Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (29)Тематичний інтернет-навігатор (2)Автореферати дисертацій (409)Реферативна база даних (2974)Книжкові видання та компакт-диски (1511)Журнали та продовжувані видання (58)
Пошуковий запит: (<.>K=УКРАЇНЦІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 177
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   життєпис   
1.

Caвченкo, B. A.
Maхнo [Електронний ресурс] / B. A. Caвченкo. - Х. : Фоліо, 2005. - 415 с.. - (Історичне досьє)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Махно - один із найяскравіших лідерів українського народу, якого радянська пропаганда називала бандитом, а справу його замовчувала. Зараз Нестора Махна порівнюють з Робін Гудом, Спартаком, товаришем Че. Виходець з найбіднішого селянства, він у 29 років зумів зібрати під прапором анархії 100-тисячну армію і почав створювати на південному сході України анархістське суспільство - трудову федерацію, яка проіснувала 100 днів під постійними ударами білих і червоних. Через 70 років після смерті цей степовий вовк став культовою фігурою серед сучасної молоді Європи, а ідеї анархізму, які сповідував Махно, у наш час перекочували з робітничих бараків до арт-богемних тусовок. Ким же був Махно у реальному житті? На це питання і дає відповідь нова книга Віктора Савченка, що присвячена одному з найвідоміших українців ХХ ст.



Кл.слова:
повстанський рух -- анархізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.
 


Gerus, O. W.
The Ukrainians in Canada [Electronic resource] / O. W. Gerus, J. E. Rea. - Ottawa : Canadian Historical Association, 1985. - 27 p
Переклад назви: Українці в Канаді

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
імміграція -- українська діаспора -- Канада

   Тип видання:   монографія   
3.

Іванис, В.
Боротьба Кубані за незалежність [Електронний ресурс] / В. Іванис. - Мюнхен : Український технічно-господарський інститут, 1968. - 137 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Праця Василя Іваниса присвячена боротьбі українців Кубані за самостійність та союз з Україною у 1917-1920 рр.



Кл.слова:
революція

   Тип видання:   зб. статей   
4.

Іллєнко, Ю.
За українську Україну [Електронний ресурс] : відкритий лист українцям / Ю. Іллєнко. - К. : МАУП, 2005. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірка художньо-публіцистичних творів видатного сучасного українського кінематографіста Юрія Іллєнка слово за словом, думка за думкою незворотно доводить, що майбутнє нашої Батьківщини в руках нас самих, українців. Треба лише зрозуміти як скористатися своїми можливостями. У роки Другої світової війни в окопах друкований аркуш був на вагу золота. Тому на листівках читали наказ: "Прочти и передай товарищу". Коли ми впритул наблизимося до виборів у Верховну Раду, то темники Медведчука-Кучми видуться нам безневинними дитячими забавками. Інформаційні канали будуть заблоковані для всіх, крім нової Влади. Тоді ця книжка знадобиться: "Прочитай і передай товаришеві. Прочитай і відішли своїм батькам, дітям друзям і навіть тим, хто традиційно відхрещується від своїє долі словами: "Мене це не стосується". Для широкого загалу.



Кл.слова:
історія України -- етнонаціоналізм -- політологія -- публіцистика

   Тип видання:   наукове видання   
5.


Історія української культури [Електронний ресурс] / під заг. ред. І. П. Крип'якевича. - Л. : Видавництво Івана Тиктора, 1937. - 718 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видана Іваном Тиктором (український редактор, видавець) публікація є ґрунтовним дослідженням української духовної та матеріальної культури періоду XVI - XIX ст. Вона поділена на три частини: “Княжа доба”, “Доба перемін”, “На світанку нових часів”. В цих частинах розглядається як побут (а саме помешкання, сільське господарство, сімейний устрій) так і освіта (різноманітні освітні заклади), духовне життя українців (свята, обряди, звичаї). Окрема увага приділяється мистецтву (здебільшого літературі).



Кл.слова:
побут -- освіта -- духовне життя

   Тип видання:   зб. статей   
6.


Історична освіта в полікультурному суспільстві [Електронний ресурс] : виклики та перспективи для України: Матеріали міжнародного круглого столу (Київ, 14 липня 2010 р.). - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 149 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга є збіркою матеріалів (стенограма та розширені тексти окремих виступів) міжнародного круглого столу «Школа толерантності. Історична освіта в полікультурному суспільстві: виклики та перспективи для України», який відбувся 14 липня 2010 р. у Києві з ініціативи та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Інституту історії України НАН України. В роботі круглого столу взяли участь українські та закордонні науковці (історики, соціологи, політологи, культурологи), викладачі вищих навчальних закладів, вчителі історії, учителі-методисти, студенти, аспіранти. У виступах учасників обговорювались проблеми сучасної історичної освіти: шкільна історія та конфлікти довкола неї, образ Іншого на сторінках шкільних підручників, стан справ з викладанням історії в Україні з погляду проблем і перспектив у вихованні культурної, етнічної та ґендерної толерантності, образ українців в шкільному курсі історії, шкільні програми з історії та їх відповідність сучасним вимогам, світовий досвід викладання історії в школі. Для науковців, викладачів, студентів



Кл.слова:
культура

   Тип видання:   художня література      науково-популярне видання   
7.
 


Іщенко, Михайло.
Спалився за Україну [Електронний ресурс] / Михайло Іщенко. - К. : Просвіта, 2004. - 128 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Художньо-біографічна повість про життя і мученицьку смерть Олекси Гірняка з Калуша. Довгий час у Радянському Союзі будь-яка згадка імені цієї мужньої людини кваліфікувалася як націоналізм. Михайло Іщенко, канівський краєзнавець і лікар, уперше про Олексу Гірняка розповів світові у 90-х роках. Так розпорядилася доля, що саме йому, черговому лікарю 21 січня 1978 року довелося побачити останки чоловіка, який спалився за Україну на Чернечій горі поблизу могили Тараса шевченка, прочитати рукописну листівку, в якій Олекса Гірник звинувачував радянську владу в приниженні національної гідності українців, нищенні української мови та культури.



Кл.слова:
український рух опору -- дисидентство -- ідеологічний спротив

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Аббот, Пітер.
Українські армії, 1914-1955 [Електронний ресурс] / П. Аббот, Є. Пінак. - К. : [Гуртом], 2012. - 48 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга, написана американським істориком П. Абботом укупі з українським істориком Є.Пінаком, в рамках американської серії «Men-at-Arms» (серія, присвячена уніформі, оснащенню та організації армій і військових формувань різних народів світу) розповідає про збройні формування українців першої половини ХХ століття. Книга містить певні неточності щодо періоду Перших Визвольних змагань (1917-1922 рр.), але разом з тим буде дуже цікавою і корисною для широкого кола читачів.



Кл.слова:
уніформа -- озброєння -- мілітарне оснащення -- українські військові

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.
 



Аксіоми для нащадків: українські імена у світовій науці [Електронний ресурс] : зб. нарисів / упор. О. К. Романчук. - Л. : Меморіал, 1992. - 544 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі розповідається про маловідомі сторінки життя і діяльності незаслужено замовчуваних учених-природодослідників, вихідців з України, чий внесок у світову і європейську науку важко переоцінити. Зокрема, тут йдеться про безпідставно репресованих у лихі роки сталінських беззаконь українських академіків М. Кравчука і С. Рудницького. Читач матиме змогу ознайомитись з історією дослідження катодних променів українським фізиком І. Пулюєм, який випередив винахід В. Рентгена, довідається про цікаві подробиці життєпису інших видатних учених-українців: ботаніка В. Липського, біохіміка І. Горбачевського, хіміка П. Франка, математиків М. Остроградського і Г. Вороного, М. Чайковського і М. Зарицького та ін. Дізнається читач і про те, як створювалась на еміграції "Енциклопедія українознавства", про українських фізиків у діаспорі тощо.



Кл.слова:
наукова діяльність

   Тип видання:   наукове видання   
10.
 


Аркас, Микола.
Історія України-Русі [Електронний ресурс] / Микола Аркас. - Краків : [б. в.], 1912. - 424 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Микола Миколайович Аркас - український письменник, композитор, історик. Основна робота в галузі історії - «Історія України-Русі», написана українською мовою і видана в 1908 р. у Петербурзі. Книга була дуже популярна. За висловлюванням сучасників, «жодна українська книга, крім «Кобзаря», не мала такого успіху, як праця М. Аркаса». Той край, від Карпатських гір і аж до Кубані, звемо ми Україною, а наш народ, що там живе (про инших людей на Вкраїні буде мова далі) звемо Українцями. Се назва добра, стара й найзручніща - так звуть себе наші люде скрізь: чи в Київі, чи в Полтаві, чи в Одесі, чи у Львові (в Галичині), чи в Чернівцях (на Буковині). А проте се одні люде, з однією мовою, з однаковими звичаями, з тією самою культурою. Де-б не жив Українець: чи то на Кубані, чи в Чернигові, чи на Буковині на границі з Румунією - скрізь у нього така сама біла хата з садочком, однакові пісні, звичаї та обряд (наприклад весільний), однаково в хаті й коло хати, - одно слово, видно, що то ті самі люде - Українці, один народ Український, а не Польський, не Московський, чи инший який.



Кл.слова:
давній час -- медієвістика -- історія

   Тип видання:   зб. статей   
11.


Бібліотечний збірник [Електронний ресурс]. - К. : [б. в.], 1926-1927

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Праці Першої конференції наукових бібліотек УСРР. - 1926. - 176 с.

Ч. 2 : На науково-бібліотечному фронті УСРР. - 1927. - 127 с.

Ч. 3 : Бібліографія на Україні. - 1927. - 125 с.


У першій частині збірнику вміщено доповіді й резолюції на них, а також короткий зміст дебатів конференції, яка відбулася 28–31 грудня 1925 р. У ній взяли участь понад 30 наукових бібліотек і близьких до них організацій. Виступи охопили питання, актуальні донині. Основною проблемою було визнано розпорошеність і відсутність єдиного керуючого центру. Серед доповідачів були С. П. Постернак, директор Всенародної Бібліотеки України, А. К. Виноградов, директор Рум'янцевського музею, а також В. Ф. Іваницький, М. А. Годкевич та ін. Друга частина “Бібліотечного збірника”, виданого Всенародною Бібліотекою України. присвячується підбиттю підсумків і визначенню досягнень науково-бібліотечної галузі за перше десятиліття після революції 1917 року. Розглядається рівень освіченості українців до і після революції, задачі, які має виконувати Всенародна Бібліотека України як установа загальнонаціональна та інші нагальні питання. Третій випуск “Бібліотечного збірника”, виданого Всенародною бібліотекою України, присвячується тогочасному стану бібліографії в Україні, зокрема й історичним студіям. Містяться статті таких авторів, як Михайло Ясинський (бібліограф, історик, книгознавець), Сергій Маслов (літературознавець, історик літератури і педагог) тощо. В якості додатку містяться резюме кожної з опублікованих статей німецькою мовою.



Кл.слова:
науково-бібліотечна галузь -- рівень освіченості

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.
 


Білецький, Леонід.
Українські піонери в Канаді 1891-1951 [Електронний ресурс] / Леонід Білецький. - Вінніпег : Накладом Комітету українців Канади, 1951

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
українці в Канаді -- українська діаспора -- імміграція

   Тип видання:   життєпис   
13.

Білодід, Володимир Дмитрович.
Історіографія української етноментальності: В. Б. Антонович [Електронний ресурс] : історіософські нариси / В. Д. Білодід. - К. : Вища школа, 2011. - 336 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Досліджено життя і творчість видатного українського історика, ключової постаті національно-визвольного руху України 70 – 80-х років ХІХ ст. В. Антоновича з метою з‘ясування його внеску в пізнання української ментальності. У праці філософа про історика сама історія розкриває секрети ментальності українців. Поєднуючи філософсько-теоретичну культуру мислення з прозорістю викладу, автор висвітлює особливості національно-світоглядного перенародження В.Антоновича з поляка на українця, пропонує цілісний нарис ідеології українофілів-народників; обґрунтовує тезу про В.Антоновича як батька українського етнонаціоналізму; пропонує своє бачення дискусійного питання про “вроджену недержавність українців”; виокремлює та висвітлює основні ознаки української ментальності. Історичне постає сучасним, проблеми минулого – проблемами нинішнього часу, “вчорашні” уроки – дороговказами для сьогодення.



Кл.слова:
етнологія -- народництво -- ментальність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Бандера, Степан А..
Слово до українських націоналістів-революціонерів за кордоном [Електронний ресурс] / Степан А. Бандера. - [Б. м.] : На чужині, 1948. - 69 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
український націоналізм -- українці за кордоном

   Тип видання:   художня література   
15.
 


Барка, Василь.
Рай [Електронний ресурс] / Василь Барка. - Х. : Фоліо, 2009. - 180 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Серед видатних українських письменників XX століття слід назвати ім’я поета і романіста Василя Барки (Очерет Василь Костянтинович) (1908–2003). Уже першими віршами він заявив про себе як «чужерідне тіло», яке система намагалась виштовхнути (і виштовхнула–таки!) з «комуністичного раю». Саме цей «рай» показав В. Барка у своєму першому романі «Рай», що вийшов у 1953 році у Нью–Йорку і зараз є маловідомим українському читачеві. У його основі — автобіографічні спомини самого автора. Головний герой — професор слов’янської філології Антон Никандрович Споданейко, внутрішнє життя якого, цінності та думки близькі письменникові. Розповідаючи всього про дві доби життя пересічних українців (20 і 21 червня 1941–го) в умовах сталінського режиму, В. Барка спростовує міф про нього як земний рай. Автор показує, як, за формулою Достоєвського, «диявол з Богом борються, а поле бою — серця людей».



Кл.слова:
тоталітаризм -- комуністичні репресії -- література

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.
 


Бача, Юрій.
Чому, коли і як? Запитання й відповіді з історії та культури русинів-українців (Чехо)Словаччини [Електронний ресурс] / Юрій Бача, Андрій Ковач, Микола Штець. - 4-е вид., доп.. - К. : [б. в.], 2013. - 114 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка є четвертим, доповненим, виданням, у якому у формі запитань і відповідей пояснюються найважливіші й найактуальніші питання минулого й сучасного життя русинів-українців у (Чехо)Словаччині. Життя це маловідоме, і результати його досліджень нечасто публікуються в популярних виданнях. Книжка коротко й доступно розповідає «про наше минуле, про те – хто ми є, коли переселилися за Карпати наші предки, як вони жили, що доброго вони створили за тисячі років свого життя, як вони говорили, в яких вірили богів, яких співали пісень, хто були їх найвидатніші представники».



Кл.слова:
русини -- діаспора -- культура національних меншин

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Бачинський, Ю.
Україна irredenta [Електронний ресурс] / Ю. Бачинський. - 3-е вид.. - Берлін : Видавництво Української Молоді, 1924. - 238 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Юліан Бачинський опублікував книгу «Україна уярмлена» («Ukraina Irredenta»), в якій, на підставі аналізу еміграції українців-галичан, став першим хто обґрунтував потребу створення української соборної держави під девізом: " Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ! "



Кл.слова:
незалежність -- держава

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Бедрій, Анатоль.
Українська Держава, відновлена Актом 30 червня 1941 р. [Електронний ресурс] / А. Бедрій. - [Б. м. : б. в.], 2013. - 16 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Напередодні війни між націонал-соціялістичною Німеччиною і совєтсько-комуністичною Росією всі українські політичні групи на теренах під німецькою імперською займанщиною стреміли до відновлення української держави. Проте щодо концепції осягнення цієї мети, ці групи поділялися на два табори: один складався з людей переконаних, що українська держава постане, в першу чергу, внаслідок боротьби самих українців власними силами; а другий табір - гуртував людей, які вважали, що рішальним чинником буде позитивне ставлення Німеччини до ідеї відновлення української держави на руїнах російської імперії. В першому таборі рушійною силою була Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери. Ця організація гарячково працювала над розбудовою незалежної української політичної та збройної сили, її тисячні кадри мали бути готові на революційні чини, згідно із заповітом ОУН: "Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за неї!". Другий табір головну увагу присвячував переконуванню німців у доцільності й користі для них дати підтримку концепції побудови української держави. Головним представником цього табору був ПУН під проводом полк. А.Мельника.



Кл.слова:
історія України -- друга світова війна -- державотворення

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.

Бобрицька, В. І.
Валеологія [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. І. Бобрицька, М. В. Гриньова. - К. : ІЗМН, 1998. - 395 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник розглядає валеологію як багатогранну інтегративну науку. Детально висвітлюються складові здоров'я — фізичне, психічне, соціальне і духовне. Пропонуються методики зміцнення здоров'я. Народний досвід оздоровлення, традиції, що враховують валеологічні аспекти побуту та культури українців подаються в контексти завдань посібника. Навчальний посібник адресований студентам педінститутів, педагогам і медичним працівникам, громадським оздоровчим організаціям та об'єднанням, які пов'язані з навчально- виховною роботою.



Кл.слова:
здоров'я -- оздоровлення -- екологія

   Тип видання:   монографія   
20.

Бовуа, Д.
Битва за землю в Україні 1863-1914. Поляки в соціо-етнічних конфліктах [Електронний ресурс] / Д. Бовуа. - К. : Критика, 1998. - 410 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор - французький історик Даніель Бовуа - звернувся до жорсткої правди у трикутнику польсько-російсько-українських взаємин на Правобережній Україні 19 ст., показавши, з одного боку, всю безоглядність боротьби між польським і російським світами за землю й "душу" українців, а з другого - увесь трагізм становища української селянської маси, затиснутої між обома протиборчими світами і обома ж визискуваної.



Кл.слова:
земельний антагонізм
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського