Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1991)Автореферати дисертацій (24)Реферативна база даних (36)Книжкові видання та компакт-диски (255)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЯК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

   Тип видання:   монографія   
1.


Тематический обзор по областям исследований научной специальности ВАК России 08.00.13 [Електронний ресурс] / О. В. Голосов [и др.]. - [Б. м. : б. в.]. - 138 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии представлен обзор современных представлений по областям исследований в рамках научной специальности ВАК России - 08.00.13 «Математические и инструментальные методы экономики». Систематизация работ и библиографический список литературы выступают в качестве «стартового» качества научных исследований как в рамках отдельных областей, так и при проведении междисциплинарных исследований. При этом основное внимание уделяется проблемам математического и компьютерного моделирования различных экономических явлений и процессов. Монография представляет интерес для аспирантов и докторантов, обучающихся по специальности 08.00.13, и научных работников, занимающихся вопросами совершенствования математических и инструментальных методов экономической науки.



Кл.слова:
економіка -- наукові дослідження

   Тип видання:   монографія   
2.

Лихачевъ, Н. П.
Разрядные дьяки XVI века [Електронний ресурс] : опытъ историческаго изследованія / Н. П. Лихачевъ. - СПб. : Типография В.С. Балашева, 1888. - 760 с.

Рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Работа Н.Лихачева, посвященная приказной системе, стала первым серьезным исследованием на эту тему в отечественной историографии. В ней с максимально возможной полнотой собраны сведения о дьяках Разрядного приказа вплоть до начала XVII века, изучен вопрос о московском дьячестве и его социально-политической роли, опровергнуты некоторые стереотипы в этой области, бытовавшие в русской исторической науке еще с XVIII века. Затронута и такая тема, как различные редакции родословных книг и значение родословных росписей XVII века как генеалогического источника.



Кл.слова:
дяк -- родовід

   Тип видання:   наукове видання   
3.
 


Кастельс, М.
Інформаційне суспільство та держава добробуту. Фінська модель [Електронний ресурс] : пер. з англ. / М. Кастельс, П. Хіманен. - К. : Ваклер, 2006. - 230 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга про мережеве суспільство Фінляндії була створена завдяки щирій підтримці та співпраці з численними колегами. Особливо хотілося б відзначити таких талановитих учених, як Семпса Хакулінен (Sampsa Hakulinen) і Анна Уусітало (Anna Uusitalo), з якими ми розробили багато емпіричних файлів, що є засадовими для цієї праці. Ми дякуємо Пяйві Кейнянен (Paivi Keinanen) і Пеккі Тоссавайнен (Pekka Tossavainen) із Національного комітету статистики Фінляндії та Меттью Зуку (Matthew Zook) із Каліфорнійського університету в Берклі, які допомогли в побудові емпіричних засад нашого аналізу гнучкої організації роботи та просторового розподілу Інтернету у Фінляндії.



Кл.слова:
Фінляндія -- макроекономіка -- влада

   Тип видання:   методичний посібник   
4.

Дякович, М. М.
Електронні реєстри в діяльності нотаріусів України [Електронний ресурс] : практичний посібник / М. М. Дякович. - К. : Алерта : Центр учбової літератури, 2011. - 344 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Практичний посібник «Електронні реєстри в діяльності нотаріусів України» підготовлений з метою формування бачення та розуміння функціонування системи електронних реєстрів у діяльності нотаріусів України та їх значення у забезпеченні реалізації і захисту прав та законних інтересів юридичних та фізичних осіб. У посібнику розкривається роль комп’ютерних технологій у діяльності нотаріуса, місце електронних реєстрів у нотаріальному процесі. Матеріал викладений шляхом поєднання нормативної бази в частині організації роботи з електронними реєстрами та коментарів автора, які побудовані на існуючих наукових доробках та повсякденному особистому досвіді роботи нотаріуса. У посібнику кожному реєстру присвячено окремий розділ, де розкривається мета створення і порядок користування електронними реєстрами. З метою забезпечення повноти розуміння матеріалу наведено зразки заповнення відповідних заяв. Для зручності, в кінці посібника подано законодавчі акти. Посібник допоможе легко освоїти теоретичний матеріал, подані рекомендації та роз’яснення полегшать здобуття практичних навиків. Книга буде цікавою як для нотаріусів, помічників нотаріусів, стажистів, адвокатів, працівників органів державної реєстрації актів цивільного стану та працівників органів юстиції так і для студентів, аспірантів, викладачів юридичних вузів та факультетів.



Кл.слова:
комп’ютерні технології -- нотаріальний процес

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.


Роль історико-теоретичних і філософсько-правових наук у формуванні правосвідомості працівника ОВС [Електронний ресурс] : навч. посібник / авторський колектив ; за заг. ред. Т.З. Гарасиміва, І.М. Ситара. - Л. : ЛьвДУВС, 2011. - 280 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 1.62 Мб


Для курсантів, студентів, магістрантів, аспірантів та ад’юнктів вищих навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться проблемами теорії та історії держави і права, порівняльного правознавства, філософії права, юридичної деонтології.



Кл.слова:
теорія держави і права -- порівняльне правознавство -- правосвідомість -- історія права -- філософія права -- юридична деонтологія -- професійна комунікація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.
 


Перетятко, Юрій.
Львівський рок [Електронний ресурс] : півстоліття боротьби / Ю. Перетятко. - Л. : Лібра-ВР, 2006. - 120 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В збірці розміщено понад 100 фото з секретних архівів ВЛКСМ, КДБ, фотохроніки ТАРС, приватних колекцій та акцій рок-клубу, фотографів Дашковича, Лісаковського та з інтернет-ресурсів (utm.in.ua, rock.lviv.ua та ін.). Автор просить вибачення за можливі неточності і елементи суб'єктивізму (в цьому світі всім не вгодиш), а також дякує усім тим, хто долучився до створення збірки і надав свої матеріали чи спогади... Покоління змінюються, життя триває і, дасть Бог, все покращиться для тих, хто шукає в надрах музичного світу свою неординарну стежку!



Кл.слова:
рок -- музика -- історія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Книш, Зиновій.
Перед походом на Схід [Електронний ресурс] : спогади й матеріали до діяння Організації Українських Націоналістів у 1939-1941 роках : у 2 т. / З. Книш. - Торонто : Срібна сурма, [19_ _?]

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 187 с.

Ч. 2. - 192 с.


В роках 1939-1941 Організація Українських Націоналістів дійшла до верху своєї могутности. Зовнішньо-політичні умовини її діяльности в тому часі були дуже тяжкі, зате внутрішня українська політична дійсність давала їй небувалі досі можливості, через фактичну відсутність якоїнебудь іншої конкуренційноі української ідеї та організованої політичної сили і через мовчазну готовість української суспільности підчинитися керівництву ОУН, якщо б виявила вона в тому часі потрібний політичний розум. Не дивлячись на те, яким шляхом пішли пізніші події і чи було в можності ОУН відвернути їхній біг, треба сказати, що ОУН не використала вийняткової своєї історичної нагоди. Внутрішня хвороба почала підточувати її силу і величезну енерґію молодости політичного руху звернула на взаємопоборювання і самовинищування. Не варто закривати на те очей, промовчувати чи виправдувати об'єктивними причинами, бо від того ані нічого не завернеться, ані не поправиться. Краще мужньо глянути правді в очі з надією, що наші наступники не повторять помилок своїх попередників. Пам'ятаймо, що легше здобутися на геройство в обличчі ворога, як на відвагу визнати власні помилки. Зиновій Книш В історії українського націоналістичного руху період цей болючий, проте важливий. Бравши участь у подіях того часу, вважав я потрібним утривалити в формі спогадів те, що бачив тоді і переживав, так як воно збереглося в моїй пам'яті. Це спогади самовидця, не праця історика. Читачів прошу мати це на увазі. Тому — може й за багато в деяких місцях — особа автора висувається наперед, замість скромно стояти в тіні. Я свідомий цього недоліку. Хотілося б сказати на оправдання, що через те аж ніяк не мав я наміру поменшувати ролі й вартости інших націоналістів тієї доби. Переповідаючи подїі того часу, хочу вставитися в моє тодішнє положення і передавати тодішній спосіб думання і мій власний і інших тогочасних дієвих осіб. Критичне ставлення до деяких фактів і подій тоді було майже неможливе. Зате можливе і потрібне воно тепер і позмозі старався я в примітках і коментарях давати йому вияв. Для повноти образу користувався я інформаціями й розповідями інших осіб, що приймали активну угасть у націоналістичному русі в тих роках: Андрійків Іван (псевдо), Гайвас Ярослав, поручник Гутович-Норим Євген, Іванович Петро (псевдо), інж. Ґ-ий П., Карманін Юрко, Книш Ірина, д-р Коропей Йосип, Кранський Володимир (псевдо), Кричук Степан, Кришталь Юрко, д-р Лапичак Тома, д-р Мацях Євген, інж. Модрицький Северин, д-р С. С-ий, Терен Михайло, Тупісь Степан, поручник Чигун Володимир. Сердечне спасибі їм за допомогу. Дякую теж усім іншим, що тим чи іншим способом причинилися до написання цієї книжки. Па цьому місці висказую теж мою подяку Вельмишановним: полковникові Андрієві Мельникові, Голові Проводу Українських Націоналістів, генералові Миколі Капустянському, Заступникові Голови Проводу Українських Націоналістів, Ярославові Гайвасові, редакторові Олегові Ждановичєві і докторові Євгенові Мацяхові за їхні критичні завваження. Нехай вибачать мені, коли не з усіх їхніх порад я скористав. Це право автора. І не значить те, що їхні поради й завваження не були для мене цінні. Книжка ця була написана ще в 1954 році. Від тоді перейшла цілу історію, мусіла боротися за те, чи виходити їй у світ, чи лишатися в рукописі і плісніти десь в архівах. Одні вважали, що замало в ній критики противників і що критика ця за легка, другі хотіли б, щоб більше хвалити однодумців. Ці причини, разом з труднощами роздобули гроші на друк, склалися на те, що книжка спізнилася на п'ять років. Та й виходить покищо тільки перша її частина. Від того, як поставляться до неї читачі і чи підтримають вони мої видавничі зусилля, буде залежати, чи і коли будуть надруковані три дальші її частини. А я стояв і стою на становищі, що від лайки противника і власної самохвальби позиції націоналізму не окріпнуть. І хоч через те прийшлося мені пережити багато гіркого за тих п'ять років, від того мойого глибокого переконання не відступлю. І може з досвіду тих сумних років, що його старався я зафіксували в цих моїх спогадах і матеріялах, виловить хтось зерно істини, очистить з попелу вигорілих пристрастей і прийде тоді час, коли Сяйво Небесне зійде на серця всіх націоналістів і знатимуть вони, що чинити, щоб поширити царство Волі і Правди в Україні і щоб у тому їхня ласка й хоробрість кріпшали на вічну славу Батьківщини.



Кл.слова:
ОУН -- визвольні змагання -- совєтська окупація -- друга світова війна
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського