Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю704.31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Лепський М.  
Взаємозв'язок оптимізму та песимізму у світогляді на етапі становлення загальносвітової цивілізації / М. Лепський // Людина і політика. - 2000. - № 4. - С. 70-76. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто чинники, що визначають взаємозв'язок оптимізму та песимізму на етапі формування загальносвітової цивілізації (природно-географічні, фактори суспільного життя, взаємозв'язок універсального/локального, чинники поведінки, світоглядні налаштування).


Ключ. слова: світогляд, оптимізм, песимізм, локальність, універсальність
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.221 + Ю704.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Білобривка Р. І. 
Свідомість між життям та смертю. Феноменологічний та гносеологічний аспект / Р. І. Білобривка // Львів. мед. часопис. - 2013. - 19, № 4. - С. 56-61. - укp.

Мета роботи - довести, що життя є вічним та складається з двох половинок, а саме - народження та смерті. Феноменологічний аналіз наукових джерел, трактатів як сучасних авторів так і трактатів древніх. Свідомість не зводиться до фізіологічних процесів мозку, так як і не можливо звести до фізіології і анатомії руки трудову діяльність людини. Смерть являється одним із найсуттєвіших визначників життя перед будь-якою самосвідомістю, що так чи інакше пояснює життя. Життя вічне та виявляється на рівні нашої свідомості - народженням та смертю: - ми кожної миті народжуємось і кожної миті вмираємо.

Цель работы - доказать, что жизнь является вечной и состоит из двух половинок, а именно - рождения и смерти. Феноменологический анализ научных источников, трактатов как современных авторов так и трактатов древних. Сознание не сводится к физиологичным процессам мозга, так как и не возможно возвести к физиологии и анатомии руки трудовую деятельность человека. Смерть является одним из самых существенных определителей жизни перед любым самосознанием, которое так или иначе объясняет жизнь. Жизнь вечна и проявляется на уровне нашего сознания - рождением и смертью: - мы каждое мгновение рождаемся и каждое мгновение умираем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю704.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Матюхіна О. А. 
Життя як найвища цінність буття - провідна ідея філософії Альберта Швейцера / О. А. Матюхіна // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2013. - № 2. - С. 47-51. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто аксіологічний аспект концепції "етики благоговіння перед життям" А. Швейцера. В концепції "етики благоговіння перед життям" А. Швейцер філософські осмислив досвід свого життя. Його філософія виступає не умоглядною концепцією, а результатом його життєвої діяльності - лікарської, наукової, теологічної, музичної. А. Швейцер власним прикладом довів, що людина може жити осмислено і гідно, утверджуючи своєю діяльністю життя як вищу цінність. І це є підставою повного розкриття закладених в людині здібностей і талантів. Відновлення істинної ієрархії цінностей вимагає самостійності, протистояння нівелюючим, деструктивним силам. А будь-яка сила в суспільстві, спрямована проти людини, руйнує і саме суспільство як спільноту людей. Визнання життя найвищою цінністю - основа розвитку суспільства, яка створює можливості оптимального розв'язання багатьох глобальних проблем сучасності. Україна в своєму розвитку орієнтована на європейську цивілізаційну модель і тому філософія А. Швейцера, його особистісний приклад мають особливе значення. Для нашої країни важливим є процес повернення в цивілізовану, демократичну родину європейських народів, продовження свого розвитку як інтегральної частини європейської цивілізації. Звичайно, на цьому шляху є важливими і необхідними політичні, економічні реформи. Але не менш, якщо не більш, важливим є перетворення, розвиток на особистісному рівні і перехід від підданого тоталітарної держави до самостійного громадянина, відповідального громадянина демократичної держави. Тому питання засвоєння, сприйняття справді гуманістичної ієрархії цінностей, особистісних зразків є і питанням розвитку і збереження демократії в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю704.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського