Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (25)Тематичний інтернет-навігатор (3)Автореферати дисертацій (571)Реферативна база даних (3608)Книжкові видання та компакт-диски (467)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>K=МАРІОНЕТКОВИЙ$<.>+<.>K=УРЯД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 113
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   законодавчі матеріали   
1.

Береславський, С.
Як зареєструвати підприємницьку діяльність [Електронний ресурс] / С. Береславський, Д. Луценко, С. Сегеда. - К. : Центр комерційного права, 2002. - 78 с.. - (Юридична абетка пiдприємця)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перед вами – перший практичний посiбник iз серiї Юридична абетка пiдприємця, яку випускає Центр комерцiйного права. Проект Центр комерцiйного права здiйснює компанiя Делойт Туш Томатсу за фiнансової пiдтримки Агентства США з мiжнародного розвитку на пiдставi двосторонньої угоди про спiвпрацю мiж урядами України та США. Центр комерцiйного права — єдина в Українi органiзацiя, яка займається виключно розвитком комерційного (підприємницького) права й охоплює майже всі його підгалузі. Отже, комерційне право - це Ваше право, шановні підприємці. Серiя Юридична абетка пiдприємця покликана допомогти Вам, шановнi пiдприємцi, вивчити свої права й обов’язки, свiдомо застосовувати на практицi норми чинних нормативно-правових актiв.



Кл.слова:
законодавство -- підприємництво -- бізнес

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Монолатій, І.
Цісарська Коломия. 1772-1918 [Електронний ресурс] / І. Монолатій. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2008. - 308 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У новій книжці Івана Монолатія представлено коломиєзнавчі нариси з історії та культури другого після Львова міста в Галичині, Коломиї, в один з найцікавіших періодів його минулого, за доби австрійської займанщини (1772-1918 рр.). Саме цей історичний період столиці Покуття став епохою національного і духовного злету коломийських українців, добою короткочасної незалежности в освіті, культурі, видавничій справі, аматорському театрі. Особливою в історії австрійської Коломиї була доба Великої війни 1914-1918 рр., яка стала своєрідним фіналом «цісарсько-королівського» урядування містом і початком формування образу нового міста і містян в умовах національно-визвольної боротьби. Для коломийців, усіх небайдужих, хто цікавиться історією рідного краю.



Кл.слова:
Австро-Угорщина -- Гуцульщина

   Тип видання:   національна доповідь   
3.


Цілі Розвитку Тисячоліття. Україна-2013 [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна академія наук України, Інститут демографії та соціальних досліджень, Національний інститут стратегічних досліджень ; за заг. ред. А. Єрмолаєва, Е. Лібанової. - Київ : [б. в.], 2013. - 183 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.07 Мб


Для прогнозування тенденцій майбутнього суспільного розвитку та стратегічного планування необхідним є вивчення винесених уроків із досягнення ЦРТ. Здійснення об’єктивного аналізу досягнень та здобутків на шляху виконання завдань ЦРТ до 2015 року, ретельне вивчення існуючих проблем, їх причин та можливих наслідків, врахування незавершених завдань ЦРТ та нових викликів, що постають на шляху розвитку, та вироблення рекомендацій щодо прискорення прогресу на шляху досягнення ЦРТ – ці питання стали ключовими у процесі розроблення доповіді «ЦРТ.Україна.2013». В рамках відкритого обговорення згаданих питань проведено низку заходів: 7 експертних дискусій та 7 круглих столів за участю високопосадовців, електронне обговорення кожної цілі, круглий стіл з представлення проекту доповіді. До процесу обговорення та доопрацювання проекту доповіді «ЦРТ.Україна.2013» долучилось понад 150 представників експертної спільноти за напрямами, що відповідають тематичним сферам ЦРТ: урядовці, управлінці, фахівці агентств системи ООН, дипломати, науковці, економісти, демографи, лікарі, епідеміологи, екологи, освітяни, журналісти, підприємці, представники недержавних організацій, діяльність яких сприяє досягненню ЦРТ, та інші представники громадянського суспільства. Доповідь «ЦРТ.Україна.2013» є результуючим наслідком цієї роботи.



Кл.слова:
соціально-економічний розвиток -- стратегічне планування -- пріорітети розвитку

   Тип видання:   національна доповідь   
4.


Цілі Розвитку Тисячоліття. Україна-2010 [Електронний ресурс] : національна доповідь / Міністерство економіки України ; за заг. ред. Е. Лібанової. - Київ : [б. в.], 2010. - 108 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.23 Мб


У доповіді висвітлено стан досягнення Цілей Розвитку Тисячоліття (ЦРТ), уточнено матрицю завдань та індикаторів ЦРТ та встановлено реальні цільові орієнтири до 2015 року з використанням широкого кола інформаційних, статистичних та аналітичних матеріалів. Проаналізовано перешкоди на шляху динамічного розвитку країни, визначено основні проблеми нинішнього етапу реалізації завдань ЦРТ та запропоновано рекомендації щодо оптимальних шляхів їх вирішення. Публікація стане у нагоді урядовцям, працівникам міністерств та відомств, керівникам та фахівцям місцевих органів виконавчої влади, науковцям, діячам громадських організацій, усім, кого цікавлять питання соціально-економічного та людського розвитку України.



Кл.слова:
демографічні проблеми -- ґендерна рівність -- охорона довкілля

   Тип видання:   монографія   
5.

Гай-Нижник, П. П.
Фінансова політика уряду Української Держави Гетьмана Павла Скоропадського (29 квітня - 14 грудня 1918 р.) [Електронний ресурс] / П. П. Гай-Нижник. - К. : [б. в.], 2004. - 430 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонована монографія є першим в сучасній історіографії комплексним історико-джерелознавчим дослідженням фінансової політики уряду Української Держави під час гетьманування Павла Скоропадського. Саме на час Гетьманату 1918 р. припадає період юридичного завершення запровадження національних грошових одиниць, започаткованих Центральною Радою. Тоді ж було на практиці закладено підвалини вітчизняної грошової системи. До наукового обігу автором було вперше введено сотні невідомих раніше документальних матеріалів які, в поєднанні із здобутками вже існуючих дослідів з фінансової політики України 1917-1921 рр., допоможуть читачеві пізнати історію цієї досить специфічної галузі вітчизняного державотворення.



Кл.слова:
Українська Держава -- фінансова угода -- грошова система

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Федорук, Я.
Універсали та листи Богдана Хмельницького (11 документів) [Електронний ресурс] / Я. Федорук. - Л. : Інститут історичних досліджень Львівського державного університету імені Івана Франка, 1996. - 9 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Публікацію одинадцяти коротких документів, пов’язаних з постаттю Богдана Хмельницького, що зберігаються у рукописних збірках Варшави, Кракова і Курніка, можна вважати своєрідним доповненням до збірника “Документи Богдана Хмельницького” (1961). Ці джерела охоплюють період від 1648 до 1657 рр. та стосуються відносин козацької України з урядами Польщі, Великого князівства Литовського, Кримського ханства та Оттоманської Порти, а також відображають внутрішню політику Війська Запорозького, зокрема щодо втихомирення козацьких виступів межі 1648-1649 рр.



Кл.слова:
козаччина -- гетьман

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Офіцинський, Р.
Українсько-польські стосунки у дистрикті Галичина [Електронний ресурс] / Р. Офіцинський, Л. Хаврак. - Ужгород : Ужгородський нац. ун-т, 2002. - 89 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому дослідженні висвітлено діяльність у 1941–1944 рр. на галицьких теренах основних українських і польських політичних сил (ОУН, УЦК, Делегатура уряду) та військових організацій (УНС, УПА, АК, селянські батальйони), показано хід українсько-польських перемовин під впливом німецького і радянського факторів. На тлі історії дивізії “Галичина” розглядаються найбільш дискусійні питання, котрі й нині мають поважний резонанс.



Кл.слова:
ОУН -- УПА -- Друга світова війна

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Тимчишин, Ярослав.
Український підпільний парламент та уряд на Львівщині 1944 р. [Електронний ресурс] / Я. Тимчишин. - Львів : Тріада плюс, 2004. - 52 с.. - (Бібліотека "Ґражди")

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Глобальна політична криза, яка призвела до спалаху Другої світової війни, неодноразово спонукала сили, які відстоювали державницьку самостійність України, здійснювати спроби створити надпартійний політичний орган, який, побудований на демократичних засадах, мав об’єднати численні партії та фракції національно-визвольного руху. Перші спроби датовано 1939-им та 1941-им роками, коли у Хусті, а далі у Львові було проголошено відновлення Української держави. Про третю спробу відновити державність нації - мова у нашому дослідженні. З 11 по 15 липня 1944 р. на території, контрольованій Українською Повстанською Армією, зібралися делегати від багатьох регіонів України з метою законодавчого затвердження консолідації нації. Було створено єдине політичне управління Соборною Україною - Українська Головна Визвольна Рада. Дослідження рекомендується для учнівської та студентської молоді, вчителів і викладачів, краєзнавців, істориків і науковців, а також широкого кола читачів, кого цікавлять історичні події боротьби за Українську Самостійну Соборну Державу.



Кл.слова:
друга світова війна -- національно-визвольний рух -- ОУН

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Драгоманов, Михайло.
Українська література проскрибована російським урядом [Електронний ресурс] / Михайло Драгоманов ; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Л. : [б. в.], 2001. - 94 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Стаття Михайла Драгоманова про розвиток української літератури у 19 ст. побачила світ у 1878 р.: франкомовний оригінал видав у Женеві сам автор, український переклад І. Белея опублікував у Львові часопис "Правда". Запропонована книга містить франкомовний оригінал праці з додатком нового українського перекладу



Кл.слова:
культурна спадщина -- цензура

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Савчук, Н. О.
Українська держава за гетьманування Ю. Хмельницького (1659 - поч. 1663 рр.) [Електронний ресурс] / Н. О. Савчук ; Хмельницький інститут регіонального управління та права. - Кам'янець-Подільський : Каліграф, 2001. - 236 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книжці на основі документального матеріалу відображені внурішньополітичні процеси в Українській державі із врахуванням впливу на них геополітичного фактору. Аналізуються здобутки, недоліки, прорахунки у діяльності уряду Ю.Хмельницького. Досліджується еволюція державної структури та функціонування владних інституцій козацької України за гетьманування Ю.Хмельницького.



Кл.слова:
гетьманська влада -- державне управління -- козацька Україна

   Тип видання:   підручник   
11.

Курило, О.
Уваги до сучасної української літературної мови [Електронний ресурс] / О. Курило. - 5-те вид.. - Торонто : Нові дні, 1960

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка видатного українського мовознавця Олени Курило (нар. 1890р., двічі репре. - в 1933 і 1938рр.), написана ще 1920р., - найкращий підручник зі стилістики української мови, неоціненний мовний порадник, що його треба мати напохваті кожному, хто пише бодай кілька рядків на день: школяреві, студентові, викладачеві, письменникові, урядовцеві; книжка, яка кожного навчить дотримуватись не тільки граматики, а й духу української мови.



Кл.слова:
лінгвістика -- стилістика

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.

Клименко, І. В.
Технології електронного урядування: навчальний посібник [Електронний ресурс] / І. В. Клименко, К. О. Линьов ; Національна академія державного управління при Президентові України. - Київ : Вид-во ДУС, 2006. - 225 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаються особливості використання технологій електронного урядування при виробленні та прийнятті державних управлінських рішень. Значну увагу приділено основним складовим електронного урядування, інформаційно-технологічним аспектам побудови інформаційної системи "Електронний уряд", наведені приклади моделей та структур її функціонування. Представлені системи електронного документообігу, розглянуті організаційно-управлінські засади запровадження електронних державних послуг: їх визначення, взаємозв’язки, класифікація та способи надання. Окремо розглянуті проблеми, пов’язані з впровадженням у державне управління геоінформаційних систем. Видання рекомендоване для використання в навчальному процесі підвищення кваліфікації державних службовців та для підготовки магістрів державного управління. Навчальний посібник може бути використаний для самостійного вивчення дисципліни державними службовцями, студентами, аспірантами, викладачами і науковцями у сфері інформатизації держави і суспільства.



Кл.слова:
електронне урядування

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.
 



Тернистый путь к свободе [Електронний ресурс] : правительственные документы Чеченской Республики, статьи, интервью. - Вильнюс : Вага, 1993. - 480 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Руководствуясь Декларацией о государственном суверенитете республики и волеизъявлением граждан Чеченской Республики, выраженным прямыми и всеобщими выборами, объявить о государственном суверенитете Чеченской Республики с 1 ноября 1991 года.



Кл.слова:
незалежність -- урядова політика -- державний устрій

   Тип видання:   монографія   
14.

Дзьобак, В. В.
Тарас Бульба-Боровець і його військові підрозділи в українському русі опору (1941-1944 рр.) [Електронний ресурс] / В. В. Дзьобак ; Інститут історії України НАН України. - К. : [б. в.], 2002. - 260 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії вперше в історіографії комплексно проаналізована проблема ролі і місця Т.Бульби-Боровця і його військових підрозділів в українському русі опору в 1941-1944 рр. На основі всебічного аналізу архівних матеріалів, опублікованих документів, спогадів, вітчизняної та зарубіжної літератури, автор висвітлює процеси формування і діяльності таких військових формувань як "Поліська Січ" та УПА(Б-Б)-УНРА, якими в різні періоди командував Т.Бульба-Боровець. Книга друкується за планом робочої групи, утвореної Урядовою комісією з вивчення діяльності ОУН і УПА.



Кл.слова:
друга світова війна -- українська партизанка -- Поліська Січ

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
15.

Сенченко, М.
Таємні товариства [Електронний ресурс] : міти та реальність / М. Сенченко, В. Гастинщиков. - Київ : Персонал-плюс, 2007. - 244 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Таємні товариства завжди привертали увагу громадськості. Про деякі з них розповідали пошепки. Що ж насправді являють собою ці таємні товариства, намагаються розкрити у своїй книзі українські вчені Микола Сенченко та Валерій Гастинщіков.



Кл.слова:
конспірологія -- теорія змов -- світовий уряд -- ZOG -- геополітика

   Тип видання:   монографія   
16.

Клімушин, Петро Сергійович.
Стратегії та механізми електронного урядування в інформаційному суспільстві [Електронний ресурс] : монографія / П. С. Клімушин ; Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. - Харків : Магістр, 2016. - 524 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.45 Мб


Запропоновано механізми розвитку інформаційного суспільства за домінантними складовими: інформаційно-телекомунікаційна інфраструктура суспільства, віртуальна спільнота та інтелектуальна власність. Визначено стратегії та механізми електронного урядування за складовими електронного уряду, електронної демократії та відкритого уряду в умовах становлення інформаційного суспільства. Запропоновано основні механізми довіри в інфраструктурі відкритих ключів: ізольований, кореневий, мережевий, шлюзовий, списком статусу сертифіката, списком сертифікатів та управління якістю сертифікатів. Визначено механізми розвитку дозвільної системи та надано практичні рекомендації з удосконалення інфраструктури взаємодії влади з бізнесом. Запропоновано структуру механізмів формування інформаційної культури публічних службовців, що включає правові, організаційні, технологічні, освітні, соціальні групи. Надано практичні рекомендації з удосконалення системи підготовки кадрів для забезпечення розвитку електронного уряду, електронної демократії та відкритого уряду. Обґрунтовано методологію розвитку інноваційно орієнтованого суспільства. Розглянуто інноваційні технології й механізми розвитку електронних комунікацій; структурні моделі організації систем електронного документообігу за компонентами сховища документів та їхніх карток, компонентами, що здійснюють ділові процеси системи; механізми управління правами електронних документів. Обґрунтовано найкращі світові моделі, практики та тенденції розвитку електронного урядування для застосування в Україні та надано моніторингові рейтингові оцінки електронного урядування в країні. Обґрунтовано методологію регламентації та надання електронних адміністративних послуг, запровадження електронних адміністративних регламентів та надано практичні рекомендації з удосконалення інфраструктури взаємодії влади з громадянами. Визначено інструменти та механізми забезпечення трансакційної взаємодії та надано практичні рекомендації з удосконалення регулювання систем електронних платежів та розвитку електронного бізнесу.



Кл.слова:
е-урядування -- е-документообіг -- адміністративна реформа -- кадрова політика

   Тип видання:   наукове видання   
17.


Статути Великого князівства Литовського [Електронний ресурс] : в 3 т. / за ред.: С. Ківалов, П. Музиченко, А. Паньков. - О. : Юрид. література, 2002-2004

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Статут Великого князівства Литовського 1529 року. - 2002. - 469 с

Т. 2 : Статут Великого князівства Литовського 1566 року. - 2003. - 341 с.

Т. 3. Кн. 1 : Статут Великого князівства Литовського 1588 року. - 2004. - 21 с.

Т. 3. Кн. 2 : Статут Великого князівства Литовського 1588 року. - 2004. - 572 с.


У XIV—XVI століттях українські землі входили до складу Великого князівства Литовського, яке сучасники називали Литовсько-Руською державою. Ця обставина суттєво вплинула на розвиток правової культури українського, литовського, білоруського і російського народів. За шістдесят років литовський уряд тричі здійснював кодифікацію права, що було винятковим явищем для часів, коли прийняті закони залишалися чинними протягом століть. Статути 1529, 1566 і 1588 років вміщують цінний матеріал щодо характеристики соціальних, економічних і політичних відносин, суспільного і державного ладу, судової системи, галузевих норм права, які склалися на той час у Великому князівстві Литовському, в тому числі і на українських землях. Авторський проект, який здійснюється в Одеській національній юридичній академії, передбачає видання текстів трьох Статутів мовою оригіналу з їхнім перекладом сучасною українською мовою, але зі збереженням, де це можливо, граматичних форм і конструкцій староукраїнської ділової мови.



Кл.слова:
Середньовіччя -- феодалізм

   Тип видання:   життєпис   
18.

Вирський, Дмитро.
Станіслав Оріховський-Роксолан [Електронний ресурс] : життя і пам’ять / Дмитро Вирський. - К. : Інститут історії України НАН України, 2013. - 215 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка присвячена Станіславу Оріховському-Роксолану (1513 – 1566) – видатному інтелектуалу, який походив із західних теренів України (Перемишльщина). Вихованець університетів Польщі, Австрії, Німеччини і Італії (де сприйняв чимало модерних ідей європейського Ренесансу) він лишався патріотом Русі, майбутнє якої пов’язував із Польським Королівством (яке якраз за його життя перетворювалося на наднаціональний проект «універ- сальної держави» з високим ступенем громадянських вольностей – «шляхетської імперії» чи то Речі Посполитої багатьох народів). Відтак, Роксолан усіляко намагався зацікавити уряд і співгромадян проблемами України (особливо турецько-татарською загрозою). «Руський досвід» Оріховський охоче привносив до різних інтелектуальних і духовних практик своєї доби – як адепт Реформації і Контрреформації він пробував спертись на православні традиції (шлюбність священиків, причастя мирян «під обома видами» – хлібом і вином і т.д.), прагнув об’єднання усіх християнських церков. Для науковців, викладачів і студентів, усіх, хто цікавиться інтелектуальною традицією України.



Кл.слова:
ренесансна філософія -- екуменічна діяльність -- реформація суспільства

   Тип видання:   методичний посібник   
19.


Соціальна економіка [Електронний ресурс] : методичні матеріали / уклад. Є. М. Орел. - К. : Києво-Могилянська Академія, 2005. - 47 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Курс “Соціальної економіки” пропонує студентам базові соціально-економічні концепції. В процесі навчання досліджуються вплив соціально-економічного розвитку на прогрес людства, взаємодоповнення ринкових механізмів та урядових заходів, розглядаються основні соціально-економічні проблеми на етапі глобалізації людського життя та економіки як його складової частини, а також підкреслюється звязок між соціальними аспектами економічної політики та економічними аспектами соціальної політики.



Кл.слова:
прогрес -- ринковий механізм -- глобалізація

   Тип видання:   словник   
20.

Полюга, Л. М.
Словник синонімів української мови [Електронний ресурс] / Л. М. Полюга. - 2-е вид.. - К. : Довіра, 2006. - 477 с.. - (Словники України)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику до найуживаніших слів підібрані синонімічні відповідники, які супроводжуються короткими тлумаченнями, стилістичними ремарками. В окремому реєстрі покажчика за алфавітом розміщені всі синоніми словника із зазначенням назви синонімічного ряду. До словника додано список найновіших найпоширеніших сучасних чужомовних запозичень з тлумаченнями та їх українськими відповідниками. Розрахований на викладачів, учителів, урядовців, студентів, учнів, широке коло читачів.



Кл.слова:
словник -- українська мова -- література -- синонім
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського