Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (167)Реферативна база даних (1674)Книжкові видання та компакт-диски (2971)Журнали та продовжувані видання (330)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф3(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 78
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Борець-Чумак, Ю.
Рейд без зброї. УПА на заході [Електронний ресурс] : спогади / Ю. Борець-Чумак. - К. : Українська видавнича спілка, 1989. - 300 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


ЮрІЙ Борець-Чумак уже відомий українським читацьким кругам Із своєї першої повісті "У вирі боротьби", яка появилася 1971 р. у видавництві Спілки Української Молоді. Спогади "Рейд без зброї" може підказувати читачеві зосередження автора на житті упістів на Заході. Але так воно не є на ділі. Будучи відданим бойовиком української визвольної справи, автор постійно повертає в Україну, а сторінки його опогадів заповнені даними про визначних людей підпілля, події, геройську боротьбу. Це надає його спогадам особливу вартість для виховних і дослідницьких потреб. Описані автором підпільники й епізоди подій по обидвох сторонах "залізної заслони" пригадують про незрівняне геройство Воїнів України і реалістично насвітлюють дійсність на теренах під московською займанщиною і в світі. Цікаво і кольористо зафіксував автор свої і своєї дружини враження і спостереження з "рейду без зброї" довкола світу, зустрічей та розмов з багатьома українськими діячами та друзями з ОУН і УПА.



Кл.слова:
боротьба -- визвольна армія -- історія

   Тип видання:   довідник   
2.

Кампо, В. М.
Місцеве самоврядування в Україні [Електронний ресурс] / В. М. Кампо. - К. : Ін Юре, 1997. - 36 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У брошурі на основі положень нової Конституції України розкриваються зміст і система інститутів місцевого самоврядування, політико-правовий механізм їх здійснення, захисту і відповідальності. Для науковців, працівників і громадського активу місцевого самоврядування, викладачів і студентів вузів, широкого кола читачів.



Кл.слова:
самоорганізація населення

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Ткачук, А. Ф.
Місцеве самоврядування: світовий та український досвід [Електронний ресурс] : посібник / А. Ткачук, Р. Агранофф, Т. Браун. - К. : Заповіт, 1997. - 188 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник "Місцеве самоврядування: світовий та український досвід" є результатом багаторічної роботи експертів Програми спряння парламентові України над аналізом тенденцій розвитку місцевого самоврядування в різних країнах світу та Україні. Тут викладені основні проблеми, що стоять перед місцевим самоврядуванням не залежно від країни чи системи самоврядування, а також аналізується досвід становлення місцевого самоврядування в Україні в історичній перспективі. Посібник може бути корисним для народних депутатів України, депутатів місцевих рад, практичних працівників органів місцевого самоврядування, студентів юридичних факультетів, політологів та політиків.



Кл.слова:
місцева рада -- самоврядування

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Кислий, П.
Становлення парламентаризму в Україні. На тлі світового досвіду [Електронний ресурс] / П. Кислий, Ч. Звайз. - К. : Абріс, 2000. - 414 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга охоплює широке коло проблем, які вирішує парламент у державному будівництві, становленні демократії, заохоченні народу до управління державою через своїх представників - депутатів. Викладення всіх питань ведеться через призму діяльності Верховної Ради України з залученням матеріалів стосовно діяльності Конгресу Сполучених Штатів Америки та парламентів країн Європи. У книзі зроблена спроба розглянути весь спектр проблем, пов'язаних із практичною діяльністю парламенту, який є гарантом демократичного устрою держави. Призначена для студентів гуманітарних вузів, аспірантів, наукових працівників, працівників державного управління, народних депутатів, їх помічників, а також виборців.



Кл.слова:
парламент  -- держава  -- конституція

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Шевчук, О. Б.
E-Ukraine. Інформаційне суспільство [Електронний ресурс] : бути чи не бути / О. Б. Шевчук, О. П. Голобуцький. - К. : ЗАТ "Атлант UMS", 2001. - 102 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга є одним з перших вітчизняних досліджень, присвячених проблемам формування в Україні Інформаційного суспільства та включення нашої держави до загадьноевітопих процесів побудови Глобального інформаційного простору. Автори популярно виклали основні теоретичні та прикладні питання теми: загальні і конкретні визначення, історію виникнення й розвитку ідей, поточні й стратегічні завдання, досягнення й перепони на шляху інформатизації та входження до нової — Цифрової - доби людської цивілізації. Адресована широкому колу читачів.



Кл.слова:
суспільство -- інформація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.
 


Рябчук, Микола.
Постколоніальний синдром [Електронний ресурс] : спостереження / Микола Рябчук. - К. : К.І.С., 2001. - 240 с.. - (Сучасність)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжку присвячено процесові емансипації новочасної української нації із домодерної «уявленої спільноти» — так званого «руського міра». Політичні проблеми, пов’язані з колоніалізмом та його спадщиною, розглядаються у тісному зв’язку з проблемами культурними та психологічними. Компетентний, проникливий погляд на непрості явища у поєднанні з легкістю, ба навіть захопливістю публіцистичного викладу роблять книжку привабливою як для фахівців, так і для всіх, хто цікавиться пост- чи неоколоніальними проблемами сучасної України. Вежа московського Кремля із курантами, котрі відраховують останні окупаційні години на тлі-тілі герба нової України – таким був задум першоквітневого жарту, виконаного технікою ліногравюри у далекому 1989 році. Кількасот естампів розійшлися Львовом, Києвом, Харковом та іншими містами тодішньої УРСР.



Кл.слова:
українська нація -- Україна -- десовєтізація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Грабовський, Сергій.
Державне утвердження України у другій половині ХХ століття [Електронний ресурс] / С. Грабовський. - Київ : Знання України, 2002. - 80 с.. - (Бібліотечка українознавця)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У брошурі відомого українського філософа та політолога-українознавця розглядаються нагальні проблеми національного державотворення в посткомуністичній Україні, складнощі перехода від тоталітарного до демократичного суспільства та конкретні шляхи їх подолання. Розрахована на лекторів, викладачів, політологів, педагогів, фахівців з рідних галузей знань, молоді, всіх, кого цікавлять питання вдосконалення політичної системи України та формування політичної еліти нашої держави.



Кл.слова:
суспільні трансформації -- декомунізація -- державотворення

   Тип видання:   монографія   
8.


PR в органах державної влади та місцевого самоврядування [Електронний ресурс] : монографія / за заг. ред. В. М. Бебика та С. В. Куніцина. - К. ; Сімф. : МАУП, 2003. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії подано наукові повідомлення, матеріали науково-практичних семінарів, проведених РМ АРК і МАУП впродовж 2002-2003 років, у яких аналізується взаємодія органів влади та засобів масової комунікації. Паблік рилейшнз розглядається як складова державного управління та міжнародного і міждержавного спілкування. Для студентів, фахівців і науковців у сфері сучасної комунікації, працівників органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.



Кл.слова:
масової комунікації

   Тип видання:   зб. статей   
9.
 


Когут, Зенон.
Коріння ідентичности [Електронний ресурс] : студії з ранньомодерної та модерної історії України / Зенон Когут. - К. : Критика, 2004. - 352 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник статтей відомого історика, директора Канадського інституту українських студій Альбертського університету Зенона Когута удоступнює для зацікавленої україномовної авдиторії важливу частину його наукового доробку. Ці статті написано протягом 1977-2002 років. Авторське чи редакторське перо не вносило до них істотних поправок і доповнень, тому кожна праця відображає певну сторінку наукової біографії історика і водночас - певні етапи еволюції західної україністики в цілому. Проте, разом узяті, вони мають цілісний вигляд. їх об'єднують взаємопов'язані сюжети історії політичної культури та національної свідомости українського суспільства XVIII-XX століть.



Кл.слова:
політична культура -- національна свідомість -- історія України

   Тип видання:   зб. статей   
10.


Інформаційне Суспільство. Шлях України [Електронний ресурс]. - К. : Бібліотека інформаційного суспільства, 2004. - 179 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Після прийняття на Всесвітньому Самміті з питань Інформаційного Суспільства у грудні 2003 року у Женеві (Швейцарія) Конституції Інформаційного Суспільства („Декларація принципів" та „План Дій"), світ визначив основні пріоритети та шлях розвитку інформаційного суспільства. Передові країні світу спробували відповісти на виклики інформаційного суспільства, та вже змогли скористатися його перевагами. Постіндустріальне, інформаційне суспільство - суспільство нашого часу. Автори популярно виклали основні теоретичні та практичні питання інформаційного суспільства, етапи його розвитку у світі та в України, стратегію соціально- економічного розвитку. У цій книзі представлено досвід країн світу, що вже реалізували стратегії розвитку інформаційного суспільства, проаналізовано переваги та недоліки у впровадженні такого процесу. У ній автори спробували дати відповідь на питання яким шляхом може йти Україна та визначити цей шлях.



Кл.слова:
інформація -- суспільство -- держава

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Щокін, Г.
За кого ж голосувати? [Електронний ресурс] : спроба відвертої відповіді / Г. Щокін. - К. : МАУП, 2004. - 68 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Георгій Васильович Щокін написав книгу "За кого ж голосувати? Спроба відвертої відповіді" в 2004 році перед президентськими виборами, після чого, на нього був скоєний замах. В книзі автор намагався дати чесні відповіді на питання, пов'язані з президентськими перегонами, які так хвилюють кожного українця.



Кл.слова:
вибори -- партія -- політичні перегони

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Журавський, В. С.
Україна на шляху до інформаційного суспільства [Електронний ресурс] / В. С. Журавський, М. К. Родіонов, І. Б. Жиляев. - К. : ІВЦ «Видавництво «Політехніка», 2004. - 484 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розкрито комплекс проблем, пов'язаних із законодавчим забезпеченням розбудови інформаційного суспільства в Україні. У систематизованому вигляді наведено базові нормативно-правові акти, які регулюють суспільні інформаційні відносини. Серед пріоритетів розбудови інформаційного суспільства розглянуто деякі основні ініціативи міжнародного співтовариства щодо подальшої підтримки впровадження в Україні інформаційно-комунікаційних технологій. Також проаналізовано основні проблеми забезпечення участі громадськості у формуванні інформаційного права. Для науково-педагогічних працівників, студентів і аспірантів, працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, фахівців у галузі інформаційно-комунікаційних технологій.



Кл.слова:
суспільство -- інформація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.
 


Гнатюк, Оля.
Прощання з імперією: українські дискусії про ідентичність [Електронний ресурс] : пер. з пол. / О. Гнатюк. - Київ : Критика, 2005. - 528 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Польська дослідниця аналізує дебати українських інтелектуалів навколо національної та культурної ідентичности на зламі XX і XXI ст. Ті дискусії розглянуто в ширшому контексті центрально-східноєвропейських дебатів про ідентичність. Аналіз дискурсу ідентичності дає змогу розглядати різні рівні та виміри українських дискусій і, водночас, застосовувати інтердисциплінарний підхід.



Кл.слова:
національна ідентичність -- деколонізація свідомості -- нативізм -- креолізація -- манкуртство

   Тип видання:   зб. статей   
14.

Кочуєв, Валерій.
Українське суспільство в процесі еволюції [Електронний ресурс] : збірник статей / В. Кочуєв. - К. : [б. в.], 2005. - 70 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга по суті представляє собою збірник статей написаних і опублікованих автором на протязі останніх 5 років. Кожна з них, як можна побачити, присвячена окремій темі дослідження, актуальність якої, в свою чергу, була підказана часом. Всі, представлені у цьому збірнику матеріали, об’єднує, тим не менше, головна ідея – становлення і розвиток громадського суспільства і місцевого самоврядування в Україні.



Кл.слова:
громадянське суспільство -- місцеве самоврядування

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія:    
15.


"Оранжевая революция". Украинская версия [Електронний ресурс] / А. Литвиненко, В. Малинкович. - М. : Европа, 2005. - 464 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В России украинская "оранжевая революция" - предмет расслабленного, благодушного интереса. Но Майдан - это никакая не украинская, а очередная русская революция, еще одна в длинном ряду с 1905 г. Присвоение революциям монополии на историческую справедливость - тяжелое наследство советского времени. Признание права на альтернативу - выход из дурной бесконечности "перманентной революции" от Троцкого до Ющенко. История киевских событий, изложенная от лица их непосредственных участников (в числе которых - и составители сборника), - это урок для России, тот случай, когда можно поучиться на чужих ошибках.



Кл.слова:
політика -- пропаганда -- влада -- політичні вибори

   Тип видання:   зб. статей   
16.

Щогін, Г.
Сучасний політичний стан та вибір 2006 року [Електронний ресурс] / Г. Щогін. - К. : МАУП, 2005. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропоноване видання містить вже опубліковані статті, в яких розглядаються сучасні ідеологічні платформи політичного розвитку України.



Кл.слова:
політика -- країна -- Україна

   Тип видання:   монографія   
17.

Романюк, А.
Партії та електоральна політика [Електронний ресурс] / А. Романюк, Ю. Шведа. - Л. : ЦПД "Астролябія", 2005. - 348 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На основі узагальнення найсучасніших зарубіжних та вітчизняних наукових досліджень у монографії аналізується роль та місце політичних партій у сучасній представницькій демократії, розглядаються підходи щодо визначення політичних партій, їх типологія, виборча функція та виборча стратегія, участь у формуванні основних інститутів політичної системи. У книзі також представлені основні типи виборчих систем та їх політичні наслідки, базові положення теорії партійних коаліцій, специфіка розвитку політичних партій та партійних систем країн Європейського Союзу, Центрально-Східної Європи, України, розглядаються сім'ї політичних партій, механізми формування, права та повноваження, інституту президента в світі та в Україні.



Кл.слова:
політична партія -- виборчий процес -- інститут президента

   Тип видання:   монографія   
18.

Власюк, О. С.
Український соціум [Електронний ресурс] / О. С. Власюк, В. С. Крисаченко, М. Т. Степико. - К. : Знання України, 2005. - 792 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Колективна монографія присвячена аналізу феномену українського соціуму. Послідовно розглянуто політико-правові, методологічні та концептуальні підстави аналізу його сутності. Простежено історико-генетичні витоки українського соціуму, еволюція його системних рис. Виділено сутнісні риси українського соціуму — етнічні, економічні, культурні, духовні, наукові, ресурсні та ін. Особлива увага звернена на особливостях державотворення в Україні, реформуванні територіально-адміністративного устрою, формуванню громадянського суспільства. Дослідження завершується аналізом стану людського розвитку в Україні — універсального критерію суспільного поступу. Для політиків і державних службовців, науковців, викладачів і студентів гуманітарних спеціальностей.



Кл.слова:
етнічність -- культура -- духовність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Сута, Іван Володимирович.
Політична нація чи національна держава [Електронний ресурс] : збірник статей / І. В. Сута. - Дрогобич : Відродження, 2006. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Нова книжка керівника політичної референтури ВО „Тризуб“ ім. С. Бандери підполковника Івана Сути стосується найактуальніших поточних проблем політичного життя нації. Написана жваво і дохідливо, людиною, котра має величезний досвід політичної роботи, цей збірник статей є ще однією цеглинкою до утвердження Української Соборної Самостійної Держави. З іншого боку, він допомагає усім зацікавленим читачам, не лише політикам, культивувати той високий рівень політичного мислення, котрий формується лише в силовому полі національної ідеї та націоналістичного чину.



Кл.слова:
націоналізм -- етноцентризм -- політологія

   Тип видання:   методичний посібник   
20.
 


Афонін, Е. А.
Громадська участь у творенні та здійсненні державної політики [Електронний ресурс] / Е. А. Афонін, Л. В. Гонюкова, Р. В. Войтович. - К. : Центр сприяння інституційному розвитку державної служби, 2006. - 160 с.. - (Бібліотека молодого державного службовця)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 1.16 Мб


Висвітлено теоретико-методологічні та методичні питання з практичного використання інструментів демократії й особливо з підготовки і проведення громадських слухань – однієї з найпотужніших форм прямої демократії, що активно утверджується в Україні після „Помаранчевої революції”. Для слухачів системи підвищення кваліфікації державних службовців, викладачів і методистів, а також усіх, хто цікавиться проблемами участі громадськості у творенні та здійсненні державної політики.



Кл.слова:
політологія -- політика -- демократія -- громадська організація -- держава
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського