Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Реферативна база даних (64)Книжкові видання та компакт-диски (85)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧУХЛІБ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Гуржій, О. І.
Гетьманська Україна [Електронний ресурс] / О. І. Гуржій, Т. В. Чухліб. - К. : Видавничий дім "Альтернативи", 1999. - 304 с.. - (Україна крізь віки)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена історії Української козацької держави останньої чверті 17 - 18 ст. Всім, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
український народ -- козацтво -- незалежність

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Чухліб, Т. В.
Козаки і Монархи [Електронний ресурс] : міжнародні відносини ранньомодерної Української держави 1648–1721 рр. / Т. В. Чухліб. - 3-е вид., випр. і доп.. - К. : Вид-во ім. О. Теліги, 2009. - 616 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі на основі багатого джерельного матеріалу із залученням досягнень вітчизняної та зарубіжної історичної науки розкривається міжнародно-політичний статус Української козацької держави у другій половині XVII.– на початку XVIII.ст. Через призму відносин гетьманських урядів з володарями Речі Посполитої, Московської держави, Османської та Австрійської імперій, Кримського ханства, Шведського королівства, Трансільванського і Молдавського князівств та інших країн висвітлюються головні напрями тогочасної вітчизняної зовнішньої політики. Видання розраховане на дипломатів, науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією України та її міжнародних відносин.



Кл.слова:
гетьманщина

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Горобець, В.
Незнайома Кліо. Таємниці, казуси і курйози української історії. Козацька доба [Електронний ресурс] / В. Горобець, Т. Чухліб. - К. : [б. в.], 2004. - 311 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мудра і всезнаюча муза Історії Кліо для знавців і справжніх шанувальників української минувшини, котрі хочуть істотно розширити свій історичний кругозір й отримати інтелектуальну насолоду, відкриває свої найпотаємніші секрети і знайомить з найзаплутанішими історичними сюжетами. Загадкові події, політичні та соціальні колізії, незвичні зразки військової доблесті, житейські казуси і курйози, людські долі в екстремальних ситуаціях, сцени приватного життя та побутові замальовки, що постають на сторінках книги, як містки в доволі незвичний спосіб з'єднують українську історію від часів ренесансного пробудження до останніх днів існування Української козацької держави



Кл.слова:
історія України -- козацтво

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.

Чухліб, Тарас В..
Гетьмани Правобережної України в історії Центрально-Східної Європи (1663-1713) [Електронний ресурс] / Тарас Чухліб ; Національна академія наук України, Інститут історії України, Науково-дослідний інститут українського козацтва. - К. : Києво-Могилянська академія, 2004. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі подано яскраві, багатопланові портрети більш та менш знаних володарів гетьманської булави, які діяли на Правобережній Україні у 60-х роках XVII - на початку XVIII ст. Діяльність українських гетьманів розкривається у контексті загальноєвропейської історії. Видання розраховане на широке коло читачів, студентів, викладачів, науковців, військовослужбовців, дипломатів, усіх, хто цікавиться історією України взагалі та її міжнародних відносин зокрема.



Кл.слова:
історія України -- гетьманство

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія:    
5.
 


Чухліб, Тарас В..
Козаки та яничари. Україна у християнсько-мусульманських війнах 1500–1700 рр. [Електронний ресурс] / Тарас Чухліб. - К. : Києво-Могилянська академія, 2010. - 446 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга досліджує місце і роль козацтва та шляхти України-Русі, а також Козацької держави (Гетьманату) в європейсько-османських війнах. Автор книги відобразив важливий для світового історичного процесу тривалий період протистояння Християнської та Ісламської цивілізацій у добу пізнього Середньовіччя та раннього Нового часу. При цьому увагу читача звернено не лише на військові дії козацтва проти османської армії, елітний підрозділ якої становив Яничарський корпус, а й на висвітлення мирних відносин України з Османами та Гіреями протягом 1500–1700 років. Книга буде цікавою не лише для науковців, дослідників військової історії, дипломатів, викладачів та студентів, а й для всіх любителів старовини.



Кл.слова:
Україна -- Османи -- Гіреї

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.
 


Чухліб, Тарас.
Шлях до Полтави. Україна і Росія за доби гетьмана Мазепи [Електронний ресурс] / Тарас Чухліб. - К. : Наш час, 2008. - 264 с.. - (Невідома Україна)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Триста років тому відбулося повстання на чолі з гетьманом Іваном Мазепою, а потім — сумнозвісна для України Полтавська битва. На жаль, із різних причин розуміння цих подій донині залишається в полоні народних міфів та ідеологічних нашарувань. А тому на основі вітчизняних і зарубіжних історіографічних здобутків, новознайдених документів і матеріалів автор висвітлює складні відносини між Українським гетьманатом і Московським царством в останні десятиліття XVII — на початку XVIII ст., тобто в добу правління І. Мазепи. Автор також описує участь козацької України у «загальноєвропейській» Великій Північній війні 1700—1721 рр. на першому її етапі, досліджує мотивацію переходу І. Мазепи з-під зверхності царя Петра І до протекторату шведського короля КарлаХІІ Густава, міжнародні й військові аспекти Полтавської битви тощо, простежує діяльність наступника Мазепи — гетьмана Пилипа Орлика. Крім того, у книзі приділено увагу сучасним проблемам відновлення національної пам’яті про доленосні для України та Росії події далекої давнини.



Кл.слова:
гетьманщина -- Полтавська битва -- Московське царство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Гуржій, Олександр Іванович.
100 великих постатей і подій козацької України [Електронний ресурс] / О. І. Гуржій, Т. В. Чухліб. - К. : Арій, 2008. - 464 с.. - (100 великих)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книзі висвітлюються найважливіші події, пов’язані з історією, українського козацтва від часу його виникнення на межі XV-XVI ст. до ліквідації урядом Російської імперії в кінці XVIII — на початку XIX ст. Особливу увагу приділено найбільш яскравим постатям Війська Запорозького, їх політичній і державній діяльності. Значне місце на сторінках праці відведено міжнародним відносинам українського гетьманату, козацькій ментальності, побуту, бойовому мистецтву, атрибутиці тощо. Певною мірою показана роль жінки в "лицарському" середовищі. Своє яскраве відображення знайшло ставлення до козаків представників різних народів, і володарів іноземних держав, їх сприйняття за межами Батьківщини. Книга розрахована на широке коло читачів.



Кл.слова:
українське козацтво -- гетьманство

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Чухліб, Т. В.
Козацький устрій Правобережної України (остання чверть XVII ст.) [Електронний ресурс] / Т. В. Чухліб ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 1996. - 90 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У праці висвітлюється історія козацького устрою та державотворчих процесів на Правобережній Україні в останній чверті XVII ст., яка розкривається через призму міжнародних відносин країн Східної та Південно-Східної Європи. Досліджується військово-політична діяльність маловідомих до цього часу козацьких гетьманів Є. Гоголя, С. Куницького, А. Могили, Гришка, Стецика. С. Самуся та інш. Розраховано на науковців, викладачів і студентів вузів, усіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
Правобережжя -- адміністративний устрій -- дипломатичні відносини

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Чухліб, Тарас Васильович.
Донеччина та Луганщина — козацькі землі України (XVI–XVIII ст.) [Електронний ресурс] / Т. В. Чухліб ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - Київ : [б. в.], 2014. - 105 с.. - (Студії з регіональної історії: Степова Україна)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Давнє минуле Донецької та Луганської областей, як невід’ємної складової історії України, насичене різними цікавими та маловідомими сторінками, головні з яких стосуються часів Козаччини. З XVI ст. землі Дніпрово-Донецького межиріччя були полем протистояння між Польсько-Литовською державою, Московським царством, Кримським ханством та Османською імперією, а в другій половині XVII–XVIII ст. увійшли до складу Української козацької держави. На основі оригінальних архівних та опублікованих джерел з України, Польщі, Росії і Туреччини, свідчень сучасників та наукової історичної літератури автор розкриває історію військово-господарського освоєння українцями від початку 1500-х рр. і до кінця 1700-х рр. території сучасних Донеччини та Луганщини.



Кл.слова:
Козаччина -- Донбас -- господарювання
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського