Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (11)Тематичний інтернет-навігатор (2)Автореферати дисертацій (2474)Реферативна база даних (16419)Книжкові видання та компакт-диски (2350)Журнали та продовжувані видання (63)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕНЕРГЕТИЧН$<.>+<.>K=ПАЛИВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 120
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   підручник   
1.

Проценко, А. Н.
Энергетика сегодня и завтра [Електронний ресурс] / А. П. Николаевич. - [Б. м. : б. в.]

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Партия и правительство приняли Энергетическую программу СССР. Книга "Энергетика сегодня и завтра" познакомит читателей с современным состоянием энерговооруженности нашего народного хозяйства, с проблемами, которые придется решать добытчикам топливно-энергетического сырья, и с новыми источниками энергии, с которыми мы встретимся в недалеком будущем. Издание рассчитано на самые широкие круги читателей



Кл.слова:
енергія -- паливо -- соровина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Пронин, Сергей.
О нефти и газе доступным языком [Електронний ресурс] / Сергей Пронин. - [Б. м.] : [б. в.], [19_ _?]. - 202 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена различным видам топлива.



Кл.слова:
паливо

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Циганенко, Володимир Олександрович.
Київська ТЕЦ-5. За матеріалами фонду музею енергетики 1971–2021 роки [Електронний ресурс] : книга / В. О. Циганенко. - Київ : Видавничий дім "Кий", 2021. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.97 Мб


Цю книжку присвячено 50-річчю Київської ТЕЦ-5. У процесі роботи над нею автор використав історичні і сучасні матеріали, документи, зокрема, «Звіт роботи станції за 2020 рік», а також фонд музею енергетики КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО». До книжки увійшли статті, написані багатьма авторами у різні роки і сучасними кореспондентами; фотографії стендів, виготовлених робітниками підрозділів станції з великою шаною до працівників Київської ТЕЦ‑5. Використано також дизайн-проекти автора книги, історичні матеріали розвитку енергетики, що лягли в основу фонду музею енергетики і за якими створювалися стенди та експозиція музею. Читач для себе відкриє широке поле знань з історії енергетичної галузі, що їх автор дохідливо викладає у багатьох своїх книгах, розмірковуючи над минулим, яке, на його думку, слід цінувати, творчо використовуючи у майбутньому.

Книжка розрахована на широкий загал ветеранів-енергетиків і тих, хто готує себе до роботи в цій галузі, вона моде стати в нагоді й тим, хто цікавиться історією розвитку енергетики. Може бути корисною для фахівців, істориків, інженерів- винахідників, музейних працівників.



Кл.слова:
ТЕЦ-5 -- розвиток -- електростанція

   Тип видання:   монографія   
4.


Енергоефективність та енергозбереження: економічний, техніко-технологічний та екологічний аспекти [Електронний ресурс] : монографія / П. М. Макаренко, О. В. Калініченко, В. І. Аранчій. - Полтава : Видавництво ПП “Астрая”, 2019. - 603 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 15.54 Мб


У монографії викладено теоретико-методологічні засади та методичні й практичні рекомендації енергоефективності і енергозбереження на національному, галузевому, регіональному рівнях і на підприємствах за видами економічної діяльності. Охоплено питання розвитку енергетичної безпеки ринково розвинених країн і України, використання нетрадиційних відновлювальних і альтернативних джерел енергії. Запропоновано організаційно-економічні, технологічні, технічні та екологічні рішення подальшого розвитку енергоефективності й енергозбереження. Сформовано пропозиції щодо економічної та енергетичної оцінки та ефективності використання теплових, механічних, біологічних і природних джерел енергоресурсів, їх енергетичного аудиту і консалтингу в господарській та галузевій структурі національної економіки.

Розрахована на здобувачів вищої освіти, викладачів, науковців, фахівців з енергоефективності і енергозбереження різних форм і напрямів економічної діяльності.



Кл.слова:
енергетична безпека -- використання відновлюваних джерел енергії -- енергоефективність та енергозбереження -- класифікація видів енергії

   Тип видання:   монографія   
5.


Розвиток публічно-приватного партнерства у процесі модернізації вугільної промисловості та теплової енергетики [Електронний ресурс] : монографія / О. І. Амоша [и др.] ; Національна академія наук України, Інститут економіки промисловості. - Київ : Інститут економіки промисловості, 2019. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографію присвячено проблематиці підвищення ефективності господарювання у тепловій енергетиці України шляхом розвитку публічно-приватного партнерства. Доведено необхідність побудови відносин між державою і бізнесом відповідно до стану сучасної промислової революції таким чином, щоб партнерство відігравало роль парашуту для старих згасаючих галузей і катапульти − для нових, які ще не набули розвитку. Такими примежевими формами в енергетиці можуть стати енергетичні індустріальні парки з енергосховищами на базі вугільних шахт. Зазначені організаційні структури здатні забезпечити диверсифікацію діяльності збиткових державних шахт та виступити підґрунтям "зеленої" енергетики − і вітрової, і сонячної.

Монографія є результатом досліджень, які мають наукову новизну і практичну цінність, пройшли певну апробацію у вигляді поданих до органів державної влади (обласних державних адміністрацій, галузевих міністерств і Верховної Ради України) доповідних записок.

Для науковців і фахівців вугільної промисловості, викладачів і студентів вищих навчальних закладів.




   Тип видання:   монографія   
6.

Прокіп, Андріан Володимирович.
Сталість енергетичної безпеки. Теоретико-методологічні засади досягнення [Електронний ресурс] : монографія / А. В. Прокіп. - Київ : Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2018. - 390 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 9.94 Мб


Вивчено теоретичні та науково-прикладні аспекти гарантування енергетичної безпеки в умовах переходу на засади сталого розвитку. Досліджено ґенезу енергетичної безпеки держави, встановлено її роль у системі національної безпеки, формоутворювальні рівні та пріоритети гарантування. Сформульовано ідею сталості енергетичної безпеки, визначено стратегічні шляхи гарантування енергетичної безпеки у відповідності до засадничих принципів сталого розвитку. Досліджено просторові форми розвитку відновлюваної енергетики: регіональні енергетичні системи та енергетичні кластери як відповідні базиси досягнення сталості енергозабезпечення. Визначено алгоритми включення відновлюваних ресурсів у регіональні енергетичні системи.

Видання розраховане на широке коло фахівців, які цікавляться проблемами гарантування енергетичної безпеки та сталого розвитку.



Кл.слова:
енергетична безпека -- відновлювана енергетика -- сталий розвиток

   Тип видання:   монографія   
7.


Теоретичні та прикладні основи економічного, екологічного та технологічного функціонування об’єктів енергетики [Електронний ресурс] / В. О. Артемчук [та ін.] ; Національна академія наук України, Відділення фізико-технічних проблем енергетики. - Київ : [б. в.], 2017. - 312 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 12.84 Мб


В монографії розглянуті питання розвитку енергетичної галузі України. Проаналізовані методи та моделі керування окремих сегментів ринку електричної енергії. Наведено сучасні методи і засоби моніторингу енергетичних об’єктів на етапах виробництва, транспортування і споживання електричної та теплової енергії. Викладено результати аналізу та візуалізації даних моніторингу стану навколишнього середовища для вирішення задач управління екологічною безпекою об’єктів енергетики. Для наукових співробітників, інженерів, а також викладачів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів, що займаються проблемами модернізації та функціонування енергетичних об’єктів.



Кл.слова:
оптимізація виробничих процесів -- метрологічний комплекс -- атомні реактори -- екобезпека

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Фізика   
8.

Циганенко, Володимир.
Енергія квантової свідомості [Електронний ресурс] / В. Циганенко. - Київ : Кий, 2017. - 345 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 10.13 Мб


Книжка Володимира Циганенка складається зі статей, написаних у різні роки й надрукованих у періодиці. Читач для себе відкриє широке поле знань із конкретних прикладів, що енергетичні кванти чужих бажань, прагнень, думок, емоцій можуть бути такі сильні, що навіть вольовій людині, якщо він не уміє свідомо від цього позбавлятися, впоратися з ними буває дуже важко, і не тільки традиційних у земних умовах, які автор дохідливо викладає у статтях, використовує та упорядковує досягнення сучасної світової науки у галузі пізнання квантової свідомості, розмірковує: над альтруїстичними та творчо-конструктивними технічними рішеннями, коли беруться до уваги інтереси усього живого, над негативною енергією квантової свідомості, у сучасному суспільстві і тим, що потрібно творчо використовувати у майбутньому. Розрахована на широкий загал читачів, які цікавляться пізнанням енергетики на квантовому рівні, існуванням Всесвіту та досягненням світової науки у вивчені його. Може бути корисною для енергетиків, фахівців – астрофізиків, хіміків, планетологів, астрономів, генетиків, викладачів освітніх закладів, музейних працівників.



Кл.слова:
наукові проблеми -- квантова теорія -- НЛП

   Тип видання:   методичний посібник   
9.

Алієв, Е. Б.
Технологія комплексної безвідхідної переробки макухи з насіння олійних культур з одержанням високоякісних повноцінних протеїнових добавок у вигляді пелет та твердого біопалива [Електронний ресурс] : науково-методичні рекомендації / Е. Б. Алієв, О. М. Пацула, В. Т. Гриценко ; Національна академія аграрних наук України, Інститут олійних культур. - Запоріжжя : Статус, 2017. - 96 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 15.56 Мб


У науково-методичних рекомендаціях висвітлені основні аспекти технології комплексної безвідхідної переробки макухи з насіння олійних культур з одержанням високоякісних повноцінних протеїнових добавок у вигляді пелет та твердого біопалива. Розглянуті проблеми розробки технічних засобів для реалізації запропонованої технології. Представлені результати теоретичних і експериментальних досліджень процесів роботи роторного просіювача подрібненої макухи, установки для виготовлення паливних брикетів і установки для виготовлення кормових пелет. Науково-методичні рекомендації призначені для науковців, аспірантів, конструкторів сільськогосподарської техніки, студентів і фахівців сільськогосподарського виробництва. Робота виконана в Інституті олійних культур Національної академії аграрних наук України.



Кл.слова:
роторні просіювачі -- паливні брикети -- білкові порошки -- кормові пелети

   Тип видання:   монографія   
10.


Апаратно-програмне забезпечення моніторингу об’єктів генерування, транспортування та споживання теплової енергії [Електронний ресурс] : монографія / Національна академія наук України, Інститут технічної теплофізики ; за ред. В. К. Бабака. - Київ : [б. в.], 2016. - 298 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 10.17 Мб


В монографії розглянуті сучасні методи і засоби моніторингу теплоенергетичного обладнання на етапах генерування, транспортування та споживання теплової енергії, методи та засоби контролю якості палива, нові перетворювачі теплового потоку для систем моніторингу та діагностики енергетичного обладнання, моделі акустичних діагностичних сигналів та методи їх статистичного опрацювання, можливості створення систем шумової діагностики на прикладі пошуку витоку рідини в трубопроводах, викладені основні результати дослідження їх характеристик, розглянуті особливості програмного забезпечення розроблених систем та приклади апаратурної реалізації. Для наукових співробітників, інженерів, а також викладачів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів, що займаються проблемами моніторингу та діагностики технічних об’єктів.



Кл.слова:
теплоенергетика -- трубопроводи -- теплові мережі

   Тип видання:   автореферат   
11.

Тимошенко, Олена Володимирівна.
Регуляторні засади забезпечення економічної безпеки національної економіки [Електронний ресурс] : автореф. дис. ... д-ра екон.наук: 08.00.03 / О. В. Тимошенко ; Національна академія управління. - Київ : [б. в.], 2016. - 44 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.39 Мб


Проведено теоретико-методологічне узагальнення та запропоновано нове вирішення наукового завдання, яке полягає в комплексній розробці регуляторних засад забезпечення економічної безпеки національної економіки, спрямованих на підвищення її рівня, досягнення оптимальних значень індикаторів економічної безпеки та створення безпекового економічного середовища України на засадах збереження територіальної цілісності, економічного суверенітету та в умовах макроекономічної нестабільності й глобалізації. Виявлено вплив процесів глобалізації на економічну безпеку національної економіки та запропоновано комплекс заходів щодо протистояння негативним проявам економічної глобалізації та зростання відкритості економіки. Обґрунтовано науково-методичний підхід до оцінювання інтегрального рівня економічної безпеки національної економіки, який є інформаційним базисом до подальшої розробки регуляторних засад та прийняття державно-управлінських рішень. Розроблено регуляторний механізм забезпечення економічної безпеки національної економіки, реалізація якого дозволить зберегти національну приналежність стратегічно важливих земельних і енергетичних ресурсів, впровадити модель сталого економічного зростання та сформувати високотехнологічну інноваційну національно-господарську систему, стійку до зовнішніх збурень і загроз.



Кл.слова:
державне регулювання -- національні економічні інтереси -- безпекове економічне середовище

   Тип видання:   аналітична доповідь   
12.

Борщевський, В. В.
Щодо удосконалення інфраструктури аграрного ринку західних регіонів України в умовах дії угоди про асоціацію з ЄС [Електронний ресурс] : аналітична записка / В. В. Борщевський, В. І. Волошин, В. А. Чемерис ; Національний інститут стратегічних досліджень, Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього. - Львів : [б. в.], 2015. - 8 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.25 Мб


У записці окреслено основні проблеми розвитку інфраструктури аграрного ринку західних регіонів України у сучасних соціально-економічних умовах. Проаналізовано причини їх виникнення та окреслено потенційні напрями їх подолання. Сформульовано пропозиції для органів державної влади та місцевого самоврядування, спрямовані на удосконалення інфраструктури аграрного ринку західних регіонів України на інноваційній основі.



Кл.слова:
господарські зв'язки -- енергетичні потужності -- продуктивність праці -- агротехнології

   Тип видання:   аналітична доповідь   
13.


Сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку гідроенергетики України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. М. Суходоля [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 112 с.. - (Серія "Національна безпека" ; випуск 8)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.33 Мб


Досліджено потенціал і пріоритети розвитку гідроенергетики Украї ни, проблеми функціонування гідроенергетичних потужностей у єдиній електро енергетичній системі України, стан і механізми реалізації державної політики в цій сфері. У представлених матеріалах «круглого столу», проведеного 20 червня 2014 року Національним інститутом стратегічних досліджень спільно із Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація «Укргідроенерго», висвітлено проблеми та перспективи розвитку гідроенергетики України, стан і механізми реалізації державної політики у цій сфері. Розраховано на спеціалістів у сфері гідроенергетики, безпекознавців і представників влади.



Кл.слова:
ОЕС України -- гідропотенціал -- екологічні ризики

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Циганенко, В. О.
Першоджерела та майбутнє енергетики [Електронний ресурс] : збірка статей / В. О. Циганенко. - Київ : Тендер, 2014. - 358 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 53.83 Мб


Книжка володимира Циганенка складається зі статей, написаних у різні роки й опублікованих у періодиці. Читач для себе відкриє широке поле знань у галузі енергетики, які автор дохідливо викладає у своїх статтях, розмірковуючи над минулим і майбутнім енергетики. Розрахована на широкий загал читачів. Може бути корисною для фахівців, істориків, творчих інженерів-винахідників та працівників науково-дослідних установ.



Кл.слова:
історія енергетики -- енергетична стратегія -- наноелектроніка

   Тип видання:   національна доповідь   
15.
 



Соціально-економічний потенціал сталого розвитку України та її регіонів [Текст] : нац. доп. / за ред. акад. НАН України Е. М. Лібанової, акад. НААН України М. А. Хвесика ; НАН України, Від-ня економіки, Держ. установа "Ін-т економіки природокористування та сталого розвитку НАН України". - Київ : ДУ ІЕПСР НАН України, 2014. - 775 с.. - 300 экз.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.58 Мб


Досліджуються сучасний стан, тенденції і проблеми відтворення соціально-економічного потенціалу сталого розвитку України та її регіонів. Запропоновано методологію формування системи індикаторів ефективності розвитку регіональних соціально-економічних систем та здійснено системно-комплексну оцінку соціально-економічного потенціалу сталого розвитку України. Значну увагу приділено концептуальним і науково-методичним підходам до оцінки соціального потенціалу держави та її регіонів, перспективам модернізації соціальної інфраструктури та формуванню і використанню територіальних міграційних систем.

Сформульовано базові імперативи та стратегічні напрями раціоналізації всіх сфер ресурсокористування на основі оцінки енергетичної самодостатності розвитку національного господарства, вдосконалення системи управління земельними ресурсами як основної детермінанти ефективного використання територіального базису сталого розвитку регіональних господарських комплексів, формування моделі імплементації рентних відносин у структуру управління водним господарством й систему інвестиційного забезпечення сфери водокористування, пріоритетів трансформації системи управління лісовим господарством. Розкриваються методологічні та методичні засади капіталізації природно-ресурсної складової соціально-економічного потенціалу сталого розвитку й передумови інституціонального розвитку сфери поводження з відходами та вторинного ресурсокористування в умовах посилення євроінтеграційного вектора розвитку України.




   Тип видання:   аналітична доповідь   
16.


Стан і перспективи розвитку відновлюваної енергетики в Україні [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. М. Суходоля [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Текст у форматі PDF 0.38 Мб


В аналітичній доповіді комплексно розглянуто стан, проблеми та перспективи розвитку відновлюваної енергетики в Україні. Проаналізовано досвід інших країн щодо реалізації державної політики у даній сфері, цілі та правові засади державної політики щодо стимулювання використання відновлюваних джерел енергії в Україні, проблеми розвитку окремих галузей відновлюваної енергетики. Запропоновано рекомендації щодо підвищення ефективності державної політики у сфері розвитку відновлюваної енергетики як одного з пріоритетних напрямів реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2030 року.



Кл.слова:
вітрова енергетика -- сонячна енергетика -- зелені тарифи

   Тип видання:   національна доповідь   
17.


Про виконання зобов’язань України відповідно до Конвенції про ядерну безпеку [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”, Державне спеціалізоване підприємство “Чорнобильська АЕС" ; відп. вип. О. Миколайчук. - Київ : [б. в.], 2013. - 99 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.89 Мб


Ця, Шоста Національна Доповідь, розроблена у повній відповідності до вимог Конвенції про ядерну безпеку, “Керівних принципів, які стосуються національних доповідей, що надаються у відповідності з Конвенцією про ядерну безпеку” (МАГАТЕ, Інформаційний циркуляр, INFCIRC/572/Rev.4, 16 квітня 2013 року). Поданням цієї Національної Доповіді Україна у повній мірі виконує свої зобов’язання щодо Статті 20 Конвенції про ядерну безпеку. Доповідь базується на чинних в Україні законодавчих та нормативно- правових актах і офіційних звітах центральних органів виконавчої влади, які здійснюють реалізацію державної політики у сфері використання ядерної енергії. Головною метою Доповіді є надання об’єктивної та неупередженої інформації про стан безпеки ядерних установок і заходів, що вживаються для підвищення її рівня та захисту населення й навколишнього природного середовища в Україні, а також висвітлення змін і прогресу в законодавчій та регулюючій основі та ядерно- енергетичному секторі України за останні три роки.



Кл.слова:
аварійна готовність -- кризове реагування -- радіаційна безпека

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.
 


Colgan, Jeff D..
Petro-Aggression [Electronic resource] : when oil causes war / Jeff D. Colgan. - Cambridge : Cambridge university press, 2013. - 328 p
Переклад назви: Нафтова агресія: коли паливо призводить до війни

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Oil is the world's single most important commodity and its political effects are pervasive. Jeff Colgan extends the idea of the resource curse into the realm of international relations, exploring how countries form their foreign policy preferences and intentions. Why are some but not all oil-exporting 'petrostates' aggressive? To answer this question, a theory of aggressive foreign policy preferences is developed and then tested, using both quantitative and qualitative methods. Petro-Aggression shows that oil creates incentives that increase a petrostate's aggression, but also incentives for the opposite. The net effect depends critically on its domestic politics, especially the preferences of its leader. Revolutionary leaders are especially significant. Using case studies including Iraq, Iran, Libya, Saudi Arabia and Venezuela, this book offers new insight into why oil politics has a central role in global peace and conflict.



Кл.слова:
енергетичні ресурси -- військові конфлікти -- зовнішня агресія

   Тип видання:   підручник   
19.


Культура безпеки в ядерній енергетиці [Електронний ресурс] : підручник для студентів технічних ВНЗ України / В. В. Бєгун [та ін.]. - Вид. 2-ге, допов.. - К. : [б. в.], 2012. - 539 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 13.28 Мб


Підручник розроблено на основі існуючих матеріалів з культури безпеки МАГАТЕ та ДП НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ». Нова концепція забезпечення безпеки на основі принципів «культури безпеки» зародилася на початку нового століття. В нашій країні вона отримала поширення поки що тільки в ядерній галузі, основний її тезис: виховання у персоналу небезпечних виробництв свідомого дотримання принципів безпеки. Сутність Культури безпеки полягає в досягненні того, щоб увага до безпеки приділялася й організаціями, і окремими особами. Формується загальна психологічна настроєність на безпеку, що припускає самокритичність і самоперевірку, виключає благодушність і передбачає розвиток почуття персональної відповідальності й загаль-ного саморегулювання в питаннях безпеки. Розраховано на викладачів дисциплін з безпеки, фахівців цивільного захисту та охорони праці, студентів ВНЗ.



Кл.слова:
виробнича дисципліна -- енергетична галузь

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
20.

Пазинич, В. Г.
Топ-5 геоморфологічних та палеогеографічних проблем України [Електронний ресурс] / В. Г. Пазинич ; Академія наук вищої освіти України, Відділення наук про Землю. - Київ : [б. в.], 2012. - 114 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні викладено низку результатів комплексних досліджень геоморфологічних та палеогеографічних умов антропогену України, передусім, постгляціальних часів, та сусідніх регіонів Центральної та Східної Європи, які покликані виправити деякі хибні теоретичні уявлення щодо питань формування рельєфу земної поверхні зазначених територій та їхніх природних умов. Значної уваги надано розрахункові енергетичних етапів льодовикових часів та післяльодовикових процесів, що дозволило із значно більшою вірогідністю пояснити низку проблем, пов'язаних із генезисом гляціального рельєфу. По-новому розглядається проблема визначення віку геологічних утворень долинно- терасового комплексу в басейні Середнього Дніпра, критично і доказово, з позицій відповідності фізичним законам оцінюються уявлення щодо еолової гіпотези походження лесу. Звернено увагу читачів на проблеми встановлення часів формування лесових товщ. З'ясовано проблематику наявності кісток ссавців у лесових товщах за відсутності слідів їхньої життєдіяльності, залишок рослинності та ґрунтового покриву. Доведено величезні можливості дистанційного дослідження не тільки сучасного рельєфу земної поверхні, але й природних явищ віддалених часів, що разом із традиційними видами дистанційних досліджень, свідченнями геолого-геоморфологічних методів дозволило реконструювати послідовність післяльодовикових подій у басейні Дніпра. Наведено, також, результати дослідження наслідків діяльності водно-льодовикових та селевих потоків у деяких гірських областях Європи, зокрема, тих, яким завдячує своїм походженням озеро Балатон. Для працівників наукових та виробничих установ біологічного, геологічного, географічного, археологічного спрямування, студентів, аспірантів, викладачів географічних та природничо-географічних факультетів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
антропоген -- постгляціальні часи -- післяльодовикові процеси -- орографія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського