Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (11)Автореферати дисертацій (24)Реферативна база даних (234)Книжкові видання та компакт-диски (1285)Журнали та продовжувані видання (63)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗБІРКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 85
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Релігія   
1.

Alkimin, Z.
Zé Pelintra [Electronic resource] : dono Da Noite Rei Da Magia / Z. Alkimin. - 3-a edição. - Rio de Janeiro : Pallas, 1997. - 112 с.
Переклад назви: Зе Пелінтра: збірка приписів королівської магії

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
езотерика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.


«Злочини тоталітарних режимів в Україні: науковий та освітній погляд» [Електронний ресурс] : матеріали міжнародної конференції (21–22 листопада 2009 р., Вінниця) / ред. К. Беркгоф, А. Подольський, М. Тяглий. - К. : НІОД : Український центр вивчення історії Голокосту, 2012. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В Україні тоталітарні режими Гітлера і Сталіна вчинили величезні злочини – Голодомор, Великий терор, Голокост. Як усе це сталося? Що повинні знати проці події громадяни України та інших держав Європи? Як викладати цю пробле-матику? Це теми, на яких зосереджувалась конференція «Злочини тоталітарних режимів вУкраїні: науковий та освітній погляд». Попри те, що останнім часом с еред науковців точиться дискусія щодо порівняння злочинів двох тоталітаризмів в історії України, висновки цих інтелектуальних змагань та наукових спорів поки що не потрапляють до навчальної літератури чи, принаймні, не публікуються окремими збірками статей. Проте в сучасному українському суспільстві є цілковите розуміння необхідності побудови правдивої картини історії України ХХ століття, включення її в європейський контекст, історичної оцінки жахливих геноцидів цього періоду. Сподіваємось, що видання знайде читачів – науков- ців, освітян та всіх, хто цікавиться важливим тоталітарним минулим України та Європи, і що ця збірка сприятиме ґрунтовнішому продовженню дискусії в українському суспільстві щодо концепції його історичної пам’яті.



Кл.слова:
тоталітарні режими -- злочини проти людства -- історія

   Тип видання:   зб. статей   
3.

Іллєнко, Ю.
За українську Україну [Електронний ресурс] : відкритий лист українцям / Ю. Іллєнко. - К. : МАУП, 2005. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірка художньо-публіцистичних творів видатного сучасного українського кінематографіста Юрія Іллєнка слово за словом, думка за думкою незворотно доводить, що майбутнє нашої Батьківщини в руках нас самих, українців. Треба лише зрозуміти як скористатися своїми можливостями. У роки Другої світової війни в окопах друкований аркуш був на вагу золота. Тому на листівках читали наказ: "Прочти и передай товарищу". Коли ми впритул наблизимося до виборів у Верховну Раду, то темники Медведчука-Кучми видуться нам безневинними дитячими забавками. Інформаційні канали будуть заблоковані для всіх, крім нової Влади. Тоді ця книжка знадобиться: "Прочитай і передай товаришеві. Прочитай і відішли своїм батькам, дітям друзям і навіть тим, хто традиційно відхрещується від своїє долі словами: "Мене це не стосується". Для широкого загалу.



Кл.слова:
історія України -- етнонаціоналізм -- політологія -- публіцистика

   Тип видання:   наукове видання   
4.


Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни [Електронний ресурс] : матеріали Міжнародної наукової конференції, м. Корюківка, 14 грудня 2011 р. / Український інститут національної пам’яті ; упоряд. С. В. Бутко, Р. І. Пилявець. - Чернігів : Десна Поліграф, 2012. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику «Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни» представлені матеріали однойменної Міжнародної наукової конференції, проведеної 14 грудня 2011 р. у місті Корюківка Чернігівської області на виконання Указу Президента України В. Януковича «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії» від 22 вересня 2011 р. № 925. Збірка вміщує вітання гостям і учасникам конференції від її організаторів, наукові доповіді та повідомлення вітчизняних істориків і краєзнавців, музейних працівників України, Білорусі та Росії, присвячені проблемним питанням руху Опору в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, терору і злочинів нацистської окупаційної влади проти мирного населення та питанням державної політики з увічнення пам’яті жертв війни, і конкретно – вшанування пам’яті жертв Корюківської трагедії 1943 р. Видання призначено для істориків, краєзнавців, вчителів і викладачів, студентів, представників органів влади, всіх причетних до реалізації державної політики пам’яті в Україні.



Кл.слова:
підпільна організація -- партизанський рух

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Андрухович, Ю. І.
Лексикон інтимних міст [Електронний ресурс] : довільний посібник з геопоетики та космополітики / Ю. І. Андрухович. - К. : Майстер книг, 2011. - 480 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Юрій Андрухович (*13.03.1960) — поет, романіст, есеїст, перекладач. Народився у Станіславі (нині Івано-Франківськ). Живе в ньому ж, а також у багатьох інших містах. Автор поетичних збірок «Небо і площі» (1985), «Середмістя» (1989), «Екзотичні птахи і рослини» (1991), «Екзотичні птахи і рослини з додатком «Індія» (1997, 2002) та «Пісні для мертвого півня» (2004). У прозовому доробку — романи «Рекреації» (1992), «Московіада» (1993), «Перверзія» (1996), «Дванадцять обручів» (2003) та «замість роману» «Таємниця» (2007). Есеїстика Андруховича на сьогодні видана двома збірками — «Дезорієнтація на місцевості» (1999) та «Диявол ховається в сирі» (2006). Спільно з Анджеєм Стасюком видав «Мою Європу» (2001) — як зазначається у підзаголовку, «два есеї про найдивнішу частину світу». Твори Андруховича перекладено і видано окремими книжками у Польщі, Німеччині, Канаді, Угорщині, Фінляндії, Росії, Сербії, США, Італії, Іспанії, Швейцарії та ін. Лауреат кількох міжнародних літературних нагород. Один із засновників і Патріарх літературного угруповання Бу-Ба-Бу. Багато співпрацює з музикантами, співавтор і виконавець альбомів «Andruxoid» (разом із польським тріо Міколая Тшаски), «Пісні Мертвого Півня», «Кримінальні сонети», «Made In ЮА» (разом із гуртом «Мертвий півень»), а також «Самогон» і «Цинамон» (разом із гуртом «Карбідо»), Своїм найвищим письменницьким досягненням вважає винайдення для української мови слова «міжніжжя».



Кл.слова:
Україна -- українська література -- урбаністика -- публіцистика

   Тип видання:   художня література   
6.

Антонич, Богдан-Ігор.
Книга Лева [Електронний ресурс] : поезії / Б.-І. Антонич. - Л. : [б. в.], 1936. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
збірка -- поезія -- творчість

   Тип видання:   художня література   
7.

Антонич, Богдан-Ігор.
Привітання життя [Електронний ресурс] : книжка поезій / Б.-І. Антонич. - Л. : Дажбог, 1931. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
збірка -- поезія

   Тип видання:   художня література   
8.

Антонич, Богдан-Ігор.
Три Перстені [Електронний ресурс] : поеми й лірика / Б.-І. Антонич. - Л. : Накладом Богдана Дороцького, 1934. - 80 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Три перстені" - друга прижиттєва поетична збірка Богдана Ігоря Антонича. Окремі твори збірки були попередньо опубліковані в періодиці. У кінці книжки є авторська примітка: «Поезії з літ 1932-1934. Найбільше з весни 1933. Книжка друкована в грудні 1934». За збірку "Три перстені" Антонич отримав премію Товариства письменників і журналістів імені Івана Франка у Львові.



Кл.слова:
поетична збірка

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
9.


Біблія [Електронний ресурс] : книги священного писання старого та нового завіту. - К. : Видання Київської патріархії української православної церкви Київського патріархату, 2004. - 1403 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Біблія – це стародавня збірка, різних за формою і змістом релігійних та світських творів, які писалися від дванадцятого століття до нашої ери аж по друге століття нашої ери, тобто майже півтори тисячі років. У тлумачному словнику можна знайти таке визначення слова “Біблія”: “Книга що розглядається у якості непорушного, єдиного справедливого джерела”. Для християн Біблія – є непорушне, єдине справедливе відкриття Бога людині, що містить 66 книг, записаних 40 різними авторами на протязі 1500 років. Записували Біблію люди найрізноманітнішого походження і самих різних занять: царі, селяни, філософи, рибалки, поети, державні діячі та учені. Біблія записувалась принаймні на трьох континентах і трьома мовами: старо-єврейською, арамейською і грецькою. І незважаючи на таку різноманітність засобів, вона являє собою єдине, що безперервно продовжується ціле – від Книги Буття до Об`явлення і суть викладеного в ній морального закону Божого ніде не міняється. Біблія містить вражаючі у своїй відвертості описи життя основних її персонажів; описи, що розкривають не тільки сильні, але і слабкі риси їх характерів. Першу частину – Старий Заповіт – написано в дохристиянські часи давньоєвропейською мовою, а Новий Заповіт ідеологами християнства давньогрецькою мовою.



Кл.слова:
віра -- церква -- творець

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Культура   
10.
 


Білокінь, С. І.
Музей України (Збірка П. Потоцького) [Електронний ресурс] : дослідження, матеріали / С. І. Білокінь. - 3-є вид. доп.. - К. : Центр культурологічних студій, 2006. - 476 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні розкривається історія формування визначної музейної збірки, що містила широке коло раритетних експонатів з українознавства, простежується її побутування в умовах совєцької дійсності, а також історія її загибелі. Вперше повністю публікуються спогади П. Потоцького. Вміщено матеріали до каталога "Музею України" тощо.



Кл.слова:
мистецтво -- пам’ятка культури

   Тип видання:   зб. статей   
11.


Большевизм і визвольна боротьба (збірка статей) [Електронний ресурс]. - [Б. м.] : Видання Закордонних Частин Організації Українських Націоналістів, 1957. - 460 с.. - (Бібліотека Українського Підпільника ; ч. 5)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
визвольний рух -- більшовизм

   Тип видання:   зб. статей   
12.


В'ячеслав Липинський в історії України (до 120-річчя з дня народження) [Електронний ресурс] / відп. ред. І. Курас ; Національна академія наук України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень, Східноєвропейський дослідний інститут ім. В. Липинського. - К. : [б. в.], 2002. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірка статей присвячена висвітленню різнобічної наукової та політичної діяльності непересічної особистості - В'ячеслава Липинського. Науковці з Києва, Полтави, Черкас, Дрогобича, Луцька, Львова у представлених статтях проаналізували окремі положення теоретичної спадщини славного сина українського народу.



Кл.слова:
політичні дослідження -- державне управління -- суспільно-політичні рухи

   Тип видання:   художня література   
13.

Віан, Борис.
Вибрані твори [Електронний ресурс] : пер. з фр. / Б. Віан. - Х. : Фоліо, 1998. - 398 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Борис Віан — вельми непересічна й колоритна постать у французькій літературі XX сторіччя. Невизнаний і зневажений за життя, він своїми творами здобув гучну посмертну славу. Віан витворює свій власний образ дійсності, шо спирається не так на реальний досвід, як на певний «культурний код». Його химерна, пародійно-гротескова проза відкриває читачеві особливий фантастичний світ. До книги ввійшли романи «Шумовиння днів», «Червона трава» та збірка оповідань «Мурахи».



Кл.слова:
французька література -- гротескна проза

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.
 



Відкритість. Суспільство. Влада [Електронний ресурс] : від Нантського едикту до падіння комунізму : пер. з фр. / авт.-уклад Еманюель Ле Руа Ладюрі. - К. : Ніка-Центр, 2008. - 266 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірка нарисів французьких істориків «Відкритість. Суспільство. Влада » втілює синтез філософського теоретизування з конкретно-історичним дослідженням. У ній філософська ідея суспільної відкритості наповнюється історико-біографічним змістом, а також окреслюються особистісно психологічні витоки індивідуальної відкритості в особливостях життєвого, творчого й інтелектуального шляху різних історичних персоналій. У рамках дихотомії «відкритості - закритості» в збірці розглянуті ідеологічно несумісні постаті: революціонер Робесп’єр та імператор Наполеон або монарх Людовик XVIII і комуніст Горбачов. Замість історії лівих - таких різнорідних, як Йосиф Сталін, Морис Торез, Мао Цзедун, Улоф Пальме чи інтелектуали Ані Кріґель (член ФКП у 1948-1956 pp.) і сам автор Еманюель Ладюрі (член ФКП у 1945-1963 pp.), і правих - серед яких Бонапарт і Луї-Філіп, у книжці подано іншу історію: історію, з одного боку, людей «відкритих», а з другого - їхніх «закритих» опонентів. Книга має ґрунтовний науковий апарат і розрахована на істориків, культурологів, фахівців з інтелектуальної історії, студентів-гуманітаріїв.



Кл.слова:
політика -- влада -- людство

   Тип видання:   зб. статей   
15.
 


Верстюк, В.
Науково-документальна збірка до 90-річчя запровадження державної служби в Україні [Електронний ресурс] / В. Верстюк, П. Гай-Нижник, С. Коник. - К. : Центр сприяння інституційному розвитку державної служби, 2008. - 124 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Активна пропаганда 90-річчя української адміністративної традиції сприятиме глибшому знанню громадянами України власної історії, вихованню патріотизму, підвищенню авторитету держави та дасть новий поштовх реформі державної служби та державного управління. Збірка вміщує наукові статті про перший вітчизняний досвід інституціоналізації державної служби за часів гетьманату Павла Скоропадського та унікальні документальні матеріали тих часів, які власне й встановлювали основні елементи державної служби в Україні. Буде корисною державним службовцям, експертам, що працюють у сфері публічної адміністрації, науковцям, а також усім, небайдужим до власної історії.



Кл.слова:
історія України -- державне управління -- бюрократія

   Тип видання:   художня література   
16.

Гіні, Шеймас.
Відкритий ґрунт. Вибрані твори (1966 - 1996) [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Шеймас Гіні. - К. : Юніверс, 2008. - 344 с.. - (Лауреати Нобелівської премії)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Шеймас Гіні народився 1939 року в графстві Деррі, у Північній Ірландії. Перша збірка його поезій, «Смерть натураліста», вийшла друком у 1966 році. Відтоді опубліковано чимало його книжок: поезія, критика, переклади, — які принесли йому заслужену славу одного з провідних поетів його покоління. Лауреат Нобелівської премії в галузі літератури (1995).



Кл.слова:
поезія

   Тип видання:   навчальний посібник      життєпис   
17.

Гарасимчук, Василь.
Матеріали до історії козаччини ХVII віку. Василь Гарасимчук: життя і творчість (1880-1944) [Електронний ресурс] / В. Гарасимчук ; Академія наук України, Інститут української археографії. Львівське відділення. - Л. : [б. в.], 1994. - 275 с.. - (Львівські історичні праці. Джерела ; вип. 1)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


ГЕРАСИМЧУК (ГАРАСИМЧУК) Василь Іванович (10.01.1880, с. Ільковичі нині Сокальського р-ну Львів. обл. – 01.09.1944, м. Львів) – дослідник історії української козаччини, археограф. Учень М. С. Грушевського. Член НТШ (1903). 1900–04 – вчився на філософічному фак-ті Львів. ун-ту. 1904–05 – служив у австрійському війську. 1905–06 – працював в Археографічній експедиції НТШ у Кракові, Варшаві, Петербурзі над збиранням документів до історії Руїни 1657–1667. 1906–14 викладав в гімназіях Станіслава, Перемишля, львівській жіночій учительській семінарії, працював над підготовкою документів з історії козаччини (видані не були). Докт. дис. «Іван Виговський і Юрій Хмельницький» (1912). Під час Першої світової війни знаходився при війську. З 1919 на педагогічній роботі: спочатку професор Львів. укр. ун-ту, з 1920 – викладав в гімназії м. Стрия. 1925–30 співпрацює з Історичними установами М. С. Грушевського у ВУАН: з 1925 член Комісії для вивчення історії Західної України, з 1927 – дійсний член Археографічної комісії, з 1928 – дійсний член Науково-дослідної кафедри історії України у Києві. З 1929 – дійсний член Історичної секції ВУАН. 1927–29 працював в археографічній експедиції, повторно збирав і копіював загублені акти до 1651–1665 рр., готував їх до друку. Однак 1931 друк був припинений, збірка документів удруге загубилася. Її невелика частина була видрукувана 1994 р. під назвою «Матеріали до історії козаччини ХVII віку». На початку 1930-х переїхав до Львова, де викладав у гімназіях. 1940–1941 – с. н. с. Львів. відділу Ін-ту історії України АН УРСР, досліджував початки державності на західноукраїнських землях до Х ст., боротьбу українського народу проти експансії Польщі, Криму і Туреччини у 1660–1700 рр. й політичне життя в Західній Україні у 1850–1914 рр. Під час німецької окупації 1941–44 – співробітник укр. видавництва. Рукописи зберігаються у ЦДІА України у м. Львові.



Кл.слова:
Запорізька Січ -- Визвольна війна -- Хмельниччина -- антишляхетська боротьба

   Тип видання:   життєпис   
18.
 


Горак, Роман.
Твого ім’я не вимовлю ніколи [Електронний ресурс] : повість-есе про Івана Франка / Роман Горак. - К. : Академія, 2008. - 224 с.. - (Автографи часу)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Свого часу Іван Франко переконував, що збірка «Зів’яле листя» написана під емоціііним впливом від прочитання щоденника самогубця, який не зміг пережити нещасливе кохання. Чи можна було вірити Франкові, що до написання інтимних поезій, які спровокували гострі літературні суперечки, непорозуміння між ним і критикою, причетні чужі переживання, а не його особисті? Хто та незнайомка, яку покохав ліричний герой і взаємності якої не знайшов? Ім’я її так і не було відкрито — Франко вмів зберігати таємниці. Після його смерті одні претендентки на титул героїні збірки зголошувалися з власної волі, інших називали дослідники. Та всі розуміли, що то були не вони. А на неї ніхто не міг і подумати... У повісті-есе «Твого ім’я не вимовлю ніколи» Роман Горак переконує, що все-таки то була Вона.



Кл.слова:
українська література -- інтимна лірика -- літературознавство

   Тип видання:   зб. статей   
19.


Громада. Українська збірка [Електронний ресурс] / уклад. М. Драгоманов. - Женева : Печатня "Громади", 1882

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

№ 5. - 270 с.


"Громада"- громадсько-політичний збірник, який виходив у Женеві під редакцією М.Драгоманова. Починаючи з осені 1876р., було видано п’ять томів збірника. Головна мета "Громади" — дати якнайбільше матеріалів для вивчення України і її народу, його духовних починань і устремлінь до свободи і рівності серед світової спільноти.



Кл.слова:
Українська Держава -- громадська діяльність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.

Гундорова, Т.
Післячорнобильська бібліотека [Електронний ресурс] : український літературний постмодерн / Т. Гундорова. - К. : Критика, 2005. - 112 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книжці «Післячорнобильська бібліотека: Український літературний постмодерн» Тамара Гундорова трактує українську літературу 1990-х років як літературу постмодерної епохи, складовими якої є неонародництво, неомодернізм і постмодернізм. За структурою книжка Гундорової далека від класичної історії літератури. Це збірка есеїв, написаних у доволі невимушеному стилі, не переобтяжена недоречними цитатами й термінологією. Доки пишеться академічна «Історія української літератури» у п’яти томах, Тамара Гундорова представила свій якісний, концептуальний, незаангажований і консолідований варіант історії української постколоніальної літератури або українського літературного постмодерну, поставивши поряд у своїй післячорнобильській бібліотеці тексти старих, молодих, які ще лишаються молодими, й молодих, що плавно стають старими, тексти тих, хто переживає «великий» і «малий апокаліпсис», любить Відень, Львів, Київ, Житомир, Харків і село як метафору, пише серйозні романи, переробляє серйозні на несерйозні й анекдоти на повісті.



Кл.слова:
літературознавство -- постмодерн -- сучасна українська література
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського