Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю704.71$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Сердюк О.  
Перспективи ареотологічної етики як однієї з концепцій етики бізнесу / О. Сердюк // Філософ. думка. - 2005. - № 5. - С. 49-60. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю704.71 + Ю751.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Мос Д.  
Пропущена ланка між теорією доброчесності та етикою бізнесу / Д. Мос // Філософ. думка. - 2005. - № 5. - С. 61-78. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю704.71 + Ю751.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Іщук А. А. 
Філософія "героїчної особистості" в художній літературі ХХ століття : Автореф. дис... канд. філософ. наук / А. А. Іщук; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Проведено філософський аналіз феномену "героїчної особистості" в творах художньої літератури ХХ ст. Е.Хемінгуея, А.Камю, Ф.Кафки, Дж.Фаулза, Х.Кортасара, М.Кундери. Викладено основні підходи до розуміння теорії героїзму в історичному аспекті. Сформульовано характеристики "героїчної особистості" ХХ ст., висвітлено їх розвиток та трансформацію. Розглянуто питання про здатність перебороти відчуження сучасної "героїчної особистості", філософію модерністської та постмодерністської особистості, історію теорії героїзму, а також категорії героїчного як естетичного поняття, трансформацію "героїчної особистості" в ХХ ст. Визначено основні концепції особистості в літературному процесі ХХ ст. Відзначено роль закладів освіти у формуванні стійких цінностей та корегуванні теорії героїзму та "героїчної особистості".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.4 + Ю704.715 + Ю6*148:Ч30 + Ш400.173 + Ш5(0)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350939 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Франчук О.  
Духовно-етичні якості особистості та успішність у професійній діяльності / О. Франчук // Соц. психологія. - 2010. - Спец. вип. - С. 160-168. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто духовно-етичні якості людини як сукупність вищих проявів та особливостей психіки особистості, що забезпечують успішну професійну компетенцію індивіда як носія моральної свідомості, котра зумовлює характер етичних та соціальних відносин людини, її етичну позицію, вчинки і поведінку. Виокремлення структурних компонентів духовності особистості, встановлення особливостей їх функціонування та розвитку в сучасному соціальному просторі дали змогу окреслити основні напрями її розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.1-7 + Ю704.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ільїна Т. Б. 
Прощення як етичний феномен людини / Т. Б. Ільїна // Педагогіка і психологія. - 2001. - № 1. - С. 83-88. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Рассмотрено принятие прощения как конструктивная жизнеутверждающая стратегия поведения в ситуации переживания обиды, которая на основании эмпирических данных определяет личностные особенности человека, обусловливающие процесс прощения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.325 + Ю704.719

Шифр НБУВ: Ж14642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Микольченко В. С. 
Феномен героїзму: соціально-філософський аналіз : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / В. С. Микольченко; НАПН України, Ін-т вищ. освіти. - Київ, 2015. - 16 c. - укp.

Проведено соціально-філософське дослідження феномену героїзму. Поглиблено розуміння історичних форм героїчного та закономірностей його виявлення. Встановлено зв'язок між об'єктивними та суб'єктивними причинами героїзму. Феномен героїзму розглянуто в європейському та українському філософському дискурсі. Розкрито сутність та подано онтологічне, екзистенційне та соціально-філософське визначення поняття "героїзм". Етно-екзистенційний вимір феномену героїзму розкриває екзистенційні аспекти homo heroicus та особливості української ментальності як підгрунтя вибору між vita minima та vita heroica. Досліджено роль української ментальності у формуванні феномену героїзму. Детально відстежено соціальні, етноекзистенційні, соціокультурні аспекти феномену героїзму, а також міфологізація останнього. Проаналізовано способи формування позитивного бачення героїзму у вітчизняному соціокультурному просторі та концепцію патріотичного виховання молоді. Результати, одержані в ході соціально-філософського дослідження феномену героїзму та проведеного анкетування, дозволяють стверджувати, що обгрунтовані ідеї та концепції знайшли підтвердження у науково-теоретичному та практичному відношенні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю704.715

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Терещенко К. В. 
Психологія розвитку толерантності персоналу освітніх організацій : монографія / К. В. Терещенко; Національна академія педагогічних наук України, Інститут психології імені Г. С. Костюка. - Київ : Компринт, 2020. - 415 c. - Бібліогр.: с. 338-401 - укp.

Розроблено авторську концепцію розвитку толерантності персоналу освітніх організацій. Представлено психологічну модель розвитку толерантності персоналу освітніх організацій. Визначено особливості використання організаційно-психологічного підходу до аналізу толерантності персоналу освітніх організацій. Наведено результати емпіричного дослідження рівня розвитку толерантності персоналу освітніх організацій та основних її компонентів, видів, типів і організаційно-психологічних чинників. Проведено дослідження динаміки толерантності персоналу освітніх організацій в умовах соціальних трансформацій. Розроблено технологію психологічного забезпечення розвитку толерантності персоналу освітніх організацій. Наведено систему тренінгів з розвитку толерантності персоналу освітніх організацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.26-434-991 с + Ю704.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851697 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Парусова Г. М. 
Філософсько-правове розуміння принципу добросовісності / Г. М. Парусова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2020. - № 2. - С. 87-92. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проведено філософсько-правове дослідження принципу добросовісності, яке актуалізується особливою роллю оціночних категорій у цивільному праві. Показано, що зміст терміну "добросовісність" є предметом дискусій серед філософів права та юристів, як практиків, так і науковців. Наголошується на тому, що якщо добросовісність береться поза правового регулювання суспільних відносин, то вона залишається лише формальним принципом, абстракцією, яка може навіть служити інструментом для зловживань. Зроблено висновок, що "добросовісність" має статус не тільки морально-етичної, але й цивільно- правової категорії. Розуміння ж особливостей дії принципу добросовісності в культурі філософсько-правового та етичного мислення сприяє розвитку всієї системи позитивного права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю704.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мулярчук Є. І. 
Покликання як філософсько-етичний феномен : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.07 / Є. І. Мулярчук; Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди. - Київ, 2020. - 28 c. - укp.

Досліджено світоглядні джерела й умови формування уявлень про покликання людини у європейській культурі. Зокрема розкрито особливості розуміння покликання в юдео-християнській традиції та в сучасних доктринах християнських церков, проаналізовано чинники трансформації і секуляризації ідеї покликання в історичному та соціальному аспектах. Досліджено концептуальні основи етики покликання у європейській філософії (Аристотель, М. Вебер, М. Гайдеґґер, Ф. Гатчесон, С. К'єркегор, М. Лютер, Е. Левінас, Ж.-Ж. Руссо та ін.), можливості та межі поєднання онтології й етики в аналізі феномена покликання, взаємозв'язок поняття покликання з поняттям блага, з ідеями гідності та моральної автономії особистості, ідентичності й автентичності існування, людяності, відповідальності, цілісності людського життя. Обґрунтовано релевантність герменевтико-феноменологічного підходу до дослідження феномена покликання, сформульовано концепцію аналізу покликання як відповіді на поклик. Поклик виявляється у переживанні та розумінні людиною власного буття і в сприйнятті нею соціальних спонук як спрямування на реалізацію екзистенційної істини та понадособистісного блага. На основі проведеного теоретичного аналізу та власного емпіричного дослідження ціннісних орієнтацій і мотивації молодих людей у сфері освіти виявлено структуру феномена покликання як смислової єдності елементів досвіду "бажання - здібності - реалізація - благо". Сформульовано визначення: покликання - це смислове ціле, яке об'єднує особистісні бажання, здібності, діяльність для їх реалізації й оцінку досягнутих результатів відповідно до розуміння людиною особистісного, суспільного або духовного блага, на яке вони спрямовані. Розкрито ціннісні засади та моральні чесноти, необхідні для формування покликання людини, сенс особистісної відповідальності й етичні передумови розв'язання моральних суперечностей у здійсненні покликання. За результатами міжкультурного порівняльного аналізу виявлено спільні риси та відмінності у розумінні покликання студентської молоді з України та США, зумовлені зокрема релігійною традицією. Розкрито значущість мотиваційного чинника покликання в учительській професії й у професійній етиці загалом. Визначено характеристики етосу професійного покликання вчителя та покликання учнівства, розглянуто перспективи впровадження чинника покликання в освітній практиці. Зроблено висновок про необхідність подальших досліджень проблем етичної мотивації особистості в навчанні й у професійному житті. Підсумовано, що дослідження феномена покликання сприяє розумінню шляхів і орієнтирів людського розвитку та гуманізації сучасного світу в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю700.6 + Ю704.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445826 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського