Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (394)Реферативна база даних (2884)Книжкові видання та компакт-диски (263)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ТАКСОНОМІЯ$<.>+<.>K=НЕБЕЗПЕК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Желібо, Є. П.
Безпека життєдіяльності: навчальний посібник для студентів вищих закладів освіти України I-IV рівнів акредитації [Електронний ресурс] / Є. П. Желібо, Н. М. Заверуха, В. В. Зацарний ; за ред.: Є. П. Желібо, В. М. Пічі. - К. : Каравела ; Л. : Новий Світ-2000, 2001. - 320 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику розглядаються основи безпеки життєдіяльності як комплекс взаємозв'язків у систвмі «людина - життєве середовище» різного рівня. Значна увага приділена людині, її фізіологічним та психологічним особливостям, медико-біологічним та соціальним проблемам здоров'я. Висвітлюються основні аспекти взаємодії в системі «людина — життєвв середовище», джерела небезпеки та породжені ними фактори, що призводять до порушення життєдіяльності людей у повсякденних умовах виробництва й побуту та спричиняють надзвичайні ситуації. Наведена характеристика природних, техногенних, соціально-політичних та комбінованих небезпек. Особливу увагу приділено питанням запобігання надзвичайних ситуацій, організації дій для усунення їхніх негативних наслідків, наданню першої долікарської допомоги потерпілим, питанням організації та управління безпекою життєдіяльності. Кількісні характеристики техногенних небезпек, ступінь їх впливу, конкретні методи та способи попередження або зниження їх негативних наслідків представлені в загальному вигляді. Пояснюється такий підхід тим, що ці питання будуть опрацьовані при наступному за «Безпекою життєдіяльності» (БЖД) вивченні навчальних дисциплін: «Охорона праці», «Охорона праці в галузі», «Цивільна оборона». Навчальний посібник відповідає навчальній програмі нормативної дисципліни «Безпека життєдіяльності» для вищих закладів освіти I-IV рівнів акредитації, затвердженої Міністерством освіти України 4 грудня 1998 р. Розрахований на студентів та викладачів. Може бути використаний як підручник на курсах підвищення кваліфікації вчителів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій, представництв галузевих міністерств.



Кл.слова:
довкілля -- охорона праці

   Тип видання:   методичний посібник   
2.


Сучасна клініка та лікування гострих кишкових інфекцій у дітей [Електронний ресурс] : методичні рекомендації. - К. : Вид-во Національного мед. ун-ту ім. акад. А.А. Богомольця, 2001. - 23 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Однією із серйозних проблем педіатрії є високий рівень інфекційних захворювань у дітей, у тому числі раннього віку. Особливу небезпеку викликають гострі кишкові інфекції, що по поширеності поступаються тільки гострим респіраторним захворюванням, а в структурі дитячої смертності з інфекційних причин їхня частка перевищує 30 %. У цих методичних рекомендаціях наведено стисле описання клініки ГКІ, а також основні сучасні підходи до діагностики, лікування і профілактики кишкових інфекцій у дітей. Особлива увага приділена доцільності введення у комплексне лікування кишкових інфекцій та їх профілактику пробіотичних препаратів нового покоління.



Кл.слова:
хвороба -- кишкова інфекція -- метод лікування

   Тип видання:   монографія   
3.


Природознавство і гуманітарія. Пошуки взаєморозуміння [Електронний ресурс] / В. С. Лук'янець [и др.]. - К. : Парапан, 2009. - 174 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Показано, що сучасна наука – своєрідне перехрестя взаємодії природничонаукового, технікознавчого і гуманітарного дискурсів, проаналізовано їх взаємовплив у добу революційних супертехнологій. Дослідження цього проблемного поля, яке породжується революцією супертехнологій, буде сприяти формуванню нової методологічної бази природознавства. Така база дозволить гуманітаріям нашого часу здійснити прорив за обрій лінеарного світогляду доби Модерну, дати реалістичну оцінку таких глобальних загроз, як "технологічна сингулярність", адекватно відповісти на виклики доби супертехнологій. Практика розробки зазначеного проблемного поля – важлива умова створення методології дослідження екзистенціальних ризиків, що породжуються практикою застосування все більш могутніх супертехнологій в нестабільному світі – світі антропогенних небезпек, ризиків, природних катастроф і соціальних нестабільностей. В ХХІ столітті така методологія набуває надзвичайно важливого значення саме тому, що у світі, що формується за допомогою нано-біо-гено-інфо-комп'ютерно-мережевих супертехнологій (які несуть із собою не тільки принципово нові можливості, а й зовсім несподівані небезпеки й ризики), вона дозволяє знати, що можна, а чого не можна робити на різних рівнях керування.



Кл.слова:
наука -- техгологія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Біологічні науки   
4.

Мицьо, М.
Полиновий ліс [Електронний ресурс] / М. Мицьо. - [Б. м. : б. в.]. - 172 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Можливо, ми звикли до Чорнобиля... Як це не дивно. Ми звикли до наявності Зони відчуження, до болю відірваних від коріння людей, до небезпеки, що причаїлася під Саркофагом, до гіркого присмаку полину у наших душах. Звикли і змирилися. Поринули у поточні нагальні проблеми: добробут, недуги, політика... І все ж відчуваємо, що не до кінця усвідомили та оцінили подані природою уроки, не знайшли відповідей на поставлені нам запитання – куди йти далі, після катастрофи, і якими нам бути. Календарна дата катастрофи, що є близькою до Великодня – символу Воскресіння, нагадує, що Чорнобильська трагедія – знакова подія.



Кл.слова:
Чорнобиль -- екологія

   Тип видання:   художня література   
5.

Ролінґ, Д. К.
Гаррi Поттер [Електронний ресурс] : в 7 кн. / Д. К. Ролінґ. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2002-2007

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1 : Гаррi Поттер i фiлософський камiнь. - 2004. - 120 с.

Кн. 2 : Гаррі Поттер і таємна кімната. - 2004. - 134 с.

Кн. 3 : Гаррі Поттер і в'язень Азкабану. - 2002. - 162 с.

Кн. 4 : Гаррі Поттер і келих вогню. - 2003. - 279 с.

Кн. 5 : Гаррі Поттер і орден Фенікса. - 377 с.

Кн. 6 : Гаррі Поттер і напівкровний принц. - 257 с.

Кн. 7 : Гаррі Поттер і смертельні реліквії. - 307 с.


Українські переклади книжок про Гаррі Поттера вважаються одними з найкращих у світовій "поттеріані". Ексклюзивні обкладинки "українського Поттера" багато фахівців визнають взагалі найкращими… Кн. 2. Це друга книжка про пригоди Гаррі Поттера. Він знову вступає у відчайдушну сутичку зі злом. Проте цього разу ворог такий сильний, що надії на перемогу майже немає... Кн. 3. Пригоди Гаррі Поттера тривають. Разом з Роном і Герміоною, своїми найкращими друзями, він уже третій рік навчається у Гоґвортській школі чарівників. На Гаррі насувається страшенна небезпека; усі про це знають, але ніхто не в змозі допомогти... Кн. 4. Попереду у Гаррі Поттера четвертий рік навчання у Гоґвортській школі чарів і чаклунства, на яку несподівано насувається дивовижна подія — Тричаклунський турнір. І, на жаль, не лише він... Кн. 5. Ніхто й не сподівався, що п'ятий рік навчання у Гогвортсі буде для Гаррі та його друзів легкою прогулянкою. Проте запровадження в школі посади Верховного інквізитора ще більше все ускладнило... Кн. 6. Як швидко плине час! Із кожною новою книжкою про Гаррі Поттера сотні мільйонів читачів у світі дорослішають разом з головним героєм. Наш Гаррі, здається, закохався... А тим часом темні сили на чолі з Лордом Волдемортом отримують могутню підмогу...Кн. 7. Гаррі звалив на свої плечі таємниче, небезпечне і майже нездійсненне завдання: знайти і знищити решту Волдемортових горокраксів. Ще ніколи Гаррі не почувався таким самотнім, а його майбутнє ще ніколи не здавалося йому таким похмурим... У цій заключній і чи не найяскравішій зі всієї "поттеріани" книзі Дж. К. Ролінґ дає довгоочікувані відповіді на багато запитань. Її захоплююча манера оповіді з численними несподіваними сюжетними поворотами дарує неймовірну насолоду мільйонам читачів – тим, які трималися з Гаррі аж до самого кінця.



Кл.слова:
фантастика -- белетристика

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Нееф, К.
01.09: Бесланское досье [Електронний ресурс] / К. Нееф. - М. : Ad Marginem, 2005. - 134 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ранним утром 1 сентября 2004 года из рощицы на одном из холмов Сунженской гряды в путь вышел отряд из 31 мужчины и двух женщин. Вышел, чтобы совершить самый кровавый акт террора после трагедии 11 сентября в Нью-Йорке. Эти люди захватили школу №1 в Беслане и убили 344 человека. Российские официальные органы как могли тормозили поток сведений о событиях. Махровым цветом расцвело памятное с советских времен искусство дезинформации. Те же сведения, что доводили до общественности прокуратура, спецслужбы, армейские и милицейские чины, отражали прежде всего стремление скрыть от чужого глаза собственные промахи. Журнал "Шпигель" предпринял попытку восстановить хронологию этих событий, включая и их предысторию. Так возникла хроника кровавого злодеяния в Беслане. Она повествует о том, что происходило в те первые дни сентября 2004 года на Северном Кавказе, в регионе, который следовало бы причислить к очагам острейших из кризисов, сотрясающих сегодня мир



Кл.слова:
Беслан -- тероризм -- небезпека -- беззахисність

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.

Мягченко, О. П.
Безпека життєдіяльності людини та суспільства [Електронний ресурс] : навчальний посібник / О. П. Мягченко. - К. : Центр учбової літератури, 2010. - 384 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник призначений для студентів вищих навчальних закладів третього та четвертого рівнів акредитації гуманітарних спеціальностей. Розглянуто теоретичні, практичні питання небезпечних факторів в складній системі “Людина-Техніка-Середовище”. Посібник висвітлює питання безпеки у виробничій, побутовій, природній та соціальній сферах дії людини. Розглянуто проблеми небезпеки у надзвичайних станах, зокрема екологічному, соціальному. Показано значення законодавства як основи безпечної діяльності людини. Посібник містить схеми практичних занять та необхідний довідковий матеріал, який доповнює його загальний зміст, наведено словник термінів, алфавітний та предметний покажчики, містить 2 додатки, 330 с., 10 рис., 7 табл.



Кл.слова:
людина -- здоров'я -- безпека -- середовище

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.


Безпека життєдіяльності [Електронний ресурс] : навч. посібник / за ред. В. Г. Цапка. - 3-є вид., стер.. - К. : Знання, 2004. - 397 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перевага навчального посібніка в тому, що головна увага авторів зосереджується на людині: людина розглядається як об'єкт, що потребує захисту в умовах навколишнього середовища. Аналізуються особливості організму людини, вплив на нього природного середовища (кліматичних умов, атмосферного повітря, гідросфери, електромагнітного випромінювання та ін. ). Особлива увага приділяється небезпекам, які є наслідком науково-технічної, соціальної, політичної діяльності людини, урбанізації. Наводить практичні поради щодо захисту населення, надання першої медичної допомоги у разі аварії на транспорті, пожежі, землетрусі, хімічного чи радіаційного забруднення тощо. Аналізуються система управління і правові аспекти безпеки життєдіяльності людини і суспільства. Розраховано на студентів вищих навчальних закладів, керівників державних установ, підприємств і організацій, широке коло читачів.



Кл.слова:
навколишнє середовище -- захист населення -- людина

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.

Зеркалов, Дмитро Володимирович.
Безпека життєдіяльності [Електронний ресурс] : словник-довідник / Д. В. Зеркалов ; Нац. техн. ун-т України "КПІ", Ін-т енергозбереження та енергоменеджменту. - К. : Основа, 2011. - 526 с.

  Текст у форматі PDF 0.70 Мб


Наведено теоретичні основи і практичні рекомендації щодо захисту людини від природних і техногенно-екологічних небезпек в повсякдених умовах, екстремальних та надзвичайних ситуаціях.



Кл.слова:
охорона праці -- надзвичайна ситуація

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Slobogin, C.
Proving the Unprovable [Electronic resource] : the Role of Law, Science, and Speculation in Adjudicating Culpability and Dangerousness / C. Slobogin. - New York : Oxford University Press, 2007. - 193 p.. - (American Psychology-Law Society)
Переклад назви: Довести недоведене: Роль права, наука і спекуляція в розгляді провини та небезпеки

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


In Proving the Unprovable, Professor Slobogin has done the undoable; he has produced a probing critique of the legal rules for admitting expert mental health testimony that had me turning the pages as if it were a suspense novel. After trenchantly analyzing current stands for admissibility, he suggests innovative approaches to protect the reasonable contributions that mental health experts can make. I doubt that any expert, no matter how experienced, who reads this book will view his or her task on the witness stand in quite the same way again.



Кл.слова:
суд -- психологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
11.

Ковблюк, М. М.
Основи зоологічної номенклатури та систематики [Електронний ресурс] : навчальний посібник для студентів біологічних спеціальностей вищих навчальних закладів / М. М. Ковблюк. - Сімф. : ДІАЙПІ, 2008. - 148 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник є керівництвом, спрямованим на те, щоб, користуючись ним, будь який біолог зміг розпочати власні дослідження в галузі зоологічної систематики чи фауністики. Курс складається з 3 частин: 1) зоологічна номенклатура – правила утворення і вживання наукових назв тварин; 2) таксономія – методи та принципи класифікації тварин; 3) практичні прийоми в роботі систематика. Посібник розраховано на студентів, але він може бути корисним також для аспірантів та наукових співробітників.



Кл.слова:
зоологія -- систематика -- фауністика

   Тип видання:   наукове видання   
12.
 


Відейко, М. Ю.
Наукова спадщина Олега Ольжича [Електронний ресурс] / М. Ю. Відейко, С. І. Кот. - К. : Наш час, 2008. - 239 с.. - (Невідома Україна)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Постать Олега Кандиби (Ольжича) по праву вважається символом цілого покоління української молоді, яке вийшло на арену життя у 20-х - 30-х роках ХХ століття і щиро та беззастережно присвятило себе українській ідеї та боротьбі за відновлення незалежної української держави. Його творчий шлях, кожна година, хвилина та секунда життя й діяльності були спрямовані на служіння своєму народові, служіння віддане та свідоме, без огляду на власні інтереси, можливу кар'єру та цілком реальні небезпеки. Науковці у Європі та США знали археолога, доктора Кандибу. Хтось захоплювався поезіями О. Ольжича, а товариші по боротьбі за вільну Україну зверталися до нього по-іншому: «Ідеаліст», «Доктор». Однак наукові праці він підписував завжди однаково: О. Кандиба. У 23 роки захистив докторську дисертацію, учасник міжнародних експедицій, автор півсотні друкованих праць, популяризатор археологічних відкриттів, в тому числі - в Україні. Перебуваючи в Америці, 1938 року він бере участь у заснуванні Українського наукового інституту у США і формує перший збірник його наукових праць, видання якого організовує у Празі в 1939 р. Цей рік став останнім, коли діяв Ольжич-археолог. Почалася друга світова війна - життя вимагало стати політиком і солдатом. У повному обсязі результати його наукових досліджень, які і досі продовжують зберігати свою наукову актуальність та привертають увагу сучасних науковців, були видані лише у 2007 році. Відтак лише нині виникла можливість оглянути її та спробувати оцінити з точки зору сучасної археологічної науки.



Кл.слова:
археологія -- археологічний пам'ятник -- археологічне дослідження

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Кульчицький, Станіслав.
Україна і Росія: переваги і небезпеки особливих відносин. Роздуми історика [Електронний ресурс] / С. В. Кульчицький ; Національна академія наук України, Інститут історії. - К. : [б. в.], 2004. - 113 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга складається з п'яти статей, опублікованих газетою "Дзеркало тижня" в 2002 – 2004 pp. Кожна з статей мала свій власний інформаційний привід, але всі вони присвячені одній проблемі: українсько-російським відносинам на сучасному етапі. Автор підкреслює, що громадяни України стоять перед історичним вибором: чи поставитися до Росії так, як до будь-якої іншої сусідньої країни, чи вважати, що ми маємо з нею "особливі відносини"? Яку частину суверенітету ми можемо віддати і чи потрібно його віддавати взагалі? Історичний досвід засвідчує, що втрата суверенітету, хай навіть на початку лише часткова, загрожує самому існуванню українського народу.



Кл.слова:
держава -- самоідентифікація -- міжнародні відносини -- націоналізм -- нація

   Тип видання:   монографія   
14.


Облачные технологии и образование [Електронний ресурс] / З. С. Сейдаметова [и др.]. - Симферополь : ДИАЙПИ, 2012. - 204 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.45 Мб


В монографии рассмотрены вопросы, связанные с облачными технологиями, а также некоторыми аспектами применения в образовании. Представлены таксономия облаков, дано распределение ролей облачной сферы деятельности. Описаны составляющие облачного бизнеса, приведено сопоставление возможностей облачных провайдеров, сопоставлены возможности дата-центров. Изложена методика использования облачных технологий в образовании. Описаны подходы, используемые в Google Apps для университетов, Open Class, Piazza и др. Книга будет полезна преподавателям различных дисциплин, связанных со специальностью «Информатика», а также менеджерам и администраторам высшего образования.



Кл.слова:
таксономія хмар -- провайдер

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
15.

Андреева, В. М.
Почвенные и аэрофильные зеленые водоросли [Електронний ресурс] : сhlorophyta, тetrasporales, сhlorococcales, сhlorosarcinales / В. М. Андреева. - СПб. : Наука, 1998. - 351 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монография представляет собой критическую сводку всех известных по мировой литературе представителей порядков Telrasporales, Chlorococcales и Chlorosarcinales. обитающих в почве и на различных аэрофильных субстратах. Она содержит описания 3 порядков, 12 семейств, 87 родов, 329 видов, 11 разновидностей и 10 форм. Описания родовых, видовых и внутривидовых таксонов составлены на основе исходных диагнозов и с учетом сведений последующих таксономических ревизий. Видовые и внутривидовые таксоны снабжены данными о местонахождении, взятыми из первоисточников соответствующих водорослей и дополнены оригинальными материалами автора и его коллег. Книга рассчитана на круг исследователей, работающих в области почвенной альгологии, преподавателей и студентов университетов и сельскохозяйственных вузов.



Кл.слова:
водорості -- альгологія -- таксономія

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
16.
 


Арендт, Ю. А.
Морские лилии циртокриниды [Електронний ресурс] / Ю. А. Арендт. - М. : Наука, 1974. - 254 с.. - (Труды Палеонтологического института ; т. 144)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Первая отечественная монография по послепалеозойским криноидеям посвящена отряду, представители которого ранее почти не были известны из СССР. Полностью пересмотрена классификация, установлен ряд новых таксонов, описана одна треть входящих в отряд видов. Впервые обсуждена филогения, изучена функциональная морфология и экологии, выделены комплексы циртокринид из разных стратиграфических подразделений Крыма. Большое внимание уделено олигомеризации, достигавшей у Cyrtocrinida крайней для иглокожих степени, а также анализу радиальной и билатеральной симметрии. Впервые описаны бесстебельчатые прирастающие криноидеи с одной, двумя и тремя руками. Обсуждены систематическое положение и происхождение современных реликтовых циртокринид. Книга рассчитана на широкий круг палеонтологов, биологов и геологов.



Кл.слова:
палеонтологія -- таксономія -- олігомеризація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
17.
 


Аристотель
История животных [Електронний ресурс] : пер. с древнегреч. / Аристотель. - М. : Российский государственный гуманитарный университет, 1996. - 528 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Трактат 'История животных' - самый крупный по объему трудов Аристотеля (IV в. до н.э.) - никогда не издавался на русском языке. Он дает представление о широте теоретических и практических биологических воззрений Аристотеля, о его натур-философии, а также об уровне научных знаний в античную эпоху. В средние века в период Возрождения и позже, в течение XVII-XVIII столетий, 'История животных' была главным источником для познания мира животных, его систематики, экологии и т.д. Этот труд имеет немалое значение и как памятник словесности, свидетельство о важном аспекте приложения философских концепций зрелой античности.



Кл.слова:
зоологія -- фауна -- таксономія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
18.
 


Аристотель
О возникновении животных [Електронний ресурс] / Аристотель. - М. : Издательство Академии Наук СССР, 1940. - 250 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Изданием произведения Аристотеля "О возникновении животных" издательство продолжает публикацию биологических произведений "величайших мыслителей древности". Эта книга биологических произведений Аристотеля впервые публикуются на русском языке. Ныне издательством Академии Наук СССР подготовляется к печати «История животных», и с выходом этой книги в распоряжении советского читателя будут все основные биологические произведения Аристотеля. Общефилософскую материалистическую характеристику взглядов Аристотеля дали классики марксизма-ленинизма. Общеизвестно, что Ленин, высоко ценивший Аристотеля наравне с Гераклитом, как одного из первых диалектиков, указал, что, несмотря на колебания между идеализмом и материализмом, Аристотель «вплотную подходит к материализму».



Кл.слова:
палеонтологія -- зоологія -- таксономія

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
19.
 


Афанасьева, М. С.
Радиолярии [Електронний ресурс] / М. С. Афанасьева, Э. О. Амон. - М. : ПИН РАН, 2006. - 320 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена всестороннему описанию радиолярий и обсуждению их морфологии, проблем эволюции и классификации и важнейшей роли в истории развития биосферы Земли. Предлагаемая работа направлена на решение фундаментальной проблемы эволюционной морфологии радиолярий, связанной с изучением закономерностей формообразования скелетов во времени на разных структурных уровнях с целью создания морфологических основ филогении и классификации типа Radiolaria. Особое внимание в работе уделено последовательным стадиям индвидуального развития радиолярий и основным закономерностям формообразования скелета: закладка и рост скелетных элементов, биоминерализации и вторичное преобразование скелетов. В книге описываются основные вехи в истории классификации радиолярий, которая насчитывает уже около 200 лет, и рассматривается позиция Radiolaria в системе Protista. Предложена научная классификация типа Radiolaria, объединяющего три подтипа Pheodaria, Collodaria и Polycystina. Подтип Polycystina состоит из пяти классов: Aculearia, Sphaerellaria, Spumellaria, Stauraxonaria, Nassellaria. Даны диагнозы для 286 высоких таксонов радиолярий. Установлены закономерности появления/исчезновения и распространения во времени высоких таксонов Polycystina и выявлены переломные моменты в эволюции радиолярий на основных рубежах фанерозоя. Выделено четыре фазы и девять этапов развития радиолярий в фанерозое. Книга предназначена для широкого использования в палеонтологии, биостратиграфии и в вузовских программах.



Кл.слова:
планктон -- найпростіші -- таксономія

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
20.

Байрак, О. М.
Безсудинні рослини Лівобережного Лісостепу України [Електронний ресурс] : грунтові водорості, лишайники, мохоподібні / О. М. Байрак, С. В. Гапон, А. А. Леванець. - Полтава : Верстка, 1998. - 160 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографії наведені результати флористичного, систематичного, еколого-ценотичного, географічного аналізів ліхенофлори, бріофлори та ґрунтової альго-флори Лівобережного Лісостепу. Відмічені загальні особливості сучасного стану флори безсудинних рослин регіону. Розглянуті питання охорони лишайників, мохоподібних, ґрунтових водоростей. За результатами оригінальних досліджень, літературними даними та гербарними матеріалами складено анотовані списки ґрунтових водоростей (287 видів), лишайників (237 видів), мохоподібних (230 видів), які включають єколого-ценотичну, хорологічну, созологічну характеристики кожного таксону. Наведені карги поширення деяких рідкісних видів лишайників, мохоподібних, а також малюнки нових для флори України видів водоростей.



Кл.слова:
ботанічна номенклатура -- мохи -- лишайники -- водорості -- таксономія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського