Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Тематичний інтернет-навігатор (4)Автореферати дисертацій (2573)Реферативна база даних (18641)Книжкові видання та компакт-диски (3651)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>K=ХВОРОБ$<.>+<.>K=НИРОК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 345
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   художня література   
1.

Франко, І.
Boa Constrictor [Електронний ресурс] / І. Франко. - Л. : Печатня Ставропигийского Института, 1884. - 124 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В цілому ряді оповідань: «Борислав», «Воа constrictor», «Яць Зелепуга», «Полуйка», «Вівчар» і др. Франко змальовує нам широкі і страшні картини життя робітників, картини, що нагадують часом Дантове пекло. Особливо цікаві його бориславські оповідання. Борислав — це село в Галичині, де добувають нафту (нефть) та земляний віск. Там під землею, в шахтах, в глибоких ямах, серед задухи і смороду, од яких крутиться голова, працюють у темряві тисячі робітників; ллють піт, стогнуть і гинуть. Весь Борислав — одна смердюча яма. Там важка праця, малий заробіток, бруд, п’янство, розпуста, погана їжа і погана горілка, всякі хвороби; там людина гірше скотини, там брат на брата здіймає ніж, там чад і вічне пекло. А з цього всього пливуть золоті річки і спадають в кишені тим, хто сам не робить, всяким хижакам-експлоататорам. Франко виводить перед читачем цілу портретну галерею таких хижаків — з залізною волею, з звірячими кровожадними інстинктами, сухих, упертих і безсердечних. Гава, Вовкун, Гершко Гольдмахер, Шміла, Шварц і т. д.— ціла стан хижих птахів, що, як образно каже Франко, «полощуть кров’ю рот». Ніщо не спиняє їх: вони грабують, підпалюють хати і гублять людей, аби їм була од того користь. Всю свою ненависть до хижацтва Франко сконцентрував в образі орла-беркута:



Кл.слова:
українська література -- класична література

   Тип видання:   словник   
2.


Медичний латинсько-український словник [Електронний ресурс] / уклад. М. Галин. - Прага : Спілки украінських лікарів в Чехословаччині, 1926. - 302 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
медична термінологія -- анатомічні назви -- номенклатура хвороб

   Тип видання:   життєпис   
3.

Качмарська, С.
Марія Башкирцева (1860 - 1884) [Електронний ресурс] / С. Качмарська. - Прага : Українська молодь, 1927. - 14 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор розповідає про життя та творчість української художниці і письменниці Марії Башкирцевої, яка народилася на Полтавщині, жила і працювала у Парижі, а за свій короткий життєвий шлях (померла від тяжкої хвороби на 24-му році життя) здобула великого успіху, залишив чимало художніх полотен, зокрема, на українські теми. Книга, що вийшла у Празі в серії "Майстри українського мистецтва", проілюстрована автопортретом та декількома репродукціями її художніх творів.



Кл.слова:
малярство -- мистецтво

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Біологічні науки   
4.
 


Бенуа, К. А.
Грибные болезни саранчи [Електронний ресурс] : сводка литературных данных и отчет / К. А. Бенуа ; Микологическая и фитопатологическая лаборатория имени проф. А. А. Ячевского. - Ленинград : Типо-литография ЛОИСН, 1928. - 50 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
біологія -- комаха -- хвороба

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Бургвиц, Г. К.
Бактериальные болезни растений [Електронний ресурс] / Г. К. Бургвиц. - М. : Издательство Академии Наук СССР, 1936. - 341 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
хвороба -- ботаніка -- бактерія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Бургвиц, Г. К.
Фитопатогенные бактерии [Електронний ресурс] : бактерии-возбудители болезней растений / Г. К. Бургвиц. - М. : Издательство Академии Наук СССР, 1936. - 253 с.. - (Научно-справочная серия)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
хвороба -- ботаніка -- бактерія

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Гиппократ
Сочинения [Електронний ресурс] : в 3 т. : пер. с греч. / Гиппократ ; под ред. В. П. Карпова. - М. : МЕДГИЗ, 1941-1944

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2. - 1944. - 514 с.

Т. 3. - 1941. - 385 с.


Выпускаемые Медицинским издательством Наркомздрава СССР II и III томы трудов Гиппократа вместе с его «Избранными сочинениями» (I том), изданными Медгизом в 1936 г., дадут медицинской науке СССР «полного» Гиппократа, т.е. все, что сохранилось до наших дней от великого мастера врачебного искусства античной эпохи расцвета эллинской культуры. Книги иллюстрированы фотокопиями древних изображений Гиппократа, снимками с заглавных листов его сочинений, изданных в XVI и XVIII столетиях, и, кроме того, дан иллюстрационный материал, показывающий работу врача эпохи, современной Гиппократу.



Кл.слова:
хвороба -- лікування -- стародавня медицина

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Лукреций
О природе вещей [Електронний ресурс] : в 2 т. : пер. с лат. / Лукреций. - М. : Изд-во АН СССР, 1946-1947. - (Классики науки)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1946. - 453 с.

Т. 2. - 1947. - 718 с.


«Про природу речей» (лат. «De rerum natura») — поема римського поета Лукреція — і єдиний повністю збережений поетичний твір, у якому проповідується вчення Епікура. Слід зауважити, що Лукрецій, переконаний і пристрасний послідовник Епікура, не відтворив у своїй поемі всього вчення останнього: він виклав головним чином Епікурову фізику. У детальному викладі фізики Епікура полягає величезна заслуга Лукреція, тому що саме ця сторона Епікурового вчення представляє зовсім винятковий інтерес для історії наукової думки і матеріалізму. Що ж до вчення про критерії (каноніки) і етики, то він зачіпає їх лише побіжно. Епікур (ін. гр. Філософ 4-3 століття до н.е.) був найбільшим матеріалістом і атеїстом античного світу, ідеологом рабовласницької демократії, розвивав атомістичну філософію. Навчав, що матерія вічна і що боги не можуть у неї втручатися. Мета філософії — щастя людини, заради якого потрібно звільнитися від внутрішніх страхів і забобонів, пізнати закони природи.Суть філософії спрямована проти забобонів і містики. Поема Лукреція складається із шести книг. У перших двох книгах викладається атомістична теорія світобудови, що відкидає втручання богів у мирські справи. Книга третя присвячена вченню Епікура про душу, причому наводяться докази, що душа матеріальна, смертна і що страх перед смертю безглуздий. У четвертій книзі знаходиться виклад питань про людину, а також про чуттєві сприйняття, в яких Лукрецій бачить основу людських знань. У п'ятій книзі Лукрецій займається проблемами космогонії, пояснюючи походження землі, неба, моря, небесних тіл і живих істот. У кінці цієї книги дається блискучий нарис поступового розвитку людства і людської культури і розбирається питання про походження мови. Основний зміст шостої книги — знищення забобонних страхів шляхом природного пояснення явищ природи, що вражають людину. Тут йдеться про грім, блискавки, хмари, дощ, землетруси, виверження Етни, розливи Нілу, про різні незвичайні властивості джерел та інші явища природи. Закінчується остання книга міркуванням про хвороби і описом повального мору в Афінах під час Пелопоннеської війни в 430 році до н.е.



Кл.слова:
антична філософія -- епікуреїзм -- матеріалізм

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Фракасторо, Д.
О контагии, контагиозных болезнях и лечении [Електронний ресурс] : в 3 кн. / Д. Фракасторо. - М. : Изд-во АН СССР, 1954. - 323 с.. - (Классики науки)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Академическое издание перевода труда Фракасторо «О контагии, контагиозных болезнях и лечении» (1546 г.). 8-го августа 1953 г. минуло 400 лет со дня смерти Фракасторо. Книга Фракасторо заняла, вслед за анатомическими исследованиями Леонардо да Винчи и Везалия, видное место в развитии наших знаний о закономерностях в жизни организма. Школьный товарищ и друг Николая Коперника, близко связанный со многими выдающимися деятелями итальянского Возрождения, воспитанник, а затем преподаватель Падуанской академии, Фракасторо занял видное место среди ученых своего времени.



Кл.слова:
хвороба -- лікування

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Біологічні науки   
10.
 



Фауна України [Електронний ресурс] / В. І. Абелєнцев [та ін.] ; Академія наук Української РСР, Інститут зоології. - К. : Наукова думка : Велес, 1956-2005

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. Вип. 1 : Ссавці. Загальна характеристика ссавців. Комахоїдні, кажани. - 1956. - 448 с.

Т. 1. Вип. 3 : Ссавці. Куницеві. - 1968. - 280 с.

Т. 2. Вип. 2 : Паразитические перепончатокрылые. Ихневмониды - метопиины. - 1987. - 212 с.

Т. 4 : Птахи. Загальна характеристика птахів. Курині. Голуби. Рябки. Пастушки. Журавлі. Дрофи. Кулики. Мартини. - 1957. - 432 с.

Т. 5. Вип. 1 : Птахи. Гагари, норці, трубконосі, веслоногі, голінасті, фламінго. - 1979. - 188 с.

Т. 5. Вип. 2 : Птахи. Хижі птахи. - 1977. - 332 с.

Т. 5. Вип. 3 : Птицы. Гусеобразные. - 1991. - 208 с.

Т. 7 : Земноводні та плазуни. - 1959. - 246 с.

Т. 8. Вип. 1 : Риби. Личинкохордові (асцидії, апендикулярії), безчерепні (головохордові), хребетні (круглороті, хрящові риби, кісткові риби-осетрові, оселедцеві, анчоусові, лососеві, харіусові, щукові, умброві). - 1980. - 352 с.

Т. 8. Вип. 2. Ч. 1 : Риби. Коропові. Плітка, ялець, гольян, краснопірка, амур, білизна, верховка, лин, чебачок амурський, підуст, пічкур, марена. - 1981. - 423 с.

Т. 8. Вип. 2. Ч. 2 : Риби. Коропові. Шемая, верховодка, бистрянка, плоскирка, абраміс, рибець, чехоня, гірчак, карась, короп, гіпофтальміхтис, аристихтис. - 1983. - 360 с.

Т. 8. Вип. 3 : Рыбы. Вьюновые, сомовые, икталуровые, пресноводные угри, конгеровые, саргановые, тресковые, колюшковые, игловые, гамбузиевые, зеусовые, сфиреновые, кефалевые, атериновые, ошибневые. - 1988. - 366 с.

Т. 8. Вип. 4 : Риби. Окунеподібні (окуневидні, губаньовидні, драконовидні, собачковидні, піщанковидні, ліровидні, скумбрієвидні). - 1982. - 380 с.

Т. 8. Вип. 5 : Рыбы. Окунеобразные (бычковидные), скорпенообразные, камбалообразные, присоскоперообразные, удильщикообразные. - 1986. - 318 с.

Т. 10. Вип. 2 : Рогохвости та пильщики. Тентредоподібні пильщики. Цимбіциди. Бластикотоміди. - 1972. - 203 с.

Т. 10. Вип. 3 : Рогохвости та пильщики. Тентредоподібні пильщики. - 1975. - 377 с.

Т. 12. Вип. 4 : Бджолині. Бджоли-колетиди. - 1970. - 158 с.

Т. 12. Вип. 5 : Бджолині. Бджоли-андреніди. - 1977. - 327 с.

Т. 13. Вип. 4 : Гедзі. Diptera, tabanidae. - 1973. - 212 с.

Т. 14. Вип. 2 : Длинноусые двукрылые. Комары-лимонииды (общая характеристика, подсемейства педициины и гексатомины). - 1986. - 380 с.

Т. 14. Вип. 3 : Комарі-лімоніїди (підродина еріоптерини). - 1982. - 336 с.

Т. 14. Вип. 4 : Длинноусые двукрылые. Комары-лимонииды. Подсемейство лимонииды. - 1985. - 180 с.

Т. 15. Вип. 6 : Молі горностаєві. Іпономеутиди, аргірестиїди (Yponomeutidae, Argyresthiidae). - 1974. - 132 с.

Т. 15. Вип. 10 : Листовійки. Тортрицини (Tortricinae). - 1980. - 424 с.

Т. 16. Вип. 6 : Совки квадрифіноїдного комплексу. Ніктеоліни, вусатки, стрічкарки, отреїни, евтеліїни, пантеїни, металовидки, яспідиїни. - 1978. - 415 с.

Т. 19. Вип. 3 : Жуки. Жуки-ковалики. Агрипніни, негастриїни, диміни, атоїни, естодини. - 1982. - 288 с.

Т. 19. Вип. 10 : Жуки-чернотелки (Coleoptera, Nenebrionidae). - 2005. - 431 с.

Т. 19. Вип. 16 : Жуки-листоїди. Хризомеліни. - 1977. - 388 с.

Т. 19. Вип. 17 : Жуки-листоїди. Галеруцини. - 1973. - 196 с.

Т. 19. Вип. 20 : Жуки-листоїди. Щитоноски і шипоноски. - 1983. - 192 с.

Т. 20. Вип. 2 : Фулгороїдні цикадові Fulgoroidea. - 1975. - 287 с.

Т. 21. Вип. 5 : Полужесткокрылые. Хищнецы. - 1987. - 248 с.

Т. 24. Вип. 1 : Мохуватки. - 1983. - 120 с.

Т. 26. Вип. 1-2 : Высшие ракообразные. Десятиногие ракообразные. - 2004. - 429 с.

Т. 26. Вип. 3 : Вищі раки. Річкові раки. - 1981. - 212 с.

Т. 29. Вип. 1. Кн. 1 : Моллюски. Класс Панцирные или Хитоны, Класс Брюхоногие - Cyclobranchia, Scutibranchia и Pectinibranchia (часть). - 2001. - 240 с.

Т. 29. Вип. 1. Кн. 2 : Моллюски. Литторинообразные, риссоиобразные. - 1994. - 174 с.

Т. 29. Вип. 4 : Моллюски. Прудовиковообразные (пузырчиковые, витушковые, катушковые). - 1990. - 292 с.

Т. 29. Вип. 9 : Молюски. Перлівницеві. Кулькові (Unionidae. Cycladidae). - 1984. - 384 с.


У монографії, присвяченій питанням екології, поширення господарського використання куницевих - цінних хутрових звірів фауни України, наведено загальну характеристику родини, діагнози родів та повні описи видів, вказано ворогів і паразитів куніцевих та їх хвороби; даються рекомендації по регулюванню промислу і збільшенню чисельності корисних видів. Розрахована на спеціалістів - зоологів, біологів що працюють у наукових, загальних учбових, сільскогосподарських таінших закладах, а також всіх, хто цікавиться сучасними відомостями про фауну України.



Кл.слова:
природа -- зоологія -- тваринний світ

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Біологічні науки   
11.
 


Крайф, П. де
Охотники за микробами [Електронний ресурс] : пер. с англ. / П. де Крайф. - М. : [б. в.], 1957. - 301 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Имя Поля де Крайфа (де Крюи) хорошо известно советскому читателю. Его первая книга «Охотники за микробами» была переведена на русский язык еще в 1927 году. В последующие годы как эта, так и другие его книги – «Борьба со смертью», «Стоит ли им жить?», «Борцы с голодом» – неоднократно переиздавались. В настоящем издании представлены его первая книга «Охотники за микробами» и одна из последних – «Борьба за жизнь».



Кл.слова:
мікробіологія -- мікроб -- інфекційна хвороба -- історія медицини

   Тип видання:   монографія   
12.

Буль, П. И.
Гипноз и внушение в клинике внутренних болезней [Електронний ресурс] / П. И. Буль. - СПб. : Медгиз, 1958. - 186 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монография рассчитана на широкий круг врачей и студентов медицинских институтов, желающих ознакомиться с основами психотерапии (гипноза и внушения), применяемых в клинике внутренних болезней при лечении некоторых соматических заболеваний. В монографии обобщен двадцатилетний опыт работы автора в клинике внутренних болезней и приводятся данные, полученные при лечении больных бронхиальной астмой, язвенной и гипертонической болезнью, стенокардией, а также различными функциональными расстройствами деятельности внутренних органов.



Кл.слова:
хвороба -- лікування -- здоров'я

   Тип видання:   енциклопедія   
13.


Популярная медицинская энциклопедия [Електронний ресурс] / под ред. А. Н. Бакулева, Ф. Н. Петрова. - М. : Советская энциклопедия, 1961. - 1252 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Популярная медицинская энциклопедия - книга для каждой семьи. Она представляет собой справочник по вопросам медицины и здравоохранения, рассчитанный на широкие круги читателей, не имеющих медицинского образования. Энциклопедия содержит около 2000 статей. В энциклопедии читатель найдет сведения о строении и функциях организма человека. Это ему необходимо знать для понимания того, что нужно и чего не нужно делать, чтобы сохранить свое здоровье и работоспособность, а в случае заболевания - сознательно относиться к лечению, назначенному врачом. Читатель получит сведения об особенностях детского организма, о правилах ухода за новорожденным и грудным ребенком, а также советы о необходимых условиях для нормального развития и физического воспитания детей дошкольного и школьного возрастов. В энциклопедии помещены статьи о различных заболеваниях, объясняются причны и условия их возникновения и характер нарушений, вызываемых этими заблолеваниями в организме. В книге даются рекомендации, как уберечься от различных заболеваний, и приводятся сведения об основных принципах и методах лечения. Читатель получит советы, каков должен быть уход за больным в домашних условиях, как оказать первую доврачебную помощь при заболеваниях и несчастных случаях. Значительное место уделено наиболее употребительным лекарствам, сущности их действия на организм, способам их применения.



Кл.слова:
медицина -- організм людини -- хвороба

   Тип видання:   атлас   
Категорія: Біологічні науки   
14.
 



Атлас комах України [Електронний ресурс] / В. І. Гусєв [та ін.]. - К. : Радянська школа, 1962. - 307 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Атлас комах України" складається з 80 багатокольорових таблиць, на яких зображено 1233 види комах, характерних для Української РСР. В атласі описано різних шкідників сільськогосподарських та лісових рослин, паразитів риб, свійських тварин та перенощиків збудників хвороб людини. Текстова частина атласа складається з вступу та коротких характеристик поданих на таблицях видів комах. Атлас розрахований на вчителів біології середньої школи, викладачів та студентів біологічних факультетів педінститутів і університетів, сільськогосподарських, лісогосподарських, ветеринарних і медичних технікумів та інститутів.



Кл.слова:
комахи -- ентомологія -- паразитологія

   Тип видання:   підручник   
15.

Глязер, Г.
Драматическая медицина [Електронний ресурс] : опыты врачей на себе / Г. Глязер. - М. : Молодая гвардия, 1965. - 216 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
хвороба -- профілактика -- лікування

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Біологічні науки   
16.

Вавилов, Н. И.
Избранные произведения [Електронний ресурс] : в 2 т. / Н. И. Вавилов. - Ленинград : Наука, 1967. - (Классики науки)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 425 с.

Т. 2. - 432 с.


Настоящее издание включает в себя наиболее значительные работы Николая Ивановича Вавилова, представляющие собой важный теоретический вклад в биологическую науку вообще и одновременно с этим составляющие научную основу современной селекции растений.



Кл.слова:
селекція -- рослина -- хвороба

   Тип видання:   монографія   
17.

Крюков, В. Н.
Механизмы переломов костей [Електронний ресурс] / В. Н. Крюков. - М. : Медицина, 1971. - 107 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии обобщен большой материал по исследованию механизмов травмы плоских и длинных трубчатых костей, чем восполняется значительный пробел в современной литературе по судебной медицине и травматологии. На основании анализа более 3500 переломов костей скелета, возникших при травме тупыми предметами, выявлен ряд новых морфологических признаков, которые позволяют судить о механизмах травмы. В работе использованы современные методы исследований с применением электротензометрии и физико-математических расчетов. Приведены описания наиболее типичных видов повреждений плоских и длинных трубчатых костей, возникающих при различных условиях травмы. Книга иллюстрирована схемами механизмов переломов костей. Издание рассчитано на судебно-медицинских экспертов, хирургов, ортопедов, экспертов-криминалистов, а также па работников следствия и суда.



Кл.слова:
травма -- хвороба

   Тип видання:   життєпис   
Категорія: Біологічні науки   
18.

Резник, С. Е.
Мечников [Електронний ресурс] / С. Е. Резник. - М. : Молодая Гвардия, 1973. - 365 с.. - (Жизнь замечательных людей. ЖЗЛ : серия биографий ; вып. 529)

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Эта книга о великом русском ученом-дарвинисте второй половины XIX — начала XX века. И. И. Мечников вместе с А. О. Ковалевским основал сравнительную эмбриологию. Его фагоцитарная теория иммунитета стала основой учения о борьбе организма с инфекционными болезнями. Мечников внес важный вклад в изучение холеры, брюшного и возвратного тифа, туберкулеза и других заболеваний. И. И. Мечников заложил основы геронтологии — науки о продлении жизни.



Кл.слова:
фізіологія -- імунітет -- хвороба -- історія медицини

   Тип видання:   методичний посібник   
19.

Писковский, Ф. Р.
Болезни пчел (профилактика и лечение) [Електронний ресурс] / Ф. Р. Писковский. - М. : Россельхозиздат, 1973. - 68 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В брошюре приводятся основные сведения о болезнях пчел и пчелиного расплода: описываются профилактические, применяемые при заразных и незаразных заболеваниях пчелиной семьи.



Кл.слова:
бджільництво -- бджола -- хвороба

   Тип видання:   довідник   
20.


Клиническая рентгеноанатомия [Електронний ресурс] / под ред. Г. Ю. Коваль. - К. : Здоров'я, 1974. - 373 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В руководстве представлены сведения об отличительных чертах некоторых индивидуальных рентгеноанатомических вариантов строения с учетом возрастных особенностей, что очень важно для дифференциации с патологическими состояниями. В книге нашли отражение вопросы рентгеноанатомии костно-суставного аппарата (череп, позвоночный столб, грудная клетка, верхняя и нижняя конечности), органов полости грудной клетки (дыхательный аппарат, сердце и крупные сосуды) и брюшной полости (пищевой канал, печень и желчные пути, поджелудочная железа), а также органов мочеполового аппарата. Руководство рассчитано на врачей-рентгенологов, хирургов, ортопедов-травматологов, терапевтов и фтизиатров.



Кл.слова:
хвороба -- лікування
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського