Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (202)Реферативна база даних (969)Книжкові видання та компакт-диски (141)
Пошуковий запит: (<.>K=СИНОНІМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.

Urdang, Laurence.
The Oxford Thesaurus: An A-Z Dictionary of Synonyms [Electronic resource] / Laurence Urdang. - Oxford : Clarendon press, 1991. - 1054 p
Переклад назви: Словник синонімів від A до Z

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


This is the first comprehensive thesaurus of current English to be published by Oxford University Press. Headwords are readily found in an A-Z listing, and a full synonym index enables readers to find synonyms which are not also headwords.



Кл.слова:
слова -- синоніми

   Тип видання:   словник   
2.

Івченко, Анатолій Олександрович.
Тлумачний словник української мови [Електронний ресурс] / А. О. Івченко. - Х. : Фоліо, 2002. - 540 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тлумачний словник української мови» містить найважливіші, найчастотніші слова сучасної української мови (біля 7000 словникових статей), без опанування яких неможливе розуміння сучасних текстів і розмовної літературної мови. При доборі слів автор використав як досягнення української частотної лексикографії, так і матеріали власних досліджень значного за обсягом корпусу текстів сучасної української преси. Важливою рисою цього словника є те, що він охоплює найновішу лексику, яка була повністю відсутня в дотеперішніх тлумачних словниках української мови. Натомість, він повністю позбавлений маловживаних, діалектних та застарілих слів. Порівняно із попередніми тлумачними словниками дане видання має дві принципові відмінності в побудові словникової статті. Перша відмінність полягає в тому, що спеціально виділено синоніми, які раніше подавалися у складі тлумачення й часто не вирізнялися користувачами словника. Окрім того, синоніми супроводжуються позначками різноманітного типу (стилістичними, оціночними тощо), це значно підвищує ефективність їхнього використання. Друга відмінність полягає в тому, що значна кількість слів іншомовного походження супроводжується етимологічними довідками, в яких зазначається з якої мови запозичено дане слово. Досі таку інформацію можна було одержати або з етимологічного словника, або із словника іншомовних слів. Таким чином, до рук читача потрапляє словник універсального призначення, який може використовуватися і як довідкове видання, і як книга для читання й посібник для активного засвоєння сучасної української мови. Усі словникові статті подано в доступному, проте не спрощеному вигляді. Вони містять інформацію, яка стосується не лише значень слів, але й орфоепічних та морфологічних норм. Словник призначений для різних категорій читачів як україномовних, так і російськомовних. Але найбільше він придасться учням і студентам, які прагнуть поглибити знання української мови, а також іноземцям, які вивчають українську мову. Нинішнє видання опрацьоване на основі «Словника української мови» в 11 т:, а також лексичної комп'ютерної бази даних, створеної автором.



Кл.слова:
літературна мова -- українська мова -- дефініція

   Тип видання:   довідник   
3.

Александрова, З. Е.
Словарь синонимов русского языка [Електронний ресурс] : практический справочник / З. Е. Александрова. - 11-е изд., перераб. и доп.. - М. : Русский язык, 2001. - 568 с.. - (Библиотека словарей русского языка)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словарь содержит около 11 тыс. синонимических рядов, состоящих из слов и словосочетаний, тождественных или близких по значению. Словарь подсказывает читателю, как избежать повторения одного и того же слова в тексте, чем его можно заменить. При многих синонимах указывается их сочетаемость и стилистическая принадлежность. Настоящее издание является 11-м, переработанным и дополненным изданием. В качестве приложений в словарь включены списки образных синонимов некоторых географических названий и имен знаменитых людей. Словарь рассчитан на писателей, переводчиков, журналистов, редакторов, а также на всех, кто стремится овладеть богатством русского языка.



Кл.слова:
синонім -- еквівалент слова -- стилістика

   Тип видання:   словник   
4.
 


Береза, Т.
Практичний англо-український словник фразеологічних синонімів [Електронний ресурс] / Т. Береза. - Львів : БаК, 2011. - 400 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Практичний англо-український словник фразеологічних синонімів" показує фразеологічне багатство англійської та української мов, є практичним виданням. Тому він може задовольнити широкі потреби цільової аудиторії. Словник допоможе носіям англійської і української мов глибше зрозуміти та засвоїти паралельні фразеологічні структури, яких немає в інших словниках. Містить близько 19 000 фразеологічних одиниць. Головними гаслами є крилаті вислови, відомі імена літературних героїв, назви популярних книжок та кінострічок, а також вислови, що вживаються у мовленні. Словник розрахований для професіоналів та широкого кола читачів, не байдужих до мови.



Кл.слова:
лексикологія -- переклад -- фразеологія

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
5.

Бойко, М. Ф.
Чекліст мохоподібних України [Електронний ресурс] / М. Ф. Бойко. - Херсон : Айлант, 2008. - 232 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У праці подано перелік видів мохоподібних України відповідно до сучасної системи. Мохоподібні (надвідділ Bryobionta) відносяться до 3 відділів - Anthocerotophyta (4 види), Marchantiophyta (188 видів), Bryophyta (639 видів). У відділах вказзані класи, порядки, родини, роди до яких відносяться види. Для кожного виду наводяться його сучасні латинська та українська назви, вказані також найбільш вживані та відомі синоніми. Цитуються літературні джерела щодо бріофлори України, які були опубліковані як раніше, так і в останні десятиріччя, головним чином узагальнюючі праці. Вказано поширення видів в ботаніко-географічних районах та адміністративних областях України. Для рідкисних видів вказано, до яких природоохоронних документів вони занесені. Розраховано на ботаніків, екологів, викладачів та студентів.



Кл.слова:
ботаніка -- бріофлора -- мохи

   Тип видання:   монографія   
6.

Брицын, В. М.
Сопоставительное исследование синтаксических синонимов в русском и украинском языках [Електронний ресурс] / В. М. Брицын. - К. : Наукова Думка, 1980. - 139 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена порівняльному вивченню синонімії в окремих випадках в українській і російській мовах. Наводяться приклади художнього, наукового та ділового мовлення.



Кл.слова:
синонімія -- філологія

   Тип видання:   словник   
7.

Вакарюк, Людмила Олександрівна.
Український словотвір у термінах [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. О. Вакарюк, С. Є. Панцьо. - Т. : Джура, 2007. - 260 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику-довіднику представлено у максимально повному обсязі терміносистему одного з рівнів української мови — словотвору. Реєстр охоплює як найуживаніші, так і новаторські терміни сучасного мовознавства, які добиралися із найбільш авторитетних словникових видань та наукових праць з проблем дериватології. Пропонований словник охоплює близько 1500 реєстрових одиниць. У словнику-довіднику подаються як структурні варіанти багатослівних термінів, так і синонімічні терміни. Дефінітивна частина включає авторське тлумачення термінів, а також цитування визначень з використаних джерел. Окрім того, словникова стаття супроводжується обов'язковим ілюстративним матеріалом і короткою етимологічною довідкою.



Кл.слова:
терміносистема -- семантика

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.

Варфоломеєв, В. О.
Основи комп’ютерних технологій [Електронний ресурс] / В. О. Варфоломеєв ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інститут Комп'ютерних Технологій. Кафедра інформаційних технологій та програмування. - К. : [б. в.], 2010. - 36 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Інформатика — комплексна наукова й інженерна дисципліна, що вивчає всі спекти проектування, створення, оцінювання, функціонування компютерних систем оброблення інформації, їх застосування і вплив на різні галузі соціальної практики. Термін «informatique» запроваджено у Франції в середині 60-х років XX ст., коли розпочалося широке використання обчислювальної техніки (ОТ). Тоді ж в англомовних країнах увійшов до вжитку термін «computer science» — для позначення науки про перетворення інформації, що ґрунтується на використанні ОТ. Тепер ці терміни є синонімами. Поняття інформаційної технології (IT) з'явилося з виникненням інформаційного суспільства, основою соціальної динаміки в якому є не традиційні, матеріальні, а інформаційні ресурси ― знання, наука, організаційні чинники, інтелектуальні здібності людей, їх ініціатива і творчість.



Кл.слова:
інформатика -- комп'ютерні науки -- програмне забезпечення

   Тип видання:   словник   
9.

Вишнякова, Ольга Викторовна.
Словарь паронимов русского языка [Електронний ресурс] / О. В. Вишнякова. - М. : Русский язык, 1984. - 352 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Основное назначение книги — представить в сконцентрированном, упорядоченном виде двучленные группировки одно­корневых созвучных слов — паронимов (типа: мелодика // мелодия, добровольный // добровольческий, ныне // нынче), иногда непреднамеренно попадающих под смешение и тем нарушающих правильность речи. В словарь включено около 1000 пар паронимов современного русского языка, показаны возможная их сочетаемость с другими словами, в необходимых случаях стилистическая характеристика, имеющиеся синонимы и антонимы, а также использование их в фразеологии. Словарь адресован тем, для кого русский язык не является родным и кто изучает его на продвинутом и завершающем этапах, преподавателям русского языка за рубежом и всем заинтересованным в повышении культуры русской речи.



Кл.слова:
синонім -- антонім

   Тип видання:   підручник   
10.

Глазова, О. П.
Українська мова [Електронний ресурс] : підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів : академічний рівень / О. П. Глазова, Ю. Б. Кузнецов ; ред. І. Вихованець. - К. : Зодіак-ЕКО, 2010. - 106 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В цій книзі ви вивчатимете практичну стилістику та культуру мовлення. Опановуючи норми літературної мови, ви навчитеся правильно добирати, вимовляти й записувати слова, змінювати їх та сполучати між собою. Звертаючись до азів стилістики, будете використовувати синонімічні багатства мови, уникати невиправданих запозичень, із кількох можливих мовних варіантів вибираючи найточніший, найдоречніший і найвиразніший. Ви осягатимете культуру мовлення, що забезпечить не тільки правильне, а й майстерне використання мовних засобів. Кожному з нас доводиться повсякчас вибирати – вибирати доречне слово, відповідний до умов стиль мовлення, стиль свого життя, вибирати, нарешті, майбутнє…



Кл.слова:
стилістика -- мовлення -- слово

   Тип видання:   словник   
11.

Глушич, Ольга Дмитрівна.
Український навчальний словник сполучуваності слів (сфера економіки) [Електронний ресурс] : словник / О. Д. Глушич. - Дніпро : Середняк Т.К., 2019. - 232 с.

Рубрики:

  Текст у форматі pdf 


Словник містить близько 800 реєстрових слів. Призначений для удосконалення українського мовлення фахівців економічної сфери спілкування. Даний словник є не лише довідником, його можна розглядати і як один із видів навчального посібника. Систематизованість словникових статей, обмеження лексичних ря-дів, нормативність вказують на навчально-методичну направленість словника, тому матеріали можуть бути використані у навчальному процесі.



Кл.слова:
сполучуваність слів -- синоніми -- грамотна будова речення

   Тип видання:   словник   
12.

Головащук, С. І.
Складні випадки наголошення [Електронний ресурс] : словник-довідник / С. І. Головащук. - К. : Либідь, 1995. - 192 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому словнику-довіднику враховано найскладніші випадки наголошення в сучасній українській літературній мові. Подаються численні тлумачні й синонімічні пояснення, а також додаткові граматичні форми при відмінюваних словах, що дає можливість словникові-довідникові виконувати й правописні функції.



Кл.слова:
вимова слова -- наголос -- орфоепія

   Тип видання:   словник   
13.

Деркач, П. М.
Короткий словник синонімів української мови [Електронний ресурс] / П. М. Деркач. - К. : Радянська школа, 1960. - 209 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику розроблено більше 4 тис. синонімічних рядів. Праця з синонімічним словником сприяє збагаченню активного запасу слів, виробленню навички добирати потрібне слово або синонім до нього.



Кл.слова:
лексика -- слово

   Тип видання:   словник   
14.


Етимологічний словник української мови [Електронний ресурс] : в 2 т. / уклад. Я. Рудницький. - Вінніпег : УВАН ; Оттава : УММАН, 1972-1982

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : А - Г. - 1972. - 968 с.

Т. 2 : Д - Ь. - 1982. - 1128 с.


Етимологічний словник Ярослава Рудницького, виданий у складних умовах в діаспорі, надає українські слова з їх англійським перекладом та англомовним поясненням про походження. Кожне гасло будується за однією формулою: слово кирилицею, його літературні й діалектні різновиди, семантика, синоніми та переклад англійською мовою, порівняння з відповідниками в інших мовах, вичерпна історія слова. До словника включено значну кількість запозичень різного часу, етноніми, топоніми та власні імена. Для філологів широкого профілю, мовознавців, фахівців з історії української та інших слов'янських мов.



Кл.слова:
слово -- походження -- переклад

   Тип видання:   словник   
Категорія:    
15.

Жуков, В. П.
Словарь фразеологических синонимов русского языка [Електронний ресурс] / В. П. Жуков, М. И. Сидоренко, В. Т. Шкляров. - М. : Русский язык, 1987. - 448 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В словаре представлено около 730 рядов фразеологических синонимов — фразеологизмов, тождественных или близких по значению. Словарная статья содержит подробное лексикографическое описание как синонимического ряда в целом, так и его компонентов, а также богатый иллюстративный материал, отражающий употребление фразеологизмов в художественной и публицистической литературе. Словарь предназначается для филологов-русистов, преподавателей, писателей, переводчиков и всех, кто интересуется, русским языком, его фразеологией.



Кл.слова:
ставий вислів -- мовленнєва конструкція -- синонімія

   Тип видання:   словник   
16.

Калашник, Володимир Семенович.
Словник фразеологічних антонімів української мови [Електронний ресурс] / В. С. Калашник, Ж. В. Колоїз. - К. : Довіра, 2004. - 284 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це перше грунтовне видання, що відображає малодосліджену сторінку сучасної української мови - фразеологічну антонімію. У словникових статтях представлені не лише фразеологізми-антоніми, але й тлумачиться їх значення, наводяться синоніми кожного фразеологічного антоніма. Значення ідіом ілюструють влучні цитати з творів українських письменників.



Кл.слова:
сталий вираз -- ідіома

   Тип видання:   словник   
17.

Караванський, С.
Практичний словник синонімів української мови [Електронний ресурс] / С. Караванський. - 2-е вид. доп. і опр.. - К. : Українська книга, 2000. - 480 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Практичний словник синонімів української мови - це лексикографічний довідник для підшукування синонімів, тобто слів з однаковим чи приблизно однаковим значенням. Лексика словника охоплює всі сфери людської діяльности, надаючи користувачам широкий вибір можливих синонімів та варіянтних форм. Крім твердо запроваджених у практику лексичних одиниць, словник фіксує також рідковживані та безпідставно занедбані терміни й вирази української мови. Подекуди цитовано й оказіоналізми: новотво ри та слова-пропозиції. Словник послуговується правописом 1928 р., але наводить і форми усталені колоніяльним правописом. Словник адресовано широкому колові читачів: від учнів до державних діячів.



Кл.слова:
українська мова -- синонім

   Тип видання:   словник   
18.

Коломієць, Миколай Пилипович.
Словник фразеологічних синонімів [Електронний ресурс] / М. П. Коломієць, Є. С. Регушевський ; за ред. В. О. Винник. - К. : Радянська школа, 1988. - 200 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить групи близьких або однакових за значенням фразеологізмів, з якими даються короткі відомості щодо їх семантичних відтінків, емоційно-експресивне забарвлення, стилістичне використання і особливості вживання у сучасній українській літературній мові. Словник допоможе обрати найбільш вдалий фразеологічний синонім для точного і яскравого висловлювання. Читач знайде у словнику більше 300 синонімічних рядів, що охоплюють 2 тис. фразеологічних одиниць.



Кл.слова:
сталий вираз -- ідіома

   Тип видання:   словник   
19.

Литвинов, П. П.
Англо-русский и русско-английский синонимический словарь с тематической классификацией [Електронний ресурс] / П. П. Литвинов. - М. : Яхонт-А, 2002. - 384 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Эта очередная книга из серии "Продвинутый английский", включающей в себя книги: "Фразеологический словарь", "Синонимический словарь", "Англо-русский словарь многозначных слов", "Фонематический словарь", "Словарь однокоренных слов", "Англо-русский словарь глаголов с частицами", "Англо-русский и русско-английский словарь глаголов с фиксированными предлогами", предназначена самому широкому кругу лиц, освоивших базовый уровень английского языка по книгам нашей серии "Повышаем речевую готовность" или по книгам других авторов и продолжающих совершенствоваться в английском языке самостоятельно или под руководством преподавателя.



Кл.слова:
англійська мова -- українська мова -- синонім -- мовознавство

   Тип видання:   словник   
20.
 


Митрополит Іларіон
Граматично-стилістичний словник Шевченкової мови [Електронний ресурс] / Митрополит Іларіон. - Вінніпег : [б. в.], 1961. - 262 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить лексикон, котрий використовує в своїй поезії Т. Г. Шевченко, приклади вживання слів, а також розвідки: «Народність Шевченкової мови», «Релігійний стиль Шевченкової мови», «Стародавні вірування українського народу», «Елементи Шевченкової мови», «Вплив Куліша на Шевченкову мову», «Шевченко як творець української літературної мови», «Яскрава мальовничість Шевченкової мови», «Рясна синоніміка в Шевченковій мові», «Правопис Кобзаря»



Кл.слова:
шевченкознавство -- авторська специфіка -- стилістика -- мовні засоби
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського