Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (49)Книжкові видання та компакт-диски (34)
Пошуковий запит: (<.>U=П213.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Овчарук О. В. 
Агроекологічні заходи реалізації потенціалу продуктивності сортів квасолі звичайної на зерно в умовах південної частини західного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / О. В. Овчарук ; Подільський державний аграрно-технічний університет. — Кам'янець-Подільський, 2010. — 20 : a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.7(4УКР) + П241.17(4УКР)
Шифр НБУВ: РА370923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Овчарук О.В. 
Агроекологічні заходи реалізації потенціалу продуктивності сортів квасолі звичайної на зерно в умовах південної частини західного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.В. Овчарук ; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т. — Кам'янець-Поділ., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.7(4УКР) + П241.17(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА370923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Хорошун І.В. 
Добір та створення вихідного матеріалу для селекції кущових сортів квасолі: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / І.В. Хорошун ; Ін-т зерн. госп-ва НААН України. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше за умов північної підзони Степу України проведено порівняльне оцінювання 122-х сортозразків квасолі за тривалістю вегетаційного періоду, висотою рослин і типом куща, стійкістю до основних захворювань, рівнем урожайності та продуктивності, якістю продукції. Створено продуктивні гібридні популяції, які оцінено за загальною та специфічною комбінаційною здатністю батьківських форм. Встановлено взаємозв'язки, особливості мінливості й успадкування основних ознак продуктивності у природних і гібридних популяціях квасолі. Методом індивідуального добору одержано урожайні лінії (селекційні номери) з кущовою формою рослин для подальшої селекції та практичного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.7-31 + П241.17-31
Шифр НБУВ: РА372518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Поташова Л.М. 
Екологічно безпечна технологія вирощування квасолі на чорноземах Східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.М. Поташова ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.7-434(4УКР-4ХАР),022 + П213.7-445(4УКР-4ХАР),022
Шифр НБУВ: РА309045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Воробець Н.М. 
Ендогенні механізми формування стійкості рослин до дії свинцю за участю аскорбат-глутатіонової системи: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Н.М. Воробець ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 36 с.: рис. — укp.

Проведено комплексне дослідження та надано оцінку активності антиоксидантного захисту рослин внаслідок дії іонів свинцю. Визначено, що їх вплив змінює активність ферментів азотного обміну, концентрацію фотосинтетичних пігментів, зокрема компонентів віолаксантинового циклу, встановлено залежність водного статусу рослин від даного процесу. Виявлено активацію антиоксидантної аскорбат-глутатіонової системи в результаті дії низьких концентрацій іонів свинцю і пригнічення її високими протягом періоду проростання та початкового росту рослин. Встановлено, що іони селеніту за низьких концентрацій позитивно впливають на ріст та розвиток рослин, активуючи процеси азотного метаболізму та фотосинтезу. Доведено, що за умов дії на рослини іонів свинцю антиоксидантний захист активується екзогенною реакцією селеніту та абсцизової кислоти. На поживних середовищах з ацетатом свинцю абсцизова кислота завдяки активації ферментів асиміляції аміаку та відновленню водного статусу стимулює ростову активність коренів і пагонів рослин. Вперше виявлено, що інтенсивність проростання насіння рослин за умов наявності іонів свинцю залежить від рівня вимушеного спокою насіння та існування початкового рівня аскорбінової кислоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-641.1 + П213.7-272.53 + П214.11-272.53 +
Шифр НБУВ: РА328977

Рубрики:

      
6.

Швиденко М.В. 
Мінливість посівних та врожайних якостей насіння квасолі звичайної залежно від абіотичних і технологічних факторів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / М.В. Швиденко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено неоднорідність насіння квасолі за морфолого-анатомічними особливостями, посівними якостями та врожайними властивостями. Розглянуто динаміку росту та розвитку рослин. Встановлено залежність тривалості періодів розвитку квасолі від погодних умов. Запропоновано новий спосіб відбору високопродуктивних фракцій за масою 1 000 насінин і тривалістю періоду цвітіння-достигання. Встановлено оптимальні строки збирання насіння квасолі сорту Первомайська. Досліджено вплив різних типів пошкоджень на посівні та врожайні властивості рослини. Проведено порівняння широкорядного та стільникового способів сівби. Випробувано сортування насіння за пружністю. Досліджено екологічно безпечні методи його обробки вогнем і повітряно-озоновою сумішшю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.7 +
Шифр НБУВ: РА342933

Рубрики:

      
7.

Дудчак 
Оптимізація технології вирощування квасолі багатоквіткової (Ph. multiflorus Willd) в умовах південно-західної частини Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Тетяна Віталіївна Дудчак ; Інститут цукрових буряків УААН. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.7-4(4Укр)
Шифр НБУВ: РА365130

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Попов О.П. 
Продуктивність та якість насіння квасолі залежно від режимів зрошення, добрив і норм висіву в умовах півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.П. Попов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено режими зрошення та агротехнічні заходи вирощування квасолі на зрошуваних землях південного степу України. Встановлено оптимальний режим зрошення - диференційований, економічно доцільний рівень мінерального живлення - азотних - 90-120 кг і фосфорних - 60-90 кг діючої речовини і норми висіву квасолі для напіввитких сортів типу Красноградська 5 - 400 тис. схожих насінин на гектар, для кущових сортів типу Порумбіца - 500 тис. насінин на гектар. Додержання вказаних агрозаходів забезпечує одержання добрих урожаїв якісного насіння близько 30 ц/га і високі показники економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.7-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Лучна І.С. 
Селекційна цінність зразків квасолі за стійкістю до хвороб в умовах східної частини Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / І.С. Лучна ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено селекційну цінність вихідного матеріалу квасолі за стійкістю до фузаріозу та бактеріальних плямистостей і господарськими ознаками. Виділено ряд джерел індивідуальної та групової стійкості до хвороб і зразки, які поєднують стійкість з цінними господарськими ознаками. Визначено видовий склад найбільш поширених збудників кореневих гнилей квасолі. Встановлено рівень генотипового ефекту й екологічної пластичності зразків квасолі за ознаками стійкості до фузаріозних кореневих гнилей, бактеріальних плямистостей та основних елементів продуктивності, виділено найбільш цінні для практичної селекції зразки. Встановлено складний генетичний контроль успадкування гібридами квасолі стійкості до фузаріозних кореневих гнилей. Визначено комбінації з найбільшим проявом трансгресивної мінливості за основними елементами продуктивності. Створено три лінії квасолі з комплексом цінних господарських ознак (стійкості до хвороб, високої урожайності, посухостійкості, придатності до механізованого збирання).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.7-317.5 + П241.17-317.5
Шифр НБУВ: РА375314 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Силенко С.І. 
Селекційна цінність сучасного генофонду квасолі та створення вихідного матеріалу для селекції в лівобережній частині Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / С.І. Силенко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичне узагальнення та розв'язано завдання щодо визначення селекційної цінності господарських ознак сучасного генофонду квасолі звичайної за мінливих кліматичних умов. Розглянуто питання успадкування та мінливості гібридного матеріалу ранніх поколінь. Проведено комплексне вивчення закономірностей прояву та мінливості цінних господарських ознак у сучасного генофонду. Установлено їх взаємозв'язки залежно від метеорологічних умов вирощування. Вивчено поліморфізм господарсько цінних ознак і на підставі результатів проведених досліджень виділено нові джерела цінних господарських ознак, важливих для селекційної практики. Проведено ідентифікацію сучасного генофонду за морфобіологічними ознаками та сформовано три ознакові колекції: урожайності та стійкості до хвороб, придатності до механізованого збирання та ранньостиглості покращаного амінокислотного складу з високим вмістом білка та розварюваності насіння. Створено новий селекційний матеріал квасолі звичайної, який має ознаки адаптивності та цінні господарські ознаки. Новий сорт "Отрада" проходить Державне сортовипробування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.7-31 +
Шифр НБУВ: РА362873

Рубрики:

      
11.

Пархуць 
Формування продуктивності квасолі звичайної залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах Лісостепу західного: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Богдан Ігорович Пархуць ; Вінницький держ. аграрний ун-т, Інститут кормів УААН. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.7-4
Шифр НБУВ: РА359235

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського