Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Реферативна база даних (10)Книжкові видання та компакт-диски (12)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=СТАРОЖИЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
1.

Журавлев, А. И.
Полное историческое известие о древних стригольниках и новых раскольниках, так называемых старообрядцах [Електронний ресурс] : в 4 ч. / А. И. Журавлев. - Санктпетербург : Издание В.А. Терскова, 1855. - 141 с.

Рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1-4


Журавлев Андрей Иоаннович (более известный под именем просто Андрея Иоаннова) (1751 - 1813) - протоиерей - историк раскола. В книге собрано множество редких и крайне интересных письменных документов и изустных преданий по истории старообрядчества, например, документы и сведения, касающиеся старообрядцев Стародубья, старообрядцев-поморов и их центра в Выгореции, федосеевцев и других согласий. Здесь опубликованы сведения, записанные автором со слов старожилов. Книга А.Журавлева долгое время являлась незаменимым источником по истории некоторых старообрядческих центров, например, Клинцов.



Кл.слова:
християнство -- старообрядництво -- церква

   Тип видання:   монографія   
2.

Винокур, І. С.
Історія та культура черняхівських племен [Електронний ресурс] / І. С. Винокур. - [Б. м. : б. в.]. - 94 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографічне дослідження присвячене історії та культурі черняхівських племен 2-5 ст. н. е. на території Дністро-Дніпровського межиріччя. Праця написана на основі багаторічних археологічних досліджень автора у Подністров'ї, на Південному Бузі, Волині з залученням опублікованих матеріалів по черняхівській культурі Середнього Подніпров'я. Розробляється історико-етнографічний аспект черняхівських старожитностей, господарський досвід, а також світогляд лісостепових племен 2-5 ст. н. е. Систематизовано матеріал про релігію та вірування.



Кл.слова:
південний Буг -- Волинь -- старожил -- релігія -- вірування

   Тип видання:   монографія   
3.

Яворницький, Д. І.
Запорожжя в залишках старовини і переказах народу [Електронний ресурс] : у 2 ч. / Д. І. Яворницький. - 3-є вид., випр. і доп.. - Д. : АРТ-Прес, 2005

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 312 с.

Ч. 2. - 496 с.


"Запорожжя в залишках старовини і переказах народу" - перша велика монографія видатного дослідника козацтва, історика, археолога, фольклориста, етнографа і культурно-громадського діяча Дмитра Івановича Яворницького (1855-1940). Новаторська для свого часу, народознавча за характером, ця книга яскраво демонструє широчінь наукових зацікавлень автора, його любов до України, її минулого. Видання 2005 року зроблене згідно виправлень Д. Яворницького. Є певні відмінності від видання 1888 року, причому при друці в 2005 році окремі досить значні частини зі старого видання вилучено, а деякі додано. Так, в новому виданні відсутній досить значний за обсягом текст, у якому автор висловлює свої припущення про етимологію слова "козак" і наводить багато тверджень інших авторів про його походження. У книзі автор описує природні та історичні умови, в яких виникло явище Запорожжя, дуже яскраво описує Дніпрові пороги, розповідає про свої зустрічі із "дідами", місцевими старожилами, які розповідають часом фантастичні, часом реальні історії про запорожців. Крім самих історій, автор дуже цікаво передає само спілкування з місцевими жителями, видно особливості українського сільського побуту. Книга є науковим дослідженням, але разом із цим написана живою простою мовою, легка у читанні, і як на мене, буде дуже цікава всім кого цікавить подібна тематика.



Кл.слова:
козацтво -- історія -- етнографія

   Тип видання:   монографія   
4.

Чоп, В. М.
"Вольный Бердянск" [Електронний ресурс] : місто в період анархістського соціального експерименту (1918-1921 роки) / В. М. Чоп, І. І. Лиман. - Запоріжжя : Тандем-У, 2007. - 478 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на основі унікальних архівних, музейних документів, спогадів старожилів, мемуарів учасників подій, фотодокументів приватних колекцій, аудіоматеріалів досліджується комплекс проблем, пов’язаних із визначенням місця Бердянська в історії махновського руху і місця махновського руху в історії Бердянська 1918—1921 рр. Книга розрахована на широке коло читачів — бердянців і гостей міста, науковців, викладачів, студентів, школярів, усіх, хто цікавиться історією рідного краю.



Кл.слова:
махновський рух -- анархізм -- громадянська війна -- Бердянськ

      
5.


Лип'ятин: Історія села [Електронний ресурс] / А. С. Чорнобров, М. Є. Поліщук, Т. А. Чорнобров. - [Б. м. : б. в.], 2018. - 91 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 32.90 Мб


Дорогі краяни! У ваших руках книжка «Історія Лип’ятина». У цій короткій реляції хотілося б сказати щире слово про саму книгу та її авторів – Антона Семеновича Чорноброва, Миколу Єфремовича Поліщука та Тетяну Антонівну Чорнобров. В ній чіткі й переконливі історичні факти про українську сучасність, про долю односельців і, водночас, про становище людини взагалі, коли на неї чатує кривда. Серцю мила і єдина Україна, чарівне Поділля, рідне село Лип’ятин... Саме на цих землях жили наші предки, тут народилися і живемо ми. Куди б не закидала нас Доля, завше повертаємося до місця, де наше коріння, де пробігло босоноге дитинство, до рідної батьківської хати, до її порога... Повертаємося, хоча б думками... Свята, найдорожча, наймиліша частка землі... Наше древнє село Лип’ятин з його білими чепурними хатами, які ховаються серед заквітчаних садів, розлогих верб, пишних кущів червоної калини, пахучого бузку й жасмину... Всіх нас чарує і захоплює ця невимовна краса... В цім селі жили люди, що впродовж століть творили історію нашого краю, боролися за волю, за славне майбутнє для себе і своїх нащадків. Минуле завжди стоїть на порозі сучасності. Історія нашого села пов’язана з історією нашої держави. Цей історичний шлях дивний: то прямий, то з крутими віражами, тканий червоними і чорними нитками, политий потом і кров’ю, омитий сльозами радості й гіркої печалі, просякнутий перемогами й болісними поразками. Любов до історії своєї малої Батьківщини у Антона Чорноброва визрівала давно і виношувалась у молодечій душі роками. Тому й не дивно, що він багато років збирав, записував зі слів старожилів історію рідного села. Маловідомі події і факти, цікаві спогади лягли на сторінки книги. Щоб краще зрозуміти сучасне, творити майбутнє, автор ретельно вивчав минуле... Окрилювала Антона свята віра у щасливе майбуття нашої страдницької України. Додавала сили віра в людей і добро. До написання книги про історію села він залучив свого близького товариша та родича Миколу Поліщука та дочку учительку Тетяну Чорнобров. Н Думаю, пристрасне слово авторів буде почуте й належно оцінене. Читаймо, гортаймо сторінки книги, уважно вдивляймося в світлини, на яких не просто людські очі – очі історії... Ці люди виживали всупереч страшним обставинам, жорстокості і безглуздим законам, боролись і перемагали. Революції, воєнні лихоліття, Голодомори, сталінські репресії, побудова «світлого комуністичного майбутнього»... Як же багато пережито...



Кл.слова:
Лип’ятин -- історія села -- біографії -- Голодомор 1932-33 рр
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського