Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (267)Тематичний інтернет-навігатор (7)Автореферати дисертацій (24406)Реферативна база даних (157155)Книжкові видання та компакт-диски (12029)Журнали та продовжувані видання (683)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕТАП$<.>+<.>K=ДОСЛІДЖЕННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 957
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
1.


Довідник офіційного опонента. Збірник нормативних документів та інформативних матеріалів з питань експертизи дисертаційних досліджень [Електронний ресурс] / уклад. Ю. І. Цеков ; за ред. Р. В. Бойка. - 2-е вид., випр. і допов.. - К. : Толока, 2008. - 64 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні вміщені нормативні документи та інформаційні матеріали на допомогу науковцям, які беруть участь в атестаційному процесі як офіційні опоненти на захисті дисертації, автори відгуків на дисертаційні дослідження, члени спеціалізованих учених рад, а також усім, хто цікавиться питаннями атестації наукових кадрів вищої кваліфікації. Подані документи чинні на 1 листопада 2001 року.



Кл.слова:
захист наукових робіт

   Тип видання:   словник   
2.

Вирган, Іван Оникійович.
Російсько-український словник сталих виразів [Електронний ресурс] = Русско-украинский словарь устойчивых выражений / І. О. Вирган, Марія Михайлівна Пилинська ; за ред. М. Ф. Наконечного. - Х. : Прапор, 2000. - 864 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей унікальний словник, укладений поетом і. О. Вирганом та мовознавцем М. М. Пилинською, містить російські фразеологізми, типові синтаксичні сполуки і їхні українські відповідники. Сталі звороти проілюстровані прикладами. Цінність словника істотно зросла у зв'язку з якісно новим етапом утвердження української мови в усіх сферах суспільного життя. Призначений для учнів, студентів, а також усіх тих, хто прагне збагатити свій духовний світ безцінними мовними скарбами.



Кл.слова:
фразеологізм -- слово

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Стоянова, М. М.
Візуальність урбаністичного простору: образ, дисплей, екран [Електронний ресурс] : кваліфікаційна робота на здобуття академічного ступеня магістра культури / М. М. Стоянова ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Факультет гуманітарних наук. Кафедра культурології. - К. : НУ Києво-Могилянська академія, 2009. - 97 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Екранні» поверхні репрезентують образи в просторі міста чи (та) опосередковують сприйняття образів міста. Робота досліджує різні ефекти такого візуального опосередкування та представлення на «глядача». Історичні рамки дослідження – період від XIX ст. до нашого часу. Географічно: великі міста Європи, Америки. Останній розділ присвячено пострадянському простору (на прикладі Києва).



Кл.слова:
екран -- урбаністичний простір

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Балабанов, Виктор И..
Нанотехнологии. Наука будущего [Електронний ресурс] / В. И. Балабанов. - М. : Эксмо, 2009. - 256 с.. - (Серия: "Открытия, которые потрясли мир")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор книги знакомит читателей с относительно новым научно-практическим направлением знаний - нанонаукой и уделяет большое внимание популяризации достижений нанотехнологий. В книге рассматриваются по большей части не какие-то фантастические проекты, а разработки, уже реально применяемые или находящиеся на этапе исследований. При чтении книги каждый сможет получить для себя некоторые неожиданные знания о взаимодействии наночастиц, имеющих размеры атомов и молекул, и сделать неожиданные открытия из удивительного мира нанотехнологий.



Кл.слова:
високі технології -- наукове дослідження

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.

Гонтаржевська, Лариса Іванівна.
Ринок туристичних послуг в Україні [Електронний ресурс] / Л. І. Гонтаржевська ; Донецький інститут туристичного бізнесу. - Донецьк : Східний видавничий дім, 2008. - 180 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розкрито теоретичні основи дослідження ринку туристичних послуг. Висвітлено історію формування та сучасні тенденції ринку туристичних послуг, розкрито методику оцінки чинників та економічного потенціалу туристичного бізнесу в Україні. Викладено базові положення маркетингової та інноваційної стратегій менеджменту туристичних підприємств, їх зовнішньоекономічної діяльності. Обґрунтовано стратегію виходу України на світовий ринок туристичних послуг. Охарактеризовано сучасні аспекти філософії туризму. Навчальний посібник рекомендовано студентам, науковцям ВНЗ з туристичних спеціальностей, фахівцям з туристичного профілю.



Кл.слова:
туризм -- рекреаційна зона -- візовий режим

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Конюховский, П. В.
Математические методы исследования операций в экономике [Електронний ресурс] : учеб. пособие / П. В. Конюховский. - СПб. : Питер, 2000. - 208 с.. - (Краткий курс)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В настоящем учебном пособии представлены основные разделы исследования операций. Упор делается на изложении теоретических и практических аспектов алгоритмов решения экстремальных задач, которые формируются на базе известных экономико-математических моделей. Отдельное внимание уделяется вопросам содержательной экономической интерпретации формальных математических понятий. Серия книг `Краткий курс` предназначена для студентов экономических и управленческих специальностей всех форм обучения, а также для всех интересующихся соответствующей темой.



Кл.слова:
математика -- дослідження

   Тип видання:   словник   
7.


Гуцульські говірки [Електронний ресурс] / під ред. Я. Закревської. - Л. : Інститут українознавства, 1997. - 232 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Передаємо до Ваших рук Короткий словник гуцульських говірок, що є відображенням основного лексичного складу одного з найцікавіших і найархаїчніших говорів південно-західного наріччя української мови. Гуцульські говірки мають давні традиції вивчення (понад 150 років), однак окремого завершеного й опублікованого словника, який охоплював би говірки всієї Гуцульщини, досі немає. Короткий словник гуцульських говірок є науково-популярним словником шкільного типу, призначеним насамперед для освітянських потреб і масового користувача. Його об’єктом є слово як лексико-словотвірна цілість, а не як відбиття системних регулярних фонетичних і граматичних особливостей, характерних для цих говірок. Пропонований словник є диференційним, тобто він не охоплює усієї лексики, яка функціонує у гуцульських говірках, а подає лише вибрану традиційну діалектну лексику, що не ввійшла до основного словникового складу сучасної української літературної мови. Короткий словник гуцульських говірок призначений для вчителів, які працюють у діалектному оточенні, для учнів, яким він полегшить засвоєння норм української літературної мови, для всіх, хто хоче ознайомитися з діалектним розмаїттям української мови; одночасно він полегшить читання творів художньої літератури, у яких автори використовують гуцульський говір із стилістичною метою, а також користування давніми і сучасними фольклорними й етнографічними матеріалами з Гуцульщини. Пропонований Словник є певним етапом у створенні повного академічного Словника гуцульських говірок, який укладає група мовознавців відділу української мови Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України за принципами і засадами, що відповідають вимогам підготовки академічних діалектологічних видань. Основою його є багатотисячна картотека, яка, хоч і формувалася протягом тривалого часу, досі ще відкрита для поповнення. Авторський колектив плекає надію, що великий кількатомний Словник теж незабаром почне друкуватися окремими випусками, якщо на його підготовку до друку і публікацію будуть знайдені потрібні кошти, належна підтримка та розуміння меценатів і громадськості.



Кл.слова:
говірка -- діалектологія

   Тип видання:   хрестоматія   
8.


Історія українського правопису XVI - XX ст. [Електронний ресурс] : хрестоматія. - К. : Наукова думка, 2004. - 584 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У хрестоматії "Історія українського правопису: XVI—XX століття" представлені наукові та публіцистичні статті, а також граматичні праці, що відображають основні етапи становлення української орфографії та специфічних рис українського алфавіту; особливо детально висвітлено перебіг навколоправописних дискусій XIX—XX ст. Хрестоматія містить також короткі відомості про осіб, які так чи інакше свого часу вплинули на цей процес. Видання є надзвичайно актуальним в умовах сучасної правописної полеміки, що точиться в Україні, оскільки воно відображає традицію формування української правописної системи на наукових засадах із урахуванням неповторних особливостей української літературної мови; подає прецеденти розв'язання багатьох конфліктних правописних питань, пошуку й віднайдення розумних компромісів між різними українськими правописними традиціями з метою створення єдиного для цілої України орфографічного кодексу та багато в чому пояснює засади й причини запропонованих сьогодні змін в українському правописі. Хрестоматія призначена для філологів (науковців, викладачів, студентів), а також для всіх, хто не байдужий до проблем сучасного українського правопису, цікавиться історією його формування й прагне осмислити його сучасний стан.



Кл.слова:
орфографія -- лінгвістика

   Тип видання:   монографія   
9.

Слинько, Илларион Илларионович.
Історичний синтаксис української мови [Електронний ресурс] / І. І. Слинько. - К. : Вища школа, 1973. - 216 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику розглядаються такі важливі питання історії простого речення української мови, як розвиток орудного предикативного та напівпредикативного на місці подвійних відмінків, уживання різних засобів вираження присвійності, зміни безприйменникових та прийменникових сполучень з об'єктним значенням у придієслівній позиції тощо. Висновки зроблено на основі дослідження переважної більшості відомих історичних пам'яток української мови XIV — XVIII ст.



Кл.слова:
словосполучення -- речення -- предикативність -- лінгвістика

   Тип видання:   словник   
10.


Словник староукраїнської мови XIV-XV ст. [Електронний ресурс] : у 2 т. / уклад. Д. Г. Гринчишин, У. Я. Єдлінська, В. Л. Карпова ; ред. Л. Л. Гумецька, І. М. Керницький. - К. : Наукова Думка, 1977-1978

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : А - М (5701 слів). - 1977 р.. - 632 с.

Т. 2 : Н - Θ (5827 слів). - 1978 р.. - 582 с.


Словник староукраїнської мови реєструє актову лексику першого етапу середнього періоду історії української писемної мови. У словнику подається максимально повний виклад усіх наявних значень, семантичних відтінків, словосполучень з докладною розробкою статей службових слів за всіма їх синтаксичними функціями. Вперше в лексикографічній практиці із зазначенням фонетичної і графічної варіативності слів. Запроваджується цифрова статистика значень, семантичних відтінків і функцій засвідчених у пам’ятках XIV—XV ст. слів, а також усіх наявних фонетичних і графічних варіантів у формах з різними деформаціями включно. Словник є також базою для етимологічних досліджень, для порівняльного вивчення слов’янських мов та їх взаємодії з іншими мовами. Для філологів широкого профілю, мовознавців, палеографів, фахівців з історії української мови, викладачів, студентів та ін.



Кл.слова:
архаїзм -- фразеологізм

   Тип видання:   енциклопедія   
11.


Енциклопедія Трипільської цивілізації [Електронний ресурс] : в 2 т. / голов. ред. Л. М. Новохатько. - К. : Книжкова палата України, 2004

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 703 с.

Т. 2. - 655 с.


Шість тисяч років то-му на землі, яку сьогодні називають Україною, стояли величезні поселення - міста. Люди, яких ми називаємо трипільцями, заклали підвалини цивілізації на нашій землі. Вони одними з перших почали тут вирощувати хліб і плавити метал, збудували тисячі селищ і десятки міст. Вони прагнули вічного життя, молячись і приносячи пожертви вищим силам, створили дивовижні магічні орнаменти, які зачаровують нас і сьогодні. Ця давня історія, цей Трипільський Світ відкриті нам завдяки праці кількох поколінь вчених, які називають себе археологами, дослідниками давнини. Результати їх праці втілені в багатьох книжках, експозиціях музеїв. Нині археологічний музей відкрито і в селі Трипілля під Києвом, там, де майже сто років тому проводив свої розкопки В.Хвойка. Трипільська цивілізація – блискуча археологічна культура, що існувала на території Правобережної України і Молдови протягом декількох тисячоліть. На значній території теперішньої України трипільці створили державу Аратта. Найдавніші поселення першого етапу держави Аратта з’явилися близько 5400 р. до н.е.. Натепер археологами знайдено вже більше 200 поселень ранньої Трипільської цивілізації.



Кл.слова:
стародавня цивілізація

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Хімічні науки   
12.

Несмеянов, А. Н.
Химия ферроцена [Електронний ресурс] : избранные труды. 1959-1969 / А. Н. Несмеянов. - М. : Наука, 1969

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга представляет собрание оригинальных трудов академика А. Н. Несмеянова и его школы по химии ферроцена за период 1959-1969 гг., причем вошедшие в книгу обзорные работы дают достаточно полный материал и по более ранним работам в области химии ферроцена. Книга предназначена для исследователей в области металлорганической химии, преподавателей, аспирантов и студентов вузов.



Кл.слова:
органіка -- хімічні дослідження

   Тип видання:   зб. статей   
13.

Дзендзелівський, Й.
Українське і слов'янське мовознавство [Електронний ресурс] : збірник праць / Й. Дзендзелівський. - Л. : Наукове товариство ім. Шевченка, 1996. - 41 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Поява наукової праці в сучасних умовах – це своєрідний подвиг. І справа не лише у нелегкому процесі створення наукового дослідження, що є цілком природним для науковця. Важливо ще вміти організувати вихід у світ цього видання. І ось як наслідок поєднання цих двох чинників – перед нами цікаве і оригінальне дослідження з різних питань слов’янського мовознавства, яке буде корисним не лише для філологів, а й для географів, істориків української культури.



Кл.слова:
наука -- мова

   Тип видання:   наукове видання   
14.


Українська література революційної доби [Електронний ресурс]. - Л. ; Відень : Український Прапор, 1922. - 48 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Невелике дослідження української літератури доби Революції 1917-1921 рр.



Кл.слова:
революція -- радянська література

   Тип видання:   підручник   
15.

Безпояско, О. К.
Граматика української мови. Морфологія [Електронний ресурс] : підручник / О. К. Безпояско, К. Г. Городенська, В. М. Русанівський. - К. : Либідь, 1993. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику аналізуються питання теоретичної граматики, з огляду на нові дослідження та доробки, сучасні мовознавчі ідеї.



Кл.слова:
українська мова -- морфологія -- теоретична граматика

   Тип видання:   монографія   
16.

Півторак, Г. П.
Формування і діалектна диференціація давньоруської мови: історико-фонетичний нарис [Електронний ресурс] / Г. П. Півторак. - К. : Наукова думка, 1988. - 280 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на матеріалі лінгвістичних (писемні пам'ятки і сучасні народні говори), історичних, археологічних, антропологічних та ін. джерел висвітлюються питання етно- і глотогенезу слов'ян, досліджуються етапи їх розселення у Східній Європі, формування східнослов'янських мовних особливостей, утворення давньоруської народності та її мови, становлення й первісна локалізація (до XIII ст. включно) давньоруських діалектних фонетичних рис, що згодом стали розрізнювальними особливостями російської, української та білоруської мов. Через типологічне зіставлення цих рис із результатами розвитку відповідних праслов'янських фонетичних явищ в інших слов'янських мовах забезпечується загальнослов'янське тло дослідження. Для мовознавців, істориків, етнографів (дослідників, викладачів вузів, аспірантів, учителів, студентів) і всіх, хто цікавиться історією східнослов'янських мов.



Кл.слова:
лінгвістика -- історична граматика -- етногенез -- глотогенез

   Тип видання:   енциклопедія   
17.


Українська мова [Електронний ресурс] : енциклопедія. - 2-е вид., перероб. і доп.. - К. : Українська енциклопедія, 2004. - 824 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В енциклопедії на основі досягнень сучасного мовознавства подано відомості про українську мову та українське мовознавство. В ній розкрито термінологічні одиниці, номенклатурні одиниці, розглянуто різні аспекти опису української мови, вміщено основні поняття загального мовознавства. Багато статей присвячено мовознавцям, письменникам, які зробили істотний внесок у розвиток української мови, філологічної науки тощо. В низці статей ідеться про установи та організації, друковані органи, які ведуть дослідження і пропаганду української мови. Видання друге, виправлене і доповнене. Книга містить 1935 статей, карту, ілюстративний матеріал і таблиці. Розрахована як на філологів, так і на широке коло читачів.



Кл.слова:
лінгвістика -- морфологія -- граматика -- лінгвостилістика

   Тип видання:   енциклопедія   
18.


Encyclopedia of Science [Electronic resource] : in 10 vol. / R. Nagel. - Detroit : UXL, Gale Group, 2002
Переклад назви: Енциклопедія науки

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Vol. 1-10. - 2111 p.


This resource provides clear, nontechnical information on more than 600 scientific theories, life forms, inventions, controversies and discoveries - written in language that makes sense to all students. This new edition includes approximately 50 new essays and more than 250 fully updated entries. Covering the physical, life and earth sciences as well as engineering, technology, math, environmental science, anthropology and psychology, the Encyclopedia is sure to address all the topics that students and younger researchers want to know about. Includes approximately 600 color and black-and-white photographs.



Кл.слова:
наука -- дослідження -- теорія -- гіпотеза

   Тип видання:   монографія   
19.

Минин, Игорь Николаевич.
Теория переноса излучения в атмосферах планет [Електронний ресурс] / И. Н. Минин. - М. : Наука, 1988. - 264 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Теория переноса излучения является важным орудием астрофизических исследований. Она быстро развивается и находит разнообразные применения, в частности, в решении задач оптики планетных атмосфер. Цель монографии -- дать астрономам и специалистам в смежных областях сведения о современном этапе развития теории, которая изложена в форме, удобной для применений. Значительное внимание уделено конкретным результатам использования теории для изучения атмосфер планет. Отражены новые достижения теории переноса излучения. Книга рассчитана на научных работников и аспирантов-астрономов, специалистов по физике атмосферы и океана, физиков. Может быть использована студентами.



Кл.слова:
оптика -- дослідження -- теорія

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.

Манджони, С.
Секреты клинической диагностики [Електронний ресурс] : пер. с англ. / С. Манджони. - М. : Бином, 2004. - 608 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Практическое пособие «Секреты клинической диагностики» призвано, прежде всего, восстановить интерес практикующего врача к клинической диагностике, к каждодневной кропотливой и увлекательной работе врача непосредственно у постели больного, где соединяются современное научное знание и таинственное и вечное искусство врачевания. В книге «Секреты клинической диагностики» вы найдете описание практически всех методов непосредственного исследования больного, которыми пользуется врач-интернист. Самобытный стиль изложения материала, чрезвычайно взвешенная и критическая оценка информативности и диагностической ценности каждого из методов исследования, краткие исторические экскурсы, которые удивительно оживляют содержание отдельных глав, делают книгу «Секреты клинической диагностики» не только полезной, но и во всех отношениях интересной и приятной для чтения. Мы надеемся, что впервые переведенные на русский язык «Секреты клинической диагностики» станут настольной книгой каждого думающего врача-практика.



Кл.слова:
метод дослідження
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського