Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Автореферати дисертацій (254)Реферативна база даних (1513)Книжкові видання та компакт-диски (333)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕЛІГІЙНІ$<.>+<.>K=КОНФЛІКТИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 70
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   монографія   
1.

Sasse, G.
The Crimea question [Electronic resource] : identity, transitions and conflict / G. Sasse. - Harvard : Harvard university press, 2007. - 359 p.
Переклад назви: Кримське питання: ідентичність, переходи і конфлікти

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії розглядаються головні складові кримської проблеми, яка сформувалась протягом ХХ ст.



Кл.слова:
Крим

   Тип видання:   методичний посібник   
2.

Шкода, М.
Свята моєї Батьківщини [Електронний ресурс] : дитячий календар ілюстрований / М. Шкода. - Донецьк : БАО, [20_ _?]. - 176 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія свят – це, мабуть, найцікавіша сторінка світової культури. Свята бувають різні: релігійні, державні, професійні, сімейні. Кожне свято – це радість, щире спілкування, розваги та частування. Усі вони пов’язані з давніми традиціями та визначними історичними подіями. До цього ілюстрованого видання ввійшли розповіді про всі святкові дні, які ми відзначаємо в Україні.



Кл.слова:
свято -- визначна дата -- національна традиція

   Тип видання:   наукове видання   
3.


Sources of modern history of the Ukraine [Electronic resource] : in 3 vol.. - Clifton : The Ukrainian Academy of Arts and Sciences in the United States, 1992
Переклад назви: Джерела до новітньої історії України

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Vol. 1 : Volodymir Mijakovs`ky=Міяковський Володимир Unpublished and Forgooten Writings: Political and Intellectual Trends of the Nineteenth Century: Modern Ukrainian Literature=Недруковане й забуте: громадські рухи дев`ятнацятого сторіччя: новітня українська література . - 1984. - 509 p.

Vol. 3 : Documents for the Stady of Literature and of Ideological Trends: correspondence from american archives 1857-1933 = Матеріали до історії літератури і громадської думки: листування з американських архівів 1857- 1933 . - 1992. - 813 p.


This volume is the first in the series to be devoted to epistolary material that sheds light upon the literary activities, ideological conflicts, and private lives of the persons involved and their contemporaries.



Кл.слова:
ідеологічні конфлікти

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія:    
4.


Русская гамма [Електронний ресурс] : истоки национального многообразия: сборник / сост. Е. Пенская. - М. : Европа, 2006. - 112 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Русская история и культура созданы нацией, представляющей уникальное содружество народов и этносов. В диалоге с другими народами выстраивается русская государственная перспектива. Под одной обложкой вы найдете короткие версии ответа на вопрос: кто они такие, русские? Подборка размышлений на двух рубежах – между веком девятнадцатым и двадцатым, двадцатым и двадцать первым– представлена в книге ключевыми концепциями русских и европейских интеллектуалов.



Кл.слова:
культура -- нація -- міжетнічні конфлікти -- ксенофобія -- росія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Захаров, Б.
Нарис історії дисидентського руху в Україні (1956-1987) [Електронний ресурс] / Б. Захаров. - Х. : Фоліо, 2003. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга висвітлює історію дисидентського руху в Україні 1956-1987 років. У Розділі І автор намагається визначити місце дисидентського руху в історичному процесі, розглянути культурологічні аспекти цього явища. У Розділі ІІ розглядається увесь спектр дисидентських напрямків і течій, що існували в Україні в цей період: український національний рух, загально демократичний рух, релігійні рухи, єврейський та німецький рухи за свободу еміграції, рух кримських татар за повернення на історичну батьківщину, рух за соціальні та економічні права. Особлива увага приділяється українському національному рухові – йому присвячені Розділи III, IV і V. Книга значною мірою побудована на свіжому, незайманому матеріалі – аудіоінтерв’ю з учасниками дисидентського руху.



Кл.слова:
дисидентська течія -- релігійний рух

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Релігія   
6.


Релігійна політика в Україні у 1960-х — 1980-х роках і сучасна практика міжконфесійних відносин [Електронний ресурс] / П. М. Бондарчук [и др.]. - К. : Інститут історії України НАН України, 2010. - 210 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на основі різноманітних джерел аналізу ється ряд питань релігійного життя 1960-х–2000-х рр. Висвітлюється релігійна політика радянської влади щодо релігії і Церкви в Україні у 1960-і–80- і рр., її здійснення, трансформації, вплив на життя релігійних конфесій та віруючих. Розглянуто релігійну ситу ацію та лібералізацію державно-церковних відносин в 1990-і рр., основні про блеми міжконфесійних відносин в незалежній Україні. Книга розрахована на науковців, викладачів, студентів, всіх хто цікавиться історією Церкви.



Кл.слова:
релігійні конфесії -- церква

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Сивіцький, М.
Історія польсько-українських конфліктів [Електронний ресурс] : у 3 т. : пер. с пол. / М. Сивіцький. - К. : Видавництво імені Олени Теліги, 2005

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 344 с.

Т. 1. - 2005. - 344 с.

Т. 2. - 360 с.

Т. 2. - 2005. - 360 с.

Т. 3. - 432 с.

Т. 3. - 2005. - 432 с.


Перший том. Автор у хронологічній послідовності зібрав і упорядкував відомості про історичні події, які сприяли виникненню польсько-українських конфліктів. У першій частині книги показано польську політику щодо України від часів Київської Русі до 1919 р. Друга частина охоплює період міжвоєнного двадцятиріччя і показує польсько-українські стосунки на основі авторського тексту, документів та інших публікацій, які підтверджують і доповнюють виклад. Другий том. Автор у хронологічній послідовності зібрав і упорядкував відомості про історичні події за період від вересня 1939 до середини 1944 рр. Той короткий, але надзвичайно бурхливий період представлено головним чином документами польського еміграційного уряду, більшість з яких має позначку "таємно". Третій том. Автор у хронологічній послідовності зібрав і упорядкував документи про події в Закерзонні у 40-х рр. ХХ ст. Показано, хто був винним у винищенні українського населення. Наведено історію цього регіону.



Кл.слова:
хронологія -- політика -- міжетнічні конфлікти

   Тип видання:   наукове видання   
8.


Libraries, conflicts and the Internet [Electronic resource]. - Сopenhagen : IFLA/FAIFE, 2002. - 61 p.
Переклад назви: Бібліотеки, конфлікти та Інтернет

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
бібліотека -- інтернет

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Заборов, М. А.
Крестовые походы [Електронний ресурс] / М. А. Заборов. - М. : Изд-во АН СССР, 1956. - 288 с.. - (Научно-популярная серия)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Крестовые походы... Многие, увидев эти слова в заглавии книги, припомнят, быть может, увлекательные страницы из романов Вальтера Скотта, его «Роберта, графа Парижского» и «Айвенго». В памяти других, возможно, сохранился менее красочный, но зато гораздо более соответствующий историческим фактам рассказ школьного учебника о том, как западные рыцари в средние века воевали с «неверными» за Иерусалим. Для чего понадобилось вновь писать историю крестовых походов? Да, крестовые походы французских, германских, итальянских, английских и других феодалов, вдохновлявшиеся римско-католической церковью, — это, действительно, дела давно минувших дней. Но... их изучение представляет немалый научный интерес. Ведь XI—XIII вв. были насыщены событиями большой важности в истории стран Запада и Востока. Это — время наиболее полного развития феодального строя, «классического средневековья».



Кл.слова:
медієвістика -- релігійні війни -- католицизм

   Тип видання:   зб. статей   
10.


Історична освіта в полікультурному суспільстві [Електронний ресурс] : виклики та перспективи для України: Матеріали міжнародного круглого столу (Київ, 14 липня 2010 р.). - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 149 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга є збіркою матеріалів (стенограма та розширені тексти окремих виступів) міжнародного круглого столу «Школа толерантності. Історична освіта в полікультурному суспільстві: виклики та перспективи для України», який відбувся 14 липня 2010 р. у Києві з ініціативи та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Інституту історії України НАН України. В роботі круглого столу взяли участь українські та закордонні науковці (історики, соціологи, політологи, культурологи), викладачі вищих навчальних закладів, вчителі історії, учителі-методисти, студенти, аспіранти. У виступах учасників обговорювались проблеми сучасної історичної освіти: шкільна історія та конфлікти довкола неї, образ Іншого на сторінках шкільних підручників, стан справ з викладанням історії в Україні з погляду проблем і перспектив у вихованні культурної, етнічної та ґендерної толерантності, образ українців в шкільному курсі історії, шкільні програми з історії та їх відповідність сучасним вимогам, світовий досвід викладання історії в школі. Для науковців, викладачів, студентів



Кл.слова:
культура

   Тип видання:   монографія   
11.

Brand, U.
Conflicts in environmental regulation and the internationalization of the state [Electronic resource] : contested terrains / U. Brand. - New York : Routledge, 2008. - 293 p.
Переклад назви: Конфлікти в екологічному регулюванні та інтернаціоналізація держави

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


This book examines the global regulation of biodiversity politics through the UN Convention on Biological Diversity (CBD), the WTO and other international treaties. Using historical-materialist state and regulation theory, it assesses how the discourse and politics of sustainable development have contributed to the internationalisation of the state.



Кл.слова:
навколишнє середовище -- екологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
12.

Лук’яненко, О. В.
Освячена школа чи освічена паства? [Електронний ресурс] : світоглядні засади навчання у Великобританії ХІХ століття / О. В. Лук’яненко. - Полтава : Друкарська майстерня, 2010. - 96 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.04 Мб


Читачеві пропонується короткий аналіз формування світоглядних засад викладання у школах Британської імперії ХІХ століття. На основі багатої джерельної бази подана історична схема формування світогляду підлеглих британської корони починаючи зі шкільної лави і закінчуючи їхнім становленням у професійній сфері. Отримані дані дають можливість глибше з’ясувати витоки того стану в релігійній освіті та етнорелігійних стосунках, який панує у Великобританії початку ХХІ століття. Брошура буде корисна студентам, викладачам вищих навчальних закладів під час вивчення курсів нової історії країн Європи та Америки, історії релігії, порівняльної педагогіки тощо.



Кл.слова:
релігійна література -- релігія -- педагогіка

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
13.

Ковальчук, Я.
Свята на Україні у звичаях та забобонах [Електронний ресурс] / Я. Ковальчук. - К. ; Х. : Державне видавництво України, 1930. - 111 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі з дослідницької сторони розглядаються релігійні вірування слов'ян, християнські та дохристиянські, пов'язані з ними звичаї та забобони. Описуються найбільші народні язичницькі та християнські свята, такі як Новий рік, Андрія, Коляда, Великдень, Купала, Спас тощо.



Кл.слова:
релігійне вірування -- християнське свято

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Клейнер, Ізраїль.
Національні проблеми останньої імперії [Електронний ресурс] / Ізраїль Клейнер. - Paris : Перша Українська Друкарня у Франції, 1978. - 406 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
населення СРСР -- національне питання -- міжетнічні конфлікти

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.

Веджвуд, Сесили Вероника.
Тридцатилетняя война [Електронний ресурс] / С. В. Веджвуд. - М. : АСТ : Астрель : Полиграфиздат, 2012. - 576 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В начале XVII века Европа представляла собой взрывоопасный котёл, в котором бурлили страсти взаимной ненависти протестантов и католиков. Территориальные претензии друг к другу предъявляли практически все страны материка, а многочисленные правящие дома вели бесконечные политические и дипломатические интриги. Взрыв был лишь вопросом времени и повода — поводом же послужила кровавая расправа в Праге над тремя представителями Священной Римской империи. Так началась масштабная Тридцатилетняя война. С 1618 по 1648 год в нее втягивались все новые государства, и, в итоге, она охватила всю Европу — от Испании до Швеции. Сесили Вероника Веджвуд не просто предлагает читателю научную хронику Тридцатилетней войны — она рисует картины далекого прошлого так ясно и ярко, что невольно ставишь себя на место тех, кому довелось жить в эту суровую эпоху...



Кл.слова:
історія Європи -- релігійні конфлікти -- військове протистояння

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Митрополит Іларіон
Релігійність Тараса Шевченка. Ювілейне видання з приводу 150-ліття з дня народження Тараса Шевченка (1814 - 1964) [Електронний ресурс] / Митрополит Іларіон ; Інститут дослідів Волині. - Вінніпег : Накладом видавничої комісії при Товаристві "Волинь", 1964. - 103 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Митрополит Іларіон аналізує життя і творчість Тараса Шевченка і у заключній главі доходить висновку: "Шевченко був людиною щиро й глибоко релігійною, а його "наріканні" на Бога були випадковими і виходили виключно з його розпачу, в який він впадав через неймовірно тяжкий стан життя і всієї України, і свого власного". Огієнко порівнює Шевченка з біблейським "многострадальним Іовом, що під впливом своїх тяжких страждань часто нарікав і на Господа".



Кл.слова:
український поет

   Тип видання:   навчальний посібник   
17.

Льовочкіна, Антоніна Михайлівна.
Етнопсихологія [Електронний ресурс] : навч. посібник / А. М. Льовочкіна ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2002. - 144 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику висвітлюються актуальні питання етнічної психології як науки про психічну своєрідність людей, які належать до різних етнічних об’єднань — родоплемінних утворень, народностей, націй. Розглянуті основні наукові та прикладні проблеми етнопсихології. Детально аналізуються такі поняття, як етнічний склад, національний характер, етнічні стереотипи, етнічні конфлікти, етноцентризм та ін. Описуються особливості ділового спілкування з різними етнічними групами. Для студентів, викладачів, психологів і соціологів.



Кл.слова:
етнічна психологія -- національний характер -- етноцентризм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Диса, Катерина.
Історія з відьмами. Суди про чари в українських воєводствах Речі Посполитої XVІІ-XVІІІ століття [Електронний ресурс] / Катерина Диса. - К. : Критика, 2008. - 302 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Головні герої книжки молодого історика, викладачки Києво-Могилянської академії Катерини Диси – уявлення ранньомодерного українського населення Речі Посполитої про відьомство і чари, звинувачення у відьомстві, а також конфлікти, що призводили до таких звинувачень. На читачів чекає вельми захоплива інтелектуальна, а почасти й «детективна» екскурсія за лаштунки судових процесів, адже самі суди, доводить авторка, – то лише оболонка, а судові документи, які потрапити до рук історика, проходили кілька своєрідних фільтрів: слова відьми записував (власне, переказував і витлумачував) писар, тому запис не конче був тотожний відповіді на запитане; не завжди зрозуміло, який сенс вкладали в ті чи ті слова підсудні, свідки, судді, врешті, невідомо, яким тоном і з якою інтонацію вони ті слова вимовляли...



Кл.слова:
відьомство -- чари

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Релігія   
19.

Бондарчук, Петро Миколайович.
Релігійна свідомість віруючих УРСР (1940–1980-і роки): повсякденні прояви, трансформації [Електронний ресурс] / П. М. Бондарчук ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2012. - 322 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії досліджуються повсякденні прояви та трансформації релігійної свідомості віруючих УРСР впродовж періоду від середини 1940-х до середини 1980-х років, соціокультурні впливи, яких вона зазнавала. Автор аналізує уявлення віруючих про причини їхньої релігійності, релігійні почуття, настрої, переживання. Значна увага приділяється розгляду уявлень віруючих про Бога, віри в нього, уявлень про потойбічне життя, спасіння, пекло, рай тощо, знання віруючими церковного віровчення, їхнього ставлення до церковних обрядів. Висвітлюється існування язичницьких світоглядних елементів у віруваннях і традиціях українського народу, функціонування елементів радянської ідеології як квазірелігійних. Автор також зупиняється на тому, як релігійна віра та світогляд впливали на ставлення віруючих до праці, побутової сфери, культурних цінностей, виконання громадянських обов’язків тощо. Книга розрахована на науковців, викладачів та студентів, усіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
релігійна ідеологія -- вірування

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.

Забужко, Оксана.
Notre Dame d'Ukraine. Українка в конфлікті міфологій [Електронний ресурс] / Оксана Забужко. - К. : Факт, 2007. - 640 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Хто ми — Україна чи Малоросія? Європа чи Росія? Чи українська релігійність — це те саме, що візантійське православ'я? Звідки взялись тамплієри на берегах Дніпра? Яку таємницю берегли «таємні товариства» малоросійських дворян XIX ст.? Звідки в «Лісовій пісні» зашифрована легенда про Грааль? Чи й справді українці — це «селянська нація»? В чому різниця між демократією і хамократією? В чому полягав модерний «український проект» і чи вдалося нам його реалізувати?.. Нова книжка провідної української письменниці, підсумковий плід її багаторічних роздумів — це вражаюча інтелектуальна подорож крізь віки, культури й конфесії в пошуках «України, яку ми втратили». Ключем до неї стає розкритий О. Забужко «код Лесі Українки». Аристократка і єретичка, спадкоємиця древнього лицарського роду і продовжувачка гностичної традиції, ця найвидатніша з українок залишилася незрозумілою в радянській Україні і майже незнаною широкій публіці — в Україні незалежній. Чому? Відповіддю на це питання стає велика історична драма «прихованої війни», яку Оксана Забужко з притаманною їй відвагою виносить із забуття і, на багатющому літературному й історичному матеріалі, відновлює на повен зріст. Це не лише фундаментальна історико-культурна студія чи вишукана філологічна екзегетика. Це ще й книга про наше сьогодення — про те, як жорстоко ми розплачуємося за втрату і забуття багатовікової лицарської культури.



Кл.слова:
Україна -- етногенез -- націоналізм
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського