Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (29)Реферативна база даних (350)Книжкові видання та компакт-диски (42)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>K=Скарб$<.>)*(<.>A=$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Довнар-Запольский, М.
Литовскiя упоминки татарскимъ ордамъ. [Електронний ресурс] : скарбовая книга Метрики Литовской 1502-1509 гг. / М. Довнар-Запольский. - Симф. : Типография Спиро, 1898. - 98 с.
Переклад назви: Литовские упоминки татарским ордам. Скарбовая книга Метрики Литовской 1502-1509 гг.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Данный памятник принадлежит к числу скарбовых книг Великого Княжества Литовского. Подобные книги велись главным финансовым органом государства - скарбом, во главе которого стоял подскарбий земский. В данном издании печатается древнейшая из известных нам (прим. - автору) за XVI век подобного рода книг, заключающую в себе расходы по сношениям Литвы с татарскими ордами (и с Крымской в особенности) за 1502-1509 гг. Издаваемая скарбовая книга находится (прим. - на момент издания) в Главном Московском Архие МИД под №12 в Метрике Литовской.



Кл.слова:
давня історія -- всесвітня історія -- Литовське Князівство -- татарська орда

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.
 


Білецький, Леонід.
Історія української літератури [Електронний ресурс] : в 2 т. / Л. Білецький. - Авґсбурґ : [б. в.], 1947

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Народня поезія. - 1947. - 330 с.


З наведених найрізноманітніших груп пісенних, віршових форм і строф бачимо, яку багату та різноманітнуструктуру влробила українська пісенна традиція. Із цієї багатющої скарбниці тільки де-які з них, можна думати, що вони є принесені зовні; більша частина цих ритмічних форм в українській поезії розвинулась остільки самостійно, що їх можна вважати цілком оригінальними й витвореними тільки витонченою мистецькою душею українського національного ґенія. Це показує, яка висока мистецька його культура, яка багата та різнородна. Її можна порівнювати й ставити поруч тільки з античною грецькою поетичною творчістю та її пісенною строфою. Такою е й була українська пісенна творчість, такою й б^е, бо творчий дух української нації є незміримий у глибині і невгасимий у його творчих потугах.



Кл.слова:
українська література -- літератузнавство -- поетика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.
 


Брайчевський, М. Ю.
Римська монета на території України [Електронний ресурс] / М. Ю. Брайчевський. - Київ : АН УРСР, 1959. - 244 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У дослідженні розглянуто територію і хронологію знахідок римських монет в межах України, торгівлю східних слов’ян з Римською імперією, процес утворення скарбів та ряд інших важливих питань, пов’язаних з роллю римської монети у східнослов’янському суспільстві, та його соціально-економічним розвитком у першій половині І тис. н.е.



Кл.слова:
Античність -- торгівля -- грошовий обіг -- нумізматика

   Тип видання:   художня література   
4.

Шевченко, Тарас.
Кобзар [Електронний ресурс] / Тарас Шевченко. - К. : Дніпро, 1985. - 624 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З-поміж безлічі книг, з якими має справу історія світової літератури, поодиноко виділяються ті, що ввібрали в себе науку віків і мають для народу значення заповітне. До таких належить «Кобзар», книга, яку народ український поставив на перше місце серед успадкованих з минулого національних духовних скарбів. Дивовижна доля цієї книги. Поезії, що входять до неї, складались на тернистих дорогах поетового життя, писались то в мандрах, то в казематах, мережились при світлі білих ночей Півночі і в пісках закаспійських пустель, під самотнім сонцем вигнання. Хоча більшість поезій написані поза межами рідного краю, наскрізно струменить у них світлий образ Дніпра і мріє синя далеч українських степів. На випадкових аркушиках паперу та в захалявних книжечках поетова рука прихапцем, покрадьки записувала рядки, що стануть дорогими для цілого народу, донесуть до нього крізь усі перепони віщі і вічні слова.



Кл.слова:
українська література -- поезія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Венецкий, Сергей Иосифович.
Где клады зарыты? [Електронний ресурс] / Сергей Иосифович Венецкий. - М. : Знание, 1989. - 15 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Какова судьба сокровищ легендарного лидийского царя Креза? Куда исчезли драгоценности средневекового духовно-рыцарского ордена тамплиеров? Где золото Монтесумы? Хранит ли Урал клад Пугачева? Удастся ли найти богатства награбленные Наполеоном в России? Об этом и многом другом, связанном с припрятанными сокровищами, живо и интересно рассказывает автор на страницах брошюры.



Кл.слова:
скарб -- коштовності -- золото

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Вихованець, І.
Таїна слова [Електронний ресурс] / І. Вихованець. - К. : Радянська школа, 1990. - 284 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Про таїну рідного слова, про мовну скарбницю народу. зібрану в словниках, про те, як народжується слово, про історію слів, про наші імена й прізвища, про назви міст, про взаємозв'язки української мови з іншими мовами розповідає ця книжка.



Кл.слова:
мова -- мовлення

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
7.

Бойд, Роберт Т..
Курганы, гробницы, сокровища [Електронний ресурс] : иллюстрированное введение в библейскую археологию / Р. Т. Бойд. - Český Těšýn : Свет на востоке, 1991. - 308 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Чтение данной книги - археологическая экспедиция по тысячелетиям мировой истории от сотворения мира до I века христианства. Просто и доступно написанная, снабженная более чем тремястами фотографий, - эта книга равно интересна всем любителям, наставникам, работающим с юношеством, студентам и родителям, желающим четко ответить на религиозные вопросы своих детей. Она предназначается и студентам духовных школ. Роберт Т. Бойд - общепризнанный знаток Библейской археологии. Он долгое время изучал данный предмет в лучших американских учебных заведениях Филадельфии, Нью-Йорка и т. д. Он сопровождал известного исследователя Иосифа П. Фрея в качестве члена археологического экспедиционного штаба.



Кл.слова:
стародавня культура -- скарб -- поховання -- гробовець

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Потин, В. М.
Монеты, клады, коллекции [Електронний ресурс] : очерки нумизматики / В. М. Потин. - СПб. : Искусство-СПБ, 1993. - 303 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга вводит читателя в историю монет. Автор - заведующий отделом нумизматики Эрмитажа, рассказывает об удивительном искусстве мастеров монетного и медальерного дела. В книге затрагиваются вопросы геральдики, бонистики, фалеристики и др. Автор надеется, что книга будет содействовать распространению взгляда на монету не как на кружок металла, но как на произведение искусства, памятник истории и культуры.



Кл.слова:
нумізматика -- карбування -- геральдика -- скарб

   Тип видання:   словник   
9.

Плачинда, Сергій Петрович.
Словник давньоукраїнської міфології [Електронний ресурс] / С. П. Плачинда. - К. : Укр. письменник, 1993. - 63 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тисячу років перебували в забутті найстародавніші духовні скарби українського народу - міфи й легенди дохристиянської доби. Пропонована книжка відомого письменника, літературознавця і лінгвіста, краєзнавця і етнографа в певній мірі відроджує величний пантеон міфічних героїв і персонажів, що їх створила поетична уява праукраїнців. Словник як своєрідне одкровення про наших давніх предків, стане в пригоді кожному, хто прагне зазирнути в саму глибінь історії України, пройнятися її красою, мудрістю й дивовижним, хвилюючим злиттям Людини з Природою.



Кл.слова:
дохристиянська легенда -- міф

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.


Заговоренные клады и кладоискатели. Предания старины и новины [Електронний ресурс] / сост. В. Д. Цыбин. - М. : Книжное издательство "Мир дому твоему", 1994. - 80 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В седую древность на Руси банков, как известно, не было, а вот деньги, дорогие украшения, посуда из серебра, а порой и из золота, водились. Хранить такое богатство в избах и теремах дома было не с руки, и приходилось, чтобы не потерять праведно или неправедно нажитое, хоронить его в потайном месте. Не надеясь на одну лишь секретность захоронения, хозяева тогда его «заговаривали». Взять его могли только его потомки, а попытки добраться до клада, которые предпринимали охотники за сокровищами, обычно кончались гибелью этих самых охотников. Легенды легендами, но похоже, что «заговоренные» клады на Руси все же существуют. По крайней мере, только этим и можно объяснить, почему некоторые из них уже несколько столетий каким-то непостижимым образом ускользают от кладоискателей.



Кл.слова:
скарб -- сказання

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.

Винокур, І. С.
Археологія України [Електронний ресурс] : навчальний посібник / І. С. Винокур, Д. Я. Телегін. - К. : Вища школа, 1994. - 318 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику вмішено дані про безцінні археологічні скарби України, наведено загальновизнані погляди вчених на походження, генетичну спорідненість, взаємовплив археологічних культур, що були поширені на території нашої країна протягом тисячоліть - від епохи палеоліту до пізнього середньовіччя. Окремий розділ присвячено пам'яткам часів запорізького козацтва. Для студентів Історичних факультетів університетів, шо вивчають дисципліну "Археологія".



Кл.слова:
археологія -- археологічні культури

   Тип видання:   художня література   
12.

Рембо, Артюр.
Сезон у пеклі [Електронний ресурс] : пер. з фр. / Рембо Артюр. - К. : Дніпро, 1995. - 224 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Сезон у Пеклі», як вважають літературознавці завершується творчість поета. Він є яскравим прикладом усіх особливостей поетичного бачення світу поетом, разом із глибоким самоаналізом та пошуком чистоти як втраченого скарбу людства.



Кл.слова:
творчість -- поезія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.

Окороков, Александр.
Затонувшие корабли. Затопленные города [Електронний ресурс] / А. Окороков. - М. : Евразия+, 1996. - 120 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга в приключенческой форме рассказывает о наиболее крупных и интересных поисках затонувших сокровищ и подводных археологических исследованиях. Повествование базируется на документальной основе и на свидетельствах участников и очевидцев.



Кл.слова:
скарб -- археологічне дослідження

   Тип видання:   життєпис   
14.


Син України: Володимир Боніфатійович Антонович [Електронний ресурс] : у 3 т. / упор. В. Короткий, В. Ульяновський. - К. : Заповіт, 1997

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 448 с.

Т. 2. - 448 с.


Тритомне видання є спробою повернення в Україну, до пересічного громадянина образу Володимира Антоновича — символу українства др. пол. XIX — поч. XX ст., який і сьогодні є благодатною скарбницею ідей, поривів, сподівань, зразком трудолюбності, віри, терпіння і невгасимої любові до України. Публікуються спогади, щоденники, вірші та листи самого Антоновича, його оточення та друзів, а також інших сучасників, документи офіційних інституцій (значною мірою архівні), спеціальні дослідження істориків минулого і сьогодення. Максимально використані архівні матеріали та фотографії із сховищ Києва, Львова, Санкт-Петербургу, Полтави та ін. Матеріали тритомника представляють Володимира Боніфатійовича як вченого, педагога, громадсько-політичного діяча, людину. Перший том містить загальні праці, в яких кожен автор подає своє бачення портрету і образу Антоновича, матеріали до його автожиттєпису (мемуари, листи, вірші) та загальні спомини сучасників; окремий розділ присвячений педагогічній діяльності професора.



Кл.слова:
педагогіка -- історія -- суспільна діяльність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.

Осипчук, Лариса Леонідівна.
Организация исполнения государственного бюджета [Електронний ресурс] : экономико-правовой аспект : курс лекций / Л. Л. Осипчук ; Межрегиональная Академия управления персоналом. - К. : [б. в.], 1999. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предлагаемый курс лекций посвящен проблемам реформирования процессов исполнения государственного бюджета в Украине. Рассмотрены реальные процессы внедрения в Украине казначейской системы исполнения государственного бюджета. Приведен сравнительный анализ особенностей кассовой банковской и кассовой казначейской систем исполнения бюджета. Исследованы практические организационно-правовые вопросы работы казначейства, обобщен опыт исполнения бюджета зарубежных стран, а также освещены проблемы защиты бюджетных средств от преступных посягательств.



Кл.слова:
державна скарбниця -- бюджетна політика

   Тип видання:   словник   
16.

Вирган, Іван Оникійович.
Російсько-український словник сталих виразів [Електронний ресурс] = Русско-украинский словарь устойчивых выражений / І. О. Вирган, Марія Михайлівна Пилинська ; за ред. М. Ф. Наконечного. - Х. : Прапор, 2000. - 864 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей унікальний словник, укладений поетом і. О. Вирганом та мовознавцем М. М. Пилинською, містить російські фразеологізми, типові синтаксичні сполуки і їхні українські відповідники. Сталі звороти проілюстровані прикладами. Цінність словника істотно зросла у зв'язку з якісно новим етапом утвердження української мови в усіх сферах суспільного життя. Призначений для учнів, студентів, а також усіх тих, хто прагне збагатити свій духовний світ безцінними мовними скарбами.



Кл.слова:
фразеологізм -- слово

   Тип видання:   фотоальбом   
17.


Національний музей історії України [Електронний ресурс] : фотоальбом / уклад.: Н. Ковтанюк, О. Федотова. - К. : Емма, 2001. - 220 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Національний музей історії України є скарбницею найцінніших національних історико-культурних та мистецьких реліквій народу, провідним культурно-освітнім, науково-дослідним та науково-методичним центром для музеїв історичного та краєзнавчого профілю. Його мета - допомогти сучасній людині заглянути в минуле і краще оцінити себе в сучасному світі.



Кл.слова:
музей -- витвір мистецтва -- реліквія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Михалыч, Николай Михалович.
Книга кладов [Електронний ресурс] : записки кладоискателя / Н. Михалыч. - М. : [б. в.], 2001. - 96 с.. - (Библиотека коллекционера "Раритет")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
скарб

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Ионина, Надежда А..
100 великих сокровищ [Електронний ресурс] / Н. А. Ионина. - М. : Вече, 2001. - 464 с.. - (100 великих)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«100 великих сокровищ» — увлекательная книга о самых знаменитых сокровищах и реликвиях, которые были созданы в разные времена на разных континентах разными народами: это и археологические находки, и драгоценные камни, о которых слагались легенды, и реликвии монархов, уникальные ювелирные изделия, редкие монеты и статуэтки, и святыни народов мира.



Кл.слова:
скарби -- реліквії -- археологія

   Тип видання:   довідник   
20.

Шамарин, Виталий Сергеевич.
Справочник кладоискателя [Електронний ресурс] / В. С. Шамарин. - Ростов-на-Дону : Феникс, 2002. - 352 с.. - (Домашняя Энциклопедия)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга содержит всю необходимую информацию по местам нахождения кладов, необходимому снаряжению, технике безопасности, оценке найденного клада, юридические консультации и увлекательные рассказы о находках.



Кл.слова:
металошукач -- археологія -- скарб
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського