true in our case, as none of the four works mentioned above address, for example, ‘learner beliefs,’ or ‘learning styles,’ let alone lesser known variables such as ‘creativity’. So far such topics have been discussed primarily in journal articles and, to a lesser extent, in thematic monographs targeting only the specific ID variable in question. • In this book I would like to extend the traditional boundaries of individual differences and include some important learner variables—most notably various personality traits—that are not normally discussed in this context in the L2 literature.



Кл.слова:
когнітивна психологія -- вивчення мов -- здібності людини
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського