Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (35)Реферативна база даних (565)Книжкові видання та компакт-диски (352)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОРОБЕЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

   Тип видання:   підручник   
1.

Перельмутер, В. М.
Комплектные тиристорные электроприводы [Електронний ресурс] / В. М. Перельмутер, И. Х. Евзеров, А. С. Горобец. - М. : Энергоатомиздат, 1988. - 319 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Приведены данные по комплектным тиристорным электроприводам постоянного тока, выпускаемым ведущими заводами электропромышленности. Рассмотрены схемы силовой части электропривода и системы управления. Приведены сведения по комплектующему электрооборудованию электроприводов. Доп. информация: Для инженерно-технического эксплуатационного персонала, обслуживающего тиристорные электроприводы, и инженеров-проектировщиков соответствующего профиля.



Кл.слова:
електрообладнання

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Горобець, В.
Незнайома Кліо. Таємниці, казуси і курйози української історії. Козацька доба [Електронний ресурс] / В. Горобець, Т. Чухліб. - К. : [б. в.], 2004. - 311 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мудра і всезнаюча муза Історії Кліо для знавців і справжніх шанувальників української минувшини, котрі хочуть істотно розширити свій історичний кругозір й отримати інтелектуальну насолоду, відкриває свої найпотаємніші секрети і знайомить з найзаплутанішими історичними сюжетами. Загадкові події, політичні та соціальні колізії, незвичні зразки військової доблесті, житейські казуси і курйози, людські долі в екстремальних ситуаціях, сцени приватного життя та побутові замальовки, що постають на сторінках книги, як містки в доволі незвичний спосіб з'єднують українську історію від часів ренесансного пробудження до останніх днів існування Української козацької держави



Кл.слова:
історія України -- козацтво

   Тип видання:   монографія   
3.

Горобець, В.
Влада та соціум Гетьманату. Дослідження з політичної і соціальної історії ранньомодерної України [Електронний ресурс] / В. Горобець. - К. : Вид-во інтистуту історії України НАН України, 2009. - 271 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії досліджуються різноманітні аспекти соціальної та політичної організації козацької України. Реконструюється інституційна модель організації влади Гетьманату, з’ясовуються механізми функціонування її окремих елементів на центральному і місцевому рівнях, відтворюється персональний склад козацької адміністрації та простежуються шляхи службового зростання старшин. Акцентована увага звертається на судочинство Гетьманату, аналіз якого в антропологічному вимірі допомагає відтворити способи реалізації владних повноважень козацьких старшин у цій сфері, а також з’ясувати матеріальну вигоду суддів від судового і позасудового полагодження конфліктів.



Кл.слова:
козацтво -- Україна -- гетьманство

   Тип видання:   життєпис   
4.

Горобец, Б. С.
Круг Ландау [Електронний ресурс] / Б. С. Горобец. - М. ; СПб. : Летний сад, 2006. - 656 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
фізика -- наука -- вчений

   Тип видання:   наукове видання   
5.


Спосіб отримання напівпроникних флуоровмісних мембран [Електронний ресурс] / А. Горобець [и др.]. - К. : Національний університет "Києво-Могилянська академія"; Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України - № u200714685; заявл. 25.12.2007; опубл. 25.04.2008, Бюл. № 8, 2008. - 3 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Спосіб отримання флуоровмісних напівпроникних мембран належить до процесів розділення з матеріалу та призначені для обробки стічних вод та технологічних процесів, для одержання високоякісної біологічно чистої питної води для потреб медичної, фармацевтичної і харчової промисловості.



Кл.слова:
хімія -- патент

   Тип видання:   зб. статей   
6.


Повсякдення ранньомодерної України [Електронний ресурс] : історичні студії : в 2 т. / Національна академія наук України, Інститут історії України ; відп. ред. В. Горобець. - К. : [б. в.], 2012. - (З історії повсякденного життя в Україні)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Практики, казуси та девіації повсякдення. - 328 с.


Перший том збірника наукових студій присвячений дослідженню історії повсякдення ранньомодерної України в найрізноманітніших його практичних проявах – як у «звичних» повсякденних практиках, що виступали певним уособленням «нормального» повсякдення тих чи інших соціальних груп і корпорацій, так і в казусних історіях або відвертих девіаціях, відхиленнях від цих унормованих способів поведінки. Утім, як відомо, межа між нормою та девіацією є завжди доволі умовною, мінливою і залежною від багатьох сторонніх чинників. Саме в такому методологічному ключі й розглядається історія «нормального» та «казусного», «девіантного» повсякдення ранньомодерної України на сторінках пропонованого тематичного збірника. Для істориків, культурологів і всіх, хто цікавиться історією ранньомодерної України.



Кл.слова:
Україна -- давня історія -- етнографія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Горобець, Віктор.
«Чорна рада» 1663 року [Електронний ресурс] : передумови, результати, наслідки / В. Горобець. - К. : Інститут історії України НАН України, 2013. - 200 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі відтворено один з найбільш знакових сюжетів ранньої історії Української козацької держави (Війська Запорозького) — Ніжинську генеральну раду 1663 р. (широковідому в історичній літературі та публіцистиці як «Чорна рада»), яка для багатьох є символом занепаду козацької державності та територіального розколу Гетьманату на правобережну та лівобережну частини. У дослідженні детально розкриваються обставини, що уможливили такий розвиток політичних процесів у козацькій Україні, реконструюється перебіг військової ради 1663 р. та з’ясовуються найближчі наслідки від неї. Видання адресується науковцям, викладачам, студентам істо- ричних факультетів, усім, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
історія України -- Гетьманат -- територіальна роздрібленість

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.
 



Україна і Росія в історичній ретроспективі [Електронний ресурс] : в 3 т. / В. Ф. Верстюк [та ін.] ; Інститут історії України. - К. : Наукова думка, 2004

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. : Українські проекти в Російській імперії. - 2004. - 504 с.

Т. 2. : Радянський проект для України. - 2004. - 531 с.

Т. 3. : Новітній український державотворчий процес. - 2004. - 327 с.


У першій книзі тритомника досліджуються українсько-російські взаємини від початку раннього Нового часу до 1920-х років. В центрі уваги авторів – прагнення українців відстояти свою ідентичність і національну самобутність, яке постійно наражалося на спроби російської політичної еліти поглинути Україну. Вказується, що тенденція до поглинення українців з боку імперського центру мала об’єктивний характер, оскільки була зумовлена необхідністю кількісного збільшення державоутворюючого народу, відносна чисельність якого закономірно зменшувалася внаслідок імперських завоювань. У книзі аналізуються усі позитивні аспекти перебування українців під «імперською парасолькою», а також економічних, політичних і культурних контактів українців з близьким їм російським народом. Для політиків, діячів науки і культури, а також усіх, хто цікавиться історією та майбутнім України.



Кл.слова:
політика -- українсько-російські взаємини -- державотворення -- культурні контакти

   Тип видання:   монографія   
9.

Горобець, В.
Присмерк Гетьманщини [Електронний ресурс] : україна в роки реформ Петра І / В. Горобець. - К. : Інститут історії України НАН України, 1998. - 326 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії досліджується проблема розвитку української державності “нового часу в один з найбільш критичних періодів її існування - добі правління російського імператора Петра І. На основі аналізу широкого документального матеріалу аналізуються напрями реформи державного управління, проведеної царським урядом в Україні через засновану 1722 р. Малоросійську колегію, з’ясовуються характер нововведень, їх мета та наслідки для подальшої долі української державності. Детально висвітлюється політична діяльність наказного гетьмана П. Полуботка, а також Я. Лизогуба, В. Жураківського, Д. Апостола, Г. Грабянки, М. Ханенка та інших відомих тогочасних політиків. Для науковців, викладачів і студентів, усіх, хто цікавиться історією України



Кл.слова:
історія України -- бездержавність -- імперська влада
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського