Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Реферативна база даних (16)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>K=НАДСЯНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

   Тип видання:   підручник   
1.

Сергійчук, В. І.
Трагедія українців Польщі [Електронний ресурс] / В. І. Сергійчук. - Т. : Тернопіль, 1997. - 440 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


П'ятдесят років тому комуністична влада Польщі вчинила катастрофічну наругу над українцями Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя, насильно пересиливши їх із споконвічних батьківських земель на північно-східні території, що відійшли від Німеччини. З метою повної асиміляції близько 150 тисяч наших братів і сестер по крові було розселено по кілька сімей серед польського етносу. А перед цим, у 1944-1946 роках, 482 тисячі українців із вказаних етнічних земель нашого народу насильно відправили в Радянську Україну. Автор на основі численних документів і матеріалів показує процес освоєння українцями привісленських територій з часів Київської Русі, постійне прагнення тамтешньої людності жити спільно з Матір'ю-Україною, - аж до трагічних подій 1944-1947 років. Дослідження виконане в рамках програми "Українознавство в системі освіти, науки і культури" Інституту українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка і рекомендоване Міністерством освіти України як посібник студентам і викладачам, котрі вивчають історію України, а також розраховане на всіх, хто цікавиться минулим нашого народу.



Кл.слова:
депортація -- асиміляція -- українсько-польський конфлікт

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Лесів, М.
Українські говірки у Польщі [Електронний ресурс] / М. Лесів. - Л. : Український архів, 1997. - 496 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це книга про слово, що віками на території Лемківщини, Бойківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя берегло українців від втрати тотожності, від загибелі.



Кл.слова:
слово -- словосполучення -- діалектологія

   Тип видання:   зб. статей   
3.


Акція "Вісла" в контексті українсько-польських відносин ХХ століття [Електронний ресурс] : матеріали науково-практичної конференції, присвяченої 50-літтю проведення акції "Вісла" (19 квітня 1997) / за ред. М. Геника ; Івано-Франківська обласна державна адміністрація, Відділ у справах національностей та міграції, Суспільно-культурне товариство "Лемківщина", Суспільно-культурне товариство "Надсяння". - Івано-Франківськ : [б. в.], 1999. - 85 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена дослідженню проблем українсько-польських відносин і, зокрема, причин та наслідків операції «Вісла», здійсненої у 1947 р. тоталітарним режимом з метою ліквідації українського питання. Основу збірника склали доповіді й матеріали регіональної конференції «Акція «Вісла»: причини і наслідки», проведеної суспільно-культурними товариствами «Лемківщина» і «Надсяння» при підтримці відділу у справах національностей та міграції Івано-Франківської обласної державної адміністрації 19 квітня 1997 р. у місті Івано-Франківську.



Кл.слова:
примусова депортація -- злочин проти людства -- тоталітаризм

   Тип видання:   зб. статей   
4.


Перемишль і Перемиська земля протягом віків [Електронний ресурс] : збірник наукових праць і матеріалів / Наукове товариство імені Т. Шевченка в Польщі, Видавнича рада в Перемишлі ; під ред. С. Заброварного. - Перемишль ; Львів : [б. в.], 1996. - 370 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Віддаючи до рук Шановних Читачів цей том досліджень «Перемишль і Перемиська земля протягом віків» і маючи надію на наступні томи, сподіваємося, що буде він прихильно і зі зрозумінням прийнятий і це дасть авторам поштовх до дальшої дослідницької діяльності на цьому полі. Сподіваємося також, що з кожним роком зростатиме число і прихильників, і безпосередніх учасників розпочатого діла. Вже перша наукова конференція і З ’їзд перемишлян розбудили зацікавлення та ентузіазм сьогоднішніх та колишніх мешканців Перемишля й Надсяння, і проявом цього є урочисте святкування 100-ліття Перемиської гімназії. Беручи до уваги сьогоднішні міжнаціональні відносини в Перемишлі та околицях, хотілося б наступну наукову конференцію у цьому місті присвятити історії взаємин українців і поляків, а також євреїв, на цьому клаптику землі.



Кл.слова:
етнографія -- Галичина -- Надсяння

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.
 


Ісаєвич, Я.
Волинь і Холмщина, 1938-1947 pp.: польсько-українське протистояння та його відлуння [Електронний ресурс] : дослідження, документи, спогади / Я. Ісаєвич. - Л. : Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, 2003. - 814 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена польсько-українському протистоянню напередодні Другої світової війни, під час нацистської окупації і в перші роки після неї. Основну увагу приділено подіям на Холмщині (головно від часу акції нищення православних церков у 1938 р. до масової депортації українського автохтонного населення в 1945—1947 pp.) і на Волині (головно в 1943—1944 pp., коли конфлікт був найкривавіщим). Наводяться також окремі матеріали про Галичину (включно з Надсянням і Лемківщиною), однак ширше питання про події в цьому регіоні будуть висвітлені в окремому томі. Книга включає дослідження, а також добірки документів, спогадів і матеріалів дискусії, що велася напередодні відкриття на Волині 11 липня 2003 р. пам'ятника польським і українським жертвам міжнаціонального конфлікту. Видання підготоване завдяки підтримці Фонду Теодора і Магдалини Бутреїв при Освітній Фундації Петра Яцика, Торонто, Канада.



Кл.слова:
друга світова війна -- етнічні конфлікти -- релігійні зіткнення -- депортації
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського