Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (93)Книжкові видання та компакт-диски (63)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Е623.33*80$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Демченко В.О. 
Іхтіофауна та показники якості води Молочного лиману в зв'язку з рибогосподарським використанням водойми: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / В.О. Демченко ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проведено аналіз іхтіофауни Молочного лиману. Досліджено динаміку різноманіття риб у зв'язку з коливаннями показників якості води, зумовлених природною та штучною реорганізацією водойми. Вивчено основні популяційні показники рибного населення водойми з урахуванням абіотичних (гідрологічних, гідрохімічних та інших) і антропогенних чинників (інтенсивності штучної підтримки гідрологічного режиму, промислу). Простежено зміни рибогосподарського значення водойми. Встановлено корелятивний зв'язок між кількістю видів риб та солоністю води в лимані. Проведено детальне узагальнення та виявлено закономірності формування окремих складових частин екосистеми досліджуваної водойми, що дозволяє окреслити напрямки збереження, раціонального використання та відтворення рибних ресурсів не тільки Молочного лиману, а й інших подібних екотонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*80 + П728.53 +
Шифр НБУВ: РА328762

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Столяр О.Б. 
Роль металотіонеїнів в детоксикації йонів міді, цинку, марганцю та свинцю в організмі прісноводних риб і молюсків: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / О.Б. Столяр ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2004. — 30 с.: рис. — укp.

Виявлено, що механізми детоксикаційної функції МТ пов'язані з акумуляцією надлишку металу-токсиканту ними та їх олігомерними формами. Установлено, що МТ проявляють видову специфічність за здатністю до детоксикації міді та марганцю відповідно до належності до Zn- (МТ коропа), або Zn, Cu- (МТ беззубки) типу. Виявлено, що для дії цинку характерною є відносно висока стабільність функції МТ, свинець не акумулюється МТ. Визначено, що виснаження функції МТ призводить до специфічних проявів токсичності металів. Запропоновано критерії для оцінки ступеня та специфіки ураження організму металами: визначення типу МТ, інтегрального показника антиоксидантного захисту, співвідношення вмісту білкових і небілкових тіолів, кореляційний аналіз ультрафіолетових спектрів МТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*801.1-641 + Е0*827.51 + Е621.16*801.1-641 +
Шифр НБУВ: РА328529

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Худий О.І. 
Стан іхтіофауни Дністровського водосховища за дії факторів антропогенної природи: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / О.І. Худий ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2005. — 22 с. — укp.

З'ясовано особливості структурно-функціональної організації іхтіоценозу Дністровського водосховища за умов комплексного господарського використання водойми. Установлено, що внаслідок гідротехнічного будівництва та сольового забруднення з іхтіофауни ділянки Дністра, що розташована біля Дністровського водосховища, зникло 10 видів риб, однак з'явились 7 нових видів, 3 з яких є небажаними вселенцями. Відзначено, що частка фітофілів складає 70 % від загальної кількості особин, літофілів - 15 - 20 %, решта належить індиферентним щодо нерестового субстрату видам. Охарактеризовано особливості мінливості зовнішньої та внутрішньої будови риб (на прикладі ляща та плітки) за умов Дністровського водосховища. Висвітлено популяції структури ляща та плітки у даній водоймі. Виявлено, що в останні роки промислові улови характеризуються низькою якістю - у переважній більшості дозволених дрібновічкових сітних знаряддях лову частка малорозмірного прилову складає 75 - 85 %, що значно перевищує дозволені норми. Спостережено, що знизився показник уловистості усередненої сітки контрольного порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*801.4 + Е623.33*825.119(45УКР, 26ДНС) +
Шифр НБУВ: РА338055

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Зіньковська Н.Г. 
Функціонування антиоксидантних систем у крові риб при інтоксикації йонами міді, цинку, марганцю і свинцю: Автореф. дис. канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.Г. Зіньковська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Установлено, що концентрація кожного з металів, яка є близькою до його природного вмісту, викликає в крові коропа суперкомпенсаторні зміни стану антиоксидантних факторів. За вищих концентрацій металів спостерігаються індивідуальні особливості дії кожного з них. Здатність активувати прооксидантні процеси зменшується серед досліджуваних металів у ряді мідь - цинк - свинець - марганець. Для дії міді та цинку характерне зменшення активності СОД еритроцитів і збільшення вмісту церулоплазміну в плазмі. За впливу марганцю та свинцю найбільш виражені зміни стану гемових білків. Дія суміші металів за комплексом ознак найбільш подібна до дії свинцю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*801.1-641.1 + Е623.33*723.4-604.2 +
Шифр НБУВ: РА327833

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Гейна К.М. 
Харчові взаємовідносини тюльки та товстолобів Каховського водосховища: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / К.М. Гейна ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Досліджено харчові взаємовідносини найбільш чисельних споживачів зоопланктону Каховського водосховища - тюльки та товстолобів (білих, строкатих та їх гібридів). Визначено рівень використання планктофагами біопродукційного потенціалу зоопланктону водойми. Простежено динаміку основних біологічних характеристик, чисельності й іхтіомаси тюльки та різних видів товстолобів. Доведено, що запаси тюльки Каховського водосховища експлуатуються дуже неефективно. Встановлено, що частка промислових уловів не перевищує 5,9 % від загальної іхтіомаси, що є одним з чинників збільшення трофічного навантаження на зоопланктон. Виявлено, що у разі сталого зниження чисельності товстолобів їх іхтіомаса збільшується внаслідок зменшення обсягів інтродукції та неповного використання старших вікових груп вселенців, а у структурі стада зростає частка гібридних товстолобів. З'ясовано, що основне перетинання спектрів живлення тюльки та товстолобів припадає на фітопланктон і детрит. Виявлено, що за зоопланктоном спільними об'єктами були гіллястовусі ракоподібні, особливо зі строкатими та гібридними товстолобами. З'ясовано, що накопичення у водосховищі значної кількості інтродуцентів старшого віку обумовлює виникнення ситуації, коли частка спожитого сумісно з тюлькою зоопланктону досягає рівня 94,9 - 96,2 % від його загальної продукції, що призвело до значного зниження рівня розвитку зоопланктону у 2004 р. Запропоновано напрями раціонального використання біопродукційного потенціалу зоопланктону Каховського водосховища, основними з яких є збільшення обсягів зариблення з відповідною оптимізацією видового складу інтродукованої молоді шляхом виключення гібридних особин. Доведено, що обов'язковою умовою впровадження даних заходів є регулювання чисельності тюльки методом меліоративних відловів у поєднанні з інтенсивним промисловим вилученням старших вікових груп вселених товстолобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*805.7*803.13 + П729.199-28 +
Шифр НБУВ: РА354952

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського