Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (53)Книжкові видання та компакт-диски (139)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)0-01$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Баран, В. Д.
Історичні витоки українського народу [Електронний ресурс] / В. Д. Баран, Я. В. Баран. - К. : Генеза, 2005. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книжці висвітлюються складні проблеми слов'янського етногенезу і походження українського і інших східнослов'янських народів. Особливу увагу приділено розвитку етнокультурних і соціальних процесів, Великому розселенню слов'ян, що привели до зародження в ранньому середньовіччі всіх слов'янських народів. Важливе місце займають питання утворення Києво-Руської держави і критика концепції "давньоруської народності".



Кл.слова:
слов'янська культура -- етногенез -- етнокультурний процес

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Ефименко, А. Я.
История Украины и ее народа [Електронний ресурс] / А. Я. Ефименко. - Санкт-Петербург : Общественная польза, 1907. - 174 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Україна -- народознавство -- етнографія

   Тип видання:   наукове видання   
3.
 


Семенюк, С.
Історія Українського Народу [Електронний ресурс] / С. Семенюк. - Л. : Апріорі , 2010. - 608 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга - перше в українській історіографії дослідження, яке присвячене навіть не стільки історії самої України, скільки глобальній історії українського етносу з моменту його зародження і до сучасності, загальним закономірностям розвитку українства, концепції Великої України як територіального та етнічного феномену світової історії, видатним діячам центральної та Східної Європи українського походження.



Кл.слова:
міжнародні відносини -- самоідентифікація -- держава

   Тип видання:   хрестоматія   
4.
 



Велесова книга [Електронний ресурс] : пер. с древнеслав.. - М. : Амрита-Русь, 2006. - 266 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Велесова Книга — збірник молитов, легенд, оповідань про давню слов'янську історію написаних праукраїнською (давньоукраїнською) мовою. Датування пам'ятки спірне. Одні вважають її найдавнішим язичницьким писемним трактатом 10 століття, інші — підробкою кінця 19 — середини 20 століття. Місцем укладання пам'ятки називають Полісся, Новгород. Події, що описані у Велесовій книзі, охоплюють період приблизно від 7 ст. до н. е. до кінця IX ст. н. е. Назва книги пов'язана з іменем слов'янського бога Велеса (бога достатку, худоби і торгівлі).



Кл.слова:
міфологія -- фольклор -- давня історія -- слов'янин

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Щербаківський, В.
Формування української нації [Electronic resource] : нарис праісторії України / В. Шербаківський. - Нью-Йорк : З.Д.А., 1958. - 143 p.. - (Студійно-наукові матеріяли ; ч. 1)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
суспільство -- український народ

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Соціологія   
6.
 


Галичанець, Микола.
Українська нація [Електронний ресурс] : походження і життя української нації з найдавніших часів до XI століття / М. Галичанець. - Т. : Мандрівець, 2005. - 368 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі подано походження та життя української нації від її утворення 40 тисяч років тому і до ХІ століття н. е. Автор висвітлює той період розвитку українського народу, що його забороняли описувати московські колонізатори. Пишучи за нас нашу історію, вони “відрубали” історичні корені нації, чим знівечили тяглість її походження, розвитку і життя. А “історію” її почали з ІХ ст. н. е. – від князювання Олега ІІ Українського. У книзі вміщено унікальні матеріали, що їх досі в історії нації не публікували або друкували мало та розрізнено. Але це не історія нації, як може здатися на перший погляд, а лише краєзнавчі веди (знання) автора. Тому книжка буде добрим помічником саме для осягнення походження і життя української нації з найдавніших часів. Для широкого загалу читачів. При вивченні історії в школах та вузах може бути використана як книга для додаткового читання.



Кл.слова:
етногенез -- краєзнавство

   Тип видання:   монографія   
7.

Скляренко, В. Г.
Русь і варяги [Електронний ресурс] : історико-етимологічне дослідження / В. Г. Скляренко. - К. : Довіра, 2006. - 120 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії викладено нову концепцію походження назв Русь і варяги. Заперечується скандинавське походження цих назв і обґрунтовується положення, що обидві назви виникли в середовищі прибалтійських слов’ян. Уважно розглянуто докази на користь нормандської (скандинавської) теорії походження назви Русь: свідчення Бертинської хроніки від 839 року; розповідь Ліудпранда, єпископа Кремонського; розповідь Іоанна Диякона про похід норманів близько 865 р. на Візантію; розповідь Ахмеда ал-Якубі про напад русів на Севілью; імена руських князів, послів і купців, які наведені в договорах Олега та Ігоря з греками; назви дніпровських порогів, про які повідомив візантійський імператор Константин Багрянородний у своєму творі "Про управління імперією".



Кл.слова:
Київська Русь -- нормандський вплив -- етимологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Панасюк, Броніслав Якович.
Збувається надія (Прощай, немытая Россия) [Електронний ресурс] : науково-літературне видання / Б. Я. Панасюк. - Чорнобай : Чорнобаївське комунальне поліграфічне підприємство, 2015. - 51 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.82 Мб


Висвітлено історичні твердження, що український народ і його держава Русь уже були відомими та великим в VI–IX ст., а у 988 р. Володимир, Великий князь Русі, прийняв християнство в Херсонесі-Севастополі (Крим). Це була епоха, коли велика держава Русь і її народ творили європейську історію, коли ніякої Росії, навіть Московії, у ті далекі часи не існувало. Тільки у 1147 р. на болоті річки з’явилось «селение» Москва, після цього, через два століття, сформувалось Московське царство. Філософсько-історичний і практичний аналіз дає змогу усвідомити причини та можливі напрями виходу з критичного становища українського народу і його держави.



 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського