Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (30)Автореферати дисертацій (2380)Реферативна база даних (17533)Книжкові видання та компакт-диски (2562)Журнали та продовжувані видання (118)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕФОРМАЦІЯ$<.>+<.>K=СУСПІЛЬСТВА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 343
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Нойгауз, Норберт.
Цінності християнської демократії [Електронний ресурс] / Норберт Нойгауз. - [Б. м.] : [б. в.], [20_ _?]. - [153] с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга відомого німецького автора аналізує консервативні цінності суспільства в сучасному політичному житті та питання співіснування традиційної моралі та практичної політики.



Кл.слова:
суспільство -- релігійна мораль -- консерватизм

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Мейс, Джеймс.
Політичні причини голодомору в Україні (1932—1933 рр.) [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Джеймс Мейс. - [Б. м.] : [б. в.], [19_ _?]. - 122 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Якщо мова йде про будь-яке історичне явище, історики звикли думати про його причинність чи навіть багатопричинність. Справді було б недостатньо констатувати якусь одну причину чи тільки один тип причин (економічних чи політичних) американської громадянської війни або російської революції. Коли йдеться про голод 1932—1933 рр. в Україні, то він справді був би незбагненний без економічного контексту, проаналізованого покійним В. Голубничим, С. Кульчицьким та іншими1. Але, на нашу думку, це лише один аспект дуже складного і багатогранного явища, тому що сталінська перебудова (чи підрив) суспільства у першій половині 30-х років значною мірою була політичним феноменом, коли політична влада знищила і узурпувала громадянське суспільство. Як написав польський еміграційний історик у США Мойсей Левін: «Ця (перша п’ятирічка—Дж. М.) була унікальним процесом соціального перетворення, проведеного державою в тому, що держава зробила набагато більше, ніж «проведення»: вона замінила собою суспільство, стаючи єдиним ініціатором діяльності і контролеіром всіх важливих сфер життя. В цьому сенсі цей процес був перетворений на процес державного будівництва, де повна суспільна структура була, так би мовити, засмоктана в державний механізм, ніби була асимільована ним повністю»2. Іншими словами, Сталін здійснював на практиці гегелівську теорію заснування державного суспільства шляхом створення (висловлюючись термінологією того часу, яку Джордж Оруел називав «качиною») державної надбудови, яка виробила сама для себе свій соціальний базис. Створення командної економіки та включення сільського господарства до її складу шляхом примусової суцільної колективізації селянства відводить для економічного фактора другу, цілком залежну від політики роль.



Кл.слова:
етноцид -- злочин проти людства

   Тип видання:   монографія   
3.

Гордієнко, Сергій Георгійович.
Ґенеза сутності та змісту державної безпеки України [Електронний ресурс] : монографія / С. Г. Гордієнко. - Київ : "Видавництво Людмила", 2023. - 100 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.27 Мб


Монографію присвячено міждисциплінарному аналізу такого звичного для всіх, на перший погляд, феномену державної безпеки. Методологія дос-лідження переконливо доводить, що зазначений феномен має складну бага-тошарову структуру й підпорядковується закономірностям функціонування й розвитку складних соціальних систем. У роботі досліджено теоретичні та суто прикладні проблеми безпеки країни, території, суспільства і органів влади та управління; наведено й про-аналізовано практику правового та нормативного їх захисту в умовах сього-дення; визначено компетенцію органів влади у даній сфері; наведені пропо-зиції стосовно її оптимізації.

Монографія розрахована на науковців, викладачів, здобувачів науко-вих ступенів, студентів, державних службовців, тобто усіх, хто цікавиться проблемою забезпечення державної безпеки України.




   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Гордієнко, Сергій Георгійович.
Молодому науковцю коротко про необхідне [Електронний ресурс] : навчальний посібник : Видання друге, перероблене / С. Г. Гордієнко. - Київ : "Видавництво Людмила", 2023. - 168 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.69 Мб


У представленій роботі розглянуто багатоманітність сучасних методологічних платформ пізнання складних соціально-політичних явищ і проблем суспільства, визначено сутнісні риси поняття як та-кого, розкрито сутність та зміст методів наукового дослідження і спо-соби їх класифікації, розкрито зміст методів винахідницької творчості, уміщено анотаційний виклад найбільш важливих для молоді методо-логічних робіт.

Науково-практичний посібник буде корисним для студентів, мо-лодих наукових та науково-педагогічних працівників, аспірантів та до-кторантів.




   Тип видання:   підручник   
5.

Циганенко, Володимир Олександрович.
Про визначних людей, які рухали: розвиток культури, суспільства, науки [Електронний ресурс] : науково-популярне видання / В. О. Циганенко. - Київ : Музей енергетики, 2022. - 296 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 16.86 Мб


Книжка Володимира Циганенка складається зі статей, написаних у різні роки й надрукованих у періодиці. Читач для себе відкриє широке поле знань, які автор дохідливо викладає у статтях, використовує та упорядковує сучасний погляд по темі: про визначних людей, які рухали: розвиток культури, суспільства, науки і боролися за те, щоб віра в Україну була гранітом, щоб росло зав- зяття, міць, щоб сміло йти у бій за Україну так, як ішли Герої за її, за її славу, за її Святі Ідеї, - щоб помстити ганьбу неволі, потоптану честь, глум катів її, невинну кров помордованих. Та прогнози на майбутнє світової науки і техніки у галузі пізнання самої людини, навколишнього середовища. Розмірковує над тим, що потрібно творчо використовувати у майбутньому. Розрахо - вана на широкий загал читачів, які цікавляться пізнанням історії України, світової науки на багатьох напрямках розвитку штучного інтелекту, існуванням Всесвіту. Може бути корисною для: захисників і захисниць України, викладачів освітніх закладів, музейних працівників, енергетиків, широкого загалу.




   Тип видання:   монографія   
6.


Держава і революції [Електронний ресурс] : монографія / Ю. С. Кононенко, С. В. Джолос ; Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького. - Черкаси : О. М. Третяков, 2022. - 316 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.02 Мб


Монографія присвячена проблематиці держави і революцій. Окреслено особливості ліберального, соціалістичного та консервативного бачення теоретико-правових аспектів і сутності революцій. Осмислено політико-правові уроки буржуазно-демократичних і соціалістичних революцій. Розкрито основні ідейно-теоретичні засади революцій минулих епох і сучасності. Виявлено особливості «кольорових» революцій сучасності та ті ризики, які вони несуть суспільству. З’ясовано особливості відносин держави та особи, у т.ч. і в контексті революційних подій. Встановлено, що політико-правова стабільність є запорукою добробуту суспільства та визначено основні засади її забезпечення. Висвітлено основні засади формування консолідованого, соціально-захищеного суспільства як провідної функції держави, що гарантує її існування, стабільний розвиток, національну безпеку.

Монографія призначена для студентів, аспірантів, викладачів, науковців та усіх, хто цікавиться проблематикою держави і революцій.



Кл.слова:
революції -- революційний контекст -- держава

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.


Забезпечення національної безпеки за основними напрямами життєдіяльності України [Електронний ресурс] : навчальний посібник : Частина ІІ / С. Г. Гордієнко [и др.] ; відп. ред. С. Г. Гордієнко ; Міжрегіональна Академія управління персоналом. - у 2 ч.. - Київ : "Видавництво Ліра-К", 2021. - 608 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.71 Мб


Розглянуто теоретико-прикладні проблеми й питання: управління сферою національної безпеки України; державної безпеки; воєнної безпеки; економічної безпеки; гуманітарної та екологічної безпеки; захисту державної таємниці; забезпечення безпеки суб’єктів підприємницької діяльності; інформаційної сфери і права на інформацію; інноваційної діяльності та її правових аспектів; інтелектуальної власності та права на її об’єкти. Наведено й проаналізовано теорію та практику їх “життєздатності” і захисту в умовах сьогодення України.

Для студентів, аспірантів, докторантів, наукових і науково-педагогічних працівників та практиків зазначених сфер життєдіяльності суспільства.




   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Соціологія   
8.

Рудакевич, Олег Михайлович.
Націологічні засади модернізації українського суспільства [Електронний ресурс] : науково-популярне видання / О. М. Рудакевич ; Академія політичних наук України. - Київ : Видавництво ПОЛІТІЯ, 2020. - 360 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.24 Мб


У монографії розкриті націологічні засади модернізації українського суспільства. Основна увага зосереджена на таких незмінних впродовж десятиліть проблемах українського націєтворення: обґрунтування моделі модерної української нації, розбудова України як національної держави, осмислення змісту сучасної української національної ідеї, формування адекватної вимогам часу політичної культури, нейтралізація негативів українського менталітету, утвердження основ публічної політики та демократії, убезпечення суверенітету української нації. В основі дослідження – розроблені автором етнополітична концепція нації і теоретико-методологічні засади аналізу національної політичної культури.

Книга адресована науковцям, політикам, політологам, державним службовцям, активістам громадянського суспільства, студентам, усім, хто цікавиться питаннями життєдіяльності та розвитку української нації.



Кл.слова:
Українська нація -- національна політична культура -- публічна політика

   Тип видання:   підручник   
Категорія:    
9.


Психологія і педагогіка у протидії пандемії COVID-19 [Електронний ресурс] : інтернет-посібник / відп. ред. В. Г. Кремень ; уклад. В. В. Рибалка ; Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна, Інститут підготовки кадрів державної служби зайнятості України. - Київ : ТОВ "Юрка Любченка", 2020. - 243 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.00 Мб


В інтернет-посібнику представлено праці психологів, педагогів, освітян-практиків, зміст яких спрямовано на збереження психологічної стабільності українського суспільства в умовах глобальної дестабілізації соціально-економічної реальності, спричиненою пандемією COVID-19. Наголошено, що психологічна неготовність і тривожність громадян у сприйнятті такої інтенсивності інформаційного потоку в умовах соціально-економічних змін, динамічної перебудови звичного способу й ритму життя і зростання тотальної нестабільності, підтвердили необхідність проведення ґрунтовної психологічної і педагогічної роботи з різними категоріями населення України.

Адресовано педагогічним працівникам, науковцям, практичним психологам, соціальним педагогам, керівникам закладів освіти, фахівцям Державної служби зайнятості України, соціальним працівникам, психотерапевтам, консультантам, працівникам телефонної служби довіри, а також батькам, волонтерам, студентам й усім громадянам, які зацікавлені у збереженні та зміцненні здоров’я в екстремальній пандемічній ситуації.



Кл.слова:
ситуації пандемічної тривоги -- виклики епідеміологічної ситуації -- психологічний захист

   Тип видання:   монографія   
10.

Перга, Тетяна Юріївна.
Екологічна політика США. Епоха становлення [Електронний ресурс] : монографія / Т. Ю. Перга ; Національна академія наук України, Державна установа "Інститут всесвітньої історії Національної Академії Наук України". - Київ : Центр учбової літератури, 2020. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.63 Мб


Вперше у вітчизняній історіографії здійснено комплексне дослідження етапу становлення екологічної політики США, який тривав з кінця XIX ст. до Другої світової війни. Розглянуто чинники зростання інтересу американського суспільства до охорони природних ресурсів, підґрунтя та засади урядової діяльності в цій царині. Виявлено особливості природоохоронної політики США за часів президентства Теодора Рузвельта, Говарда Тафта, Вудро Вільсона, Воррена Гардінга, Калвіна Куліджа, Герберта Гувера, Франкліна Рузвельта. Розкрито роль лідерів у захисті довкілля Сполучених Штатів Америки. Охарактеризовано головні етапи діяльності Служби національних парків США. Проаналізовано особливості природоохоронної діяльності під час «прогресивної епохи», доби «проспериті», економічної кризи і рецесії 1930-х рр. Розкрито екологічні аспекти «Нового курсу» та ефективність використання довкілля в якості антикризового інструменту. Оцінено теоретичні і практичні здобутки екологічної політики США напередодні Другої світової війни.

Монографія адресована науковцям, викладачам навчальних закладів, політикам, студентам, та всім тим, хто цікавиться екологічною історією та історією Сполучених Штатів Америки і прагне зробити свій внесок у покращення екологічної політики України.



Кл.слова:
політика -- реформи -- ініціативи розвитку

   Тип видання:   зб. статей   
11.


Побудова інформаційного суспільства: ресурси і технології [Електронний ресурс] : матеріали XVIІІ Міжнародної науково-практичної конференції, Київ, 19-20 вересня 2019 р. ; Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації», Державна установа «Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України», Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності, Національної академії правових наук України, Науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України, Інститут наукових досліджень економічних реформ (ISRER) при Міністерстві економіки Республіки Азербайджан / Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації», Державна установа «Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України», Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності, Національної академії правових наук України, Науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України, Інститут наукових досліджень економічних реформ (ISRER) при Міністерстві економіки Республіки Азербайджан. - Київ : УкрІНТЕІ, 2019. - 404 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 11.46 Мб


Матеріали конференції охоплюють актуальні наукові і практичні проблеми розвитку суспільства в епоху цифровізації. Розглядаються питання створення цифрової економіки, цифрових сервісів і технологій, нові можливості освіти і науки у цифровому середовищі.

Розраховано на науковців, викладачів, підприємців, керівників інформаційних та аналітичних служб, бібліотечних працівників, фахівців з цифрових технологій і безпеки, представників інформаційних структур, бізнес-асоціацій, органів влади та управління.



Кл.слова:
цифрова економіка -- цифрові сервіси та технології -- цифрове середовище

   Тип видання:   монографія   
12.

Маринчак, Євген Степанович.
«Фінансово-правовий зв’язок фізичної особи з державою» [Електронний ресурс] : монографія / Є. С. Маринчак ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : [б. в.], 2019. - 344 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.60 Мб


Проблематика зв’язку особи з державою завжди посідала провідне місце серед науковців не лише правових наук. З часів появи першого політико-правового зв’язку особи з державою – громадянства, минуло вже понад двохсот років, але принципових змін в ньому не відбулося: ті ж права, та ті самі обов’язки. Наслідком соціально-економічної інтеграції суспільства у ХХ столітті, відбулося виокремлення нового фінансово-правового зв’язку особи з державою. Змістом цього зв’язку є не політичні права та громадянські обов’язки, а зобов’язання податкового характеру та права, що з них випливають.



Кл.слова:
резидент -- громадянство -- платник податку

   Тип видання:   наукове видання   
13.


Промислова політика як ключовий інструмент стратегії розвитку [Електронний ресурс] : науково-аналітична доповідь / Л. В. Дейнеко [и др.] ; Національна академія наук України, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України". - Київ : ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", 2019. - 143 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.58 Мб


У науково-аналітичній доповіді акцентовано увагу на необхідності здійснення в державі виваженої промислової політики для модернізації вітчизняної промисловості та її розбудови відповідно до цілей українського суспільства. Запропоновано напрями посилення інституційної спроможності держави в ході імплементації промислової політики, що полягають у забезпеченні інституційної узгодженості, стратегічної співпраці між урядом, бізнесом та іншими групами суспільства, нівелюванні конфліктів та сприянні конкуренції. Діагностовано ситуацію на ключових промислових ринках та виявлено найбільш вразливі сегменти з точки зору критичного спаду виробництва, надмірної імпортозалежності, розриву взаємозв’язку виробництва певних товарів із внутрішнім попитом. Окреслено пріоритетні напрями структурної трансформації розвитку промисловості з урахуванням зростання ролі екологічного чинника та стимулювання екологічної модернізації небезпечних виробництв. Запропоновано низку інструментів – інституціональних, фінансових, екологічного управління – задля реалізації механізмів екологічної реадаптації економічного зростання, пов’язаного із розвитком промисловості. Запропоновано систему заходів з управління розвитком кадрового потенціалу, що в умовах трансформації промисловості має спиратися на механізми економічного саморозвитку, підвищення значущості освіти та управління знаннями, підвищення якості професійної освіти промислового спрямування, формування сучасної інноваційної екосистеми у промисловості. Обґрунтовано напрями посилення глобальних зв’язків у міжнародній торгівлі промисловими товарами та запропоновано механізми сприяння інтеграції України у глобальний ринок, у т.ч. досліджено інструменти технічного сприяння поширенню послуг вітчизняного промислового інжинірингу як в Україні, так і за кордоном.




   Тип видання:   зб. статей   
14.


Еволюція цінностей в епоху глобалізації [Електронний ресурс] : збірник наукових праць / голов. ред. О. В. Зернецька ; відп. ред. І. І. Вітер ; ред. М. В. Бондарець ; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії НАН України. - Київ : ТОВ «Видавництво «Центр учбової літератури», 2019. - 214 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.24 Мб


У збірнику наукових праць представлені статті учасників Міжнародної наукової конференції «Еволюція цінностей в умовах глобалізації», проведеної Державною установою «Інститут всесвітньої історії НАН України» у квітні 2019 р. Досліджено проблеми еволюції цінностей у зарубіжному та вітчизняному науковому дискурсі; проаналізовано традиційні й нові цінності у міжнародних відносинах в умовах глобалізації; розглянуто вплив глобалізації на культуру й ціннісні орієнтації людини і соціуму.

Збірник представляє інтерес для науковців і фахівців з проблем історії, філософії, політології, глобалістики, світової економіки і міжнаpодних відносин.



Кл.слова:
глобальна комунікація -- міжнародні відносини -- становлення цінностей сучасного суспільства

   Тип видання:   монографія   
15.


Суспільство, людина, право: досвід філософсько-правового осмислення [Електронний ресурс] : монографія / О. Г. Данильян [и др.] ; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - Харків : «Право», 2018. - 350 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.68 Мб


Монографію присвячено дослідженню актуальних проблем розвитку інформаційного суспільства та інформаційної безпеки, визначенню особливостей буття людини як суб’єкта й об’єкта інформаційної діяльності, з’ясуванню проблем взаємозв’язку людини, суспільства і держави в умовах глобалізації. Важливе місце в роботі приділено онтологічним проблемам права в сучасних соціокультурних умовах. Особливістю монографії є те, що її автори розглядають проблеми сучасного суспільства, людини і права у філософському, філософсько-правовому та правовиховному аспектах.

Для студентів, аспірантів, викладачів юридичних закладів вищої освіти, працівників органів державного управління та місцевого самоврядування.



Кл.слова:
суспільство та держава -- глобалізація -- право

   Тип видання:   наукове видання   
16.


Політичні партії і громадські рухи в перехідних суспільствах: політико-правовий та історико-правовий аспекти. [Електронний ресурс] : матеріали круглого столу (м.Київ, 29 березня 2018 року) / , ред.І. Усенко, , ред.Т. Бондарук ; Національна академія наук України, Інститут деожави і права ім. В. М. Корецького. - Київ : [б. в.], 2018. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.67 Мб


У матеріалах представлено доповіді, виступи, стислий виклад дискусії міжнародного круглого столу "Політичні партії і громадський рухи в перехідних суспільствах: політико-правовийта історико-правовий аспекти", який відбувся 29 березня 2018 року у місті Києві.



Кл.слова:
суспільство -- право -- політичні партії

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Баранівський, В. Ф.
Проблеми духовної безпеки українського суспільства [Електронний ресурс] : збірник наукових праць. (2-ге видання, доповнене та допрацьоване) / В. Ф. Баранівський. - Київ : Видавницво «Лицар», 2018. - 258 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.94 Мб


В збірник включені авторські статті, тези та доповіді, присвячені аналізу актуальних проблем духовної безпеки сучасної України. Ключовими проблемами духовної безпеки, що являють загрозу українському суспільству та потребують негайного вирішення, автор вважає: стан духовності, культури та освіти; негативний вплив на суспільство певних релігійних церков та конфесій; незахищеність інформаційного простору. Приділена значна увага актуальним етнонаціональним, правовим та військовим аспектам духовної безпеки українського суспільства. На підставі аналізу виявлені глибинні причини проблем духовної безпеки, запропоновані шляхи їх вирішення. Збірник адресований філософам, соціологам, політологам, представникам органів державного управління, лідерам партій та громадських організацій, педагогам, студентам, а також усім, кого хвилює проблема духовної безпеки України.



Кл.слова:
духовність -- духовна безпека -- національно-патріотичне виховання -- релігія

      
18.

Гапотій, В. Д.
Юридична концепція незалежності та транспарентності України [Електронний ресурс] : монографія / В. Д. Гапотій ; Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького. - Мелітополь : Видавничий будинок Мелітопольської міської друкарні, 2017. - 624 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.89 Мб


У монографії досліджується взаємодія і взаємовплив транспарентності, як інформаційної відкритості органів державної влади в Україні та незалежності, як прояву суверенітету народу, нації та держави в умовах сучасного реформування національної правової системи, законодавства та механізмів державного управління. Дослідження може бути використано у науково-дослідній сфері (галузях конституційного, міжнародного права, інформаційного права, в теорії держави і права, історії політичних і правових вчень, політології) для подальшого опанування питань, пов’язаних з функціонуванням сучасної незалежної України і розвитком державності в цілому. Також, ця робота може бути використана в законотворчій діяльності, з метою визначення та уточнення правового статусу незалежної держави, народу та нації в сучасних історичних умовах формування інформаційного суспільства та транспарентної влади, їх суверенних прав в процесі законотворення. Призначено для магістрів та широкого кола читачів, що на науковому чи загально пізнавальному рівні приділяють увагу в своєму житті правничим аспектам розвитку суспільства та держави



Кл.слова:
незалежність -- суверенітет народу -- самостійність держави

   Тип видання:   національна доповідь   
19.


Україна: шлях до консолідації суспільства [Електронний ресурс] : національна доповідь / Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України ; Національна академія наук України, Секція суспільних і гуманітарних наук, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України. - Київ : [б. в.], 2017. - 336 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.32 Мб


У доповіді розглянуто проблемні питання консолідації українського суспільства у ситуації соціально-економічної, внутрішньо- та зовнішньополітичної кризи, оцінено стан національної згуртованості, розкрито причини та фактори конфронтаційних явищ у суспільних відносинах, розгорнуто модель національної єдності та стратегію її досягнення.



Кл.слова:
Консолідація і конфронтація -- Політика -- Тенденції розвитку

      
20.


Інформаційно-комунікаційна діяльність наукових бібліотек в умовах розвитку суспільства знань [Електронний ресурс] : монографія / О. М. Василенко [и др.] ; НАН України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. - Київ : [б. в.], 2017. - 410 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 3.07 Мб


Монографію присвячено дослідженню сучасних тенденцій, інновацій та перспектив в інформаційно-комунікаційній діяльності наукових бібліотек в умовах розвитку інформаційного суспільства та формування суспільства знань. Висвітлено теоретико-методологічні та прикладні аспекти інформаційно-комунікаційної діяльності наукових бібліотек, розглянуто зарубіжний та вітчизняний досвід інтенсифікації процесів інтеграції наукових бібліотек із закладами науки, освіти та культури в науково-комунікаційному просторі України, розроблено пріоритетні напрями формування національних наукових ресурсів та надання інтелектуального доступу до інформації та знань – важливого чинника забезпечення інформаційно-знаннєвих потреб суспільства. Видання адресоване працівникам бібліотечно-інформаційної галузі, фахівцям документно-комунікаційної сфери, викладачам, аспірантам і студентам вишів.



Кл.слова:
електронна комунікація -- охорона інтелектуальної власності -- дослідження -- підвищення кваліфікації -- наукова бібліотека
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського