Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Автореферати дисертацій (45)Реферативна база даних (713)Книжкові видання та компакт-диски (145)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>K=АРХЕОЛОГІЧНІ$<.>+<.>K=ЗНАХІДКИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Терський, Святослав.
Археологія доби Галицько-Волинської держави [Електронний ресурс] : здобутки Волинської археологічної експедиції Львівського історичного музею за 15 років діяльності (1986-2000) : каталог виставки / Святослав Терський ; Державний фонд фундаментальних досліджень, Національна академія наук України, Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича, Львівський історичний музей. - Л. : [Б. в.], 2002. - 108 с.. - (Серія "Археологічні збірки Галичини і Волині" ; вип. 1)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні висвітлені здобутки Волинської археологічної експедиції за 1986-2000 рр. Серед найважливіших відкриттів - найдавніші оборонні украплення дитинця літописного Лучеська (10 ст.), посаду (12 ст.), передмістя Помостичі (14-17 ст.), комплекс житлової, господарської та культової дерев'яної забудов 13-16 ст., палац вельможі 14 ст. у Володимирі тощо.



Кл.слова:
краєзнавство

   Тип видання:   енциклопедія   
2.


Древняя Индия: страна чудес [Електронний ресурс] : пер. с англ.. - М. : Терра, 1997. - 168 с.. - (Энциклопедия "Исчезнувшие Цивилизации")

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга рассказывает о поисках учеными начал индийской цивилизации, об открытии и изучении древних культур Хараппы, Ведийской, Эпической эпох и других, оставивших нам бесценное и живое наследие. Даны описания (с иллистрациями) раскопки древнеиндийских государств Хараппы, Мохенджо-Даро и Аджанты. Увлекательно написанная и прекрасно иллюстрированное издание.



Кл.слова:
археологічні розкопки -- давня цивілізація

   Тип видання:   підручник   
3.

Винокур, І. С.
Археологія України [Електронний ресурс] / І. С. Винокур, Д. Я. Телегін. - Т. : Навчальна книга - Богдан : Богдан, 2008. - 480 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику вміщено дані про безцінні археологічні скарби України, наведено загальновизнані погляди вчених на походження, генетичну спорідненість, взаємовплив археологічних культур, що були поширені на території нашої країни протягом тисячоліть – від епохи палеоліту до пізнього середньовіччя. Окремий розділ присвячено пам’яткам часів запорізького козацтва. Для студентів історичних факультетів університетів і педагогічних інститутів, що вивчають дисципліну "Археологія".



Кл.слова:
культура -- козацтво -- середньовіччя

   Тип видання:   довідник   
4.


500 чарівних куточків України, які варто відвідати [Електронний ресурс] / уклад.: Т. Лагунова, Ю. Кашуба. - Х. : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2007. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У путівнику по мальовничих куточках нашої країни Ви знайдете інформацію про видатні археологічні пам’ятки та печерні міста, замки й фортеці, садиби та палаци, національні парки та біосферні заповідники. Отримаєте історичну довідку майже про кожний куточок та відомості щодо походження назви. Це чудовий подарунок усім, хто цікавиться історією, пам’ятками та культурою України.



Кл.слова:
Україна -- мальовничий куточок -- туризм

   Тип видання:   словник   
5.

Гаврилюк, Н. О.
Словник-довідник з археології [Електронний ресурс] / Н. О. Гаврилюк. - К. : Наукова думка, 1996. - 430 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник-довідник з археології містить інформаційний матеріал і тлумачення 1500 термінів. Словарні статті охоплюють археологічний період України з часів палеоліту до доби залізного віку включно і мають власні списки літератури. Крім понятійного апарату теоретичної археології, висвітлені практично усі археологічні культурно-історичні спільноти, культури, пам'ятки та інші явища.



Кл.слова:
археологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Винокур, І. С.
Сармати у Прикарпатті [Електронний ресурс] / І. С. Винокур. - К. : Інститут археології НАН України, 2000. - 6 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В статті розглянуто наявні археологічні матеріали стосовно просування сарматських племен у І–ІІІ ст. н.е. з території Північно–Західного Причорномор'я на землі Середнього Подністров'я і Прикарпаття. Ці матеріали засвідчують значну роль на початку великого переселення народів південних причорноморських племен, які почали рухатися у північно–західному напрямку на землі північно–східних фракійців і слов'ян. Ця південна течія відіграла в історії населення Південно–Східної Європи не меншу роль, ніж рух північно–західних гото–гепідських племен. Оцінюючи загальний історичний процес у Центральній та Південно–Східній Європі першої половини І тис. н.е., не слід перебільшувати значення руху як південних, так і північних номадів. Справа в тому, що не вони (ці рухи) визначали загальне спрямування конкретної історії корінного, субстратного землеробсько–скотарського населення Південно–Східної Європи, яке, сприймаючи прогресивні елементи центральноєвропейської провінційно–римської культури, продовжувало свій еволюційний поступ соціально–економічного, політичного і культурного розвитку у першій половині І тисячоліття нової ери.



Кл.слова:
велике переселення -- сарматські племена

   Тип видання:   зб. статей   
7.


Наукові записки. Серія “Психологія і педагогіка”. [Електронний ресурс] / відп. вип. І. Д. Пасічник. - Острог : Острозька академія, 2009

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 12 : Тематичний випуск: “Сучасні дослідження когнітивної психології”. - 2009. - 244 с.


У збірнику висвітлені актуальні проблеми, пошуки і знахідки в різних сферах теорії і практики психолого-педагогічної науки. Зміст збірника торкається багатьох питань загального та спеціального характеру. Рекомендовано науковцям, викладачам, учителям, методистам, студентам та всім, хто зацікавлений в освітніх проблемах.



Кл.слова:
освіта

   Тип видання:   життєпис   
8.

Винницький, А.
Микола Теодотович Біляшівський : його життя та музейна робота [Електронний ресурс] / А. Винницький. - К. : [б. в.], 1936. - 13 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана праця присвячена особистості українського археолога, етнографа, мистецтвознавця та громадського діяча Миколи Біляшівського. Розповідається його біографія: перше захоплення нумізматикою (колекціонуванням монет), а пізніше — бібліофілією (колекціонуванням книжок), перші археологічні праці тощо. Описується професійне життя, становлення його як археолога та колекціонера.



Кл.слова:
археологія -- етнографія -- мистецтвознавство

   Тип видання:   зб. статей   
9.
 



Трипільська культура на Україні [Електронний ресурс] / за ред. В. Козловської. - К. : Друкарня Української академії наук, 1926. - 286 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перший випуск цього збірника (другий і останній побачив світ у 1940 р.) є підсумком досліджень Трипільської комісії. Тим самим було відновлено вивчення трипільської культури, розпочате В. В. Хвойкою у 1896 р. Створення Всеукраїнського археологічного комітету дало можливість науково оцінити знахідки. До кожної статті подано докладне резюме французькою мовою. Чверть обсягу видання становлять ілюстрації до статей. Паралельні дослідження проводив О. О. Кандиба (Ольжич) в Галичині.



Кл.слова:
міфологія -- давня історія -- археологія

   Тип видання:   наукове видання   
10.
 


Бурдо, Наталія Борисівна.
Трипільська культура. Спогади про золотий вік [Електронний ресурс] / Н. Б. Бурдо, М. Ю. Відейко. - Х. : Фоліо, 2007. - 415 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кожна країна у світі має свої історичні легенди. Однією з легенд України, пов’язаною з давньою історією, стала для XX століття трипільська культура, можливо, як символ ЗОЛОТОГО ВІКУ — з його добробутом, мудрістю і справедливістю. Ця книжка — хвилююча розповідь про те, що відомо науковцям про славетні часи Трипілля, Те, що трипільська культура лежить на межі історичних епох, ставить її в центр напружених та нескінченних дискусій, а отже, привертає увагу не лише вузького кола вчених, але й широких верств громадськості, людей, які шукають відповідь на одвічні запитання: «Звідки ми?», «Де наші корені?», «Де початок нашої цивілізації?». Книжка написана на підставі досвіду наукових досліджень трипільської культури, який складає на двох її авторів близько 70 років. Спогадів багато: це й археологічні розкопки та розвідки на полях кількох областей України, від Дністра та Дніпра; це десятки місяців, проведені в полі, сотні пройдених кілометрів, десятки розкопаних об’єктів, сотні тисяч знайдених трипільських артефактів. Тож запрошуємо до знайомства із трипільською культурою, або у подорож на пошуки ЗОЛОТОГО ВІКУ.



Кл.слова:
трипілля -- археологічна культура

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Сіцінський, Ю. Й.
Оборонні замки Західного Поділля ХIV-XVII ст. (Історично-археологічні нариси) [Електронний ресурс] / Ю. Й. Сіцінський ; Українська Академія Наук. - К. : Друкарня Української Академії Наук, 1928. - 99 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Робота відомого подільського історика-краєзнавця Юхима Сіцінського. У даній книзі автор описує своєрідний характер монументального будівництва Поділля. Особлива увага звертається на церковну архітектуру регіону (церкви, костьоли, синагоги тощо) та елементи оборонних споруд, що використовувалися у ній. Також розглядається специфіка топографічного розміщення подільських замків, досліджується пов’язаність планової структури будови із часом її заснування.



Кл.слова:
культурна пам'ятка -- архітектура Поділля -- замки України

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.

Винокур, І. С.
Археологія України [Електронний ресурс] : навчальний посібник / І. С. Винокур, Д. Я. Телегін. - К. : Вища школа, 1994. - 318 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику вмішено дані про безцінні археологічні скарби України, наведено загальновизнані погляди вчених на походження, генетичну спорідненість, взаємовплив археологічних культур, що були поширені на території нашої країна протягом тисячоліть - від епохи палеоліту до пізнього середньовіччя. Окремий розділ присвячено пам'яткам часів запорізького козацтва. Для студентів Історичних факультетів університетів, шо вивчають дисципліну "Археологія".



Кл.слова:
археологія -- археологічні культури

   Тип видання:   зб. статей   
13.


Актуальні проблеми нумізматики у системі спеціальних галузей історичної науки [Електронний ресурс] : тези доповідей ІІІ міжнародної науково-практичної конференції, 5-6 листопада 2015 року / Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди ; голов. ред. М. І. Черновол. - Переяслав-Хмельницький : [б. в.], 2015. - 94 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До збірника включено тези доповідей учасників ІІІ міжнародної науково- практичної конференції з проблем нумізматики та історії грошового обігу. Тези, що увійшли до випуску, можуть бути корисними фахівцям у галузі спеціальних знань історичної науки, архівних, бібліотечних, музейних працівників, науковців, викладачів, аспірантів, студентів ВНЗ гуманітарного профілю.



Кл.слова:
нумізматика -- колекціонування -- карбування монет -- археологічні знахідки -- скарби

   Тип видання:   методичний посібник   
14.

Літвінов, В. В.
Методичні рекомендації для виконання лабораторної роботи “Опис предметів боністики в митній документації” в рамках курсу “Основи мистецтвознавчої експертизи та вартісної оцінки культурних цінностей” [Електронний ресурс] / В. В. Літвінов ; Академія митної служби України. - Дніпропетровськ : [б. в.], 2014. - 28 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.97 Мб


Перед посадовою особою митного органу так само, як і перед слухачами курсу “Основи мистецтвознавчої експертизи та вартісної оцінки культурних цінностей”, стоять два важливих завдання: по-перше, визначити, чи можна пропустити даний предмет через митний кордон; і, по-друге, як зареєструвати затриманий предмет в протоколі ПМП. Для тренування навичок в розв’язанні цих завдань передбачені лабораторні завдання курсу "Основи мистецтвознавчої експертизи та вартісної оцінки культурних цінностей".



Кл.слова:
митний контроль -- археологічні знахідки -- банкноти -- філіграні

   Тип видання:   методичний посібник   
15.

Літвінов, В. В.
Методичні рекомендації для виконання лабораторної роботи “Опис предметів нумізматики в митній документації” в рамках курсу “Основи мистецтвознавчої експертизи та вартісної оцінки культурних цінностей” [Електронний ресурс] / В. В. Літвінов ; Академія митної служби України. - Дніпропетровськ : [б. в.], 2013. - 25 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.17 Мб


Перед посадовою особою митного органу так само, як і перед слухачами курсу “Основи мистецтвознавчої експертизи та вартісної оцінки культурних цінностей”, стоять два важливих завдання: по-перше, визначити, чи можна пропустити даний предмет через митний кордон; і, по-друге, як зареєструвати затриманий предмет в протоколі ПМП. Для тренування навичок в розв’язанні цих завдань передбачені лабораторні завдання курсу "Основи мистецтвознавчої експертизи та вартісної оцінки культурних цінностей".



Кл.слова:
митний контроль -- археологічні знахідки -- монети

   Тип видання:   методичний посібник   
16.

Літвінов, В. В.
Методичні рекомендації для виконання лабораторної роботи “Опис предметів фалеристики в митній документації” в рамках курсу “Основи мистецтвознавчої експертизи та вартісної оцінки культурних цінностей” [Електронний ресурс] / В. В. Літвінов ; Академія митної служби України. - Дніпропетровськ : [б. в.], 2013. - 40 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.35 Мб


Перед посадовою особою митного органу так само, як і перед слухачами курсу “Основи мистецтвознавчої експертизи та вартісної оцінки культурних цінностей”, стоять два важливих завдання: по-перше, визначити, чи можна пропустити даний предмет через митний кордон; і, по-друге, як зареєструвати затриманий предмет в протоколі ПМП. Для тренування навичок в розв’язанні цих завдань передбачені лабораторні завдання курсу "Основи мистецтвознавчої експертизи та вартісної оцінки культурних цінностей".



Кл.слова:
митний контроль -- археологічні знахідки -- ордени -- медалі

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія: Біологічні науки   
17.


Матеріали до 4-го видання Червоної книги України. Тваринний світ [Електронний ресурс] : зб. статей. Вип. 7. Том 1 / ред. І. А. Акімов [и др.] ; Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України. - Київ : Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України, 2018. - 442 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До збірника включені відомості про знахідки у 2009-2017 роках видів тварин, занесених до Червоної книги України, а також обґрунтування для внесення нових видів, або виведення їх з Червоної книги України. В публікації представлена інформація, зібрана понад як 170 фахівцями-зоологами. Загалом подано інформацію про 29 тисяч зустрічей червонокнижних видів тварин, зроблених у 15 тисячах локалітетах.

Збірник розрахований на професійних зоологів, природоохоронців, працівників установ природно-заповідного фонду.



Кл.слова:
тварини -- рідкісні види -- Червона книга України

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія: Біологічні науки   
18.


Матеріали до 4-го видання Червоної книги України. Тваринний світ [Електронний ресурс] : зб. статей. Вип. 7. Том 2 / ред. І. А. Акімов [и др.] ; Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України. - Київ : Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України, 2018. - 454 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До збірника включені відомості про знахідки у 2009-2017 роках видів тварин, занесених до Червоної книги України, а також обґрунтування для внесення нових видів, або виведення їх з Червоної книги України. В публікації представлена інформація, зібрана понад як 170 фахівцями-зоологами. Загалом подано інформацію про 29 тисяч зустрічей червонокнижних видів тварин, зроблених у 15 тисячах локалітетах.

Збірник розрахований на професійних зоологів, природоохоронців, працівників установ природно-заповідного фонду.



Кл.слова:
Червона книга України -- комахи -- птахи -- рідкісні види

   Тип видання:   зб. статей   
19.


Київ і кияни [Електронний ресурс] : матеріали щорічної науково-практичної конференції. Випуск З ; Головне управління культури і мистецтв Київської міської держадміністрації, Музей історії міста Києва / Головне управління культури і мистецтв Київської міської держадміністрації, Музей історії міста Києва. - 2003 : Кий, Київ. - 420 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 15.41 Мб


Збірник тез та доповідей учасників науково-практичної конференції, що відбулася в Музеї історії міста Києва 17 листопада 2003



Кл.слова:
видатні кияни -- музеєзнавство -- археологічні дослідження
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського