Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (55)Реферативна база даних (186)Книжкові видання та компакт-диски (326)Журнали та продовжувані видання (289)
Пошуковий запит: (<.>U=Ц66$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Дам Суан Туан 
Вибір основних проектних характеристик кораблів берегової охорони: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.03 / Дам Суан Туан ; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Застосовано апарат теорії безперервних марковських випадкових процесів для розв'язання задач функціонування та визначення показників ефективності виконання кораблями берегової охорони основних охоронних операцій (виявлення та затримки порушників), що дав змогу врахувати такі особливості експлуатації сучасних КБО як випадковий характер їх зустрічей з судинами-порушниками на просторі зони, що охороняється, стохастичний характер вітро-хвильових впливів у тій же зоні, мінливість параметрів суден-порушників та їх технічного оснащення. Складено методику визначення вартості КБО, що використовує апарат перетворення законів розподілу вихідних цін на складові створення й експлуатації корабля в закон розподілу підсумкової вартості корабля за весь його життєвий цикл. На базі розв'язання задачі функціонування КБО та методики визначення його вартості складено критерій оцінки "вартість - ефективність" корабля, що визначає ефективність вкладених коштів у виконання основних охоронних операцій КБО. Реалізовано комплексний підхід до визначення оптимальних характеристик ББО, що передбачає спільне розв'язання зовнішньої та внутрішньої задач його проектування, урахування взаємного впливу надійності та вартості корабля за весь його життєвий цикл на значення критерію ефективності, а також впливу варіацій цін на показник "вартість - ефективність" корабля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц661.1-3 +
Шифр НБУВ: РА326378

Рубрики:

      
2.

Андріянова О. Я. 
Військово-морська термінологія української мови: етапи формування та семантика: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / О. Я. Андріянова ; ДВНЗ МОНМС України "Запоріз. нац. ун-т". — Запоріжжя, 2011. — 18 с. — укp.

Здійснено періодизацію розвитку військово-морської терміносистеми, виокремлено шість етапів формування військово-морської термінології й узагальнено спостереження над військово-морською терміносистемою на різних етапах формування з огляду на історичні чинники її формування. Досліджено національну військово-морську термінологію з погляду походження, простежено шляхи проникнення та засвоєння запозичень. Виділено лексико-тематичні групи за екстралінгвальними ознаками. Описано лексико-семантичні явища, притаманні українській військово-морській термінології. З'ясовано специфіку дериваційних процесів і продуктивність словотвірних моделей. Охарактеризовано структурні типи непредикативних неоднослівних і предикативних термінологічних одиниць української військово-морської термінології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Ц + Ц66(4УКР) в4
Шифр НБУВ: РА382991 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Соколюк С.М. 
Дії військово-морських сил у боротьбі з тероризмом на морі (70-ті роки ХХ ст. - початок XXI ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / С.М. Соколюк ; Нац. акад. оборони України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено процес розвитку форм і способів застосування військово-морських сил (ВМС) у боротьбі з морським тероризмом у другій половині XX - на початку XXI ст. Розкрито сутність даного явища, визначено його особливості та розроблено класифікацію. Виявлено чинники, які впливають на розвиток форм і способів дій ВМС у боротьбі з морським тероризмом, проаналізовано методи їх застосування у протидії тероризму на морі. Визначено тенденції та закономірності використання ВМС у боротьбі з морським тероризмом. Розроблено класифікацію морських антитерористичних операцій (дій). Запропоновано періодизацію процесу застосування сил флотів у протидії тероризму на морі. Наведено рекомендації щодо використання світового досвіду застосування ВМС у боротьбі з тероризмом на морі у 1970-х рр. - на початку XXI ст. у діяльності ВМС ЗС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)638 + Ц66,8(4/8)-54 + Х912.523.33 +
Шифр НБУВ: РА363457

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
4.

Давидовська Г.І. 
Діяльність С.О. Макарова в контексті розвитку науки і техніки: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Г.І. Давидовська ; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в українській історіографії комплексно досліджено життєвий шлях, наукову спадщину й адміністративну діяльність відомого вітчизняного флотоводця й ученого С.О. Макарова (1848 - 1904). Розкрито умови формування його наукового світогляду як дослідника й особистості, розроблено періодизацію життя та творчості. До наукового обігу введено маловідомі сторінки з біографії ученого, проаналізовано основні напрями його наукових досліджень: праці з теорії корабля, зокрема, його непотоплюваності, а також океанографії, гідрології, гідрографії та морської тактики. На підставі вивчення опублікованих і рукописних праць ученого значно поглиблено знання про розвиток вітчизняного кораблебудування, охарактеризовано стан інфраструктури морського транспорту. Зроблено огляд наукових праць С.О. Макарова, присвячених дослідженню Північного Льодовитого океану. Розкрито суттєвий внесок ученого у розвиток науки теорії корабля, кораблебудування, морської тактики, мінної справи, артилерії, географії, океанографії, океанології, морської техніки. Наведено матеріали про адміністративну діяльність С.О. Макарова на державних посадах, зокрема, як керівника порту та голови Кронштадту, керівника морських ескадрів у Тихому океані, Чорному та Середземному морях. Зазначено, що наукові арктичні експедиції С.О. Макарова на першому в світі потужному криголамі "Єрмак" у 1899 та 1901 рр. започаткували новий етап підкорення та дослідження території Північного Льодовитого океану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О4 г/д(4РОС) Макаров, С.О. + Ц66,8(4РОС)5-243.1 Макаров С. +
Шифр НБУВ: РА362914

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чорний О.В. 
Підготовка спеціалістів для морського флоту в Україні в останній чверті XVIII - на початку ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Чорний ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості організації професійної підготовки спеціалістів для морського флоту в Україні в останній чверті XVIII - на початку XX ст. Визначено історичні передумови появи перших морських навчальних закладів на півдні України, проаналізовано особливості функціонування училищ та шкіл морського відомства в епоху вітрильного флоту, які визначалися принципами комплектування корабельних екіпажів наприкінці XVIII - у першій половині XIX ст. Доведено, що професійна освіта моряків за доби парового флоту формувалася під впливом запровадження чіткої схеми комплектування військового та комерційного флоту лише випускниками морських училищ, шкіл та класів. Охарактеризовано устрій навчальних закладів морського профілю, зокрема, визначено їх правовий статус, розглянуто систему управління та фінансування. Показано важливу роль морських освітніх установ Південної України у справі забезпечення військового та комерційного флоту, морехідних товариств і компаній кваліфікованими спеціалістами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц66,8(4УКР)-3 +
Шифр НБУВ: РА353584

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Фурман І.І. 
Розвиток воєнного мистецтва флотів у локальних війнах та збройних конфліктах при веденні самостійних дій (1967 - 1988 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / І.І. Фурман ; Нац. акад. оборони України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення певної літератури висвітлено розвиток воєнного мистецтва флотів і проаналізовано основні завдання, які вирішували флоти під час ведення самостійних дій у воєнних конфліктах 1967 - 1988 рр. Розкрито чинники, що впливали на самостійні дії флотів. Визначено форми та способи їх застосування. Виявлено особливості протиповітряної, протиракетної, протимінної, протикатерної, протичовної та протипідводнодиверсійної оборони, а також виокремлено та теоретично обгрунтовано тенденції та закономірності розвитку воєнного мистецтва. На підставі одержаних результатів надано практичні рекомендації щодо використання історичного досвіду ведення флотами самостійних дій у воєнних конфліктах 1967 - 1988 рр. у процесі реформування та розвитку ВМС ЗС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)63-66 + Ц1,8(4/8)142 + Ц66,8(4/8)-3 +
Шифр НБУВ: РА345047

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Володін В.М. 
Розвиток протичовнової зброї надводних кораблів ВМФ Радянського Союзу в післявоєнний період (1945 - 1991 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.М. Володін ; Нац. акад. оборони України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу опублікованих документів, а також архівних і статистичних матеріалів досліджено розвиток протичовнової зброї надводних кораблів Радянського Союзу у післявоєнний період (1945 - 1991 рр). Висвітлено основні фактори, що вплинули на розвиток бомбової, торпедної та ракетної протичовнової зброї надводних кораблів, а також мінної протичовнової зброї. Значну увагу приділено тенденціям розвитку вітчизняної протичовнової зброї. Вивчено її параметри, прогнозовані для найближчих 10 - 15-ти років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц661.27 + Ц66,6(2)63-525 +
Шифр НБУВ: РА335297

Рубрики:

      
8.

Нгуен Ван Там 
Система підтримки прийняття рішень для керування маневруванням кораблів і суден берегової охорони у складних навігаційних умовах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Нгуен Ван Там ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2005. — 23 с. — укp.

Розроблено систему підтримки прийняття рішень (СППР) процесу керування маневруванням кораблів і суден берегової охорони (КБО) за складних навігаційних умов. Сформульовано задачу інформатизації процесу керування маневруванням кораблів і суден берегової охорони. Застосовано системний підхід щодо аналізу моделей та алгоритмів вирішення завдання маневрування суден. Визначено та оптимізовано коефіцієнти евристичної функції h(x) для A*-алгоритму пошуку шляху. Запропоновано модель обліку навігаційних перешкод у вигляді цільової функції знаходження оптимального шляху та створено дискретну модель процесу маневрування (навігаційний граф). Розроблено метод оптимізації запропонованого A*-алгоритмом шляху. Перевірено доцільність застосування та ефективність наведених моделей вибору шляху за допомогою створеного програмного забезпечення. Надано рекомендації щодо удосконалення процесу керування маневруванням на реальних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц661.12-922 + Ц661.4 +
Шифр НБУВ: РА340166

Рубрики:

      
9.

Лєбєдєв Д.В. 
Соціально-психологічні детермінанти помилкових дій у професійній діяльності фахівців водолазних формувань аварійно-рятувальних підрозділів МНС України: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / Д.В. Лєбєдєв ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2009. — 22 с. — укp.

Висвітлено об'єктивні та суб'єктивні детермінанти помилкових дій у професійній діяльності фахівців-водолазів аварійно-рятувальних підрозділів МНС України. Доведено збільшення можливостей аналізу причин помилкових дій фахівця завдяки визначенню ролі психологічних, фізіологічних, професійних компонентів "особистісного фактора" у виникненні помилок. Відзначено, що вплив "особистісного фактора" на виникнення помилкових дій і аварійних ситуацій має місце тільки за конкретних умов взаємодії фахівця з об'єктом професійної діяльності або іншими фахівцями за наявності, розвитку та прояву несприятливих індивідуальних особливостей, професійно значущих для професійної діяльності якостей і функцій. Запропоновано професіограму рятувальника-водолаза. Розроблено математичну модель прогнозування вірогідності допущення помилкових дій у професійній діяльності фахівцями водолазних формувань аварійно-рятувальних підрозділів МНС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-69 + Ю942-7 + Ц661.7 +
Шифр НБУВ: РА363823

Рубрики:

      
10.

Лубенець А.В. 
Творення українського військового флоту в добу Центральної Ради (березень 1917 - квітень 1918 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.В. Лубенець ; Нац. акад. оборони України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Виявлено історичні передумови, що сприяли творенню українського військового флоту. Простежено активізацію діяльності політичних партій та громадських об'єднань у Причорномор'ї навесні 1917 р. Проаналізовано політичну конфронтацію російського Раднаркому та Української Центральної Ради щодо Чорноморського флоту. Висвітлено основні напрями військово-морської політики Центральної Ради й організаційно-правові заходи українського уряду стосовно розбудови національного флоту. Наведено практичні рекомендації щодо використання досвіду військового створення українських державних структур на чолі з Центральною Радою за сучасних умов під час вирішення проблем формування Військово-Морських Сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц66,8(4УКР)-1:611/612 + Т3(4УКР)611-32
Шифр НБУВ: РА320961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського