Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (300)Книжкові видання та компакт-диски (126)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.202-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Приступа Л.Н. 
Бронхіальна астма та метаболічний синдром: обгрунтування патогенетичних підходів до діагностики, лікування та профілактики: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.27 / Л.Н. Приступа ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2006. — 33 с. — укp.

Вивчено частоту компонентів метаболічного синдрому у хворих на бронхіальну астму (БА). Розкрито механізми обтяжливого впливу вісцерального ожиріння та метаболічного синдрому на підставі вивчення клітинно-молекулярних механізмів запалення, цитокінової регуляції, апоптозу імунокомпетентних клітин і системи протеолізу на перебіг БА. Патогенетично обгрунтовано доцільність застосування поліоксидонію у хворих з асоціацією БА і метаболічного синдрому та використання симвастатину і розвантажувально-дієтичної терапії у хворих на БА з вісцеральним ожирінням для профілактики формування повного метаболічного синдрому. Підтверджено позитивний вплив запропонованих методів лікування на зрушення у клітинному імунітеті, системі цитокінів і протеолізу та їх клінічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5 + Р415.2-5 +
Шифр НБУВ: РА345889

Рубрики:

      
2.

Сухан В.С. 
Використання високодисперсної аерозольтерапії в поєднанні з мінеральною водою "Поляна квасова" для лікування хворих на бронхіальну астму з супутнім гастродуоденітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.С. Сухан ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2003. — 21 с. — укp.

Вивчено вплив комплексного лікування, що передбачає застосування високодисперсного аерозолю кам'яної солі та середньомінералізованої гідрокарбонатної натрієвої мінеральної води "Поляна Квасова" на перебіг бронхіальної астми із супутнім гастродуоденітом у 122-х хворих. Доведено, що комплексне лікування призводить до відновлення бронхіальної прохідності, покращання вентиляції легень, нормалізації клінічних, імунологічних та біохімічних показників. Установлено, що застосування у комплексному лікуванні мінеральної води у вигляді інгаляції спричинює більш виражену позитивну дію на рівні дистальних бронхів у зазначених хворих. Виявлено, що комплексне лікування в безпосередньому та віддаленому періоді позитивно впливає на перебіг бронхіальної астми, підвищує ефективність проведеного лікування, збільшує тривалість ремісії та знижує кількість загострень у шлунково-кишковому тракті та бронхолегеневої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-54 + Р413.201.1-54
Шифр НБУВ: РА326703

Рубрики:

      
3.

Маргітіч С. В. 
Вольове керування диханням при фізичній реабілітації хворих на бронхіальну астму: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.24 / С. В. Маргітіч ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2010. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано використання взаємопотенціюючих елементів реабілітаційного комплексу для купірування бронхоспазму. Визначено градації іспіраторного й експіраторного гіпоксичних індексів і пов'язані з ними диференційовані дихальні інтервали для профілактики бронхоспазму. Вперше одержано результати щодо гемодинамічного забезпечення тривалого експіраторного статистичного зусилля, які можливі за побутових умов і під час трудової діяльності. Запропоновано купірування бронхоспазму за рахунок комбінації контрастних температур у слаботепловій та холодовій фазах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-54
Шифр НБУВ: РА377019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Куценко Н.Л. 
Вплив монтелукасту та дезлоратадину на імунну відповідь на ало- та гетероантигени: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Н.Л. Куценко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено вплив монтелукасту та дезлоратадину на первинну та вторинну імунну відповідь на ало- та гетероантигени та на апоптоз Т регуляторних клітин в експерименті та за клінічних спостережень з метою обгрунтування механізму регуляції фунціонального стану імунної відповіді. Встановлено, що імунізація тварин алоспленоцитами та одночасний прийом монтелукасту або дезлоратадину сприяє підсиленню алогенної реакції (проявом якої є збільшення маси регіональних лімфатичних вузлів), що свідчить про стимулювальний вплив препаратів в процесі реалізації імунної відповіді, обумовленої алоантигенами. Виявлено, що введення монтелукасту або дезлоратадину за імунізації тварин еритроцитами барана підсилює синтез гемолізинів та гемаглютинінів переважно за умов вторинної відповіді, що обумовлено індукцією імунної відповіді на гетероантигени в експерименті. З'ясовано, що CD4+CD25+ Т регуляторні клітини хворих на атопічну бронхіальну астму сенсибілізованих алергенами домашнього пилу, збагаченого дерматофагоїдними кліщами, піддаються алергенспецифічному апоптозу, що є одним з патогенетичних механізмів розвитку алергічного запалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52 +
Шифр НБУВ: РА342479

Рубрики:

      
5.

Сацута С.В. 
Диференційована інтенсивна респіраторна терапія та її вплив на антиінфекційний захист органів дихання у хворих з бронхоастматичним статусом (клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / С.В. Сацута ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена актуальним питанням інтенсивної респіраторної терапії (ІРТ) бронхоастматичного статусу (БАС). Показано, що традиційна інтенсивна респіраторна терапія не відновлює порушений імунітет дихальної системи (ІДС) у цих хворих. Дістала подальший розвиток концепція диференційованого застосування методів ІРТ у залежності від стадії гострої дихальної недостатності і порушень у ІДС. Удосконалено методику лікування хворих з БАС, яка сприяє практично повному відновленню неспецифічних ланок ІДС. Запропоновані методи лікування дозволяють знизити загальну летальність при БАС на 6,25%, а летальність при штучній вентиляції легенів на 7,5%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5

Рубрики:

      
6.

Назар О.В. 
Дослідження ефективності імуностимулятору рибомунілу в комплексному лікуванні хворих на бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / О.В. Назар ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5

Рубрики:

      
7.

Гогунська І.В. 
Ефективність інгаляційних кортикостероїдів у лікуванні загострень бронхіальної астми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / І.В. Гогунська ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Встановлено, що інгаляційні кортикостероїди флютиказону пропіонат і будезонід у великих дозах ефективні для лікування легких і тяжких загострень бронхіальної астми (БА). Доведено, що інгаляційні кортикостероїди у дозах, якими їх застосовувати для короткого курсу лікування, не пригнічують рівень кортизола крові та не викликають системних серцево-судинних ефектів. Запропоновано схему лікування загострень БА за амбулаторних умов з використанням інгаляційних кортикостероїдів через дозований аерозоль у хворих, які ніколи ними не лікувались у режимі базисної терапії. Визначено, що за показниками якості життя ефективність флютиказону пропіонату перевищує будезонід. Встановлено, що вартість інгаляційної кортикостероїдної терапії загострень БА флютиказоном пропіонатом перевищує будезонід, але різниця у вартості-ефективності цих препаратів зменшується, тому що флютиказону пропіонат суттєво покращує показники якості життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52,81
Шифр НБУВ: РА319557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Москаленко С.М. 
Ефективність комбінованої терапії в покращанні контролю перебігу захворювання у хворих на тяжку бронхіальну астму: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / С.М. Москаленко ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2008. — 17 с. — укp.

Показано, що приєднання тіотропіума броміду до комбінованої терапії хворих на тяжку БА сприяє додатковій клініко-функціональній та імунологічній ефективності, покращанню контролю перебігу захворювання. Доведено, що приєднання N-ацетилцистеїну покращує стан місцевого та системного імунітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52 +
Шифр НБУВ: РА362594

Рубрики:

      
9.

Ботвінікова Л.А. 
Ефективність навчальних та реабілітаційних програм у комплексному лікуванні хворих на бронхіальну астму та хронічний обструктивний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Л.А. Ботвінікова ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Наведено матеріали клініко-функціональних і психологічних досліджень 174 хворих - 66 хворих на бронхіальну астму (БА) та 54 хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ), які отримали комплексне лікування із застосуванням навчальної та реабілітаційної програм за умов астма-школи, і 28 хворих на БА та 26 хворих на ХОБ, пролікованих за традиційних амбулаторних умов, без навчання у астма-школі. Створено методику групового навчання амбулаторних хворих на БА і ХОБ, яка дозволяє вивчити патогенез захворювання, з'ясувати принцип терапії та профілактики, опанувати хворим на БА і ХОБ основами самоконтролю та самоведення. Доведено, що регулярне клінічне спостереження хворих на БА і ХОБ і моніторинг показників функції зовнішнього дихання дозволяють підбирати раціональний обсяг підтримувальної медикаментозної терапії, вчасно її коригувати й уникнути зумовлених нею побічних ефектів. Проведено оцінку ефективності лікувально-профілактичних заходів за допомогою використання суб'єктивного критерію - якості життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52 + Р412.201.1-52
Шифр НБУВ: РА316004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Токарева О. Р. 
Ефективність неінвазивної магнітолазерної терапії в комбінації з гіпоксично-гіперкапнічним стимулом при бронхіальній астмі на курортному етапі медичної реабілітації: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / О. Р. Токарева ; Крим. республік. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 22 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано окреме та комбіноване застосування неінвазивної магнітолазерної терапії (НМЛТ) і гіпоксично-гіперкапнічного стимулу (ГГС) у хворих на бронхіальну астму (БА) на курортному етапі медичної реабілітації. Вперше показано вплив такої терапії на алергічне запалення та реактивність бронхів хворих на БА, виявлено особливості реагування ряду фізіологічних систем організму (функції зовнішнього дихання, рухових можливостей хворих, імунітет, системи перекине окиснення ліпідів - антиоксидантний захист (ПОЛ - АОЗ) на дію цих лікувальних фізичних чинників. Доведено, що застосування НМЛТ у таких хворих додатково до стандартного лікарського та курортного лікування призводить переважно до специфічних ефектів у вигляді дії на такі механізми патогенезу БА, як стан ПОЛ та АОЗ, неспецифічні та специфічні чинники захисту організму, а використання ГГС є чинником неспецифічної дії на організм, що виявляється переважно збільшенням рухової активності хворих і покращанням їх функціонального стану. Вперше описано клінічні ефекти у разі комбінованого застосування НМЛТ і ГГС у хворих на БА у вигляді зменшення реактивності бронхів і вираженості алергічного запалення, покращання функції зовнішнього дихання, зростання фізичних можливостей хворих, оптимізації стану неспецифічних і специфічних клітинних механізмів захисту крові тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-549
Шифр НБУВ: РА384202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Соколов А.С. 
Ефективність усунення синдрому бронхіальної обструкції при термоінгаляційному ураженні у постраждалих з опіковою хворобою (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / А.С. Соколов ; М-во охорони здоров'я України. Дніпропетр. держ. мед. акад.. — Д., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто ендоскопічну картину слизової оболонки трахеобронхіального дерева (ТДБ) залежно від гострої дихальної недостатності (ГДН). Досліджено вплив методів респіраторної терапії у потерпілих з термоінгаляційним ураженням (ТІУ) на цитологічні, бактеріологічні, біохімічні та імунологічні показники бронхіального секрету. Розроблено метод протизапальної та імуномодулювальної інтенсивної респіраторної терапії, спрямований на корекцію порушень антиінфекційного захисту та імунної реактивності дихальної системи. Доведено, що використання даного методу дозволяє знизити летальність на 12 % у стадії відносної компенсації ГДН та на 12,3 % - у стадії декомпенсації. Розроблено препарат молозин з високим вмістом sIgA для місцевого застосування з метою відновлення нестачі даного компонента в секреті ТДБ у разі ТІУ. Виявлено високу антиінфекційну та протизапальну активність препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-52 + Р412.202-52 +
Шифр НБУВ: РА321846

Рубрики:

      
12.

Івасівка Р.С. 
Імуно-гормональні критерії ефективності галотерапії у хворих на бронхіальну астму в залежності від стану неспецифічної реактивності бронхів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Р.С. Івасівка ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Виявлено зв'язок початкового стану неспецифічної реактивності дихальних шляхів на гіпоосмолярну провокацію з клінічними проявами та динамікою імуно-гормональних зрушень на фоні курсу солетерапії, що розв'язує проблему пошуку критеріїв ефективності штучної спелеотерапії. Розроблено нову математичну прогностичну модель ефективності солетерапії за бронхіальної астми, на базі якої обгрунтовано критерій відбору хворих за рівнем вихідної гіперреактивності бронхів на гіпоосмолярну провокацію та моніторингу реабілітації за умов мікросередовища галокамери за вмістом кортизолу у сироватці крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5 +
Шифр НБУВ: РА349042

Рубрики:

      
13.

Аббас Алі Нахар Катарнех 
Імуно-протеолітичний дисбаланс при поєднанні гастродуоденальної патології та бронхіальної астми та його корекція циклофероном: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Аббас Алі Нахар Катарнех ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше здійснено комплексне дослідження стану клітинно-молекулярних імунологічних механізмів, стану цитокінової регуляції та системи загального і місцевого протеолізу за поєднання ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони та бронхіальної астми (БА). Обгрунтовано показання та розроблено методику використання у комплексному лікуванні даних хворих індуктора ендогенного інтерферону - циклоферону. Досліджено клінічну ефективність застосування цього препарату під час лікування БА, поєднаної з гастродуоденальною патологією. Вивчено вплив циклоферону на клітинно-молекулярні імунні механізми запалення, цитокінову регуляцію, стан системи протеолізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-52 + Р412.202-52 +
Шифр НБУВ: РА338610

Рубрики:

      
14.

Пілецький А.М. 
Імунотропна терапія хворих на бронхіальну астму з ускладненнями в верхніх дихальних шляхах: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.03.08 / А.М. Пілецький ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше встановлено особливості перебігу захворювання на бронхіальну астму з ускладненнями в верхніх дихальних шляхах у разі застосування специфічної імунотерапії імудоном у комплексі з Пайлер-світлом. Досліджено патофізіологічні механізми розвитку захворювання, наведено нові схеми лікування. Запропоновано метод лікування хворих на бронхіальну астму з ускладненнями у верхніх дихальних шляхах за допомогою специфічної імунотерапії препаратом "Імудон" та преформованим природним фактором Пайлер-світлом. Розроблено алгоритм та лікувальну тактику для хворих на бронхіальну астму з ускладненнями у верхніх дихальних шляхах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52 +
Шифр НБУВ: РА327969

Рубрики:

      
15.

Тюріна В.Ф. 
Клініко-морфофункціональна оцінка ефективності розвантажувально-дієтичної терапії у хворих на хронічний обструктивний бронхіт та бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.Ф. Тюріна ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Проведено порівняння ефективності застосування розвантажувально-дієтичної терапії (РДТ) та медикаментозного лікування хворих на хронічний обструктивний бронхіт і бронхіальну астму. Доведено, що використання РДТ сприяє покращанню бронхіальної прохідності, запобігає ускладненням, особливо у випадку резистентності до медикаментозної терапії та наявності супутньої патології (медикаментозної та харчової алергії, вегетосудиної дистонії, холециститу, ожиріння, гіпертонічної хвороби).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-51 + Р412.202-51
Шифр НБУВ: РА316877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Фадєєва Г. А. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування модифікації лікування хворих на бронхіальну астму, асоційовану з вісцеральним ожирінням: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / Г. А. Фадєєва ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського АМН України. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано відсутність повного контролю за перебігом бронхіальної астми (БА) у разі застосування тільки ступеневої протизапальної терапії у більшості хворих на БА із вісцеральним ожирінням. Уперше визначено доцільність залучення до терапії таких хворих препарату із антилейкотрієновою дією - кверцетину з метою посилення протизапальної ефективності лікування за рахунок зменшення синтезу прозапальних медіаторів, чим забезпечується досягнення контролю за симптомами БА. Проведено аналіз механізму впливу комплексного лікування із використанням кварцетину на основі вивчення вмісту маркерів запалення, показників зовнішнього дихання на перебіг БА. Доведено ефективність препарату, запропоновано рекомендації щодо його застосування у хворих на БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5 + Р415.202.1
Шифр НБУВ: РА376559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Лемко І.С. 
Клініко-патогенетичне та хронобіологічне обгрунтування диференційованого застосування спелеотерапії та керованої галоаерозольтерапії у відновлювальному лікуванні хворих на бронхіальну астму: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / І.С. Лемко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2008. — 44 с. — укp.

Розроблено новий патогенетичний підхід до застосування спелеотерапії та керованої галоаерозольтерапії у відновному лікуванні хворих на бронхіальну астму (БА) залежно від особливостей формування бронхіальної обструкції. Запропонований підхід апробовано у процесі лікування 621-го хворого. Установлено, що ефективність використання даних лікувальних фізичних чинників суттєво залежить від особливостей бронхіальної обструкції, а також від нормалізації циркадних ритмів функції зовнішнього дихання. Доведено, що диференційоване призначення лікувальних фізичних чинників, яке передбачає врахування особливостей бронхіальної обструкції, дозволяє одержати більш виразний і стійкий терапевтичний ефект. З використанням одержаних даних розроблено нові режими призначення спелеотерапії та вдосконалено технології галоаерозольтерапії у хворих на БА, які відрізняються інтенсивністю галоаерозольного впливу та тривалістю курсів лікування, а також розроблено диференційовані показання для їх призначення. Вивчено особливості впливу основних несприятливих чинників природної катастрофи, зокрема повені (переохолодження, психоемоційного стресу) на перебіг БА. Показано, що використання галоаерозольної терапії сприяє стабілізації стану більшості цих хворих. Систематизовано та доповнено дані про основні компоненти механізму дії спелеотерапії та галоаерозольтерапії. Розроблено концепцію механізму їх дії та застосування у відновному лікуванні хворих на БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-54 +
Шифр НБУВ: РА355933

Рубрики:

      
18.

Сливка Я.І. 
Клініко-функціональне обгрунтування застосування спелеотерапії та галоаерозольтерапії у хворих на бронхіальну астму із супутньою вегетативною дисфункцією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Я.І. Сливка ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено підходи щодо діагностики порушень вегетативного гомеостазу (ВГ) у хворих на бронхіальну астму (БА) з визначенням найбільш інформативних параметрів варіабельності серцевого ритму (ВСР), що характеризують різні стани функціонального напруження вегетативної нервової системи (ВНС). Вперше виділено кардіоінтервалографічні маркери несприятливого перебігу БА та ризик виникнення реакції дезадаптації. Уперше наведено клініко-функціональне обгрунтування поділу хворих на БА залежно від ступеня напруження регуляторних механізмів і рівня функціональних резервів, яке базується на встановленні взамозв'язку між наростанням рівня вегетативних порушень і погіршенням клінічних проявів захворюання, поглибленням вентиляційних порушень, тривалістю БА, частотою загострень захворювання протягом року, збільшення ризику виникнення реакцій дезадаптації за умови впливу подразнювальних стимулів, які є прогностично несприятливими факторами для перебігу захворювання. Уперше для об'єктивного контролю за терапевтичною ефективністю спелеотерапії (СТ) і галоаерозольтерапії (ГАТ) у хворих на БА використано дослідження ВСР. Встановлено вплив СТ і ГАТ на перебіг БА залежно від вихідного стану вегетативної регуляції функцій та адаптаційного потенціалу організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-54 + Р628.063-37
Шифр НБУВ: РА370373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Герич П.Р. 
Комплексне лікування хворих на персистуючу бронхіальну астму середньої тяжкості із застосуванням уролесану, темтусину-С та лісобакту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / П.Р. Герич ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Доведено, що таке поєднання лікарських засобів призводить до посилення їх протизапальної дії, проявом якого є більш виражене зниження концентрації продуктів перекисного окиснення ліпідів, метаболітів ОА, СМП та "гострофазових білків" запалення, особливо після 6-ти місяців лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52 +
Шифр НБУВ: РА337295

Рубрики:

      
20.

Путієнко Ж.Є. 
Корекція режиму дихання в комплексній терапії хворих на бронхіальну астму і хронічній обструктивний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Ж.Є. Путієнко ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто ефективність корекції режиму легеневої вентиляції у комплексному лікуванні хворих на бронхіальну астму та хронічний обструктивний бронхіт. Застосування сеансів пасивізації видиху, вольового обмеження легеневої вентиляції і позитивного тиску наприкінці видиху у хворих на бронхіальну астму та хронічний обструктивний бронхіт призводить до суттєвого зменшення ступеню гіперінфляції легень, обумовленої раннім експіраторним закриттям дихальних шляхів, поліпшення показників бронхіальної прохідності. Результати порівняльного вивчення ефективності методів вольового обмеження легеневої вентиляції і пасивізації видиху вказують на відсутність переваг вольового обмеження легеневої вентиляції перед пасивізацією видиху. Водночас, вольове обмеження легеневої вентиляції є обтяжним для хворого, тому що передбачає не тільки збільшення тривалості видиху, але й обмеження частоти дихання. Клінічна ефективність методів пасивізації видиху і позитивного тиску наприкінці видиху, відсутність побічних дій дозволяють запропонувати їх застосування в комплексі підтримуючої терапії хворих на бронхіальну астму та хронічний обструктивний бронхіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-5 + Р412.202-5
Шифр НБУВ: РА308527 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського