Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (78)Реферативна база даних (679)Книжкові видання та компакт-диски (150)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ЄГИПЕТСЬКІ$<.>+<.>K=ВІЙСЬКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 62
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   монографія   
1.


Оборонний менеджмент: управління процесами [Електронний ресурс] : монографія / Ф. Саганюк [и др.] ; Інститут вищих керівних кадрів НАДУ при Президентові України. - Київ : Видавничий дім "АртЕк", 2021. - 324 с.

  Текст у форматі PDF 3.69 Мб


У монографії викладені новітні підходи до вдосконалення оборонного менеджменту та наближення його до стандартів НАТО, надані слушні методичні та практичні рекомендації і витяги із законодавчих та інших нормативно–правових актів.

Видання розраховане на фахівців сил оборони, слухачів та науковців вищих військово-навчальних закладів, які досліджують чи вивчають проблеми оборонного менеджменту та управління процесами оборонного планування, передусім щодо розвитку спроможності сил оборони для забезпечення ефективної оборони і захисту України від агресора.



Кл.слова:
онтологія управлінських теорій -- управління військами -- Забезпечення оборони держави

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Костенко, Микола.
Хорольщина та навколишні землі в Генеральному слідстві про маєтності 1729-1731 рр. [Електронний ресурс] / Микола Костенко. - Київ : Центр учбової літератури, 2014. - 130 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В основі даної публікації – витяги з Генерального слідства про маєтності Лубенського та Миргородського полків Війська Запорізького, що було здійснене в 1729 – 31 рр. Принцип вибірки з «Генерального слідства…» – це належність поселень до історичної Хорольщини й прилеглих до неї земель. У праці містяться наукові коментарі, що ґрунтуються на історичних документах і сучасних публікаціях, перелік яких додається, список персоналій, географічний покажчик. До книги додається складена автором карта досліджуваної те-риторії. Вона являє собою адміністративно-територіальний устрій Лубенського (без північних сотень) та Миргородського полків станом на початок 1731 р. з відображенням всіх населених пунктів то-гочасної Хорольщини й прилеглих до неї земель за даними Генерального слідства про маєтності. Для всіх, хто цікавиться історією Полтавщини, українського козацтва, соціально-економічних відносин в Україні часів Гетьманщини.



Кл.слова:
адміністративно-територіальний устрій -- економічні відносини -- козаччина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Усенко, П. Г.
Маріуполь [Електронний ресурс] : грецьке забарвлення українського Надазов'я (кінець XVIII - початок XX ст.) / П. Г. Усенко. - Київ : Інститут історії України НАН України, 2014. - 108 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка в основному присвячена доленосним для приазовців колонізаційним вереміям у контексті міжнародних відносин і міжнаціональних контактів вікопомного відтинку нового часу. Досліджено агресивний потяг зовнішньої політики російської держави, невідчепно втілюваний за чорноморським напрямком. Акцентовано яскраві епізоди масового переселення сполоханих християн Тавриди на землю нагло знівеченого царатом Війська Запорозького, після чого поспіхом покинуту ситуативними мігрантами "Татарську область" (невдовзі, 1783 р., безпардонно скасований інтервентами Кримський ханат) анексувала Катерина II. Висвітлено питомі реалії, пов'язані з такими неординарними фігурами як Шагін-Гі-рей II, митрополит Ігнатій, Петро Румянцев-Задунайський, Олександр Без-бородько, Григорій Потьомкін, Олександр Суворов, Феоктист Хартахай та іншими видатними персонажами. Звернуто увагу на феноменальні риси Південно-Східної України. Розглянуто документи, дотичні провокативно заохочених царатом перипетій 1778 р. у Криму, а також по тому – в Азовській губернії. Репрезентовано раритетні матеріали доскіпливого краєзнавця Гаврили Калері, де вагомо атестовано непересічний Маріупольський повіт у відомчій пресі майже 170 літ тому.



Кл.слова:
культурне розмаїття -- грецька громада -- етнічні меншини -- Таврида

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Релігія   
4.


Релігієзнавчі проблеми військово-соціального управління [Електронний ресурс] : монографія / В. Ф. Баранівський, П. С. Прибутько. - Київ : «Золоті ворота», 2013. - 314 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія містить науковий аналіз основ релігієзнавства – предмету, природи та функцій релігії, етапів її історичного розвитку від первісних вірувань до світових та новітніх релігій. Основна увага приділена розкриттю сутності та особливостям різних релігійних конфесій, показу головних етапів еволюції існуючих світових релігій. Особлива увага приділена сучасному стану релігій в Україні, взаємодії релігії та суспільства, війська України з релігійними організаціями, врахуванню релігійного чинника у військово-соціальному управлінні. Монографія розрахована на слухачів, ад’юнктів, науково-педагогічних працівників, курсантів та студентів вищих навчальних закладів і військових управлінців.



Кл.слова:
релігія -- Релігії Стародавнього світу -- християнство -- капеланство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Горобець, Віктор.
«Чорна рада» 1663 року [Електронний ресурс] : передумови, результати, наслідки / В. Горобець. - К. : Інститут історії України НАН України, 2013. - 200 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі відтворено один з найбільш знакових сюжетів ранньої історії Української козацької держави (Війська Запорозького) — Ніжинську генеральну раду 1663 р. (широковідому в історичній літературі та публіцистиці як «Чорна рада»), яка для багатьох є символом занепаду козацької державності та територіального розколу Гетьманату на правобережну та лівобережну частини. У дослідженні детально розкриваються обставини, що уможливили такий розвиток політичних процесів у козацькій Україні, реконструюється перебіг військової ради 1663 р. та з’ясовуються найближчі наслідки від неї. Видання адресується науковцям, викладачам, студентам істо- ричних факультетів, усім, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
історія України -- Гетьманат -- територіальна роздрібленість

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Бондаренко, О. Г.
Протистояння. Історичний нарис [Електронний ресурс] / О. Г. Бондаренко. - Київ : Стікс, 2013. - 360 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Друга книга трилогії, як і перша «Повернення із забуття», на документальній основі відтворює історію рейду таращанських повстанців під проводом Федора Гребенка в серпні 1918 року теренами Полтавщини спочатку на Харківщину, а потім, після важкого бою з німецькими військами, до нейтральної зони на кордоні Української Держави з Росією. У книзі також висвітлюється історія формування регулярної військової частини Центральної Ради в лютому 1918 року — Окремого Запорозького загону армії УНР, його участь разом з німецькими військами у звільненні України від московських війську березні—квітні 1918 року. У книзі відтворено маловідомі факти з періоду протистояння уряду Української Держави гетьмана Павла Скоропадського з Раднаркомом Росії та Українським Національним Союзом, що призвело до створення Директорії УНР та повстання проти гетьмана Павла Скоропадського в листопаді 1918 року. Видання рекомендовано для масового читача та всіх зацікавлених правдивою історією боротьби українського народу за незалежність України.



Кл.слова:
повстанський рух -- громадянська війна -- історія України

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Сорока, Юрій В..
Чигиринські походи, 1677–1678 [Електронний ресурс] / Ю. В. Сорока. - Х. : Фоліо, 2012. - 110 с.. - (Знамениті події історії України)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Походи турецької армії та її союзників на Правобережжя і до Чигирина, а також битви, які відбулися в межах тієї операції османського війська, дістали назву Чигиринських походів 1677–1678 років. У цій книжці нами, на основі історичних джерел та робіт українських і закордонних вчених, зроблена спроба висвітлити Чигиринські походи, що, злившись із сірою стрічкою української Руїни, протягом тривалого часу залишалися поза увагою української історичної науки й освітлювалися головним чином російськими вченими. Ці походи, безперечно, заслуговують на те, щоб згадка про них жила в народній пам’яті.



Кл.слова:
козаччина -- воєнні походи -- історія України

   Тип видання:   словник   
8.

Славутич, Євген Володимирович.
Військовий костюм в Українській козацькій державі [Електронний ресурс] : уніформологічний словник / Є. В. Славутич ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2012. - 171 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований уніформологічний словник відображає оригінальну термінологію, пов’язану з костюмом українського війська доби Гетьманщини, що функціонувала в українських говорах на території Української козацької держави від середини XVII до кінця XVIII ст. і зафіксована у місцевих пам’ятках української літературної мови того часу. Лексичний матеріал Словника згрупований у межах чотирьох тематичних розділів: «Одяг»; «Зброя та військове спорядження»; «Кінський убір»; «Матеріали для виготовлення одягу і спорядження». У статтях Словника подано розгорнуту семантичну характеристику термінологічних одиниць шляхом описового пояснення, в багатьох випадках – з елементами енциклопедичності, та коротку етимологічну довідку. Розрахований на істориків, мовознавців, фахівців суміжних галузей науки і всіх, хто цікавиться історією українського військового костюма та історією української мови.



Кл.слова:
одяг -- зброя -- військове спорядження

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.
 


Сорока, Юрій.
Чигиринські походи, 1677-1678 [Електронний ресурс] / Ю. Сорока. - Харків : Фоліо, 2012. - 48 с.. - (Знамениті події історії України)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Походи турецької армії та її союзників на Правобережжя і до Чигирина, а також битви, які відбулися в межах тієї операції османського війська, дістали назву Чигиринських походів 1677–1678 років. У цій книжці нами, на основі історичних джерел та робіт українських і закордонних вчених, зроблена спроба висвітлити Чигиринські походи, що, злившись із сірою стрічкою української Руїни, протягом тривалого часу залишалися поза увагою української історичної науки й освітлювалися головним чином російськими вченими. Ці походи, безперечно, заслуговують на те, щоб згадка про них жила в народній пам’яті.



Кл.слова:
Гетьманщина -- Османська імперія -- військові дії

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Сорока, Юрій В..
Чорна Рада, 1663 [Електронний ресурс] / Ю. В. Сорока. - Х. : Фоліо, 2012. - 110 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


XVII сторіччя. Кінець Хмельниччини. Україна зазнала чи не найтяжчих часів: тривала боротьба за вплив на неї між Річчю Посполитою і Московським царством, панував розбрат, запеклі суперечки серед козацької верхівки Війська Запорозького. Україна фактично розпалася на дві частини – Правобережну і Лівобережну. Остаточний розкол країни закріпила Чорна рада, яка відбулася у червні 1663 року в Ніжині і знаменувала початок занепаду Гетьманщини, держави, створеної Богданом Хмельницьким.



Кл.слова:
Гетьманщина -- історія України -- козацтво

   Тип видання:   монографія   
11.

Смолій, В. А.
«Пакти і Конституції» Української козацької держави (до 300-річчя укладення) [Електронний ресурс] / В. А. Смолій. - Л. : Світ, 2011. - 440 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні відтворено тексти оригіналу староукраїнською мовою та відомих на сьогодні списків «Пактів і Конституцій законів і вольностей Війська Запорозького», укладених 1710 р. під Бендерами між обраним на гетьманську булаву Пилипом Орликом, з одного боку, та генеральною старшиною і козацтвом – з іншого; наведено їх переклади переклади українською, англійською, німецькою, польською, російською та французькою мовами. Публікація цієї визначної пам’ятки вітчизняної політико-правової думки раннього нового часу супроводжується археографічною передмовою, лінгвістичним аналізом, науковим коментарем, а також факсимільним відтворенням спеціального дослідження видатного історика та правознавця академіка Миколи Василенка (1929), у якому міститься ґрунтовний історико-юридичний аналіз джерела. Розраховано на науковців, викладачів, студентську та учнівську аудиторію, громадський загал.



Кл.слова:
історія -- політика -- країна -- державність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.

Барятинский, Михаил.
ЯгдТИГР и другие истребители танков [Електронний ресурс] / Михаил Барятинский. - Москва : Эксмо, 2011. - 96 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


С первых дней Восточной кампании главной "головной болью" Вермахта стала советская бронетехника, на борьбу с которой гитлеровцы вынуждены были бросить все силы - танки и штурмовые орудия, пехоту и пикирующие бомбардировщики, противо­танковую артиллерию и зенитки. Знаменитые "Тигры", и "Пантеры" также создавались в первую очередь как "убийцы" русских танков - не помогло. В итоге немцам приш­лось разрабатывать целое семейство специализированных боевых машин - так называемых Jagdpanzer'ов ("истребителей танков"), от легких "хетцеров" и средних Jagdpanzer IV до тяжелых "Ягдпантер" и сверхтяжелых "Ягдтигров", по праву считавшихся самой мощной противотанковой САУ Второй Мировой, - по бронированию боевой рубки JagdTiger превосходил даже легендарные "Фердинанды", а его чудовищное 128-мм орудие поражало любую бронетехнику на дистанции до 3 километров! Задуманный как очередное Wunderwaffe ("чудо-оружие"), которое должно было изменить ход войны, "Ягдтигр" не оправдал возлагавшихся на него надежд, став такой же избыточной и фактически бесполезной боевой машиной, как и "Королевский Тигр": "Целей, достойных 128-мм пушки, у противников гитлеровской Германии не было. Из металла же, необходимого для изготовления одного "Ягдтигра", можно было сделать четыре "хетцера" - лучших легких противотанковых САУ времен войны, от которых было куда больше толку!"



Кл.слова:
бронемашини -- танкові війська -- озброєння -- друга світова війна

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.
 


Сас, П. M.
Хотинська війна 1621 року [Електронний ресурс] / П. M. Сас. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 522 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Темою цієї книги є грандіозний для XVII ст. воєнний конфлікт – Хотинська війна 1621 р. між Османською імперією та Річчю Посполитою. На основі історичних джерел окреслено політичні фактори, що спричинили Цецорську битву 1620 р., а також висвітлено її перебіг. Приділено увагу польсько-запорозьким відносинам у контексті підготовки до турецької війни. Розглянуто структуру та чисельність османської армії, польсько-литовських сил, а також війська запорозьких козаків. Встановлено дату початку Хотинської війни, докладно висвітлено як морську фазу цієї війни, так і її сухопутні воєнні дії, насамперед ті, що розгорнулися восени 1621 р. під Хотином. Вивчено особливості поля Хотинської битви, спорудження мостів через Дністер та способи виживання вояків в умовах облоги. Розглянуто питання воєнної тактики сил турецького султана Османа II, польсько-литовської армії під командуванням Я.-К. Ходкевича та С. Любомирського, запорожців на чолі з гетьманами Я. Бородавкою і П. Конашевичем-Сагайдачним. Детально висвітлено перебіг турецько-польських переговорів та укладення Хотинського миру. Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
Османська імперія -- Річ Посполита -- запорозьке козацтво

   Тип видання:   довідник   
14.
 


Боннер, Кит.
Военные корабли. Сила и мощь современного флота [Електронний ресурс] / Кит Боннер, Кэролив Боннер. - Х. : Книжный клуб, 2011. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В этом иллюстрированном справочнике собран обширный материал: тактико-технические характеристики, конструктивные особенности и боевые мощности военных кораблей разных типов; история современного флота со времен окончания Второй мировой войны; свыше 250 фотографий наиболее известных кораблей.



Кл.слова:
флот -- морські війська -- кораблі

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.

Козак, Євген.
Крути [Електронний ресурс] : рабів до раю не пускають / Є. Козак. - Л. : [б. в.], 2011. - 39 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Якби ще у травні 1917-го, коли принаймні півтора мільйона українців-вояків російської армії можна було поставити під жовто-блакитні стяги, не проґавили цієї нагоди, а прислухалися до прибічників ідеї українського війська, то наша історія могла б повернути в зовсім інше річище. Кілька мільйонів українців-солдатів і велике число українців-старшин, навіть високого рангу – були розкинені по всіх частинах фронтів і запілля російської армії. Саме тут крилася чи не найбільша сила революційної України, сила, з якої можна було викувати великі кадри української національної армії, – зауважує Борис Р. – Перший зрозумів це Микола Міхновський. Це був той, хто ще далеко перед революцією відчув, що українцям треба боротися не за зміну ладу в цілій Росії, але за усунення всякої московської влади в Україні.



Кл.слова:
українське військо -- битва під Крутами -- війна з Росією

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Карнацевич, Владислав.
Битва під Конотопом [Електронний ресурс] / В. Карнацевич. - Х. : Фоліо, 2010. - 110 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Битва під Конотопом, в якій українська армія під проводом гетьмана Івана Виговського разом з кримськими татарами перемогла цвіт московського війська, довгий час була однією з найтаємніших сторінок історії України. Часи змінилися, та запитань з приводу того, що саме відбулося влітку 1659 року і які були наслідки тієї битви, причини того, чому українцям не судилося розвинути успіх, і досі хвилюють істориків і тих, хто не байдужий до минулого рідної батьківщини.



Кл.слова:
історія України -- український народ -- українська армія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.
 


Станіславський, В. В.
Листи Івана Мазепи [Електронний ресурс] / В. В. Станіславський ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : Інститут історії України, 2010

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : 1668 –1691. - 2002. - 479 с.

Т. 2 : 1691 –1700. - 2010. - 752 с.


У книзі продовжено публікацію епістолярної спадщини Івана Мазепи, яка хронологічно обмежена знаковими політичними подіями – виступом Петра Іваненка та початком Великої Північної війни. У листах гетьмана знайшло відображення широке коло проблем життя тогочасної Української держави, насамперед її участь у воєнних конфліктах, котрі велися Росією. Крім того, вони дозволяють значно поглибити знання щодо взаємин Війська Запорозького із країнами, що входили до складу Османської імперії – Кримським ханством, Валахією, Молдовою, Буджацькою Ордою, а також із Річчю Посполитою й залежним від неї правобережним козацтвом. Представлені й різні аспекти внутрішньополітичного, соціального, економічного і культурного життя України, які вирішувалися у взаємодії із російською верхівкою. Видання призначене для науковців, викладачів, студентів та всіх, хто цікавиться минулим України.



Кл.слова:
епістолярії -- Гетьманщина -- внутрішня політика -- дипломатія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія:    
18.


Коріння міста [Електронний ресурс] / уклад. О. Лазько ; МГО "Інститут Україники". - Ч. 2. - Д. : [б. в.], 2009. - 72 с.. - (Дніпропетровськ – виміри історичної долі 1492 – 2008)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Протягом великого періоду від XII по XVII століття Наддніпрянщина входила до територіального ядра формування Русі-України, етнічного осередку складання української народності. Тому є підстави, як вважають сучасні дослідники, розглядати Вольності Війська Запорозького, або Запорозький Низ, як „історичну землю”, окрему територію зі своєрідними рисами розвитку, узагальнення яких дасть можливість створити своєрідну модель функціонування Запорозької Січі не тільки як військово-політичного, але і як соціального організму.



Кл.слова:
культура -- Січ -- історія -- культура

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Сокирко, О.
Український Рубікон. Полтавська битва 27 червня 1709 р. [Електронний ресурс] : у 2 т. / О. Сокирко. - К. : Темпора, 2009. - (Militaria Ucrainica)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 80 с.

Ч. 2. - 104 с.


Полтавська битва 1709 р. – одна з центральних подій Великої Північної війни 1700-1721 pp., котра вирішальним чином позначилася на її результатах, а відтак і долях усіх країн-учасниць. Чому події під Полтавою, здавалося б, загальновідомі й зрозумілі, стали своєрідним вододілом в історії Козацької України, розповідає нове дослідження історика Олексія Сокирка. Перша частина книги включає передісторію Великої Північної війни, участь у ній українського війська, передумови Полтавської битви й характеристику сил шведської армії. Друга частина книги включає характеристику військ українських гетьманів, російської армії, детальний огляд основних етапів Полтавської битви 27 червня 1709 р. та її наслідків. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
Полтава

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.

Павленко, Сергій.
"Тиранське поводження росіян" [Електронний ресурс] : різня в Батурині 2 листопада 1708 року / С. Павленко. - К. : [б. в.], 2008. - 64 с.. - (Серія "Репресії та депортації")

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книжці в науково-популярному стилі розповідається про одну з найтрагічніших сторінок української історії - знищення російським військом гетьманської столиці Батурина 2 листопада 1708 р. Описано перебіг оборони міста від війська О. Меншикова, нелюдську різню, влаштовану росіянами, які в такий слосіб мстилися за те, що І. Мазепа підняв антиросійське повстання за незалежність Української Козацької держави. Для всіх, хто цікавиться українською історією.



Кл.слова:
історія України -- російська окупація -- етноцид
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського