Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (26)Автореферати дисертацій (379)Реферативна база даних (3609)Книжкові видання та компакт-диски (863)Журнали та продовжувані видання (70)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОЛІЕТНІЧНЕ$<.>+<.>K=СУСПІЛЬСТВО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 373
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія: Біологічні науки   
1.


Ґендерний підхід [Електронний ресурс] : історія, культура, суспільство / під ред. Л. Гентош, О. Кісь. - Л. : ВНТЛ-Класика, 2003. - 248 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


“Ґендерний підхід: історія, культура, суспільство” є збіркою наукових статей, розділів із книг, написаних зарубіжними авторами та перекладених переважно з англійської мови. Основна мета видання цієї збірки – ознайомити читача зі знаними в світі, але маловідомими, або й зовсім не відомими в Україні авторами та працями з ґендерної проблематики. Книга прислужиться як студентам, аспірантам так і досвідченим викладачам, дослідникам, які знайдуть для себе цікаві статті у цій збірці.



Кл.слова:
ґендер -- стать -- фемінологія -- маскулінність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Яковенко, Н.
Нарис історії України з найдавніших часів до кінця ХVІІІ ст. [Електронний ресурс] / Н. Яковенко. - К. : Генеза, 1997. - 380 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мета автора цього нарису – звернути увагу на ті аспекти минулого, які ні для народницької, ні для державницької історіографій на мали ваги, а тим часом без їх витлумачення годі сподіватися, що стара Україна "скаже" правду про себе нашому сучасникові. Маю на увазі передовсім спробу звести історію з п'єдесталу науки про суспільство до рангу науки про людину в суспільстві. Суспільство, як і кожна структурована система, варте дослідницького інтересу, проте ключ до розуміння принципів його функціонування не може бути ні універсальним, ні наперед постульованим, бо система, утворювана "людским матеріалом", реалізує себе лише через конкретні – завжди різні в часі й просторі – вчинки людей. Тому спеціальна увага в цьому нарисі буде надана людині – колу її прав і обов'язків, способам (і причинам) групування в колективи, стереотипам поведінки та механізмові оновлення останніх у моменти зміни ціннісних орієнтацій, усталеним уявленням про справедливу владу і особистий обов'язок, про морально дозволене і про табуйоване, про ставлення до "своїх" і "чужих" тощо. На більш загальному рівні, відмовившись від звичних історіографічних образів "сусіда-загарбника", "підступного єзуїта" чи свого "запроданця", автор спробував пояснити ряд кризових смуг в історії України через призму глибинних внутрішніх перемін у згаданій системі стереотипних цінностей.



Кл.слова:
історія -- минуле -- аспект -- розвиток

   Тип видання:   дисертація   
3.

Ющенко, Петро Андрійович.
Національна ідея як матриця формування особистості: соціально-філософський аналіз [Електронний ресурс] : дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / Петро Андрійович Ющенко ; Національний педагогічний ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К. : [б. в.], 2009. - 193 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
українське суспільство -- розвиток суспільства

   Тип видання:   зб. статей   
4.


Этическая мысль [Електронний ресурс] : науч.-публицист. чтения. - М. : Политиздат, 1990. - 480 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Во втором выпуске издания (первый вышел в 1988 г.) затрагиваются острые нравственно- этические проблемы, находящиеся в центре общественных дискуссий: правда и справедливость, моральные основы исторической памяти, сексуальность и нравственность, проблемы эвтаназии и др. Широко представлена этическая классика: продолжается публикация лекций по этике И. Канта, читатель впервые познакомится с ранними этюдами о морали П. А. Сорокина и полным переводом сочинения датского философа С. Кьеркегора "Болезнь к смерти". Рассчитана на широкий круг читателей.



Кл.слова:
мораль -- особистість  -- суспільство -- евтаназія

   Тип видання:   зб. статей   
5.


Этатистические модели модернизации [Електронний ресурс] / отв. ред. В. Н. Шевченко. - М. : ИФРАН, 2002. - 154 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В сборнике рассматриваются проблемы истории, методологии и практики этатизма, а также возможности и лимиты социальных преобразований в периоды переходного развития от одного общественного устройства к другому на основе модели «сильного государства». Проблемы идеологии государственности проанализированы как в контексте учений классической политической философии, так и на материалах и фактах последних лет.



Кл.слова:
суспільство -- держава -- реформа

   Тип видання:   зб. статей   
6.


Эстетическая культура [Електронний ресурс] / отв. ред. И. А. Коников. - М. : ИФ РАН, 1996. - 202 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящее нздание посвящено исследованию основных naраметров эстетической культуры. проблем ее формирования. структуры и функций. В отличие от предыдущих публикаций тех же авторов данная книга представляет собой не коллективную монографию. а тематический сборник. что определяется самим характером исследования и выражается не только в естественном для данного сборника стилистическом разнообразии. но и в плюрализме авторских позиций, в постановке и исследовании проблем.



Кл.слова:
суспільство -- етика -- мораль

   Тип видання:   аналітична доповідь   
7.


Щорічна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан дотримання прав і свобод людини і громадянина [Електронний ресурс] : офіційне видання / ред. О. Кузьміна. - Київ : [б. в.], 2014. - 552 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.37 Мб


З огляду на масштаб порушень прав людини у листопаді 2013 – лютому 2014 р. перші результати провадження щодо порушень прав людини, здійсненого Уповноваженим у тісній співпраці з громадськими активістами та правозахисниками, ґрунтовно викладені у Спеціальній доповіді Уповноваженого, оприлюдненій 28 лютого 2014 р. Наразі провадження триває, спільно з представниками інститутів громадянського суспільства здійснюється збір доказів та зафіксованих порушень прав людини у цей трагічний період. Українське суспільство та міжнародна спільнота очікують прозорого й ефективного розслідування порушень прав тисяч учасників протестних акцій. Відтак, у рамках наданого мені мандата на здійснення парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини я докладу всіх зусиль, аби розслідування, які проводять правоохоронні органи, були ефективними та нарешті дали відповідь на питання, хто саме має понести відповідальність за людські жертви та скалічені долі. 2013-й, який залишиться у пам’яті багатьох поколінь як рік масових протестних акцій і пов’язаних із цим кричущих порушень прав людини, у діяльності Уповноваженого також позначений розв’язанням цілого спектра інших важливих питань у сфері захисту прав людини. Значні зусилля були спрямовані й на подальше інституційне зміцнення Секретаріату Уповноваженого та на реалізацію амбітних завдань, які ми поставили перед собою у Стратегічному плані діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на 2013–2017 рр.



Кл.слова:
права людини -- громадські активісти -- акції протесту -- міліцейське свавілля

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Щокін, Г.
Український консерватизм як сутність національної ідеї [Електронний ресурс] / Г. Щокін. - К. : МАУП, 2005. - 64 с.. - (Б-ка журналу "Персонал")

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропоноване видання містить вже опубліковані статті, в яких розглядаються сучасні ідеологічні платформи політичного розвитку України, а серед них вирізняється консервативна ідеологія, яка найбільше відповідає об'єктивно діючим тенденціям і закономірностям сучасного суспільного розвитку. Подано основні принципи новоствореної Української Консервативної Партії. Для широкого загалу.



Кл.слова:
політичний розвиток -- ідеологічна платформа -- сучасне суспільство

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Щербина, В. М.
Образи інформаційного суспільства [Електронний ресурс] : соціологічний вимір / В. М. Щербина. - К. : Інститут соціальних і культурних зв'язків ім. Святої княгині Ольги, 2005. - 111 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі розглядається проблема концептуалізації образів інформаційного суспільства з точки зору соціологічної теорії. Автором на основі оригінального підходу розглянуто та узагальнено концепції інформаційного суспільства, які сформувалися в сучасному суспільствонавстві. Зроблено висновок, що соціологічний розгляд соціальних аспектів інформатизації передбачає використання категорії "комунікативне суспільство". Видання буде корисним соціологам, філософам, політологам та усім, хто цікавиться процесами інформатизації та їх впливом на суспільство



Кл.слова:
інформація -- суспільство

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Щербаківський, В.
Формування української нації [Electronic resource] : нарис праісторії України / В. Шербаківський. - Нью-Йорк : З.Д.А., 1958. - 143 p.. - (Студійно-наукові матеріяли ; ч. 1)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
суспільство -- український народ

   Тип видання:   монографія   
11.

Шульженко, Федір Пилипович.
Соціально-правова держава в Україні: проблеми становлення та модернізації [Електронний ресурс] : монографія / Ф. П. Шульженко. - К. : Вид-во КНЕУ, 2007. - 392 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії з застосуванням сучасних методів пізнання соціальної дійсності комплексно досліджується ґенеза, сутність та особливості теоретичних концепцій соціально-правової держави та світова практика реалізації цього суспільного ідеалу як однієї з найдосконаліших форм організації громадського суспільства.



Кл.слова:
державність -- суспільство -- політичні партії

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.

Шпоть, О. С.
Агов, козаки, то що ж ми будуємо? (про державу та демократію) [Електронний ресурс] / О. С. Шпоть. - К. : Коронатор, 2011. - 31 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.27 Мб


Розглянуто проблеми становлення української національної держави та демократії. Автор досліджує політичне значення слова «народ», дає його визначення та попереджає суспільство про загрозу, яку несе демократія, якщо бездумно пливти за течією під керівництвом безвідповідальних політиків.



Кл.слова:
народ -- демократія -- національна ідея

   Тип видання:   зб. статей   
13.

Шпорлюк, Роман.
Імперія та нації (з історичного досвіду України, Росії, Польщі та Білорусі) [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Роман Шпорлюк. - К. : Дух і літера, 2000. - 354 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія і сучасність — це звичне словосполучення набуває незвичного значення у книзі професора Гарвардського університету Романа Шпорлюка «Імперія та нації». Читач має нагоду ознайомитися як з історією важливих суспільних явищ і подій, так і з історією їхнього осмислення у працях відомого західного дослідника — і побачити, що ці історії є частиною сучасності. Збірка статей, есе, оглядів, присвячених історії та нагальним політичним проблемам колишніх республік Радянського Союзу, представляє праці, які писалися упродовж останньої чверті XX століття і призначалися західному читачеві. Імперський спадок і національні проблеми, комунізм і націоналізм, проблеми державотворення на пострадянському просторі, становлення і розпад націй, виникнення і загибель Радянського Союзу — усі ці та багато інших проблем подаються автором крізь призму історичного досвіду становлення, розвитку і взаємодії східноєвропейських націй і держав, передусім України, Росії, Польщі і Білорусі. Книгу адресовано суспільствознавцям: викладачам, дослідникам, студентам, а також усім, хто цікавиться новітньою історією Східної Європи.



Кл.слова:
Радянський Союз -- політична історія -- націоналізм

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Біологічні науки   
14.
 


Шпинар, З. В.
История жизни на Земле. Древние животные и люди [Електронний ресурс] / З. В. Шпинар. - Прага : Артия, 1977. - 228 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге 162 цветные иллюстрации, снабженные кратким сопроводительным текстом. Вместе с вводной частью они позволяют нам получить наглядное представление о том, как выглядела наша Земля и ее обитатели миллионы лет тому назад. Изображенные ландшафты, растения, давно исчезнувшие животные, предки человека, первобытные охотники на мамонтов и древние люди, известные по наскальным рисункам, - это не плод воображения художника, а научная реконструкция, основанная на данных археологии. Вступительная статья на 47 стр. Каждый раздел предваряется геохронологической таблицей. Все илл. в цвете, размер от 2-х илл. на стр. до разворота, прорисовка детальная, реалистичная. В приложении: классификация растений и животных, словарь терминов, указатель русских и латинских названий.



Кл.слова:
еволюція -- людина -- зоологія -- біологія -- палеонтологія -- первісне суспільство -- археологія

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Шостром, Э.
Анти-Карнеги [Електронний ресурс] / Э. Шостром. - Минск : Попурри, 2004. - 54 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Деловой бестселлер Эверетта Шострома с интригующим названием «Анти-Карнеги» помог миллионам читателей обрести уверенность в себе, решительно измениться в лучшую сторону, стать людьми, научиться жить. Второе произведение, включенное в этот сборник, принадлежит перу Дейла Карнеги и содержит уникальное собрание малоизвестных фактов из жизни знаменитых людей: Клеопатра и Эйнштейн, Грета Гарбо и Маркони, Екатерина Великая и Николай Второй... Для широкого круга читателей.



Кл.слова:
суспільство -- людина

   Тип видання:   методичний посібник   
16.

Шостенко, І. І.
Історія держави і права зарубіжних країн [Електронний ресурс] : навчально-методичний посібник / І. І. Шостенко, О. І. Шостенко. - К. : Вид-во МАУП, 2003. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику запропоновано схеми (державний і суспільний лад, система державних установ, кримінальне право, кримінальний процес, джерела права, періодизація розвитку окремих країн, структура органів поліції, суду, прокуратури, наказної системи тощо) з коротким пояснювальним текстом. Він служитиме доповненням при розкритті відповідних тем програми з історії держави і права зарубіжних країн. При складанні використано схеми видання 1988 року. Для студентів юридичних факультетів вищих навчальних закладів України, які вивчають курс історії держави і права, а також всіх, хто цікавиться цією проблематикою.



Кл.слова:
політика -- суспільство -- законодавство

   Тип видання:   підручник   
17.

Шляхтун, П. П.
Політологія [Електронний ресурс] / П. П. Шляхтун. - К. : Либідь, 2002. - 576 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Так само як людина — істота біологічна — не може існувати без повітря, вона як істота суспільна не може жити без політики. Це твердження, на перший погляд, може здатися безпідставно перебільшеним, оскільки є чимало людей, які ставляться до політики зневажливо, вважають її брудною справою. Проте це зовсім не означає, що такі люди стоять поза політикою. Не цікавлячись політикою, не виступаючи її суб'єктом, вони за будь-яких умов залишаються об'єктом політики, зазнають впливу політичних інститутів: держави, політичних партій, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації тощо та осіб, які їх представляють. Політика є діяльністю з керівництва та управління суспільством на основі публічної влади. її соціальне призначення полягає в узгодженні багатоманітних і суперечливих інтересів і потреб індивідів та людських спільнот, забезпеченні їх співіснування в межах єдиного суспільства, в організації суспільного життя. Виконує це призначення передусім держава як головний політичний інститут. Якби не було держави зі встановленими нею загалыюобов 'язковими правшами суспільної поведінки (правовими нормами), дотримання яких забезпечується силою державного примусу, в суспільстві запанували б анархія і хаос, сила й насильство, «війна всіх проти всіх», як визначав додержавшій стан людства видатний англійський філософ XVII ст. Т. Гоббс. Саме держава надає суспільству організованості, об 'єднує людей на основі спільних інтересів та цінностей у цілісне утворення, надає суспільному життю цілеспрямованого характеру. Жити в суспільстві й бути вільним від політики, впливу держави неможливо. Але залежність індивідів, суспільства в цілому від держави може бути різною. В одному разі суспільство змогло підпорядкувати собі державу, поставити її на службу суспільному благові, досягти завдяки мудрому державному керівництву країни висот у своєму розвитку, в іншому — держава вивищувалася над суспільством, чинила над ним насильство, а можновладці використовували державну владу насамперед у власних інтересах. Характер відносин між суспільством і державою вирішальною мірою залежить від політичної культури членів суспільства як сукупності їхніх знань про політику, ціннісних орієнтацій і поведінки стосовно неї. У кінцевому підсумку політика, влада завжди роблять з людьми те, що вони їй дозволяють, а держава і правителі є такими, яким є саме суспільство. Недарма кажуть, що кожен народ має таких правителів, яких заслуговує. Формування політичної культури членів суспільства, набуття ними політичних знань і навичок політичної поведінки є важливою умовою функціонування політики, насамперед держави, в інтересах суспільства. Природа створила людину так, що вона дбає передусім про власні інтереси. Політики як люди, чия діяльність пов язана з використанням публічної влади, також: не є винятком. Для того щоб політики якомога більше дбали про суспільні інтереси і якнайменше використовували владу у власних інтересах, потрібний постійний і пильний контроль громадськості за здійсненням влади, діями політиків. А це також вимагає від громадян політичних знань. Оволодівати політичною наукою, отже, потрібно для того, щоб не бути лише пасивним об'єктом політики, об'єктом політичного маніпулювання з боку охочих до влади людей, а впливати на здійснення влади як у суспільних, так і у власних інтересах. Роль і значення політики та наукових знань про неї особливо зростають у переломні історичні періоди, коли зазнають докорінних перетворень самі основи суспільного життя, ідеали, цінності, світоглядні орієнтації людей. Саме такий період кардинальних змін переживає нині українське суспільство. Необхідність політологічних знань в сучасних умовах актуалізується й тим, що сучасні політичні технології, особливо ті, що пов 'язані з проведенням виборчих кампаній і формуванням іміджу політичних лідерів та реалізуються за допомогою електронних засобів масової інформації, створюють широкі можливості для маніпулювання масовою та індивідуальною політичною свідомістю. Протистояти такому маніпулятивному впливу можна тільки на основі глибоких наукових знань про політику. Головне призначення пропонованого підручника полягає в тому, щоб допомогти студентам — майбутнім фахівцям різних сфер суспільної діяльності — оволодіти систематизованими науковими знаннями про політику, які склали б основу їхньої демократичної політичної культури. Такі знання потрібні кожній освіченій людині. Вони сприятимуть формуванню здатності самостійно аналізувати політичні явища і процеси, визначати своє місце в них. Підручник, звичайно, не претендує на всеосяжне висвітлення проблем політичної науки. У ньому аналізуються лише найважливіші, вузлові проблеми політології, насамперед ті, що стосуються сутності політики, інституціоналізованих і персоналізованих форм її здійснення. Значна увага приділяється також історії становлення і розвитку політичних ідей як за рубежем, так і в Україні. В окремих главах подається матеріал про здійснення політики, політичної влади в Україні. Підручник розрахований на поглиблене вивчення науки про політику і може бути використаний студентами всіх спеціальностей вищих навчальних закладів, у тому числі спеціальності «Політологія». Його побудовано таким чином, що кожен структурний елемент може бути темою окремого виступу на семінарському занятті, реферату, контрольної чи курсової роботи. В разі необхідності наявний теоретичний матеріал можна розширити завдяки літературним джерелам, список яких наведено до кожної теми. Ці джерела слугуватимуть вихідними і в написанні дипломних та дисертаційних робіт, підготовці до складання кандидатських іспитів із спеціальностей політичних наук. Авторське бачення структури, тематики і проблематики курсу «Політологія» може прислужитися викладачам політології у вищих навчальних закладах при власному визначенні тематики і проблематики навчального курсу з політології. Ознайомлення із систематизованим викладенням у підручнику проблем теорії політикиі буде корисним і тим, хто обрав політику своїм фахом, tie перебільшуючи значення науки про політику для політичної практики, все ж таки можна стверджувати, що багато наявних у нинішньому українському суспільстві негараздів спричинені невисоким професіоналізмом наших політиків, відсутністю у них глибоких політологічних знань і як наслідок -низьким рівнем політичної культури. Політика і наука про неї в Україні все ще існують нарізно, а державна політика в багатьох и проявах здійснюється без належного теоретичного обгрунтування, нерідко методом спроб і помилок. Рядові громадяни, зі свого боку, ще не зайняли активної позиції стосовно влади і продовжують залишатися її пасивними об єктами, очікуючи від неї за сформованою ще за соціалізму звичкою всіляких соціальних благ. Політика є одним із таких видів людської діяльності де кожен вважає себе фахівцем, тому що всі члени суспільства і кожний окремо так чи інакше стикаються з нею. Судити про політику можуть і повинні всі. Тож хай ця праця прислужиться тому, щоб такі судження робилися зі знанням справи



Кл.слова:
предмет політології -- пам’ятник архітектури -- функція політології

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.

Шеляхіна, І. В.
Сучасні проблеми природознавства [Електронний ресурс] / І. В. Шеляхіна ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», Факультет комп’ютерних технологій, Кафедра природничих наук та інформатики. - К. : [б .в.], 2008. - 46 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Курс „Сучасні проблеми природознавства” підготовлений відповідно до Державного освітнього стандарту вищої фахової освіти України. Людство вступило у Ш тисячоліття. Це змушує людей приділяти більше уваги своєму майбутньому і всебічному осмисленню минулого. Однією з найважливіших стала глобальна проблема взаємодії природи й суспільства. Людство стало забувати, що воно само – частина природи, біологічний вид, життя якого цілком визначається природою, а уся його могутність заснована на використанні законів природи. Мета даного курсу полягає в формуванні у студентів уявлень про: місце людини в еволюції Землі; напрямки й шляхи розвитку в науково-технічній і організаційно- економічній сферах діяльності людини; можливості досягнення більш високого рівня виживання людства в умовах екологічних катастроф, що насуваються.



Кл.слова:
природа -- суспільство

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Шевчук, О. Б.
E-Ukraine. Інформаційне суспільство [Електронний ресурс] : бути чи не бути / О. Б. Шевчук, О. П. Голобуцький. - К. : ЗАТ "Атлант UMS", 2001. - 102 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга є одним з перших вітчизняних досліджень, присвячених проблемам формування в Україні Інформаційного суспільства та включення нашої держави до загадьноевітопих процесів побудови Глобального інформаційного простору. Автори популярно виклали основні теоретичні та прикладні питання теми: загальні і конкретні визначення, історію виникнення й розвитку ідей, поточні й стратегічні завдання, досягнення й перепони на шляху інформатизації та входження до нової — Цифрової - доби людської цивілізації. Адресована широкому колу читачів.



Кл.слова:
суспільство -- інформація

   Тип видання:   підручник   
20.

Шарков, Ф. И.
Основы теории коммуникации [Електронний ресурс] : учебник / Ф. И. Шарков. - М. : Перспектива, 2005. - 130 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Учебник знакомит читателя с узловыми моментами, дающими представление специалистам по связям с общественностью о процессах коммуникации, участниками которых им предстоит быть и на которые они должны оказывать влияние. Настоящий учебник адресован студентам, аспирантам и преподавателям высших учебных заведений, а также исследователям и специалистам, связанным с теорией и практикой коммуникации, и в большей мере - социальной коммуникации. В конце каждой главы приводятся вопросы для самоконтроля, дается список основной и дополнительной литературы по данной теме.



Кл.слова:
суспільство -- інформація -- спілкування
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського