Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=HISTORICAL AND CULTURAL STUDIES - 2015 - Т. 2 - № 1<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Norris L. 
How do we train professionals for 21st century museums? / L. Norris // Hist. and Cultural Studies. - 2015. - 2, № 1. - С. 1-2. - англ.

Розглянуто теоретичні та практичні підходи до підготовки музейних працівників в контексті сучасних вимог.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч77 р31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Kulevicius S. 
Nature and mission of heritage in modernity: impacts of nationalism / S. Kulevicius // Hist. and Cultural Studies. - 2015. - 2, № 1. - С. 3-8. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Розглянуто тему походження, характеру та місії сучасної культурної спадщини. Спадщина є важливим джерелом для інших сфер - культури, політики, економіки. Чи може вона бути тільки джерелом? Спробуємо довести, що не тільки. Ставиться питання - чи може культура, політика чи націоналізм у сучасну епоху існувати без спадщини? Націоналізм появився з сучасною людиною й оволодів усією його сутністю - розумом, почуттями, духом. Він є головною ідеологією сучасності. Створення епохи - культурна/історична пам'ять, наука, історія, спадщина нації - якщо не всією своєю цілісністю, то хоча б значною мірою також перетворились на його прислугу. Втім для існування націоналізму необхідне минуле. Оскільки сучасне суспільство має два шляхи в минуле - історію (наука, яка відкриває чи створює минуле) і спадщина (об'єкти, які перебуваючи в сучасності є минулим), тому спадщина для націоналізму є дуже важливою. Тим самим історія та спадщина є найважливішими джерелами заснування нації. У цьому разі спадщина виконує не тільки легітимізації, але і функцію конструювання та єднання суспільства. Історія взаємодії націоналізму та спадщини продовжується вже два століття. Ця спільна історія розпочалась з духу народу. Для самовираження духу народу спадщина була життєво важливою. Дух народу так і залишився би тільки філософією, якщо б його десь не можна було б втілити. Найчастіше він втілюється саме в спадщині. Такий гармонійний симбіоз між націоналізмом і спадщиною розвивався до четвертої декади ХХ ст. Після цього симбіоз націоналізму розвивається і далі, але дещо помірковано.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.154

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Банах В. М. 
Формування історичної пам'яті, міжконфесійного порозуміння на прикладі експозиційно-виставкової діяльності Львівського музею історії релігії (виставка "Репресована церква") / В. М. Банах // Hist. and Cultural Studies. - 2015. - 2, № 1. - С. 9-11. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

На прикладі пересувної банерної виставки "Репресована церква" до 25-ліття легалізації Української Греко-Католицької Церкви розкрито особливості виставково-експозиційної роботи Львівського музею історії релігії. Проаналізовано вплив виставкової діяльності музею на спроби сприяння міжконфесійного порозуміння та формування окремих аспектів історичної пам'яті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч774(4УКР-4ЛЬВ)76:Э + Э377.109(4УКР)-3-019.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Барановська Н. М. 
Експозиційна робота у діяльності музею / Н. М. Барановська // Hist. and Cultural Studies. - 2015. - 2, № 1. - С. 13-17. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано суть та особливості експозиційної роботи як важливого напряму діяльності музею, концептуальні засади музейної експозиції та її роль для вивчення і збереження історико-культурної спадщини та висвітлення поступального розвитку людства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч771.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Баран Р. Р. 
Музейні академії / Р. Р. Баран, К. Г. Каркадим // Hist. and Cultural Studies. - 2015. - 2, № 1. - С. 19-24. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто та проаналізовано процеси становлення освітнього потенціалу у сфері популяризації історико-культурної спадщини Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського. Наведено концепцію новітньої моделі науково-освітньої діяльності Музею як комплексного просвітницького та мистецького центру м. Коломия. Для вирішення сучасних концептуальних проблем Музею закцентовано увагу на тісній співпраці з педагогами та фахівцями художньої культури та викладачами образотворчого мистецтва. Висвітлено науково-освітню роботу на прикладі різноманітних конференцій, мистецьких акцій, виставок, публікацій, музейних академій і студій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч774(4УКР)771

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Божко Н. М. 
Благодійницька та меценатська діяльність Митрополита Андрея Шептицького у царині культурно-мистецької спадщини / Н. М. Божко, Л. В. Цубов // Hist. and Cultural Studies. - 2015. - 2, № 1. - С. 25-29. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

На підставі аналізу наукових джерел висвітлено життєвий шлях митрополита А. Шептицького; простежено його благодійницьку та меценатську діяльність у царині культурно-мистецької спадщини; підкреслено значущість і вплив його сподвижницької праці на духовно-культурний розвиток українського народу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ146.56 г(4УКР) + Э377.109(4УКР)-3-028

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Брич М. Т. 
Музеєфікація пам'яток архітектури та містобудування як засіб збереження історико-культурної спадщини / М. Т. Брич // Hist. and Cultural Studies. - 2015. - 2, № 1. - С. 31-35. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано світовий і вітчизняний досвід музеєфікації історико-культурної спадщини. Висвітлено проблеми збереження пам'яток архітектури та містобудування як ансамблевих і середовищних пам'яток, так і окремих об'єктів і споруд, їх поєднання з регіоном, суспільством та оточенням. Досліджено стан використання об'єктів архітектурної спадщини, що належать до музейного простору України. Запропоновано метод збереження пам'яток шляхом музеєфікації з метою максимального збереження та виявлення їх історико-культурної, наукової, художньої цінності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР) + Ч771.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вербицька П. В. 
Соціокультурні активи історико-культурної спадщини в українському суспільстві / П. В. Вербицька // Hist. and Cultural Studies. - 2015. - 2, № 1. - С. 37-41. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Культура - це спосіб, у який розглянуто нову модель суспільства, що основується на сталому розвитку. Пам'ятки історії та культури є джерелом історичного досвіду поколінь, що містить різнобічну інформацію про розвиток суспільства в минулому, сприяючи духовному розвитку особистості, формуванню сталого почуття належності до місцевої спільноти. Культурні здатності можуть забезпечити сталий розвиток суспільства, вплив через культурну участь - усвідомлення, толерантність, емпатію, почуття належності, довіру, солідарність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.154

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Верхотурова М. А. 
Гаківниці Львівського історичного музею: питання атрибуції / М. А. Верхотурова // Hist. and Cultural Studies. - 2015. - 2, № 1. - С. 43-46. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано колекцію гаківниць Львівського історичного музею, час і джерела формування цієї збірки. Розглянуто історію, розвиток і поширення цього виду ручної вогнепальної зброї у XVI - XVIII ст., етапи її технічного вдосконалення; кількісний та якісний склад гаківниць Високого замку у Львові в період XV - XVI ст. Обгрунтовано шляхи та етапи формування колекції гаківниць Львівського історичного музею.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т. е(4УКР-4ЛЬВ-2Л) л6

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гнатюк В. М. 
"Мова ворожнечі" в російсько-українській війні 2014 - 2015 років та національна самосвідомість українців / В. М. Гнатюк // Hist. and Cultural Studies. - 2015. - 2, № 1. - С. 47-52. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто проблему розширення лексичного складу "мови ворожнечі" під час російсько-української війни 2014 - 2015 рр. Досліджено причини поширення пейоративів із коренем "укр" ("укри", "укропи") та обгрунтовано неприйнятність переймання образливої назви "укроп" свідомими українцями, а також доведено невідповідність емблем із кропом на одностроях українських вояків традиційній національній рослинній і військовій символіці. Вказано, що вживання російських нецензурних висловів в антипутінських слоганах і абревіатурах, що з'явилися під час війни 2014 - 2015 рр., ображають національну гідність українців, які вживають ці вирази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-715

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Коцан В. В. 
Традиційний народний одяг як джерело вивчення та популяризації культурної спадщини Закарпаття / В. В. Коцан // Hist. and Cultural Studies. - 2015. - 2, № 1. - С. 53-60. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Розглянуто традиційний народний одяг як важливе джерело вивчення та популяризації культурної спадщини Закарпаття. Окреслено основні аспекти, для з'ясування достовірності яких одяг є цінним джерелом; наведено головні форми популяризації культурної спадщини через призму народного вбрання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45=УКР3А/Я)-426

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лисейко Я. Б. 
Особливості викладання курсу історії стародавніх Греції та Риму для студентів спеціальноті "Музейна справа та охорона пам'яток історії та культури" / Я. Б. Лисейко // Hist. and Cultural Studies. - 2015. - 2, № 1. - С. 61-65. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проаналізовано методи та методики викладання та особливості організації вивчення курсу історії Давніх Греції та Риму на основі робіт студентів спеціальності "Музеєзнавство та пам'яткоохоронна діяльність".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т. р(0)3

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Магунь М. К. 
Музей Михайла Грушевського у Львові - меморіальна садиба та наукова база грушевськознавства / М. К. Магунь // Hist. and Cultural Studies. - 2015. - 2, № 1. - С. 67-71. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Державний меморіальний музей М. Грушевського у Львові - меморіальний комплекс-ансамбль вілли Грушевських - сучасна науково-дослідна, науково-освітня, історико-культурна меморіальна установа (пам'ятка історії та архітектури); за видом діяльності науково-методичний центр для музеїв у масштабах України та за її межами; наукова база грушевськознавства, яка займається всебічним вивченням життя та діяльності М. Грушевського та його доби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 + Ч774(4УКР-4ЛЬВ)76:Т

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мельник В. М. 
Загальна характеристика церковного живопису Сколівщини (XIX - XX ст.) / В. М. Мельник, Р. П. Мельник // Hist. and Cultural Studies. - 2015. - 2, № 1. - С. 73-76. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто та проаналізовано церковний живопис Сколівщини, що його створили маляри-іконописці на замовлення церковних громад. Найцінніші ікони цього регіону зберігаються в музеях України, зокрема у Львівському національному музеї, а також знаходяться в окремих церквах району.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ146.56 г(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Нагірняк А. Я. 
Становлення музеології як науки: історіографія дослідження / А. Я. Нагірняк // Hist. and Cultural Studies. - 2015. - 2, № 1. - С. 77-81. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Висвітлено основні здобутки історіографічних досліджень з проблеми становлення музеології як науки. Виділено напрями музеологічних досліджень і проаналізовано основні дискусійні питання. Зосереджено увагу на змісті понять "музеєзнавство", "музеологія", "музеалія", та охарактеризовано літературу, у якій визначено місце музеології в системі соціогуманітарних наук. Незважаючи на інтенсивний розвиток сучасної музеології, залишається невирішеною низка питань щодо вивчення музеології не тільки, як наукової дисципліни, але і як навчальної дисципліни. Також залишається невирішеним термінологічний інструментарій науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч771.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Рочняк Ю. А. 
Залізничні вокзали як частина архітектурної ідентичності краю / Ю. А. Рочняк // Hist. and Cultural Studies. - 2015. - 2, № 1. - С. 83-91. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Залізничні вокзали, маючи первинно за прототип палацові, житлові та інші будівлі, утворили самостійну групу громадських будинків, яка стала впливати зворотно на образ поселень. Вокзали стали частиною архітектурного образу країв, утворюючи їх ідентичність. Простежено формування композиційно-стилістичних типів будинків вокзалів, їх розташування в Галичині, Буковині та Закарпатті та встановлено способи їх локалізації. Окреслено основні тенденції сучасного стану та використання вокзалів і пасажирських споруд, беручи до уваги процеси в країнах високого розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н742.66

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Стасюк І. М. 
Color as an expressive instrument of the icon / І. М. Стасюк // Hist. and Cultural Studies. - 2015. - 2, № 1. - С. 93-95. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Досліджено проблеми колористики ікони. Проаналізовано зміст, роль та основне призначення кожного з кольорів, використовуваних художниками-іконописцями для написання ікон.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ146.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Терський С. В. 
Середньовічні археологічні пам'ятки у Судовій Вишні на Львівщині: історія та перспективи дослідження / С. В. Терський // Hist. and Cultural Studies. - 2015. - 2, № 1. - С. 97-104. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Проаналізовано введення у науковий обіг результатів археологічних досліджень 1956 - 1962 рр. у Судовій Вишні на Львівщині, а також доля археологічних знахідок, здобутих на цих пам'ятках дослідженнями відомого українського археолога О. Ратича. Обгрунтовано висновок про важливу роль цих матеріалів для з'ясування етнокультурних процесів на Східному Прикарпатті у X - XI ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4 е(45УКР-4ЛЬВ) л61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Тіменик З. І. 
Історико-культурне й етнонаціональне у філософорелігійних ідеях: із темпоритміки інновацій / З. І. Тіменик // Hist. and Cultural Studies. - 2015. - 2, № 1. - С. 105-109. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

На підставі спадщини українських мислителів 40-х рр. XIX - 70-х рр. XX ст. висвітлено темпоритміку історико-культурного й етнонаціонального у контексті (між)релігійних комунікацій і міждисциплінарного простору. Об'єктом вивчення стали: ідея Бога в структурі людини та світобудови, а також ідея істинності та повноти (між)релігійних комунікацій. З інноваційного погляду стверджено: у філософорелігійних ідеях існує історична закономірність цілісності та системної згармонізованості процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР) + Э210.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського