Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (467)Реферативна база даних (2788)Книжкові видання та компакт-диски (527)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=НОВОНАРОДЖЕН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

   Тип видання:   словник   
1.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид.. - К. : Наукова Думка, 2005. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Словнику-довіднику подаються офіційні імена, уживані в Україні,та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичнихтворів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені. Недарма ж великі українські князі носили такі славні імена, як Володимир (володар світу і людей), Ізяслав (той, хто славу здобуває), Святослав, Мстислав, Ярополк… Духовна міць, яка входила в них через надані ймення, робила князів непереможними. Адже в іменах завжди містилося добре віщування, побажання добробуту, захисту Богів, надія на кращу синовню чи доччину долю. І, мабуть, немає матері, яка б не назвала свою гарну доньку Любомирою (яку в миру люблять), Світланою (світлою, чистою) або Миланою (яка для всіх мила, якою милуються). Обираючи майбутнє ймення для дитини, батьки хотіли, щоб разом з ним вона отримала і захисника згори, божого охоронця. Так, вважалося, що Мирослави присвячені Богові Миру, Ярослави – Ярилу, а про Богуславів і Богданів дбатимуть Боги, які подарували родині бажану дитинку. Вважалося також, що той, хто назве немовля непривабливим іменем як-от Неждан, Нелюбима, Немира, збереже її від злого ока, яке, нібито, не зверне уваги на дитину, яку не ждали або не люблять. Але вже доведено, що подібні ймення тільки заважатимуть людині в житті, адже несуть в собі силу-силенну негативу. Дослідники вважають, що імена творилися за допомогою первісного арійського способу, який передбачає врахування всього комплексу релігійних та соціальних уявлень давнього суспільства. Навіть вважається, що імена були розподілені за кастовими прошарками, що зараз вже втратило своє значення. Крім того, імена могли втілювати як верхній, так і нижній Божественний світ. У давніх українців не було чітко вираженого протиборства між “темним” і “світлим”, кожне начало мало власне призначення, і від їх взаємодії творилося життя. Ще в давні часи, як засвідчують джерела, був звичаєвий набір двоосновних імен. Але й ці складові частини імен могли формуватися з більш простих елементів, які також слід враховувати, бо вони можуть іноді давати відмінне тлумачення. Існують імена, в яких виражено побажання здобути славу (Святослав, Ростислав), бути мужнім і відважним воїном (Ратимир, Ратибор, Ярополк), проявляти миролюбність (Миролюб, Любомир). Імена, які висловлюють гостинність (Гостирад, Милогост, Доброгост), можна пояснити і як очікування в родині бажаної дитини, яка прийшла на цей світ добрим гостем. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богурад), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл).



Кл.слова:
ономастика

   Тип видання:   методичний посібник   
2.


Як годувати дитину від народження до одного року [Електронний ресурс]. - К. : Видавничий дім "КАЛИТА", 2005. - 16 с.. - (Найкращі батьки живуть в Україні. Вчимося бути батьками)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Один з буклетів з серії для батьків, розробленої Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), яка в короткій та доступній формі знайомить з тим, що таке материнське молоко, як годувати дитину від народження до одного року.



Кл.слова:
новонароджений -- малюк

   Тип видання:   монографія   
3.

Маркін, Л. Б.
Нетравматичні перивентрикулярні та внутрішньошлуночкові крововиливи у новонароджених [Електронний ресурс] / Л. Б. Маркін , Ю. С. Коржинський , М.М. Чуйко . - Л. : [б. в.], 2010 . - 172 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії узагальнено дані літератури і власних спостережень з проблеми перивентрикулярних, внутрішньошлуночкових крововиливів у новонароджених. Наведені анатомо-фізіологічні передумови виникнення внутрішньошлуночкових крововиливів у новонароджених дітей, ускладнення, що розвиваються внаслідок нетравматичних пери- та інтравентрикулярних крововиливів. Описані основні патогенетичні механізми розвитку внутрішньошлуночкових крововиливів. Особливу увагу приділено діагностиці, профілактиці, застосуванню медикаментозної терапії, реабілітаційним заходам. Для перинатологів, акушер-гінекологів, неонатологів, дитячих неврологів, інтернів та студентів старших курсів ВМНЗ.



Кл.слова:
медицина  -- педіатрія  -- крововиливи

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Траверсе, Г. М.
Діагностика та лікування внутрішньоутробних інфекцій у новонароджених [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Г. М. Траверсе, С. М. Цвіренко. - Полтава : [б. в.], 2001. - 76 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглянуто етіологію та патогенез, клініку, діагностику, основні принципи лікування та реабілітації новонароджених із внутрішньоутробними інфекціями. При підготовці посібника використані сучасні дані вітчизняних і зарубіжних авторів. Посібник призначений для студентів вищих медичних навчальних закладів, лікарів-інтернів, неонатологів, педіатрів. Зміст Розділ 1 Загальні уявлення про внутрішньоутробні інфекції. Розділ 2 Вроджений сифіліс. Розділ 3 Вроджена краснуха. Розділ 4 Цитомегаловірусна інфекція. Розділ 5 Вроджений токсоплазмоз. Розділ 6 Вроджений мікоплазмоз. Розділ 7 Вроджений хламідіоз. Розділ 8 Вроджена герпетична інфекція. Розділ 9 Вроджена ВІЛ-інфекція. Розділ 10 Вроджені вірусні гепатити. навчальний посібник



Кл.слова:
медицина  -- діагностика  -- педіатрія  -- лікування  -- інфекційна хвороба

   Тип видання:   методичний посібник   
5.

Траверсе, Г. М.
Жовтяниці новонароджених [Електронний ресурс] : навчально-методичний посібник / Г. М. Траверсе, С. М. Цвіренко, Т. І. Мизгіна. - Полтава : Українська медична стоматологічна академія, 2001. - 69 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
хвороба -- лікування

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Ковальова, О. М.
Жовтяниці у новонароджених [Електронний ресурс] / О. М. Ковальова. - [Б. м. : б. в.]. - 50 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У детей первых дней жизни бывает, что кожа и слизистые оболочки приобретают желтоватый оттенок. Это происходит из-за нарушения билирубинового обмена, вследствие незрелости ферментных систем печени. Билирубин - это вещество из группы желчных пигментов. Он является продуктом обмена гемоглобина, входящего в состав эритроцитов. После их разрушения гемоглобин проходит ряд превращений, в конце которых образуется билирубин. С током крови он попадает в печень, где происходит его обезвреживание, за счёт присоединения глюкуроновой кислоты. Так образуется прямой (связанный) билирубин,он мало токсичен,и легко выводится с мочой,придавая ей характерный желтый цвет. При некоторых состояниях билирубин не обезвреживается, он называется непрямым, и может повреждать органы и ткани, особенно головной мозг.



Кл.слова:
педіатрія -- дитяча хвороба -- дитина

   Тип видання:   підручник   
7.
 



Перинатологія [Електронний ресурс] : підручник / за ред. В. М. Запорожана. - О. : Одес. держ. мед. ун-т, 2000. - 302 с.. - (Серія "Бібліотека студента-медика")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику висвітлено найважливіші питання перинатології — цілі та завдання, організаційну структуру перинатологічної служби. Розглянуто антенатальні проблеми плода, методи оцінки, лікування і профілактики патологічних станів, принципи ведення плода в інтра- натальному періоді. Окремі розділи присвячені постнатальній оцінці новонародженого, принципам ведення здорових новонароджених і новонароджених із патологічними станами, а також діагностиці, лі- куванню та профілактиці деяких патологічних синдромів у новона- роджених. Обговорюються питання перинатальної фармакології — призначення ліків жінкам і дітям в анте-, інтра- і постнатальному періодах



Кл.слова:
перинатальний період -- перинатальна фармакологія -- вагітність -- пологи

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Adesman, Andrew.
Babyfacts [Electronic resource] : the truth about your child’s health from newborn through preschool / A. Adesman. - Hoboken : John Wiley & Sons, 2009. - 288 p
Переклад назви: Babyfacts: правда про здоров'я вашої дитини від віку новонародженого до дошкільної установи

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


To my parents — who provided me not only with guidance and extraordinary opportunity early on, but also with a lifetime of support and encouragement. To my wife — for her continued orbearance, her extraordinary patience, her sage counsel, and her immeasurable support and To my three children — for their consistent understanding as I worked on this book, for teaching me the things I did not know as a pediatrician, for making me look good as a father, and most important, for all of the joy that they and my wife bring into my life.



Кл.слова:
здоров'я -- дитина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.
 


Яблонський, В. А.
Практичне акушерство, гінекологія та біотехнологія відтворення тварин з основами андрології [Електронний ресурс] / В. А. Яблонський. - К. : Мета, 2002. - 319 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Викладено практичні рекомендації щодо вивчення морфологічних і фізіологічних особливостей статевих органів свійських тварин протягом їх репродуктивного використання, технології їх штучного осіменіння та трансплантації їм ембріонів, діагностики та видових відмінностей перебігу вагітності, родів і післяродового періоду. Висвітлено методи надання акушерської допомоги при ускладненнях родів; діагностики, лікування та профілактики захворювань молочної залози і хвороб новонароджених тварин; діагностики, перебігу, профілактики та лікування гінекологічних захворювань. Приділено увагу також заходам запобігання неплідності корів. З’ясовано основні практичні питання андрології свійських тварин. Підручник для студентів аграрних вищих навчальних закладів І – II рівнів акредитації і навчальний посібник для аграрних вищих навчальних закладів III – IV рівнів акредитації із спеціальності «Ветеринарна медицина».



Кл.слова:
ветеринарія -- гінекологія -- біотехнологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Яблонський, В. А.
Ветеринарне акушерство, гінекологія та біотехнологія відтворення тварин з основами андрології [Електронний ресурс] / В. А. Яблонський, С. П. Хомин, Г. М. Калиновський. - Вінниця : Нова Книга, 2006. - 592 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику викладено теоретичні основи та досягнення практичного акушерства в галузі морфології та фізіології статевих органів свійських тварин, фізіології та біохімії сперми, технології її розрідження, зберігання та транспортування, природного та штучного осіменіння, запліднення, трансплантації ембріонів, фізіології вагітності, родів та післяродового періоду, діагностики, лікування та профілактики захворювань цих періодів відтворної здатності; висвітлено методи надання акушерської родової та післяродової допомоги; описано види патології молочної залози, її причини, методи діагностики, лікування та попередження. Значне місце відведено хворобам новонароджених тварин, діагностиці, перебігу, лікуванню та профілактиці гінекологічних хвороб самок та імпотенції самців. Для студентів, магістрантів, аспірантів, викладачів, а також лікарів ветеринарної медицини, наукових співробітників, фермерів.



Кл.слова:
ветеринарія -- гінекологія -- біотехнологія -- розпліднення тварин
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського