Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (24)Тематичний інтернет-навігатор (3)Автореферати дисертацій (144)Реферативна база даних (1749)Книжкові видання та компакт-диски (1619)Журнали та продовжувані видання (79)
Пошуковий запит: (<.>K=СІЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 103
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   зб. статей   
1.


«Індія - 70 років незалежного розвитку: досягнення, проблеми, перспективи» : Тези IV Всеукраїнської конференції індологів (30–31 січня 2018 р.) [Електронний ресурс] : матеріали міжнар. наук.-практ. конф. : (До Дня Республіки Індія) / голов. ред. О. І. Лукаш ; ред. Н. І. Мхитарян ; Національна академія наук України, Всеукраїнська асоціація індологів, Інститут всесвітньої історії НАН України, Посольство Республіки Індія в Україні. - Київ : ПФ «Фоліант», 2018. - 80 с.

  Текст у форматі PDF 4.04 Мб




Кл.слова:
Культура і мистецтво -- Індія -- Історія

   Тип видання:   художня література      науково-популярне видання   
2.
 


Іщенко, Михайло.
Спалився за Україну [Електронний ресурс] / Михайло Іщенко. - К. : Просвіта, 2004. - 128 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Художньо-біографічна повість про життя і мученицьку смерть Олекси Гірняка з Калуша. Довгий час у Радянському Союзі будь-яка згадка імені цієї мужньої людини кваліфікувалася як націоналізм. Михайло Іщенко, канівський краєзнавець і лікар, уперше про Олексу Гірняка розповів світові у 90-х роках. Так розпорядилася доля, що саме йому, черговому лікарю 21 січня 1978 року довелося побачити останки чоловіка, який спалився за Україну на Чернечій горі поблизу могили Тараса шевченка, прочитати рукописну листівку, в якій Олекса Гірник звинувачував радянську владу в приниженні національної гідності українців, нищенні української мови та культури.



Кл.слова:
український рух опору -- дисидентство -- ідеологічний спротив

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Антонович, В. Б.
Про козацькі часи на Україні [Електронний ресурс] / В. Б. Антонович. - К. : Дніпро, 1991. - 238 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга - захоплююча розповідь про славетну історію козацької січі від витоків і до зруйнування її російським царатом. У книзі вміщено портрети гетьманів україни. Призначена всім кого цікавить історія україни, та зокрема доба козаччини.



Кл.слова:
козацтво -- козаччина -- гетьманство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.

Антонович, Володимир.
Про козацькі часи на Україні [Електронний ресурс] / В. Антонович. - К. : Дніпро, 1991. - 240 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Захоплююча, яскрава розповідь про славетну історіюукраїнського козацтва: од витоків і до знищення російським царатом. Антонович Володимир Боніфатійович (18 (30) січня 1834, Махнівка - 21 березня 1908, Київ) - український історик, археолог, етнограф, археограф, член-кореспондент Російської АН з 1901; професор Київського університету з 1878; належав до хлопоманів; співорганізатор Київської Громади.



Кл.слова:
історія України -- козацтво -- Запорозька Січ

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.

Атамас, П. Й.
Облік у бюджетних установах [Електронний ресурс] : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / П. Й. Атамас. - К. : Центр учбової літератури, 2009. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Відповідно до програми дисципліни розглядаються проблеми організації та методики обліку основних господарських операцій з виконання кошторису доходів і видатків бюджетних установ, наводиться характеристика нового плану рахунків, форм облікових регістрів і балансу, порядок закриття рахунків і визначення результатів виконання кошторису. Розглядається облік фінансування, грошових коштів, доходів і видатків загального та спеціального фондів, необоротних активів, запасів, розрахунків і зобов'язань. Окремий розділ присвячено характеристиці звітності бюджетних установ та порядку її складання і подання. Враховано всі зміни в обліку станом на 1 січня 2009 р. Розраховано на студентів спеціальності «Облік і аудит», може бути корисним бухгалтерам бюджетних установ і організацій.



Кл.слова:
господарська операція -- кошторис -- обліковий регістр

   Тип видання:   наукове видання   
6.


Бандера у документах радянських органів державної безпеки (1939-1959) [Електронний ресурс] : в 3 т. / упор. І. Білокінь, С. Кокін, С. Сердюк ; Галузевий державний архів служби безпеки України, Галузевий державний архів служби зовнішньої розвідки України. - К. : ПП Сергійчук М.І., 2009

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 680 с.

Т. 2. - 640 с.


У пропонованій збірці документів з колишніх таємних архівів розповідається про життя і діяльність Голови Революційного Проводу Організації Українських Націоналістів Степана Бандери, сто років від дня народження якого виповнилося 1 січня 2009 року. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться постаттю Степана Бандери та історією українського національно-визвольного руху в ХХ столітті.



Кл.слова:
ОУН -- УПА -- антикомунізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Бондаренко, О. Г.
Роздоріжжя. Історичний нарис [Електронний ресурс] / О. Г. Бондаренко. - Київ : Стікс, 2013. - 296 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Третя книга трилогії, як і дві перші - «Повернення із забуття» та «Протистояння», на документальній основі відтворює періодучасті кавалерійського полку під командуванням Ф.Гребенкау бойових діях проти армії УНР у складі російсько-більшовицьких війську січні-травні 1919 року. 1 червня 1919 року, самовільно знявшись з більшовицького фронту, кавалерійський полк Ф.Гребенка під приводом переходу на денікінський
 фронт 10 липня 1919 року прибув до міста Тараща, де Ф.Гребенком полк було переформовано на кавалерійську бригаду У зв’язку з більшовицьким заколотом, коли комуністи перехопили ініціативу в свої руки, 16 липня 1919 року бригада вирушила на денікінський фронт і взяла участь у боях проти армії генерала А.Денікіна під Лубнами, де 18 серпня 1919 року Ф.Гребенка було важко поранено. Лікуючись у більшовицькому шпиталі у Клинцях Чернігівської губернії (тепер - Курська область Російської Федерації), Ф.Гребенка було заарештовано й засуджено «трійкою» військового трибуналу та відправлено 26 жовтня 1919 року до в’язниці управління особливого відділу ВЧКу Москві, де його сліди за загальновідомими обставинами «втрачаються», оскільки з ВЧК ніхто не повертався на волю. Видання призначено для масового читача та всіх зацікавлених правдивою історією боротьби українського народу за незалежність України.



Кл.слова:
повстанський рух -- громадянська війна -- історія України

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Бульба-Боровець, Т.
Армія без держави [Електронний ресурс] / Т. Бульба-Боровець. - Вінніпег : Волинь, 1981

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Спогади отамана Поліської Січі, засновника і першого провідника Української Повстанської Армії (від липня 1943 р. — Українська Народна Революційна Армія), що постала 22 червня 1941 року, започаткувавши новий етап визвольних змагань під освяченими українською кров'ю прапорами, виповнюють прогалину в наших знаннях про події з часів Другої світової війни. Автентична УПА на чолі з отаманом Тарасом Бульбою-Боровцем вела збройну боротьбу як з гітлерівськими, так і зі сталінськими «визволителями», не підпорядковуючись жодній політичній партії і визнаючи тільки єдино законну владу — Уряд Української Народної Республіки в екзилі



Кл.слова:
УПА -- УНРА -- ОУН

   Тип видання:   монографія   
9.

Вегеш, М. М.
Карпатська Україна [Електронний ресурс] : документи і факти / М. М. Вегеш. - Ужгород : Карпати, 2004. - 432 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії доктора історичних наук, професора Ужгородського національного університету М. Вегеша «Карпатська Україна. Документи і факти» на основі введених до наукового обігу архівних та опублікованих джерел, мемуарів, матеріалів періодики, величезного масиву монографічної літератури, системно висвітлюються взаємопов'язані проблеми комплексної теми: міжнародне становище Закарпаття наприкінці 30-х років минулого століття та вплив міжнародного фактору на соціально-економічний, суспільно-політичний і національно-культурний розвиток краю, аналізуються головні етапи еволюції державно-правового статусу Підкарпатської Русі — Карпатської України. Читач знайде для себе чимало маловідомих фактів з історії становлення автономних урядів, Карпатської Січі, діяльності ОУН на теренах Карпатської України. Значне місце в монографії відводиться Президенту Карпато-Української держави Августину Волошину.



Кл.слова:
джерело -- мемуари -- періодика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.


Володарі гетьманської булави [Електронний ресурс] : історичні портрети. - К. : Варта, 1994. - 560 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це найповніше видання про гетьманів України та Війська Запорозького. На основі маловідомих, раніше недоступних архівних матеріалів автори - сучасні українські історики (В. Сергійчук, В. Смолій, В. Щербак, С. Леп'явко, Ю. Мицик та інші) - створюють багатогранні цікаві портрети (нариси, есе) двадцяти найвідоміших козацьких обранців, висвітлюють їхню роль у державотворенні України.



Кл.слова:
гетьманство -- гетьман -- Запорізька Січ

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.


Всеукраїнська академія наук. Театральний музей. Звіт, 1926-1929 [Електронний ресурс]. - К. : [б. в.], 1930. - 22 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цьому виданні йде мова про утворення у 1923 році першого театрального музею в Україні, який започаткувало «Мистецьке об’єднання Березіль». 30 січня у приміщенні Леся Курбаса відбулися збори, на яких широко обговорювалась потреба в заснуванні власного видавництва та театрального музею. Були обрані дві комісії, які втілили в життя ці плани. «Звіт» розповідає про діяльність нового закладу культури у період 1926-1929 рр



Кл.слова:
історія театру -- український театр

   Тип видання:   навчальний посібник      життєпис   
12.

Гарасимчук, Василь.
Матеріали до історії козаччини ХVII віку. Василь Гарасимчук: життя і творчість (1880-1944) [Електронний ресурс] / В. Гарасимчук ; Академія наук України, Інститут української археографії. Львівське відділення. - Л. : [б. в.], 1994. - 275 с.. - (Львівські історичні праці. Джерела ; вип. 1)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


ГЕРАСИМЧУК (ГАРАСИМЧУК) Василь Іванович (10.01.1880, с. Ільковичі нині Сокальського р-ну Львів. обл. – 01.09.1944, м. Львів) – дослідник історії української козаччини, археограф. Учень М. С. Грушевського. Член НТШ (1903). 1900–04 – вчився на філософічному фак-ті Львів. ун-ту. 1904–05 – служив у австрійському війську. 1905–06 – працював в Археографічній експедиції НТШ у Кракові, Варшаві, Петербурзі над збиранням документів до історії Руїни 1657–1667. 1906–14 викладав в гімназіях Станіслава, Перемишля, львівській жіночій учительській семінарії, працював над підготовкою документів з історії козаччини (видані не були). Докт. дис. «Іван Виговський і Юрій Хмельницький» (1912). Під час Першої світової війни знаходився при війську. З 1919 на педагогічній роботі: спочатку професор Львів. укр. ун-ту, з 1920 – викладав в гімназії м. Стрия. 1925–30 співпрацює з Історичними установами М. С. Грушевського у ВУАН: з 1925 член Комісії для вивчення історії Західної України, з 1927 – дійсний член Археографічної комісії, з 1928 – дійсний член Науково-дослідної кафедри історії України у Києві. З 1929 – дійсний член Історичної секції ВУАН. 1927–29 працював в археографічній експедиції, повторно збирав і копіював загублені акти до 1651–1665 рр., готував їх до друку. Однак 1931 друк був припинений, збірка документів удруге загубилася. Її невелика частина була видрукувана 1994 р. під назвою «Матеріали до історії козаччини ХVII віку». На початку 1930-х переїхав до Львова, де викладав у гімназіях. 1940–1941 – с. н. с. Львів. відділу Ін-ту історії України АН УРСР, досліджував початки державності на західноукраїнських землях до Х ст., боротьбу українського народу проти експансії Польщі, Криму і Туреччини у 1660–1700 рр. й політичне життя в Західній Україні у 1850–1914 рр. Під час німецької окупації 1941–44 – співробітник укр. видавництва. Рукописи зберігаються у ЦДІА України у м. Львові.



Кл.слова:
Запорізька Січ -- Визвольна війна -- Хмельниччина -- антишляхетська боротьба

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.


Гетьмани України [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.]. - 60 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
гетьман -- козак -- козацтво -- січ

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.
 


Голобуцький, Володимир Олексійович.
Запорозьке козацтво [Електронний ресурс] / Володимир Голобуцький. - К. : Вища школа, 1994. - 359 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Чи знаєте ви, в які часи і за яких умов виникло козацтво, як утворилася Запорозька Січ? Що вам відомо про боротьбу козаків проти панської Польщі, турецьких і татарських авойовників, про Визвольну війну українського народу під проводом уславленого гетьмана Богдана Хмельницького? Прочитавши книгу, ви пройдете героїчними шляхами майже трьохсотрічної історії козацької минувшини аж до останнього вільного подиху Запорозької Січі, трагічно обірваного волею Катерини II. В основі дослідження — цікаві вітчизняні і зарубіжні історичні джерела, що багатогранно розкривають картину життя і побуту, матеріальної і духовної культури запорожців, які давно зажили надійної світової слави. Для викладачів і студентів, наукових працівників і лекторів, широкого кола читачів.



Кл.слова:
козаки -- Запорожська Січ

   Тип видання:   художня література   
15.

Голубенко, П.
ВАПЛІТЕ [Електронний ресурс] / П. Голубенко. - Берхтесгаден : Орлик, 1948. - 92 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вільна Академія Пролетарської Літератури (ВАПЛІТЕ) — літературне об'єднання в Україні. Виникла у Харкові, існувала з січня 1925 до 28 січня 1928. Організація стояла на засадах творення нової української літератури шляхом засвоєння найкращих здобутків західно-європейської культури. Фактичним лідером ВАПЛІТЕ був Микола Хвильовий. Приймаючи офіційні вимоги комуністичної партії, в питаннях літературної політики ВАПЛІТЕ займало незалежну позицію і стояло на засадах творення нової української літератури кваліфікованими митцями, що ставили перед собою вимогу вдосконалення, засвоєння найкращих здобутків західноєвропейської культури. Лідером організації був Микола Хвильовий, який висунув гасло «Геть від Москви!». Президентами — Михайло Яловий (пізніше Микола Куліш), секретарем — Аркадій Любченко. До складу організації входили: Микола Хвильовий, Михайло Яловий, Аркадій Любченко, Олесь Досвітній, Микола Куліш, Майк Йогансен, Григорій Епік, Павло Тичина, Іван Сенченко, Олекса Слісаренко, Петро Панч, Микола Бажан, Юрій Яновський, Юрій Смолич, Іван Дніпровський, Олександр Копиленко, Петро Шатун та інші. В 1927 ВАПЛІТЕ видавала журнал «ВАПЛІТЕ», у якому серед інших друкувались: Никифор Щербина та ін. Погляди М. Хвильового зумовили критику ВАПЛІТЕ з боку партійних і державних діячів УРСР. Особливо гострих нападок зазнав твір М. Хвильового «Вальдшнепи». 28 січня 1928 р. було конфісковано вже надруковане 6-те число літературно-художнього двомісячника «ВАПЛІТЕ» «через уміщення другого уривка з «Вальдшнепів» Хвильового, ВАПЛІТЕ змушена була «самоліквідуватися» [1]. Члени ВАПЛІТЕ продовжували літературну діяльність в альманасі «Літературний ярмарок» (1928-29) і організації «Пролітфронт». Члени ВАПЛІТЕ — одні з перших жертв репресій сталінського режиму.



Кл.слова:
мистецьке угруповання -- літературознавство -- українська література

   Тип видання:   монографія   
16.
 


Гошуляк, Іван Леонідович.
Тернистий шлях до соборності [Електронний ресурс] : (від ідеї до Акту Злуки) / І. Л. Гошуляк ; Національна академія наук України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса. - К. : [б. в.], 2009. - 467 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії здійснено комплексне дослідження проблеми соборності українських земель від зародження до Акту Злуки 22 січня 1919 року. На основі архівних матеріалів, тогочасних газетних публікацій, широкого кола історіографічних джерел у ній проаналізована діяльність політичних партій, громадських організацій, органів державної влади, всіх українських патріотів, спрямована на консолідації та об’єднання українських земель у єдиній державі в періоди Центральної Ради, Гетьманату і Директорії. Зокрема, детально простежується соборницький процес, пов’язаний з об’єднанням двох українських республік — УНР і ЗУНР в соборну Українську Народну Республіку. Книга розрахована на студентів, викладачів, наукових працівників, усіх, хто цікавиться проблемою соборності України в цілому та досвідом боротьби за її реалізацію у вікопну добу Української Революції 1917–1920 рр.



Кл.слова:
Акт Злуки -- політика -- Україна

   Тип видання:   наукове видання   
17.


Гуцули у Визвольній боротьбі [Електронний ресурс] : спогади січового стрільця Михайла Горбового / за ред. Р. Коваля. - Вінниця : Державна картографічна фабрика ; К. : Історичний клуб "Холодний Яр", 2009. - 472 с.. - (Українська воєнна мемуаристика)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі вміщено спогади січового стрільця Михайла Горбового про його участь у Першій світовій війні, зокрема у складі Гуцульської сотні УСС, про пекло польських тюрем та діяльність Пласту в Косові. Події відбуваються на території сучасних Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької областей, а також у Молдові, Придністров’ї і Румунії. Рекомендовано Історичним клубом «Холодний Яр» для вивчення у вищих і середніх навчальних закладах України.



Кл.слова:
Перша світова війна -- українсько-польська боротьба -- історіографія

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Дашкевич, Р.
Артилерія січових стрільців у боротьбі за Золоті київські ворота [Електронний ресурс] / Р. Дашкевич. - Нью-Йорк : Червона калина, 1965. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Спогади генерал-хорунжого Армії УНР про участь Січових стрільців у визвольній боротьбі українського народу на Наддніпрянщині 1917-1920 рр.



Кл.слова:
історія

   Тип видання:   монографія   
19.


Денник Начальної Команди Української Галицької Армії [Електронний ресурс]. - Нью-Йорк : Червона Калина, 1974. - 325 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Українські січові стрільці -- УНР -- ЗУНР

   Тип видання:   наукове видання   
20.


Джерела про зруйнування Запорозької Січі [Електронний ресурс] / зібрав та упоряд. В. Сокіл. - Л. : Афіша, 2005. - 127 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пpoпoнованy збipкy склали писeмнi тa yснi джеpелa пpo зpyйнyвaння Зaпopoзькoї Ciчі. Пеpшi представляють piзнoмaнiтнi poзпopядження, якi мiстять iнфopмацію, пoв'язaнy з підготовкою тa сaмим знищенням кoзaцьких вoльнoстей. Другі poзкривають нapoдний погляд на цю трагедію. У свoєpiдній хyдожній фopмi вислoвлюється ставлення нapoдy дo тих пoдiй та історичних oсiб. Для фoльклористів, iстopикiв, кpaєзнавцiв, усix шaнyвальникiв укpaїнськoї iстоpiї й кyльтypи.



Кл.слова:
український народ -- козацтво -- незалежність
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського