Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Автореферати дисертацій (94)Реферативна база даних (878)Книжкові видання та компакт-диски (913)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>K=ГОЛОД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 132
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   методичний посібник   
1.

Симиненко, Л.
Худеем не голодая [Електронний ресурс] / Л. Симиненко. - [Б. м. : б. в.]. - 64 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Эта книга представляет собой избранный архив рассылки "Худеем вместе _ каждый день!". Каждый вечер тысячи человек получают от меня письмо. В нем _ советы и рецепты, обмен опытом и улыбка. В основе писем _ мой личный опыт потери лишнего веса без диет и пытки голодом. С лишним весом я боролась с 12 лет. Перепробовала множество диет, даже голодала несколько дней подряд. Но достичь своей цели смогла только тогда, когда перестала мучить себя и свой желудок. Я поняла главное: жесткая диета _ это самый худший способ похудеть, практически обреченный на провал. Это может показаться нереальным, но все-таки терять вес, не испытывая мучительное чувство голода, вполне реально. Всего лишь изменив свои привычки в питании, я смогла потерять больше 15 килограмм. Как я изменилась за несколько месяцев, благодаря правильному питанию, видно по этим фотографиям.



Кл.слова:
здоров'я -- краса -- струнка фігура -- схуднення

   Тип видання:   художня література   
2.
 


Вовчок, Марко.
Iнститутка [Електронний ресурс] / М. Вовчок. - [Б. м.] : [б. в.], [20_ _?]. - 92 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Люди дивуються, що я весела: надiйсь, горя-бiди не знала. А я зроду така вдалася. Уродись, кажуть, та i вдайся... Було, мене й б'ють (бодай не згадувать!) - не здержу серця, заплачу; а роздумаюсь трохи - i смiюся. Бува лихо, що плаче, а бува, що й скаче, - то так i моє лишенько. Якби менi за кожною бiдою моєю плакати, досi б i очi я виплакала. Батька-матерi не зазнаю: сиротою зросла я, при чужинi, у людях. Хоч не було дiла важкого, - так забували про мене, чи я не голодна, не холодна, чи жива я... На десятолiттях взяли мене в двiр.



Кл.слова:
класична література -- українська література

   Тип видання:   зб. статей   
3.

Ковальчук, О.
Голодомор 1932 - 1933 рр. В УСРР і українська діаспора північної америки [Електронний ресурс] : інформативні аспекти / О. Ковальчук. - [Б. м. : б. в.], [20_ _?]. - 24 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Українці, які з різних причин були змушені залишати рідну землю, а також уже їхні нащадки, завжди уважно слідкували за подіями в Україні, намагаючись в силу своїх можливостей надати моральну і матеріальну підтримку її народу.



Кл.слова:
діаспора -- підтримка населення

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Мейс, Джеймс.
Політичні причини голодомору в Україні (1932—1933 рр.) [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Джеймс Мейс. - [Б. м.] : [б. в.], [19_ _?]. - 122 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Якщо мова йде про будь-яке історичне явище, історики звикли думати про його причинність чи навіть багатопричинність. Справді було б недостатньо констатувати якусь одну причину чи тільки один тип причин (економічних чи політичних) американської громадянської війни або російської революції. Коли йдеться про голод 1932—1933 рр. в Україні, то він справді був би незбагненний без економічного контексту, проаналізованого покійним В. Голубничим, С. Кульчицьким та іншими1. Але, на нашу думку, це лише один аспект дуже складного і багатогранного явища, тому що сталінська перебудова (чи підрив) суспільства у першій половині 30-х років значною мірою була політичним феноменом, коли політична влада знищила і узурпувала громадянське суспільство. Як написав польський еміграційний історик у США Мойсей Левін: «Ця (перша п’ятирічка—Дж. М.) була унікальним процесом соціального перетворення, проведеного державою в тому, що держава зробила набагато більше, ніж «проведення»: вона замінила собою суспільство, стаючи єдиним ініціатором діяльності і контролеіром всіх важливих сфер життя. В цьому сенсі цей процес був перетворений на процес державного будівництва, де повна суспільна структура була, так би мовити, засмоктана в державний механізм, ніби була асимільована ним повністю»2. Іншими словами, Сталін здійснював на практиці гегелівську теорію заснування державного суспільства шляхом створення (висловлюючись термінологією того часу, яку Джордж Оруел називав «качиною») державної надбудови, яка виробила сама для себе свій соціальний базис. Створення командної економіки та включення сільського господарства до її складу шляхом примусової суцільної колективізації селянства відводить для економічного фактора другу, цілком залежну від політики роль.



Кл.слова:
етноцид -- злочин проти людства

   Тип видання:   зб. статей   
5.


Тоталітаризм як система знищення національної пам’яті: Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю (11 – 12 червня 2020 року) [Електронний ресурс] : збірник наукових праць = Totalitarianism as a system of destruction of national memory : Materials of the All-Ukrainian scientifi c-practical conference with international participation / відп. ред. Тетяна Єщенко. - Львів : Друкарня Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, 2020. - 556 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 10.33 Мб


У збірнику наукових праць уміщено матеріали учасників усеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тоталітаризм як система знищення національної пам’яті». Подано розвідки, в яких розглянуто колективну пам’ять і національну ідентичність, міфи, символи й ідеологеми комуністичного тоталітаризму у мистецтві, науці й освіті; репресії, голод, державний терор, ідеологічний тиск, війни як засоби знищення української нації, місця української національної пам’яті (топографічні, монументальні, символічні, функціональні); визначено десемантизацію базових ідеологем радянської семіосфери в сучасній українській мові, розглянуто русифікацію як інструмент експансії і (нео-)тоталітаризму; проаналізовано ідеологічну цензуру, тоталітарну риторику і нові маніпулятивні технології у пресі, на радіо, телебаченні, рекламі, в мережі інтернет.

Для науковців у галузі українознавства, істориків, культурологів, філологів.



Кл.слова:
історія і сучасність -- інструмент експансії -- тоталітаризм

      
6.


Лип'ятин: Історія села [Електронний ресурс] / А. С. Чорнобров, М. Є. Поліщук, Т. А. Чорнобров. - [Б. м. : б. в.], 2018. - 91 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 32.90 Мб


Дорогі краяни! У ваших руках книжка «Історія Лип’ятина». У цій короткій реляції хотілося б сказати щире слово про саму книгу та її авторів – Антона Семеновича Чорноброва, Миколу Єфремовича Поліщука та Тетяну Антонівну Чорнобров. В ній чіткі й переконливі історичні факти про українську сучасність, про долю односельців і, водночас, про становище людини взагалі, коли на неї чатує кривда. Серцю мила і єдина Україна, чарівне Поділля, рідне село Лип’ятин... Саме на цих землях жили наші предки, тут народилися і живемо ми. Куди б не закидала нас Доля, завше повертаємося до місця, де наше коріння, де пробігло босоноге дитинство, до рідної батьківської хати, до її порога... Повертаємося, хоча б думками... Свята, найдорожча, наймиліша частка землі... Наше древнє село Лип’ятин з його білими чепурними хатами, які ховаються серед заквітчаних садів, розлогих верб, пишних кущів червоної калини, пахучого бузку й жасмину... Всіх нас чарує і захоплює ця невимовна краса... В цім селі жили люди, що впродовж століть творили історію нашого краю, боролися за волю, за славне майбутнє для себе і своїх нащадків. Минуле завжди стоїть на порозі сучасності. Історія нашого села пов’язана з історією нашої держави. Цей історичний шлях дивний: то прямий, то з крутими віражами, тканий червоними і чорними нитками, политий потом і кров’ю, омитий сльозами радості й гіркої печалі, просякнутий перемогами й болісними поразками. Любов до історії своєї малої Батьківщини у Антона Чорноброва визрівала давно і виношувалась у молодечій душі роками. Тому й не дивно, що він багато років збирав, записував зі слів старожилів історію рідного села. Маловідомі події і факти, цікаві спогади лягли на сторінки книги. Щоб краще зрозуміти сучасне, творити майбутнє, автор ретельно вивчав минуле... Окрилювала Антона свята віра у щасливе майбуття нашої страдницької України. Додавала сили віра в людей і добро. До написання книги про історію села він залучив свого близького товариша та родича Миколу Поліщука та дочку учительку Тетяну Чорнобров. Н Думаю, пристрасне слово авторів буде почуте й належно оцінене. Читаймо, гортаймо сторінки книги, уважно вдивляймося в світлини, на яких не просто людські очі – очі історії... Ці люди виживали всупереч страшним обставинам, жорстокості і безглуздим законам, боролись і перемагали. Революції, воєнні лихоліття, Голодомори, сталінські репресії, побудова «світлого комуністичного майбутнього»... Як же багато пережито...



Кл.слова:
Лип’ятин -- історія села -- біографії -- Голодомор 1932-33 рр

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Кульчицький, Станіслав.
Український Голодомор в контексті політики Кремля початку 1930-х рр. [Електронний ресурс] / Станіслав Кульчицький. - К. : Інститут історії України, 2014. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тема голоду 1932–1933 pp. була заборонена в CРCP аж до грудня 1987 р. Після скасування цензурних перепон в радянській історіографії з'явилися перші вагомі публікації архівних джерел і монографічні дослідження на цю тему. Найбільш пильну увагу науковців і широкої громадськості привернув голод в Україні, справедливо названий Голодомором. В світі існує вже понад 20 тис. публікацій з історії Голодомору, в яких нелегко розібратися, щоб одержати переконливу відповідь на два ключових запитання: чому і як? До 80-ої річниці українського Голодомору Інститут історії України ПАН України пропонує нову книгу Станіслава Кульчицького, який досліджує тему на тлі і у зв'язку із загальносоюзним голодом, викликаним сталінським курсом «розгорнутого будівництва соціалізму по всьому фронту». В книзі формулюються нетрадиційні відповіді на обидва запитання: чому голод в Україні переріс у страхітливий Голодомор з мільйонними жертвами? Яка терористична технологія застосовувалася для упокорення українського селянства?



Кл.слова:
комуністичні репресії -- злочини проти людства -- голодомор

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Кордейн, Л.
Палеодиета. Ешьте то, что предназначено природой, чтобы снизить вес и укрепить здоровье [Електронний ресурс] / Л. Кордейн. - Москва : Манн, Иванов и Фербер, 2014. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ни для кого не секрет, что сбалансированное питание — основа здоровой и, главное, долгой жизни. Исследования ДНК показывают, что за 40 000 лет человеческая физиология мало изменилась, мы — люди каменного века, живущие в космическую эру. Потребности современного человека в питании — такие же, как и у наших предков. Иными словами, в наши гены встроена программа птимального питания, которая делает нас здоровыми, стройными и энергичными. Автор книги посвятил двадцать лет изучению палеодиеты, он подробно рассказывает, как вернуться к питанию, на которое мы генетически запрограммированы. Палеодиета — это естественная программа питания человечества, разработанная самой природой, при которой человек вовсе не испытывает чувства голода. Это ключ к быстрой потере лишнего веса, эффективному контролю за ним и, самое важное, к хорошему здоровью на протяжении всей жизни.



Кл.слова:
кулінарія -- дієтологія -- харчування

   Тип видання:   зб. статей   
9.


Партійно-радянське керівництво УСРР під час голодомору 1932-1933 pp. Вожді. Працівники. Активісти [Електронний ресурс] : збірник документів та матеріалів / уклад. В. Васильєв, Н. Верт. - К. : Інститут історії України НАН України, 2013. - 444 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник документів та матеріалів висвітлює складні проблеми стосунків керівництва СРСР та УСРР, настроїв та поведінки партійно-радянських працівників, особливостей репресій в управлінських структурах республіки, слідчих та судових справ проти представників районного та сільського рівнів управління в 1932–1933 роках. Публікуються світлини членів хлібозаготівельних бригад з конфіскованими у селян збіжжям та продовольством. Книга розрахована на науковців, викладачів, вчителів та студентів, а також всіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
злочини проти людства -- комуністичні репресії -- голодомор

   Тип видання:   зб. статей   
10.


Голод в Україні у першій половині XX століття: причини та наслідки (1921-1923, 1932-1933, 1946-1947) [Електронний ресурс] : матеріали Міжнародної наукової конференції / ред. М. Антонович, Г. Боряк ; НАН України, Інститут демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи, Інститут історії України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний університет «Києво-Могилянська академія». - К. : [б. в.], 2013. - 364 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірці представлені матеріали конференції, на якій вперше всебічно розглянуті три найбільш руйнівні для українського соціуму голодомори, які відбулися у першій половині минулого століття. У першій частині розглядається загальна картина голодувань та її територіальні особливості, що створює всебічну картину перебігу цих трагічних подій. Друга частина присвячена розкриттю питання юридичної кваліфікації Голодомору 1932–1933 рр. в Україні як геноциду. Третя частина присвячена методологічним підходам визначення та оцінкам демографічних втрат внаслідок голодоморів з їх диференціацією по різних територіях. Остання – четверта – частина акумулює в собі матеріали, у яких досліджуються соціально-психологічні наслідки голодоморів для українського суспільства. Видання призначена для науковців, викладачів, студентів та всіх, хто цікавиться проблематикою голоду в Україні і небайдужий до майбутнього своєї країни.



Кл.слова:
історія України -- комуністичні репресії -- голодомор

   Тип видання:   монографія   
11.

Папакін, Г.
Чорні дошки [Електронний ресурс] : антиселянські репресії (1932-1933) / Г. Папакін. - К. : Інститут історії України НАНУ, 2013. - 422 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії з використанням широкої джерельної бази розкривається історія, основний зміст, форми застосування і масштаби використання під час Голодомору в Україні 1932–1933 років одного з найбільш жорстоких засобів боротьби з українським селянством – режиму «чорної дошки». Методи його в Україні порівняно з іншими регіонами СССР – Кубань, Поволжя, Казахстан; показана роль Кремля у поширенні такого адміністративно-репресивного режиму. Розрахована на істориків, правознавців, студентів вищих навчальних закладів та всіх тих, хто цікавиться історією України, тематикою Голодомору.



Кл.слова:
геноцид -- комуністичні репресії -- голодомор

   Тип видання:   зб. статей   
12.


Матеріали міжнародної конференції «Злочини тоталітарних режимів в Україні: Науковий та освітній погляд» (21–22 листопада 2009 р., Вінниця) [Електронний ресурс] / відп. ред. Михайло Тяглий ; ред. Карел Беркгоф, Анатолій Подольський ; НІОД. Інститут досліджень війни, голокосту та геноциду, Королівська академія мистецтв і наук Нідерландів, Український центр вивчення історії Голокосту. - К. : НІОД; Український центр вивчення історії Голокосту, 2012. - 144 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В Україні тоталітарні режими Гітлера і Сталіна вчинили величезні злочини – Голодомор, Великий терор, Голокост. Як усе це сталося? Що повинні знати про ці події громадяни України та інших держав Європи? Як викладати цю пробле- матику? Це теми, на яких зосереджувалась конференція «Злочини тоталітарних режимів в Україні: науковий та освітній погляд». Попри те, що останнім часом серед науковців точиться дискусія щодо порівняння злочинів двох тоталітариз- мів в історії України, висновки цих інтелектуальних змагань та наукових спорів поки що не потрапляють до навчальної літератури чи, принаймні, не публіку- ються окремими збірками статей. Проте в сучасному українському суспільстві є цілковите розуміння необхідності побудови правдивої картини історії України ХХ століття, включення її в європейський контекст, історичної оцінки жахливих геноцидів цього періоду. Сподіваємось, що видання знайде читачів – науков- ців, освітян та всіх, хто цікавиться важливим тоталітарним минулим України та Європи, і що ця збірка сприятиме ґрунтовнішому продовженню дискусії в українському суспільстві щодо концепції його історичної пам’яті.



Кл.слова:
історія -- репресії -- злочини проти людства

   Тип видання:   зб. статей   
13.


Настрої та поведінка населення Чернігівщини в умовах сталінської революції «згори». 1928–1938 [Електронний ресурс] / уклад. О. Коваленко, Р. Подкур. - Чернігів : Видавець Лозовий В.М., 2012. - 464 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник документів та матеріалів присвячений маловідомим проблемам настроїв та поведінки населення Чернігівщини в умова сталінської революції «згори» та здійснення політичних репресій в регіоні. Книга розрахована на науковців, викладачів, вчителів та студентів, а також всіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
історія України -- комуністичні репресії -- голодомор

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.
 



Українська інтелігенція і влада: Зведення секретного відділу ДПУ УСРР 1927-1929 рр [Електронний ресурс] / уклад. В. М. Даниленко. - К. : Темпора, 2012. - 756 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Щотижневі цілком таємні зведення секретного відділу ДПУ УСРР 1927—1929 рр., які готувались на основі оперативних джерел і призначались керівникам радянських органів державної безпеки, висвітлюють політичну позицію інтелігенції в Україні та її взаємини з владою, розкривають нові грані життя та діяльності письменників, діячів освіти, науки і культури. Рідкісні документи передають дух тоталітарної епохи, назрівання масових політичних розправ над українською інтелігенцією, катастрофи Голодомору, Великого терору. Для науковців, студентів і викладачів, усіх, хто цікавиться історією України XX ст.



Кл.слова:
інтелігенція -- політичний терор -- тоталітаризм

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.

Козицький, Андрій.
Геноцид та політика масового винищення цивільного населення у XX ст. (причини, особливості, наслідки) [Електронний ресурс] : навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів / А. Козицький ; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Л. : Літопис, 2012. - 608 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику викладено історію геноциду й масових репресій проти цивільного населення у ХХ ст. Розглянуто геноцид вірмен в Османській імперії, Голодомор 1932–1933 рр., Голокост європейських євреїв, екстермінацію циган, геноциди в Камбоджі та Руанді. Проаналізовано ті випадки масового винищення цивільного населення, які ще не визнані актами геноциду, однак мають виразні риси геноцидних дій. Навчальний матеріал подано в широкому історичному контексті, висвітлено передумови і наслідки політики геноциду урядів різних країн. Розглянуто дискусійні теоретичні проблеми, що стосуються методики вивчення явища геноциду, кваліфікації та оцінки злочинних дій, скерованих на масове винищення цивільного населення. Для студентів гуманітарних спеціальностей університетів, викладачів вищої та середньої школи, широкого кола осіб, які цікавляться історією геноциду й вивченням політики масових репресій у ХХ ст.



Кл.слова:
злочини проти людяності -- геноцид -- репресії -- екстермінація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.


65 лет с начала депортации жителей Украины в Казахстан [Електронний ресурс] : сборник материалов заседания круглого стола (20 ноября 2012 года) / сост. О. А. Дёмин, А. М. Газалиев ; Карагандинский государственный технический университет, Посольство Украины в Республике Казахстан, Институт истории государства комитета науки МОН РК, Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилёва, Карагандинский университет «Болашак», Український центр науки і культури. - Караганда : [б. в.], 2012. - 117 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Данный сборник содержит материалы Международного круглого стола на тему: «65 лет с начала депортации жителей Украины в Казахстан», который состоялся 20 ноября 2012 года на базе Карагандинского государственного технического университета (Республика Казахстан). Начиная с 1947 года в Казахстан было депортировано около 500 тыс украинцев. В том числе, 171,5 тыс. человек – «семьи участников банд ОУН, пособники членам ОУН и члены их семей, кулаки-националисты и их семьи»; около 300 тыс. украинцев, возвратившихся из лагерей Германии и выселенных «за государственную измену» на спецпоселениев восточные районы СССР. В Казахстане с большим вниманием относятсяк сохранению исторической правды о периоде тоталитарного режима. По инициативе Президента Нурсултана Назарбаева установлен День памятижертв политических репрессий и массового голода - 31 мая, открыты музейно-мемориальные комплексы, поставлены монументы, пострадавшим в тегоды, осуществляется научно-образовательная и публицистическая работа. Государство оказывает значительное содействие для сохранения памяти о жертвах сталинских репрессий - представителей разных стран и национальностей. В частности, были установлены памятные знаки украинцам, грузинам, азербайджанцам, полякам, литовцам (на месте лагеря "АЛЖИР"), а также чеченцам, японцам, корейцам, немцам, туркам и другим репрессированным народам из 15 республик бывшего СССР (с. Спасское, с. Долинка Карагандинской области). Научно-образовательными учреждениями и общественностью Казахстана осуществляется активная поисковая работа и по теме «Голодомора», в том числе и в Казахстане, где в1932-33 гг. погибло почти 40% населения. С обретением независимости Республики Казахстан активно осуществляется реабилитация многих репрессированных лиц, которая сопровождается поддержкой со стороны государства и местных органов власти.Поэтому организаторы круглого стола посвятили выпуск данного сборника Дню Первого Президента Республики Казахстан, благодаря которому в Казахстане стало возможным не только проведение таких мероприятий, но и то, что с первых лет новейшей истории независимой Республики и поныне реализуется последовательная деятельность органов государственной власти по увековечиванию памяти невинно пострадавших людей, созданию благоприятного климата в стране для осуществления мирного труда каждого труженика, проживающего на её территории. Поставленные цели, по мнению участников, достигнуты. Но главный итог его работы: впервые в качестве отдельной страницы трагической истории репрессий в СССР обсуждена тема массовой депортации украинского населения в Казахстан после Второй мировой войны. 4 Эта тема актуальна для всех, кто интересуется историей политических репрессий и судьбами миллионов людей, насильственно изгнанных со своей земли.



Кл.слова:
депортація -- історія -- злочини проти людства

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.


«Злочини тоталітарних режимів в Україні: науковий та освітній погляд» [Електронний ресурс] : матеріали міжнародної конференції (21–22 листопада 2009 р., Вінниця) / ред. К. Беркгоф, А. Подольський, М. Тяглий. - К. : НІОД : Український центр вивчення історії Голокосту, 2012. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В Україні тоталітарні режими Гітлера і Сталіна вчинили величезні злочини – Голодомор, Великий терор, Голокост. Як усе це сталося? Що повинні знати проці події громадяни України та інших держав Європи? Як викладати цю пробле-матику? Це теми, на яких зосереджувалась конференція «Злочини тоталітарних режимів вУкраїні: науковий та освітній погляд». Попри те, що останнім часом с еред науковців точиться дискусія щодо порівняння злочинів двох тоталітаризмів в історії України, висновки цих інтелектуальних змагань та наукових спорів поки що не потрапляють до навчальної літератури чи, принаймні, не публікуються окремими збірками статей. Проте в сучасному українському суспільстві є цілковите розуміння необхідності побудови правдивої картини історії України ХХ століття, включення її в європейський контекст, історичної оцінки жахливих геноцидів цього періоду. Сподіваємось, що видання знайде читачів – науков- ців, освітян та всіх, хто цікавиться важливим тоталітарним минулим України та Європи, і що ця збірка сприятиме ґрунтовнішому продовженню дискусії в українському суспільстві щодо концепції його історичної пам’яті.



Кл.слова:
тоталітарні режими -- злочини проти людства -- історія

   Тип видання:   монографія   
18.


Положение дел в области продовольствия и сельского хозяйства [Електронний ресурс]. - Рим : Продовольственная и сельскохозяйственная организация объединенных наций, 2011. - 165 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Знаешь ли ты, что, если бы у сельских женщин и мужчин были равные возможности и ресурсы, объем производства сельскохозяйственной продукции увеличился бы, а число голодающих сократилось бы на 100-150 миллионов человек? Прочти доклад ФАО «Положение дел в области продовольствия и сельского хозяйства» (выпуск 2010-2011 гг.) и ты поймешь, почему преодоление гендерного разрыва в сельском хозяйстве так важно для содействия сельской экономике развивающихся стран.



Кл.слова:
праця -- господарювання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Керсновская, Евфросиния А..
Сколько стоит человек [Електронний ресурс] / Е. А. Керсновская. - М. : АСТ, 2011. - 1119 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор этой книги, Евфросиния Антоновна Керсновская (1907–1994), родилась в Одессе в дворянской семье. В годы гражданской войны семья спасается от преследования большевиков и переезжает в свое родовое имение в Бессарабию, которая тогда была частью Румынии. Евфросиния своим трудом поднимает пришедшее в упадок хозяйство, становится фермером. После ввода советских войск в Бессарабию в 1940 г. мать и дочь Керсновских, как бывших помещиков, выгоняют из дома. В 1941 году ее, как и многих других бессарабцев, ссылают в Сибирь, на лесоповал. Там она вступается за слабых, беззащитных. За это ей грозит голодная смерть. Она решается на побег. Прежде чем ее схватили, она прошла по тайге полторы тысячи километров. Её судят, приговаривают к расстрелу. Хотя она и отказывается писать прошение о помиловании, расстрел заменяют десятью годами лагерей. В Норильском лагере она работает в больнице и морге, затем по собственной воле занимается самым тяжелым трудом — шахтерским. Там она чувствует себя свободней — «подлецы под землю не спускаются». После освобождения из ссылки, в Ессентуках, в 1964-68 годах пишет по просьбе матери о пережитом, эти 12 тетрадей иллюстрированы её акварельными рисунками (703 рисунка).



Кл.слова:
мемуари -- репресії -- комуністичний терор

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.

Стахов, Хассо Г..
Трагедия на Неве [Електронний ресурс] : шокирующая правда о блокаде Ленинграда, 1941-1944 / Хассо Стахов. - М. : Центрполиграф, 2011. - 382 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Данная книга – редкий образец ПРАВИЛЬНОЙ, ЗАКОННОЙ работы с переводной литературой, которую изд-во Центрполиграф (и особенно изд-во Эксмо) очень редко демонстрируют в последние годы. В выходных данная есть вся информация о книге – полное название на немецком, когда и кем издано, кому принадлежит авторское право. Это сразу настраивает на то, что предложенное издание – это серьезный продукт, к которому так же серьезно отнеслись в издательстве – не наделали ошибок при переводе, не пропустили тучу опечаток и других ляпов. Ранней осенью 1941 г. Ленинград был окружен немецкими войсками. Началась продолжавшаяся почти 900 дней блокада. Обе стороны завязли в тяжелейших позиционных боях, когда линия фронта проходила практически в самом городе, а бои шли за десятки метров земли, стоившие десятков тысяч жизней. Ни советские, ни немецкие войска не ждали таких трудностей и не были к ним готовы. Планы Гитлера в отношении Ленинграда были просты: город уничтожить вместе с населением. Когда стало ясно, к чему должно готовиться население окруженного города, холодному расчету наступавших войск противостояла непреклонность как партийного аппарата, так и большей части населения (хотя было немало и таких, кто видел бессмысленность в упорной обороне и предпочитал сдачу города его гибели, уповая на то, что немцы – культурная нация). Автор этой книги, вышедшей в Германии в 2001 г., утверждает, что в действительности немецкие солдаты, истекая кровью в ожесточенной борьбе за Ленинград, ни единой минуты не были рады своей роли в качестве оккупантов. Он убежден, что обвинять вермахт в том, что это убийца, нельзя. Он был послушным инструментом в руках Гитлера, также, как Красная армия и весь советский народ был инструментов в руках Сталина. Это убеждение автора основано на его личном опыте, принадлежащего к солдатам группы армий «Центр». В 19 лет он оказался под Ленинградом и во многом опирается в своей книге на свои воспоминания о тех днях. Книга вышла толковая – смесь исторических исследований, документов (в том числе и архивных) и личных воспоминаний. Автор дает подробный список источников и документов (преимущественно из немецких архивов), а также использованной и рекомендованной литературы. Как взгляд с противоположной стороны - хорошее дополнение к отечественным воспоминаниям и исследованиям. Отличный перевод Ю.Лебедева, на вкладке - много редких немецких фотографий времен Великой Отечественной (правда, качество их не очень). Бумага газетная – увы. Рекомендую всем интересующимся историей Великой Отечественной



Кл.слова:
облога -- голод -- канібалізм -- друга світова війна
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського