Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (182)Книжкові видання та компакт-диски (184)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.281$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Григор'єв М.К. 
Взаємозв'язок соціальної екології, економіки і права: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / М.К. Григор'єв ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуально-методологічну базу сучасної соціальної екології з метою вивчення та аналізу глобальних і регіональних екологічних проблем, які є життєво значущими. Обгрунтовано, що єдине концептуальне поле соціальної екології будується на основі сучасного осмислення традиційної натурфілософії, соціально-філософського аналізу накопичених людством екологічних знань, практичного досвіду розв'язання екологічних проблем, усвідомлення об'єктивності природних закономірностей та взаємозв'язків між компонентами системи "людина - природа - суспільство". Доведено, що найбільш ефективним шляхом у розв'язанні завдань охорони та захисту навколишнього середовища є комплексний підхід, який полягає у поєднанні соціально-психологічних, аксіологічних, економічних, політико-правових та інших аспектів даної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63 + Х916.33 + У010.281 + Б1 в2:С + С5*63 +
Шифр НБУВ: РА326398

Рубрики:

      
2.

Бохан А.В. 
Екологізація підприємництва в умовах трансформації економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / А.В. Бохан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено питання екологізації підприємництва за умов трансформації економіки, висвітлено еволюцію наукових поглядів щодо реалізації даного процесу. Розкрито сутність і форми екологізації підприємництва на засадах збалансованого розвитку. Розглянуто суперечності процесу екологізації підприємництва та доведено зростання їх просторових масштабів і транскордонних екологічних ефектів. Показано залежність національної економічної системи та світового господарства від стану планетарних природних умов і глобальних процесів. Виявлено особливості взаємодії та впливу економіко-культурних та інноваційно-інвестиційних чинників на процеси екологізації підприємництва. Розкрито роль мотиваційно-стимулювального механізму у забезпеченні екологізації підприємництва. Проаналізовано особливості державно-регулятивного механізму екологізації підприємництва. Визначено роль соціально-захисного механізму у забезпеченні екологізації підприємництва. Висвітлено досвід зарубіжних країн щодо забезпечення екологізації підприємництва, зроблено висновок про перспективність розвитку ринку екологічної індустрії, виробництва ресурсозберігальних і природоохоронних технологій. Доведено необхідність створення відповідної державної стратегії розвитку еколого-економічної діяльності з метою забезпечення дієздатності процесу екологізації підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.281 + У9(4УКР)0-131.1-280 +
Шифр НБУВ: РА362299

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Діденко О.А. 
Екологізація суспільного відтворення: шляхи та механізми здійснення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.А. Діденко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Розглянуто актуальні проблеми функціонування сучасної еколого-економічної системи та її подальшого збалансованого розвитку. Обгрунтовано механізм екологізації та особливості його формування за умов трансформаційної економіки. Висвітлено сучасні теоретичні підходи щодо здійснення екологічного регулювання. Досліджено особливості взаємодії державного управління та ринкового саморегулювання в екологічній сфері. Акцентовано увагу на значенні держави у здійсненні екологізації. Проаналізовано процес формування державної екологічної політики в Україні, визначено його характерні риси та запропоновано шляхи удосконалення з урахуванням особливостей трансформаційної економіки. На підставі запропонованого визначення збалансованого розвитку досліджено вплив екологічно орієнтованої споживацької поведінки на зміни у структурі виробництва. Виявлено ознаки екологічно орієнтованої свідомості споживачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.281 + У9(4УКР)280 +
Шифр НБУВ: РА333671

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Герасимчук З.В. 
Еколого-економічні основи формування та реалізації регіональної політики сталого розвитку (питання методології та методики): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.10.01 / З.В. Герасимчук ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2002. — 40 с. — укp.

На системному рівні удосконалено існуючий та розроблено новий понятійно-термінологічний апарат, завдяки чому характеризовано процес та особливості формування регіональної політики сталого розвитку та розкрито поняття концепції сталого розвитку суспільства, сталого розвитку, сталості розвитку, соціально-екологічної стратегії економічного розвитку держави, депресивного та слаборозвиненого регіонів, економічно-, екологічно-, соціально проблемних регіонів, екологічної безпеки як елементів системи сталого розвитку суспільства, країни, людини, навколишнього середовища. Розкрито історичні особливості та визначено наукове підгрунтя формування теорії сталого розвитку суспільства. Розроблено ієрархічну модель сталого (безпечного) суспільного розвитку. Наведено методологію формування системи екологічної безпеки регіону з позиції сталості розвитку, розвинуто методичні підходи до аналізу, оцінки та управління екологічним ризиком реалізації заходів регіональної політики сталого розвитку. Вперше запропоновано підхід до управління регіональним розвитком з позиції сталості розвитку. Обгрунтовано методологічні принципи регіональної політики сталого розвитку, визначено її функції та цільові орієнтири для України. Розроблено концептуальну модель політики сталого розвитку проблемних регіонів та методику комплексної оцінки рівня сталості розвитку регіону на основі індексного методу, з використанням якого проведено рейтингову оцінку регіонів України. Наведено концептуальні засади здійснення трансформаційних пертворень в економіці регіону в перехідний період на засадах сталого розвитку. Запропоновано принципи розміщення факторів виробництва, обрано пріоритети структурної перебудови економіки регіонів та етапи перетворень. Зазначено механізм залучення інвестиційних ресурсів для структурної перебудови економіки регіону. Розкрито зміст і роль регіональної програми сталого розвитку, сформульовано її мету, вперше запропоновано методику формування та реалізації цільових комплексних програм сталого розвитку регіону, згідно з якою пропонується з'ясовувати пріоритети цілей програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.281 + У9(4Укр)28
Шифр НБУВ: РА317474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Дегтярьова І.Б. 
Наукові основи підвищення ефективності еколого-економічних систем з урахуванням синергетичних ефектів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / І.Б. Дегтярьова ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано доцільність врахування синергетичних ефектів для підвищення ефективності функціонування еколого-економічних систем (ЕЕС). Проаналізовано існуючі підходи до визначення синергетичних ефектів, зумовлених діяльністю суб'єктів господарювання. Запропоновано визначення понять "еколого-економічна система" та "синергетичний ефект у еколого-економічній системі". Розроблено науково-методичний підхід до оцінювання синергетичних ефектів у ЕЕС, який передбачає врахування екстернальних ефектів. Обгрунтовано необхідність застосування коригувальних коефіцієнтів для визначення синегетичних результатів діяльності економічних суб'єктів. Удосконалено методичні підходи до класифікації синергетичних ефектів у ЕЕС, що дозволяє розробити інструменти організаційно-економічного характеру для формування еколого-орієнтованої економічної політики, показники оцінювання ефективності функціонування ЕЕС, які уможливлюють більш точне врахування інтернальних і екстернальних ефектів. На прикладі інвестиційних проектів Сумщини апробовано розроблені показники оцінювання ефективності функціонування ЕЕС і визначено напрями збільшення синергетичних результатів у даному регіоні. Запропоновано механізм управління процесами функціонування ЕЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.281 + У9(4УКР)280 +
Шифр НБУВ: РА364707

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Хрущ Л.З. 
Побудова та використання еколого-економічних виробничих функцій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / Л.З. Хрущ ; Міжнар. науково-навч. центр інформ. технологій та систем НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблеми екологізації економічних систем і необхідність побудови еколого-економічних виробничих функцій. Побудовано виробничу функцію екологічної економіки, яка функціонує як виробник продукції й очищувач навколишнього середовища. Запропоновано виробничу функцію з урахуванням екологічних обмежень як функцію значень задачі оптимального використання ресурсів. Побудовано векторну еколого-економічну виробничу функцію, яка є найкращим компромісним рішенням з урахуванням усіх цільових функцій (критеріїв) одночасно. Розглянуто галузь економіки, в якій діють різні технології зі своїми потужностями. Запропоновано задачу оптимального використання економічних і екологічних ресурсів і підхід до побудови еколого-економічної виробничої функції та функції прибутку галузі з заданим розподілом потужностей за технологіями. Узагальнено екологічно-економічну балансову модель Леонтьева - Форда на множину технологій. Розв'язано задачу максимізації вартості кінцевого продукту галузі з багатьма технологіями та побудовано еколого-економічну виробничу функцію. Узагальнено запропоновану модель та відповідну еколого-економічну виробничу функцію для неперервного розподілу технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.281 + У9(4УКР)28в611 +
Шифр НБУВ: РА366292

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Хлобистов Є.В. 
Проблеми забезпечення екологічної безпеки в умовах трансформації економіки України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.08.01 / Є.В. Хлобистов ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методологічні питання щодо визначення ролі та місця екологічної безпеки у процесах глобалізації та трансформації пострадянського суспільства, а також сутності сталого розвитку в дослідженні продуктивних сил. Визначено вартісний зміст природного ресурсу за сучасних суспільних перетворень. Удосконалено методичні підходи щодо еколого-економічного аналізу екологічної місткості території та оцінки екологічних ризиків господарювання. Уточнено структуру та методи забезпечення екологічної безпеки на прикладі надзвичайних ситуацій природного та техногенного походження. Обгрунтовано шляхи удосконалення вартісного аналізу надзвичайних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.281 + У9(4УКР)280 +
Шифр НБУВ: РА335468

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Жигінас В.В. 
Структурна перебудова трансформаційної економіки в контексті сучасних тенденцій екологізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / В.В. Жигінас ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні аспекти структурної перебудови трансформаційної економіки у контексті сучасних тенденцій екологізації у світі та в Україні. Висвітлено еволюцію поглядів на структуру економіки та її перебудову, розкрито роль екологічних чинників у структурних перетвореннях економічної системи. Розроблено методологію оцінювання якості структурних перетворень економіки, в основу якої покладено такі показники, як структурна ресурсомісткість і ресурсовіддача, прогресивність структурних змін. Встановлено, що досягнення стійкого екологічно збалансованого розвитку забезпечується структурними та технологічними перетвореннями відповідно до сучасних постіндустріальних тенденцій передових країн світу. Доведено необхідність розробки комбінованого підходу до здійснення структурної перебудови економіки України, визначено пріоритети даного процесу на основі поєднання елементів наздоганяючої та постіндустріальної моделей розвитку. Розроблено пропозиції щодо формування та впровадження механізмів екологізації структурних змін в Україні на основі вилучення екологічної антиренти у підприємств-забруднювачів та удосконалення екологічного оподаткування. Доведено, що для фінансування структурних перетворень в Україні найбільше значення мають внутрішні інвестиційні ресурси, зокрема бюджетні кошти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.281 + У9(4УКР)280 +
Шифр НБУВ: РА359580

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Пунько Б. М. 
Теоретико-методологічні основи регулювання відтворення економіко-екологічного потенціалу: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.06 / Б. М. Пунько ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2010. — 36 с. — укp.

Висвітлено теоретико-функціональні основи економічної системи раціональних відносин суспільного відтворення та природокористування. Обгрунтовано теоретико-методологічні основи раціонального управління процесами економіко-екологічного відтворення та методологічні інноваційні основи раціонального управління соціально-економічними об'єктами та менеджменту людського фактора як інструменту оптимізації економіко-управлінських відносин. Розроблено методологічні принципи критеріального моделювання соціально-економічної ефективності рекреаційного природокористування та лісовідновлення. Сформульовано ряд науково-функціональних напрямів. Розроблено регуляторні індикатори стабілізації та спокою економіки на її глобальному та макроекономічному рівнях. Наведено головні антикризові заходи щодо керування українською економікою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.281 + У9(4УКР)280-96
Шифр НБУВ: РА371199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Борщук Є.М. 
Теоретико-методологічні основи системного аналізу сталого розвитку еколого-економічних систем: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.06 / Є.М. Борщук ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2009. — 36 с. — укp.

На підставі результатів наукових досліджень видатних зарубіжних і українських економістів розроблено концептуально-методологічні засади теорії сталого розвитку еколого-економічних систем. Досліджено особливості розвитку складних природно-антропогенних систем. Сформульовано головні принципи системного підходу до аналізу функціонування еколого-економічних систем. У контексті сучасного рівня розвитку теорії систем критично переосмислено застосування системного підходу під час аналізу економічних процесів. Розглянуто ринок не як "невидиму руку", а як дію від'ємного зворотного зв'язку, який відіграє суттєву роль у функціонуванні складних систем. Обгрунтовано закономірність становлення концепції сталого розвитку як розвитку підходів класичної економічної науки до проблем взаємодії суспільства та природи. Показано, що головною проблемою сталого розвитку є необхідність трансформації характеру природокористування як основи існування цивілізації. Запропоновано підходи до розробки понятійно-категоріального апарату концепції сталого розвитку. Проаналізовано місце освіти в економічному розвитку. Обгрунтовано важливість освіти для сталого розвитку у процесах функціонування еколого-економічних систем. Як найбільш ефективний підхід у процесах реформування освіти визначено компетентнісний підхід. Запропоновано еколого-економічну компетенцію розглядати як критерій якості освіти для сталого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.281 + У010.281
Шифр НБУВ: РА366727

Рубрики:

      
11.

Яворська 
Удосконалення економічного механізму забезпечення охорони та якості атмосферного повітря: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Олександра Миколаївна Яворська ; Національний лісотехнічний ун-т України. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.281 + У9(4УКР)280
Шифр НБУВ: РА365770

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Теліженко О.М. 
Управління якістю атмосферного повітря на міждержавному рівні: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.08.01 / О.М. Теліженко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2004. — 37 с.: табл. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні питання управління якістю атмосферного повітря на міждержавному рівні. Розглянуто проблеми соціально-економічної оптимальності та економічної рівноваги якості атмосферного повітря. Запропоновано науково-методичні підходи до моделювання залежності атмосфероохоронних витрат від ступеня знешкодження викидів димових газів ТЕС. Розроблено теоретичну модель і надано економічне обгрунтування умов торгівлі ліцензіями на право емісії забруднювальних речовин. Запропоновано методи оптимізації сценаріїв зниження емісії забруднювальних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.281 + У9(4)280 + З370.9 +
Шифр НБУВ: РА330334

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського