Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (39)Книжкові видання та компакт-диски (24)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П743$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Гудима Б.І. 
Ампулярія як новий нетрадиційний об'єкт тепловодного рибництва в Україні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.03 / Б.І. Гудима ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням вирощування слимака ампулярія, виходця тропічного пояса. Запропоновано використання нового нетрадиційного об'єкта у тепловодному рибництві. Визначена принципова можливість культивування ампулярій у тепловодних господарствах індустріального типу. Встановлені оптимальні щільності посадки плідників, методи одержання кладок та молоді, підрощування та вирощування товарної маси, отримані нові дані щодо використання м'яса та ікри ампулярій як делікатесної продукції та сировини для виготовлення харчових добавок лікувально-профілактичного значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П743.9 ампулярія

Рубрики:

      
2.

Золотницький О.П. 
Біологічні основи культивування промислових двостулкових молюсків (IBivalvia, Mytiliformes/I) у Чорному морі: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / О.П. Золотницький ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2004. — 39 с. — укp.

З урахуванням основних принципів екологічної фізіології, популяційної біології та концепції біокосних систем удосконалено біологічні засади розведення марикультури молюсків у Чорному морі. Вперше наведено характеристику адаптивних реакцій на найважливіші екологічні фактори, визначено ефективність росту та співвідношення між пластичним, енергетичним і генеративним обміном у мідії в онтогенезі. Виявлено кількісні закономірності процесів колонізації та динаміки чисельності популяцій мідій на різних типах штучних субстратів. Описано ефект щільності та феномен самозріджування молюсків. З'ясовано роль даних чинників у формуванні популяційних параметрів мідій. Наведено кількісні залежності між продукцією, елімінацією та стаціонарною біомасою мідій на різних типах колекторів. Обгрунтовано положення про мідієвий колектор як біокосну систему, на структуру та функції якої суттєво впливає архітектоніка штучного субстрату. Визначено ефективність трансформації речовини та енергії у популяціях культивованих мідій та роль великомасштабної марикультури у вторинному забрудненні екосистеми шельфової зони моря. Одержано нові дані щодо різних аспектів функціональної екології тихоокеанської устриці, інтродукованої в Чорне море. Висвітлено питання керування ранніми стадіями онтогенезу - одержання зрілих статевих клітин і біоенергетики личинкового розвитку устриць. Визначено добові раціони та режими личинок до стадії метаморфозу за штучних умов. Виявлено екологічні закономірності росту та співвідношення енергетичних витрат на продукцію та метаболізм даного виду у процесі вирощування в різних акваторіях Чорного моря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П743-4(922.8) + Е621.166.21(922.8) +
Шифр НБУВ: РА336370

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Поспелова 
Елементи балансу каротиноїдів, [альфа]-токоферолу і деяких металів у системі "зависла речовина - мідії - біовідкладення": автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Наталія Валеріївна Поспелова ; НАН України; Інститут біології південних морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2008. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П743.2 + Е621.166*725.152
Шифр НБУВ: РА360565

Рубрики:

      
4.

Ладигіна Л.В. 
Мікроводорості як кормові об'єкти личинок мідій і устриць: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Л.В. Ладигіна ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2007. — 24 с. — укp.

Оптимізовано умови живлення личинок устриці Crassostrea gigas і мідії Mytilus galloprovinciallis у разі їх вирощування в розпліднику. Виявлено трофічні потреби личинок мідій та устриць. Вперше в розпліднику апробовані елементи біотехніки масового культивування мікроводоростей - корму для личинок мідій та устриць, у проточному та нагромаджувальному режимах. Визначено швидкість росту та динаміку нагромадження урожаю мікроводоростей залежно від фази росту та умов культивування. Вперше досліджено процес нагромадження каротиноїдів личинками устриць і показано їх трансформацію устричним спатом. Вперше складено харчові раціони для личинок устриць і мідій залежно від стадій розвитку з урахуванням кількісного й якісного складу мікроводоростей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П743-44 + Е621.16*731.6 +
Шифр НБУВ: РА350773

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського