Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (232)Книжкові видання та компакт-диски (179)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>U=Х819(4УКР)110$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Вагапов, В.
Оборона України: проблема вибору, або Йти чи не йти під парасольку НАТО? [Електронний ресурс] / В. Вагапов. - К. : Техніка, 2008. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У доступній формі викладено матеріал, який може допомогти читачеві стати обізнанішим у проблемах оборонної сфери України та свідомо визначитися щодо ставлення до принципів побудови системи забезпечення воєнної безпеки. Такими принципами є збереження позаблокового статусу держави або приєднання до однієї з колективних систем безпеки, серед яких найбільш прийнятним, з огляду на євроінтеграційні прагнення України, є євроатлантичний варіант у вигляді членства в Організації Північноатлантичного Договору (НАТО). Для цивільних і військових фахівців у галузі військового будівництва, оборонної політики та політики безпеки, журналістів, викладачів і студентів профільних навчальних закладів і факультетів, а також для всіх, хто цікавиться станом і напрямами розвитку оборонної політики України.



Кл.слова:
воєнна безпека -- оборонна сфера -- збройні сили -- ЗСУ

   Тип видання:   монографія   
2.

Зеркалов, Дмитрий Владимирович.
Общественная безопасность [Електронний ресурс] : монография / Д. В. Зеркалов ; Нац. техн. ун-т Украины «КПИ». - К. : Основа, 2012. - 624 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.43 Мб


В монографии систематизированы международное законодательство и актуальные материалы разных изданий, посвященные важным проблемам общественной безопасности, поиску и путям ее решения. Основа книги – документы, публикации, доклады, комментарии: президентов, руководителей государств и министров, депутатов, политологов, авторитетных специалистов по-разному оценивающих происходящие в мире события, которые интерпретированы и автором для темы настоящего издания. Книга отражает состояние общественной безопасности мирового сообщества, в том числе Украины, России и Беларуси, на начало ХХI столетия. Для высших органов исполнительной власти, специалистов, работающих в сфере национальной безопасности. Полезна руководителям предприятий и слушателям соответствующих курсов повышения квалификации, преподавателям и студентам учебных заведений, широкому кругу читателей.



Кл.слова:
юриспруденція -- міжнародне право

   Тип видання:   словник   
3.


Англійсько-українсько-французький словних зовнішніх зв'язків, стратегії та безпеки [Електронний ресурс] / Центр розробки доктрини застосування сил, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Військовий інститут ; голова ред. комітету В. В. Балабін. - Київ : [б. в.], 2006. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний словник визначає та представляє основні поняття таких галузей: оборона, політика, міжнародне право, право війни, національні військова структура, військова стратегія, концепція оборони та технологічної політики, гуманітарна діяльність та операції з підтримки миру. Видання призначено спеціально для військових та політичних інституцій Франції та України, а саме для дипломатів, військових та експертів з національної та міжнародної безпеки. Окрім цього, словник може бути використаний дослідниками, цивільними експертами, журналістами, перекладачами, а також тими, хто цікавиться військовими та політичними галузями.



Кл.слова:
дипломатія -- право війни -- військова стратегія

   Тип видання:   аналітична доповідь   
4.

Бегма, В. М.
Військово-технічна та оборонно-промислова політика України в сучасних умовах [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / В. М. Бегма, О. О. Свергунов ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 112 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.38 Мб


В аналітичній доповіді оцінено поточний стан військово-технічної та оборонно-промислової політики України в сучасних умовах, сформульовано підходи до удосконалення методології та механізмів формування і реалізації військово-технічної та оборонно-промислової політики держави. У додатку друкуються матеріали «круглого столу» з теми «Військово-технічна та оборонно-промислова політика України в сучасних умовах», що відбувся 29 листопада 2012 р. у Національному інституті стратегічних досліджень. Видання розраховане на фахівців у сфері безпеки та оборони.



Кл.слова:
переозброєння -- оборонна промисловість -- військова техніка

   Тип видання:   аналітична доповідь   
5.

Парахонський, Б. О.
Міжнародне безпекове середовище: виклики і загрози національній безпеці України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Б. О. Парахонський, Г. М. Яворська, О. О. Резнікова ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 56 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.18 Мб


Досліджено процеси змін, що відбуваються в сучасному міжнародному середовищі безпеки, та визначено їхній вплив на національну безпеку України. Розглянуто дію «жорстких» та «м’яких» загроз безпеці в умовах глобалізації. Ідеться про визначення загроз за ступенем і масштабом їхніх наслідків, а також за засобами, які при цьому використовуються, та чинниками, які в них задіяні. У цьому ракурсі докладно проаналізовано особливості глобального безпекового середо вища і визначено роль новітніх викликів та загроз, актуальних для України. Окрему увагу приділено характеристиці європейського довкілля безпеки та впливові євроінтеграційних процесів на безпеку України. Подано аналіз особливостей безпеки держави в добу глобалізації та представлено засоби національного реагування на зов нішні виклики та загрози.



Кл.слова:
нелегальна міграція -- глобальна злочинність -- кібербезпека -- тероризм

   Тип видання:   аналітична доповідь   
6.

Парахонський, Б. О.
Зовнішня політика України в умовах кризи міжнародного безпекового середовища [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Б. О. Парахонський, Г. М. Яворська ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2015. - 100 с.. - (Серія «Національно безпека» ; випуск 10)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.28 Мб


Російська агресія проти України посилила негативні чинники, наявні в міжнародному безпековому середовищі, й запустила додаткові руйнівні тенденції, порушивши міжнародно-правові засади світового порядку. У доповіді детально проаналізовано сучасну кризу системи міжнародної безпеки, визначено чинники глобальної й регіональної нестабільності та їх вплив на міжнародну позицію України. Обґрунтовано потребу поновного осмислення засад зовнішньої політики держави та запропоновано концепцію нової зовнішньополітичної доктрини «опору й модернізації». Окрему увагу приділено питанню міжнародних гарантій безпеки, проб лемам регіональної політики України й новим аспектам європейської та євроатлантичної інтеграції в умовах агресії.



Кл.слова:
національна безпека -- євроатлантична інтеграція -- міжнародні гарантії

   Тип видання:   аналітична доповідь   
7.

Парахонський, Б. О.
Актуальні виклики та загрози регіональній безпеці: висновки для України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Б. О. Парахонський, Г. М. Яворська ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 48 с.. - (Серія «Національна безпека» ; випуск 6)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.58 Мб


Проаналізовано головні виклики та загрози національній безпеці України в умовах сучасного міжнародного безпекового середовища. Розглянуто напрями регіональної політики України, реалізація завдань за якими відповідає євроінтеграційним прагненням України. Окрему увагу приділено питанням безпеки в Чорноморському регіоні, наслідкам кризи європейської безпеки в умовах російської агресії і підвищенню ролі НАТО, що зміцнює свій оборонний потенціал у регіоні. Обґрунтовано необхідність здійснення Україною проактивної міжнародної політики та потребу створення нової, дієво інтегрованої у систему міжнародної та регіональної безпеки, системи національної безпеки, яка відповідатиме масштабам існуючих загроз. Розраховано на спеціалістів у сфері зовнішньої політики та національної безпеки.



Кл.слова:
військові конфлікти -- євроінтеграція -- НАТО -- російська агресія

   Тип видання:   аналітична доповідь   
8.


Міжнародний досвід боротьби із сепаратизмом: висновки для України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. О. Резнікова [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2016. - 52 с.. - (Серія «Національно безпека» ; випуск 12)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.21 Мб


Досліджено міжнародний досвід застосування силових і ненасильницьких методів урегулювання сепаратистських конфліктів, а також досвід використання міжнародних форматів для врегулювання збройних сепаратистських конфліктів. Здійснено аналіз ефективності застосування окремих методів і способів протидії сепаратизму. Визначено сутність сепаратистського конфлікту на Донбасі як елемента гібридної війни, яка ведеться Російською Федерацією проти України. Запропоновано шляхи врегулювання конфлікту на Донбасі з урахуванням способів і методів, які підтвердили на практиці свою ефективність. Розраховано на спеціалістів у сфері національної безпеки, державного управління, представників органів державної влади, науковців, усіх, хто цікавиться проб лемами забезпечення національної безпеки.



Кл.слова:
гібридна війна -- військові конфлікти -- національна безпека -- територіальна цілісність

   Тип видання:   аналітична доповідь   
9.

Бірюков, Д. С.
Захист критичної інфраструктури: проблеми та перспективи впровадження в Україні [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Д. С. Бірюков, С. І. Кондратов ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 96 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.29 Мб


Обґрунтовано необхідність формування єдиної державної політики у сфері захисту критично важливих об’єктів та інфраструктури в Україні. Представлено огляд досвіду запровадження концепції критичної інфраструктури у провідних країнах світу. Проаналізовано нормативно-правові акти національного законодавства, що виокремлюють і встановлюють особливі умови захисту низки категорій об’єктів в Україні, які за міжнародними підходами належать до критичної інфраструктури. У додатку друкуються матеріали засідання «круглого столу» «Захист критичної інфраструктури: проблеми та перспективи впровадження в Україні», що відбувся 17 липня 2012 р. у Національному інституті стратегічних досліджень.



Кл.слова:
енергетичні мережі -- банківська система -- телекомунікації -- національна безпека

      
10.

Турченко, Юлія Вікторівна.
Реалізація державної інформаційної політики України у сфері оборони [Електронний ресурс] : автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук / Ю. В. Турченко ; Міністерство освіти і науки України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2014

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.66 Мб




 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського