Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (24)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=П241.17$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Овчарук О. В. 
Агроекологічні заходи реалізації потенціалу продуктивності сортів квасолі звичайної на зерно в умовах південної частини західного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / О. В. Овчарук ; Подільський державний аграрно-технічний університет. — Кам'янець-Подільський, 2010. — 20 : a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.7(4УКР) + П241.17(4УКР)
Шифр НБУВ: РА370923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Овчарук О.В. 
Агроекологічні заходи реалізації потенціалу продуктивності сортів квасолі звичайної на зерно в умовах південної частини західного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.В. Овчарук ; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т. — Кам'янець-Поділ., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.7(4УКР) + П241.17(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА370923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Хорошун І.В. 
Добір та створення вихідного матеріалу для селекції кущових сортів квасолі: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / І.В. Хорошун ; Ін-т зерн. госп-ва НААН України. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше за умов північної підзони Степу України проведено порівняльне оцінювання 122-х сортозразків квасолі за тривалістю вегетаційного періоду, висотою рослин і типом куща, стійкістю до основних захворювань, рівнем урожайності та продуктивності, якістю продукції. Створено продуктивні гібридні популяції, які оцінено за загальною та специфічною комбінаційною здатністю батьківських форм. Встановлено взаємозв'язки, особливості мінливості й успадкування основних ознак продуктивності у природних і гібридних популяціях квасолі. Методом індивідуального добору одержано урожайні лінії (селекційні номери) з кущовою формою рослин для подальшої селекції та практичного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.7-31 + П241.17-31
Шифр НБУВ: РА372518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Сало О.С. 
Особливості формування урожаю і якості насіння квасолі в залежності від комплексного застосування агротехнічних та хімічних заходів боротьби з бур'янами в умовах лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.С. Сало ; Ін-т рослинниц. ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено характер дії на рослини квасолі сорту Харківська штамбова різних видів гербіцидів, їх комплексного застосування та строків внесення. Визначено ступінь пригнічення гербіцидами основних груп бур'янів. Встановлено закономірності впливу заходів регулювання забур'яненості посіву на умови вирощування та урожайність штамбового сорту квасолі, структуру та якісні показники урожаю. Досліджено особливості росту рослин квасолі за різних способів розміщення їх за площею та виявлено найбільш раціональні способи посіву. Наведено економічну та енергетичну оцінку розроблених заходів вирощування штамбових сортів квасолі для умов лівобережного Лісостепу України. Розроблено оптимальні способи посіву та раціональну інтегровану систему захисту посівів квасолі від бур'янів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.17-4 + П491.411.7
Шифр НБУВ: РА319680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Лучна І.С. 
Селекційна цінність зразків квасолі за стійкістю до хвороб в умовах східної частини Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / І.С. Лучна ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено селекційну цінність вихідного матеріалу квасолі за стійкістю до фузаріозу та бактеріальних плямистостей і господарськими ознаками. Виділено ряд джерел індивідуальної та групової стійкості до хвороб і зразки, які поєднують стійкість з цінними господарськими ознаками. Визначено видовий склад найбільш поширених збудників кореневих гнилей квасолі. Встановлено рівень генотипового ефекту й екологічної пластичності зразків квасолі за ознаками стійкості до фузаріозних кореневих гнилей, бактеріальних плямистостей та основних елементів продуктивності, виділено найбільш цінні для практичної селекції зразки. Встановлено складний генетичний контроль успадкування гібридами квасолі стійкості до фузаріозних кореневих гнилей. Визначено комбінації з найбільшим проявом трансгресивної мінливості за основними елементами продуктивності. Створено три лінії квасолі з комплексом цінних господарських ознак (стійкості до хвороб, високої урожайності, посухостійкості, придатності до механізованого збирання).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.7-317.5 + П241.17-317.5
Шифр НБУВ: РА375314 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Ковальчук Н.В. 
Фізіологічна роль лектинів в процесах дозрівання і проростання насіння (Phaseolus vulgaris L.): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Н.В. Ковальчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено фізіологічну роль насіннєвих лектинів на прикладі лектину квасолі - фітогемаглютиніну (ФГА). Проаналізовано динаміку накопичення ФГА протягом дозрівання та проростання у функціонально різних частинах насінини, а також можливі механізми її регуляціїз використанням різних типів фітогормонів. За результатами проведених досліджень заперечено запасну природу ФГА та розкрито набагато ширшу фізіологічну роль. Встановлено накопичення лектину під час дозрівання насінини у зародкових осях, а не в сім'ядолях, на відміну від типових запасних білків, зокрема, віциліну. Висвітлено захисну роль ФГА у проростанні насіння, яка базується на здатності лектину виділятися у навколишнє середовище, та, внаслідок специфічної взаємодії зі складовими клітинних стінок хвороботворних бактерій, викликати затримку їх росту. У процесі дослідження ендогенного вмісту різних типів фітогормонів, а також їх екзогенного впливу на лектинову активність виявлено можливість існування двох альтернативних шляхів гормональної регуляції накопичення лектинів у різних органах насінини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.13 Fab*725.39 + П241.17-27
Шифр НБУВ: РА314343 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського