Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>K=В'ЄТНАМ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Безуглий В. В. 
Економічна і соціальна географія зарубіжних країн : навч. посіб. / В. В. Безуглий. - К. : Акад., 2007. - 704 c. - (Альма-матер). - Бібліогр.: с. 701-703. - укp.

Висвітлено теоретичні засади суспільно-географічного країнознавства, розкрито його сутність, об'єкт і предмет вивчення, понятійно-термінологічний апарат, історію виникнення та еволюції. Охарактеризовано економічне, соціальне, демографічне, політичне життя країн світу, їх економіко-географічне положення, природні, рекреаційні умови та ресурси, основні макроекономічні параметри та зовнішньоекономічні зв'язки. Наведено інформацію про такі країни, як Німеччина, Велика Британія, Данія, Фінляндія, Саудівська Аравія, Іран, Афганістан, Казахстан, Сінгапур, В'єтнам, Мексика, Куба, Аргентина, Нігерія, Марокко, Нова Зеландія.

Освещены теоретические основы общественно-географического страноведения, раскрыты его сущность, объект и предмет изучения, понятийно-терминологический аппарат, история возникновения и эволюции. Охарактеризованы экономическая, социальная, демографическая, политическая жизнь стран мира, их экономико-географическое положение, природные, рекреационные условия и ресурсы, основные макроэкономические параметры и внешнеэкономические связи. Приведена информация о таких странах, как Германия, Великая Британия, Дания, Финляндия, Саудовская Аравия, Иран, Афганистан, Казахстан, Сингапур, Вьетнам, Мексика, Куба, Аргентина, Нигерия, Марокко, Новая Зеландия.


Індекс рубрикатора НБУВ: У040я73 + Д890(4/8)0я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА688171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Нгуєн Ань Туан 
Законодавство про вибори представницьких органів в Україні та Соціалістичній Республіці В'єтнам: порівняльний аналіз нормативно-правового регулювання : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Нгуєн Ань Туан; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2000. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми нормативно-правового регулювання виборів представницьких органів в Україні та СРВ. Проаналізовано роль виборчого права і законодавства у забезпеченні народного представництва, проблеми використання міжнародних стандартів у здійсненні принципів виборчого права. Розкрито поняття і зміст виборчого процесу в Україні та СРВ, наведено систему правових регламентуючих джерел. Проведено порівняльно-правовий аналіз законодавства щодо виборів представницьких органів України і СРВ, розглянуто шляхи і форми його вдосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 + Х809(5В'ЄТ)526 + Х999.80

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чау Тхі Хань Ван 
Земельне законодавство Соціалістичної Республіки В'єтнам і України: порівняльно-правовий аналіз : Автореф. дис... канд. юрид. наук / Чау Тхі Хань Ван; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2007. - 20 c. - укp.

У порівняльно-правовому аспекті досліджено земельне законодавство Соціалістичної Республіки В'єтнам (СРВ) та України. Проведено історико-правовий аналіз його становлення та розвитку. Розглянуто Земельний закон СРВ як основний спеціалізований нормативний акт. Показано особливості підзаконних земельно-правових нормативних актів. Визначено основні напрямки удосконалення земельного законодавства. Проведено порівняльний аналіз права власності на землю та права користування землею в СРВ та Україні з урахуванням положень сучасної правової доктрини. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення відповідних земельно-правових приписів, що регламентують земельні відносини в СРВ та Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)11-3 + Х859(5В'ЄТ)11-3 + Х999.85

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Нгуєн Тхі Хань 
Міжнародний досвід створення зон високих технологій і особливості його використання в СРВ : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.05.01 / Нгуєн Тхі Хань; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2005. - 18 c. - укp.

Узагальнено світовий досвід функціонування різних високотехнологічних утворень і розроблено науково-теоретичні та практичні засади становлення та ефективного функціонування зон високих технологій (ЗВТ) у Соціалістичній республіці В'єтнам (СРВ). Обгрунтовано типізацію ЗВТ в національному та світовому господарстві, що включає такі види, як великі зони комплексного характеру (технополіси), спеціалізовані технопарки, інноваційні центри та інкубатори бізнесу. Визначено специфічні риси політики формування ЗВТ у різних країнах залежно від загального економічного потенціалу, його науково-технологічної складової, інвестиційних можливостей, забезпеченості кваліфікованою робочою силою та рівня розвитку менеджменту. Особливу увагу приділено аналізу даного напряму державної політики в КНР і нових індустріальних державах з метою визначення регіональних передумов формування ЗВТ у державах з менш високим рівнем економічного розвитку. Вперше проведено комплексну оцінку можливостей і перспектив формування ЗВТ за конкретних умов сучасного розвитку національної економіки В'єтнаму. Розроблено концептуальні засади створення та стратегічні аспекти розвитку ЗВТ у СРВ, зокрема нові підходи щодо визначення доцільності їх формування та економічного ефекту. На підставі дослідження світового досвіду сформульовано парадигму функціонування високотехнологічних структур у в'єтнамській економічній системі. Обгрунтовано організаційно-економічні механізми функціонування ЗВТ і розроблено методики оптимізації фінансового забезпечення їх інноваційного розвитку в СРВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55 + У580-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Данг Ву Ті 
Обгрунтування основних параметрів підземної розробки вугільних родовищ басейну Куанг-Нінь (В'єтнам) : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.15.02 / Данг Ву Ті; Донец. держ. техн. ун-т. - Донецьк, 1999. - 17 c. - укp. - рус.

Розроблена методика конструювання варіантів розкриття, підготовки і систем розробки шахт, яка дозволяє за рахунок значимості характеристик якісних параметрів та критеріїв оптимальності провести вибір розрахункових варіантів для їх послідовного економіко-математичного порівняння. На цій підставі визначені основні оптимальні параметри технологічної схеми шахти Хе-Тьам і подібних їй у регіоні Куанг-Нінь, та розроблені інші рекомендації по перспективним рішенням розробки вугільних родовищ В'єтнаму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.1(5В'ЄТ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Чионг Тхі Кім Зунг 
Правове регулювання податку на доход підприємств: за законодавством Соціалістичної Республіки В'єтнам : автореф. дис... канд. юрид. наук / Чионг Тхі Кім Зунг; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено питання правового регулювання податку на доход підприємств у Соціалістичній Республіці В'єтнам. Висвітлено специфіку спрямованості та суть етапів податкової реформи, що здійснюється у цій країні. Розглянуто еволюцію правового регулювання оподаткування результатів діяльності суб'єктів господарювання у В'єтнамі. Наведено визначення понять "склад" і "структура правового механізму податку на доход підприємства". Вивчено окремі елементи даного податку, якими є об'єкт, платники податку, порядок сплати. Наведено пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правових актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(5В'ЄТ)212.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Грищенко Т. В. 
Соціально-політичний вимір в'єтнамського досвіду модернізації : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.04 / Т. В. Грищенко; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Досліджено соціально-політичні проблеми розвитку Соціалістичної Республіки В'єтнам у період економічного реформування, спрямованого на побудову ринково-орієнтованої економіки (1980 - 90-ті рр.). Проаналізовано соціально-економічне підгрунтя та політичні передумови реформування, визначено напрямки, ступінь та глибину економічних перетворень, а також їх наслідки. Висвітлено зміни у соціальній та внутрішньополітичній сферах країни, проаналізовано засоби здійснення даної політики в'єтнамськими керівними колами, розкрито співвідношення та рівень взаємозалежності політики й економіки у теорії та практиці реформаційного курсу у В'єтнамі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024(5ВЬЕ) + Т3(5ВЬЕ)72-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309072 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Нгуєн Тхі Ханг 
Інвестування іноземного капіталу в країнах Південно-Східної Азії : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.05.01 / Нгуєн Тхі Ханг; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2005. - 18 c. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти залучення та регулювання іноземних інвестицій у країнах Південно-Східної Азії (ПСА). Розглянуто тенденції, динаміку та механізми залучення іноземних інвестицій. Наведено оцінку ефективності іноземного інвестування та встановлено його вплив на структурні та ринкові трасформації у регіоні. На основі сучасних теоретичних підходів виявлено основні тенденції міжнародного інвестування національних економік країн регіону ПСА, наведено оцінку галузевих і територіальних структурних зрушень. Досліджено динаміку зростання обсягів іноземних капіталовкладень і визначено місце економік країн регіону ПСА в міжнародних інвестиційних потоках. Наведено аналітичну характеристику іноземного інвестування в економіці Соціалістичної Республіки В'єтнам, проаналізовано її галузеву й територіальні структури. Розглянуто національні стратегії країн регіону ПСА та сформульовано рекомендації щодо удосконалення державної економічної та інвестиційної політики з метою активізації залучення та ефективного використання іноземних інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(575)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гончарук А. З. 
Пріоритети політики України щодо країн Азії : аналіт. доп. / А. З. Гончарук, А. М. Кобзаренко, О. К. Микал; ред.: О. В. Литвиненко; Нац. ін-т стратег. дослідж. - К., 2011. - 63 c. - укp.

Розглянуто особливості сучасного розвитку Азії. Охарактеризовано поточний стан відносин України з такими азіатськими країнами, як Китайська Народна Республіка, Японія, Південна Корея, В'єтнам, Індонезія, Малайзія, Сінгапур, Індія, Пакистан. Проаналізовао потенціал і пріоритети України у відносинах з азіатськими державами та регіональними об'єднаннями, зокрема, в політичній, економічній і гуманітарній сферах. Зазначено, що формулювання чіткої мети та стратегії розвитку відносин з азіатським регіоном, а також конкретних завдань двостороннього співробітництва України з країнами Азії буде сприяти підвищенню ефективності вітчизняної зовнішньої політики й активізації зовнішньоекономічної діяльності країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР),9(5)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА749710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Shien-Ping Huang 
The effect of expatriate plan on organizational performance in catering industry / Shien-Ping Huang // Актуал. проблеми економіки. - 2011. - № 12. - С. 431-442. - Бібліогр.: с. 440-442 - англ.

Показано, що з середини 1980-х індустрія кейтерингу зазнала значних змін щодо менеджменту, а також скорочення робочої сили. За умов економічного зростання глобалізація підприємства стала суттєвим аргументом у боротьбі з конкурентами. Багато підприємств галузі розширили свою роботу на Китай, В'єтнам, Малайзію, Східну Європу та інші регіони. Відповідно змінились і підходи до кадрового менеджменту. На Тайвані темп глобалізації є особливо високим, тому не вистачає міжнародних кадрів. Без планів з експатріації будь-яке підприємство приречене на занепад. Недостатність знань щодо місцевих традицій та досвіду призводить до трудових конфліктів та невірної адаптації експатріантів, що негативно впливає на галузь усіх країн, не лише Тайваню та Китаю. Досліджено планування експатріації у кейтерингу та його вплив на ефективність діяльності. Представлено зразок планування системи експатріації та орієнтовний план дій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.0-640-212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Nhung Thu Nguyen 
Bioclimatic resources for tourism in Tay Nguyen, Vietnam = Біокліматичні ресурси для туризму в Тай Нгуєн (Центральне Плато), В'єтнам / Nhung Thu Nguyen, Bac Hoang // Укр. геогр. журн.. - 2016. - № 3. - С. 33-38. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Клімат справляє значний вплив на здоров'я та життя людини, а також на розвиток туристичної діяльності. Клімат - це один із критеріїв, що має визначний вплив на розвиток туризму та успіх туристичних агентств. Висвітлено взаємозв'язок кліматичних чинників і туризму в Тай Нгуєн. Під час дослідження використано дані 12-ти метеорологічних станцій за період 1980 - 2011 рр. (31 рік) і застосовано оцінку біокліматичної моделі Mieczkowski (1985) з удосконаленням групи авторів Daniel Scott, Geoff McBoyle та Michael Schwartzentruber (2004). Результати показали, що туристичний потенціал Тай Нгуєн є досить високим, але подорожі впродовж дощового сезону (влітку) в Тай Нгуєн вважаються менш сприятливими, ніж в сухий сезон (взимку) через значну кількість дощових днів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д247.7 + Ч518.14(5ВЄТ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гончаренко А. В. 
Еволюція міжнародної політики США щодо В'єтнаму, 1961 - 1963 рр. / А. В. Гончаренко // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2017. - Вип. 48. - С. 297-300. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено еволюцію міжнародної політики США щодо В'єтнаму в 1961 - 1963 рр. Охарактеризовано причині підтримки Вашингтоном південно-в'єтнамського уряду в Сайгоні. З'ясовано роль президента США Джона Кеннеді у формуванні американської політики у в'єтнамські проблемі. Висвітлено позиції різних угрупувань у середині американських правлячих кіл у питанні розробки та реалізації міжнародної політики США щодо В'єтнаму протягом періоду, що досліджується. Встановлено причини втягування Вашингтона у в'єтнамський конфлікт, а також зовнішньополітичні наслідки цих дій для США і В'єтнаму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7СПО)63-64(5В'ЄТ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Дао Тхань Чіонг 
Наука і технологія у зростаючій тенденції інтеграції та глобалізації: тематичне дослідження В'єтнаму / Дао Тхань Чіонг, Нгуен Ван Кхань, Данг Кім Кхань Лі // Економіка і прогнозування. - 2018. - № 4. - С. 81-92. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

XXI ст. відзначається помітною тенденцію у світовому розвитку, а саме поглибленням економіки знань, економічної глобалізації та інформаційного суспільства. Основою для цього дедалі більш активного перетворення є значне піднесення науки і технологій (НіТ) у багатьох галузях, особливо в інформаційних технологіях. Революція в галузі науки та технології, а також інновації в галузі освіти та професійної підготовки створюють багаторівневі шляхи співпраці між різними країнами. У цьому контексті стратегія розвитку В'єтнаму потребує розвитку науки та технологій, а також освіти та професійної підготовки, які розглядаються як національні пріоритети та ключові мотиватори сталого розвитку. Проте як країна наздоганяю чого розвитку В'єтнам зіткнувся з цілою низкою труднощів і проблем на шляху інтеграції та глобалізації. Таким чином стратегічна дорожня карта має вирішальне значення для успішної міжнародної інтеграції, упровадження передових наукових і технічних розробок та стратегії розвитку освітнього процесу, що сприятиме індустріалізації, модернізації та сталому розвитку країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5ВЄТ)0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Белінська С. 
Товарознавча оцінка рамбутана (Nephelium lappaceum L.) / С. Белінська, Н. Камєнєва, О. Мороз // Товари і ринки. - 2019. - № 3. - С. 87-93. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено споживні властивості тропічного фрукта рамбутана від країни-постачальника В'єтнам. Встановлено зміни органолептичних та фізико-хімічних показників якості впродовж 45 діб зберігання. Підтверджено невідповідність даних транспортного маркування щодо збереженості якості плодів рамбутана протягом зазначеного строку. Встановлено, що мінімальні зміни споживних властивостей плодів відбуваються впродовж перших 5 діб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л913.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Дао Тхань Чіон 
Зміна парадигми наукової, технологічної та інноваційної політики В'єтнаму в процесі міжнародної інтеграції / Дао Тхань Чіон // Економіка і прогнозування. - 2019. - № 3. - С. 124-137. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Під час кожного переломного моменту світової історії В'єтнам зазнавав доленосних перетворень. У цьому процесі зміни в економічній моделі та соціальних інститутах країни відбуваються паралельно зі змінами в державному управлінні у конкретних сферах, особливо під час переходу від централізовано планованої до соціалістичної ринкової економіки. Система науки, технологій та інновацій (система НТІ) В'єтнаму також зазнала безлічі реформацій, під час яких вона розвивалася і спонукала свої складові елементи до позитивних самоінновацій. Показники науки, технологій та інновацій закладають у стратегічні цілі національної політики для кожної галузі і кожного сектора (державного та приватного) країни, а також для всіх приватних осіб та організацій В'єтнаму. В умовах міжнародної економічної інтеграції та четвертої промислової революції наука, технології та інновації більше, ніж будь-коли, становлять цілі та засоби соціально-економічного розвитку. Ця стаття аналізує теоретичні підходи до політики у сфері науки, технологій та управління інноваціями у В'єтнамі, що надає змогу визначити досягнуті успіхи та виклики, які постають у контексті міжнародної інтеграції. Розглянуто концепції та підходи щодо дослідження політики та інновацій, оскільки в попередніх дослідженнях вітчизняні науковці не дійшли щодо них згоди та недостатньо повно їх визначили. Проаналізовано зміни у політиці країни стосовно науки, технологій та інновацій, щоб дослідити, як трансформувалися відносини між державою та системою НТІ упродовж різних періодів. Зміни у політиці викликали зміни щодо ресурсів, організаційної структури, змістового наповнення та взаємозв'язку між елементами, а також місця кожного елемента у системі НТІ. Останнє стосується макро- та мікрополітичних рішень щодо розвитку у В'єтнамі системи науки, технологій та інновацій у новому, потенційно прогресивному, проте ризикованому контексті. Відповідно наука, технології та інноваційна політика повинні стати більш відкритими та автономними, щоб система НТІ набула здатності до самореалізації, адаптації та інновативності. Публікація представляє дослідницькі результати проєкту національного рівня у 2017 - 2019 рр. "Дослідження інноваційних можливостей в'єтнамських підприємств у контексті поточної ситуації та політичних рекомендацій" (Код: KX.01.25 / 16-20) у рамках Національної ключової науково-технологічної програми на 2016 - 2020 рр. "Дослідження ключових питань соціальних та гуманітарних наук для соціально-економічного розвитку, В'єтнам".


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5ВЬЕ)0-55-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Павліха Н. В. 
Моделювання зовнішньоекономічної діяльності України : монографія / Н. В. Павліха, О. Л. Тоцька; Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки. - Луцьк : Вежа-Друк, 2018. - 151 c. - укp.

На підставі фактичних даних про експорт-імпорт товарів і послуг України та, зокрема, Волинської області з 26-ма країнами світу за 2007 - 2016 рр. побудовано прогностичні моделі й отримано прогнозні дані на 2017 - 2019 рр. Проаналізовано співпрацю України з 13-ма європейськими (Болгарія, Велика Британія, Греція, Данія, Естонія, Іспанія, Італія, Литва, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Словаччина, Хорватія), дев'ятьма азійськими (Азербайджан, В'єтнам, Грузія, Індія, Казахстан, ОАЕ, Саудівська Аравія, Таїланд, Японія), двома африканськими (Єгипет, Марокко) та двома американськими (Бразилія, США) країнами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)8 в611 + У9(4УКР-4ВОЛ)8 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА826861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Kondrat I. Yu. 
Evaluating crypto portfolio performance = Оцінювання ефективності портфеля з криптовалют / I. Yu. Kondrat, N. B. Yaroshevych, M. V. Lyvdar, R. I. Drala // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2020. - 4, № 1. - С. 11-21. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Криптовалюта привертає багато уваги академічної спільноти, портфельних інвесторів, державних регуляторів та широкої громадськості. Ще не до кінця зрозуміло, чи це тип цифрового фінансового активу, чи нова форма грошей. Правовий статус криптовалюти суттєво відрізняється в різних країнах і є невизначеним в Україні. Мета роботи - визначення характерних ознак криптовалюти та її правового статусу в Україні, формування оптимальних портфелів з криптовалют із різними дохідністю та ризиком, оцінка їх ефективності, вивчення можливостей диверсифікації портфеля за допомогою криптовалют у новій фінансовій реальності. Ринок криптовалют має 3 ключові відмінності від ринку традиційних фінансових активів: високий ризик у зв'язку з мінливістю дохідності, неясність фундаментальної цінності криптовалюти, інвестори неінституційні. Визначено ключові характеристики криптовалюти: виключно цифрова форма; децентралізація; відсутність підтримки державних органів влади; анонімність; незворотність трансакцій; незначний інфляційний ризик; глобальність і швидкість трансакцій; відсутність посередника. Незважаючи на поінформованість державних регуляторних органів про можливості та загрози, яких можна очікувати від функціонування криптовалюти, її правовий статус дуже істотно відрізняється у різних країнах: абсолютна заборона (Непал, Пакистан, В'єтнам та ін.); нейтральний статус (більшість країн світу), необхідність реєстрації та ліцензування операцій із криптовалютою (Італія, Австралія та Японія та ін.), дозвіл використовувати криптовалюту як законний платіжний засіб (острів Мен, Мексика). Центральні банки наполегливо підкреслюють відмінність криптовалют, які не підтримуються жодним офіційним органом, від законних платіжних засобів і фінансових активів, усвідомлюючи небезпеку, яка загрожує інвесторам у криптовалюту через її спекулятивний характер. Ураховуючи, що криптовалюти потенційно можуть використовуватися для фінансування незаконних операцій, ухилення від сплати податків тощо, то розроблення та впровадження нормативних актів, які регулюють її функціонування, зараз на часі. У законопроекті запропоновано розглядати криптоактив як вид віртуального активу у формі токену, який створюється, обліковується та відчужується в розподіленому реєстрі та не посвідчує майнових та/або немайнових прав власника криптоактиву. Тому криптовалюту можна розглядати як актив, придатний для портфельного інвестування. Для обгрунтування доцільності інвестицій у криптовалюти неінституціональними інвесторами були побудовані оптимальні портфелі, використовуючи моделі Марковіца та Квазі - Шарпа. Розрахунки показали, що портфелі криптовалют, виконані на базі моделі Марковіца, надають можливість підвищити інвестиційну прибутковість, але недостатньо диверсифіковані. Велику кількість диверсифікованих портфелів із різними дохідністю та ризиком отримано за допомогою моделі Квазі - Шарпа. Для оцінювання ефективності одержаних портфелів із криптовалют їх порівняно в динаміці, а також з базовим портфелем, який складається з десяти криптовалют із найвищою капіталізацією на ринку в рівних частках. Встановлено, що криптовалютам притаманний слабкий кореляційний зв'язок із традиційними фінансовими інструментами, тому їх доцільно включати до портфеля цінних паперів з метою його диверсифікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.27 + Х829(4Укр)431:397 + Х829(4/8)431:397

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Антоненко К. В. 
Інформація про ESO-WSO-вебінар, присвячений оприлюдненню результатів великих клінічних досліджень у 2020 році / К. В. Антоненко, Ю. Л. Гелетюк // Укр. неврол. журн.. - 2020. - № 1/2. - С. 59-61. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62 е(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Максименко А. В. 
Асиметрії оподаткування діяльності ТНК в умовах нерівномірності економічного розвитку / А. В. Максименко, В. Г. Козак // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 2. - С. 105-115. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Нерівномірність економічного розвитку значно динамінізує векторну спрямованість і рельєфно проявляє характер економічних протиріч, що набувають свого концентрованого варіанта в асиметричності оподаткування діяльності ТНК. Дослідження доводять взаємозв'язок між ставками податку на прибуток підприємств і рейтингом ризику країн. Установлено, що для європейських країн переважає негативний взаємозв'язок (позитивний нахил) між ставкою податку на прибуток підприємств і рівнем ризику для країни. Результати дослідження підтверджують гіпотезу, про те, що більший ризик у країни, то вищу ставку податку на прибуток підприємств установлює уряд. За допомогою економетричних методів проаналізовано вплив податкового законодавства країн на діяльність ТНК і виявлено, що в менш розвинених країнах податкова система меншою мірою стимулює підприємницьку діяльність ТНК. Водночас великий потенціал для поліпшення податкової політики мають як менш розвинені країни (В'єтнам), так і високорозвинені (Японія і Німеччина). Доведено, що в розвинених країнах найбільший прямо пропорційний вплив на показних обсягу товарообігу ТНК здійснюють такі показники, як рівень податкового навантаження у відношенні до ВВП, ставка корпоративного податку, ставка відрахування підприємств на соціальне забезпечення. Обернено пропорційний вплив здійснює ставка непрямих податків. Найбільш істотними податковими чинниками, що визначають динаміку прибутку відповідних ТНК, є рівень податкового навантаження у відношенні до ВВП.


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.16 + У052.9(0)226.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Tien Trung Vu 
Assessing the impact of underground working (tunneling) in the II section of Seam 14 on surface construction works at Ha Lam Coal Mine (Vietnam) = Оцінка впливу підземних виробок (тунельних виробок) II ділянки пласта 14 на наземні будівельні роботи на вугільній шахті Ха Лам (В'єтнам) / Tien Trung Vu, Doan Viet Dao // Наук. вісн. Нац. гірн. ун-ту. - 2022. - № 4. - С. 39-44. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Purpose. Tunneling in the ground changes the initial equilibrium stress state of the rock, which is also the cause of displacement and deformation of the surrounding rock mass. To determine the impact of tunneling on surface construction works in order to ensure the safety of surface works by analyzing the displacements and deformations of the rock mass during tunneling in the II section of Seam 14 at Ha Lam Coal Mine. Methodology. To achieve the research results, actual field survey methods, data analysis and numerical modeling, as well as combined blasting vibration methods are used. Findings. After analyzing the numerical modeling results, an area has been identified in the II section of Seam 14 of the Ha Lam Coal Mine that affects the surface construction works and is located within a radius of about 20 m from the portal of two inclined shafts. The results of blasting vibrations are calculated on the basis of the passport of blasting operations in tunnels. Thus, the affected area has been identified within a radius of 30,5 m. However, at a distance of 30,5 m, surface construction works are not in the area of influence. Originality. On the basis of FLAC software, the authors have developed a simulation model for tunneling, thereby analyzing and describing the best state of deformation and displacement of the surrounding rock mass. In this study, a numerical modeling method is applied to simulate the driving order for each tunnel, which is consistent with the actual production of underground mines. Based on the passport of drilling and blasting operations in tunnels, the authors calculated the impact of blasting vibrations on surface construction works. After that, the authors assessed and identified the affected area with the required degree of reliability. Practical value. The research results are used as a basis for implementation in actual production at Ha Lam Coal Mine. On the basis of analysis of the surrounding rock mass displacements and deformations, when tunneling in the II section of Seam 14 at Ha Lam Coal Mine, the affected area of the surface construction works has been determined. This is also the basis for Ha Lam Coal Mine when planning construction works on the site outside the determined affected areas to ensure the safety of such works.


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-4-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16377 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського