Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Р673.301.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Салдан Й. Р. 
Застосування оптико-електронних інформаційних систем для аналізу мікроциркуляції кон'юнктиви ока / Й. Р. Салдан, С. В. Павлов, П. Ф. Колісник, К. І. Станчук, О. М. Семенець, Аммар Алі Дауд // Оптико-електрон. інформ.-енерг. технології. - 2001. - № 2. - С. 124-128. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено застосування оптико-електронних інформаційних систем аналізу мікроциркуляції кон'юнктиви ока в ході оцінки ступеня важкості захворювання кон'юнктиви. Також розглянуто питання практичної реалізації оптико-електронної інформаційної системи для дослідження стану мікроциркуляції кон'юнктиви ока, що надає нові можливості діагностики різноманітних захворювань, які супроводжуються порушенням мікроциркуляції.


Ключ. слова: оптико-електронна система, мікроциркуляція, пристрій із зарядовим зв'язком, кон'юнктива ока
Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.301.1-433

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Іванова Н. В. 
Патогенетичне обгрунтування застосування препарату мірамістину при лікуванні хронічних кон'юнктивітів : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.18 / Н. В. Іванова; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. - О., 1999. - 18 c. - укp. - рус.

Містяться результати комплексного дослідження системного і місцевого (тканина кон'юнктиви) гемостазу, взаємозв'язку систем гемостазу та імунітету, функціональної активності імунокомпетентних клітин і факторів неспецифічного захисту у хворих на гострі і хронічні кон'юнктивіти. Встановлена перевага процесів гемокоагуляції в тканинах кон'юнктиви над фібринолізом, що має важливе значення в патогенезі хронічних кон'юнктивітів. Досліджено вплив мірамістину на процеси фібринолізу в тканинах кон'юнктиви і приведено патогенетичне обгрунтування ефективності його застосування при лікуванні хворих на хронічні кон'юнктивіти. Розроблений спосіб лікування у вигляді поєднаних інстиляцій мірамістину і софрадексу поліпшує якість лікування хворих на хронічні кон'юнктивіти: скорочує строки лікування, зменшує число щорічних рецидивів, збільшує період клінічної ремісії, дозволяє досягти клінічного одужання у 33,9% хворих, що підтверджує його клінічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.301.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Селіванова О. В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування корекції рівня тіолових сполук в тканині кон'юнктиви та слізній рідині при медикаментозному лікуванні кон'юнктивітів : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / О. В. Селіванова; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Встановлено, що в динаміці розвитку запального процесу в кон'юнктиві спостерігається зниження рівня відновленого та підвищення окисленого глутатіону в слізній рідині та в крові, що стало основою розробки діагностичного комплексу на кожній стадії розвитку бактеріального кон'юнктивіту, методу комплексного лікування, спрямованого на корекцію тіолової системи кон'юнктиви. Встановлено істотні зміни запальних ознак під впливом препарату факовіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.301.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Жабоедов Г. Д. 
Опыт клинического применения препарата Эмадин в лечении ряда аллергических конъюнктивитов (АК) / Г. Д. Жабоедов, В. В. Киреев // Астма та алергія. - 2006. - № 1/2. - С. 102. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.301.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24000 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Федорич П. В. 
Випадок екстрагенітального інфікування Ureaplasma spp. як етіологічного чинника рецидиву синдрому Рейтера / П. В. Федорич // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2015. - № 4. - С. 102-104. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Описано випадок екстрагенітального інфікування (кон'юнктиви) Ureaplasma spp. як етіологічного чинника рецидиву синдрому Рейтера.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016 + Р418.12 + Р673.301.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Петруня А. М. 
Изучение клинических признаков воспалительного процесса в роговой оболочке при одновременном моделировании кератита и конъюнктивита в эксперименте / А. М. Петруня, Мухамед Абдульрахман Кутайни // Офтальмол. журн.. - 2013. - № 2. - С. 83-88. - рус.

Досліджено, що наявність запального процесу в кон'юктиві значною мірою підвищує ступінь клінічних ознак, які характеризують інтенсивність запалення в роговій оболонці при моделюванні кератиту. Зазначено, що ступінь запалення і набряклості рогової оболонки в середині терміну спостереження зростали порівняно з даними у тварин за відтворення тільки експериментального кератиту.

Исследовано, что наличие воспалительного процесса в конъюктиве в значительной мере повышает степень клинических признаков, которые характеризуют интенсивность воспаления в роговой оболочке при моделировании кератита. Указано, что степень воспаления и отечности роговой оболочки в середине срока наблюдения росли по сравнению с данными у животных при воссоздании только экспериментального кератита.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.401.1-29 + Р673.301.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сакович В. Н. 
Пробиотики в лечении аденовирусных конъюнктивитов / В. Н. Сакович // Архів офтальмології України. - 2015. - 3, № 1. - С. 66-71. - Библиогр.: 11 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.301.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101097 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Дрожжина Г. И. 
Экспериментальные предпосылки для коррекции уровня глутатиона в ткани слизистой оболочки глаза и слезной жидкости при остром конъюнктивите в условиях гипергликемии / Г. И. Дрожжина, Т. М. Жмудь // Офтальмол. журн.. - 2014. - № 6. - С. 66-71. - рус.

За розвитку запального процесу в кон'юнктиві за умов моделювання стрептозоцинового діабету визначено більш різке зменшення рівня глутатіону в порівнянні з даними, коли кон'юнктивіт викликали у тварин без діабету. За цих умов рівень глутатіону знизився на 17,0 %, 18,0 % і 29,4 % в різні терміни спостереження. За моделювання стрептозоцинового діабету у тварин з кон'юнктивітом більшою мірою знижувалася секреція глутатіону в сльозну рідину, ніж в групі з кон'юнктивітом без діабету. Так в перший термін зниження склало - 13,6 %, в другий - 18 % і в третій термін - 21,8 %.

При развитии воспалительного процесса в конъюнктивите в условиях моделирования стрептозоцинового диабета определено более резкое уменьшение уровня глутатиона по сравнению с данными, когда конъюнктивит вызывали у животных без диабета. В этих условиях уровень глутатиона снизился на 17,0 %, 18,0 % и 29,4 % в разные сроки наблюдения. При моделировании стрептозоцинового диабета у животных с конъюнктивитом в большей степени снижалась секреция глутатиона в слёзную жидкость, чем в группе с конъюнктивитом без диабета. Так в первый срок снижение составило - 13,6 %, во второй - 18 % и в третий срок - 21,8 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.301.1 + Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кузнецов О. Г. 
Ефективність застосування у корекції імунних розладів алергенспецифічної імунотерапії та діалізату лейкоцитів у хворих на алергічний риніт у поєднанні з алергічним кон'юнктивітом : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / О. Г. Кузнецов; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків, 2021. - 26 c. - укp.

Визначенню ефективності застосування алергенспецифічної імунотерапії (АСІТ) у корекції імунних розладів хворих на сезонний алергічний ринокон'юнктивіт (САРК). Зазначено, що робота базується на аналізі дослідження та лікування 120 хворих на сезонний алергічний ринокон'юнктивіт з середньотяжким (58 хворих) та тяжким (62 хворих) перебігом з сенсибілізацією до пилку амброзії. На основі отриманих результатів удосконалено засоби імунотерапії хворих на САРК та розроблено алгоритм терапії з урахуванням тяжкості перебігу захворювання. Доведено, що застосування АСІТ у поєднанні з імуномодуляторами у хворих з середньотяжкою формою дозволяє відновити Т-клітинну ланку імунітету та цитокіновий стан. Обґрунтовано та доведено ефективність застосування у корекції імунних розладів хворих на САРК АСІТ у поєднанні з імуномодуляторами Імодин на першому етапі та Поліоксидонієм - на другому етапі терапії. З метою підвищення ефективності АСІТ рекомендовано використовувати алергени стандартизовані за головними алергенними білками. У випадку сенсибілізації до алергенів амброзії бажано застосовувати високоочищений білок амброзії (Аmb a1).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.440.11-5 + Р673.301.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448575 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського