Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>U=Д213.52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Мищенко А. Ю. 
О тепловом режиме Земли в связи с образованием углеводородов / А. Ю. Мищенко, Ю. А. Мищенко // Питання розв. газ. пром-сті України. - Х., 1999. - Вип.27[1]. - С. 50-55. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Доведено, що на першому етапі планетоутворення речовина планет, викинута з Сонця, була іонізована. Внаслідок цього утворились ядра планет, речовині яких було передано обертовий момент від Сонця. Встановлено, що після нейтралізації речовини планет залежність від електромагнітних сил майже зникає, а під дією гравітації вони збільшують обертову швидкість навколо своєї осі. Зовнішню оболонку (мантію) гальмують приливні сили і на межі між нею та ядром утворюється лава (рідко ядра), яка згодом видавлюється на поверхню і стікає з хребтів.Доведено, що за рахунок тертя на нижній межі (М) підтримується температура, достатня для часткового плавлення порід, і через це на межі (М) температура досягає максимуму для верхніх 600 - 700 км. Водночас, у верхній мантії за рахунок тепла, що надходить в основному від межі (М), утворюються астенолінзи. Визначено,що єдиною геотектонічною концепцією (теорією) є М-тектоніка, детальне вивчення і застосування якої на практиці дасть можливість отримати дешеві сировинні ресурси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2 + Д213.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бахова Н. І. 
Теплова модель Чорноморської западини / Н. І. Бахова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2011. - № 1. - С. 144-158. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Побудовано двовимірну теплову модель Чорноморської западини на базі методу скінченних елементів. Розроблено методику одержання детального розподілу температур і теплових потоків. Розглянуто вплив рельєфу, контрастної теплопровідності, нерівномірної теплогенерації, перемінних граничних умов на структуру теплового поля. Одержано високоточний розподіл температур і теплових потоків. Точність рішення у разі застосування лінійної апроксимації базисної функції становить не більше 0,6 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гордиенко В. В. 
Тепловое поле и молодая активизация Крыма / В. В. Гордиенко, И. В. Гордиенко, О. В. Завгородняя, В. Н. Тарасов, О. В. Усенко // Геофиз. журн.. - 2003. - 25, № 3. - С. 36-45. - Библиогр.: 14 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Гордиенко В. В. 
Тепловое поле северо-западной части Днепровского бассейна Днепровско-Донецкой впадины / В. В. Гордиенко, И. В. Гордиенко, О. В. Завгородняя // Доп. НАН України. - 2014. - № 1. - С. 97-103. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

В 135 скважинах Днепровского бассейна Днепровско-Донецкой впадины установлены величины глубинного теплового потока (ТП). Определены положительные аномалии ТП, тяготеющие к зонам разломов кристаллического фундамента региона в его юго-западной части. Единичные аномальные значения встречаются также на северо-востоке, но они не объединяются в региональные аномалии. Проведено сравнение результатов геотермических исследований с различными физическими полями. Возможно, что аномалии связаны с современной активизацией рассматриваемого района.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Швень Н. І. 
Уточнення методики критичного контролю температури грунту на глибинах / Н. І. Швень, Т. Г. Митник, Т. О. Гальперіна, І. В. Герасименко // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2018. - № 3. - С. 72-82. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Встановлено, що просторово-часовий контроль даних спостережень для перевірки достовірності температури грунту на глибинах із застосуванням апроксимації профілю середніх місячних значень температури грунту за допомогою полінома другого порядку не завжди достатньо ефективний, особливо у перехідні місяці, коли з'являється велика кількость нев'язок, що перевищують критерій достовірності, які під час критичного контролю не підтверджуються. Ця методика в деяких випадках може спричинити хибні висновки також за умови встановлення літнього чи зимового типу розподілу температури грунту на глибинах. Однією з причин цього є те, що коефіцієнти полінома другого порядку для отримання апроксимованих значень температури грунту на глибинах були розраховані з використанням даних, отриманих до 1984 р. Враховуючи результати порівняння фактичних профілів температури з апроксимованими значеннями та багаторічними даними, пропонується під час критичного контролю температури грунту на глибинах використовувати середні багаторічні дані температури за останні 10 років та профілі температури станцій-аналогів. Під час доопрацювання програми просторово-часового контролю рекомендовано, крім одержання таблиць нев'язок, градієнтів і виправлених значень температури грунту, передбачити обов'язкову побудову багаторічних місячних профілів температури грунту на глибинах та створення карт територіального розподілу температури грунту на різних глибинах. Також бажано перерахувати коефіцієнти полінома другого порядку для розрахунку апроксимованих значень температури грунту з використанням більш сучасних даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.52 + Д243.1 + П032.243

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського