Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (42)Тематичний інтернет-навігатор (82)Автореферати дисертацій (41)Реферативна база даних (504)Книжкові видання та компакт-диски (231)Журнали та продовжувані видання (324)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИДАВНИЦТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 64
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Кузеля, Зенон.
З культурного життя України [Електронний ресурс] / Зенон Кузеля. - Зальцведель : [б. в.], 1918. - 85 с.. - (Бібліотека полонених українців табору Зальцведель ; ч. 5)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Представлена публікація має на меті поінформувати українців, що повертаються до Батьківщини, про стан культурного життя в Україні. Вона містить огляд найважливіших подій, що сталися у цій сфері у революційний 1917 рік. У статтях описується українська преса (перелічуються видання), українські видавництва, друкарні та книгарні, бібліотеки тощо.



Кл.слова:
самоідентифікація -- націоналізм -- нація

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Балика, Д. А.
Про класифікацію друків за соціальним призначенням [Електронний ресурс] / Д. А. Балика. - К. : Київ-Друк, 1927. - 35 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У даному матеріалі розглядається необхідність класифікації літератури за соціальним призначенням — наприклад, книги для робітників, для селян, для піонерів, для комсомольців тощо. Розповідається про сферу використання цієї класифікації, як у видавництвах, для планування видавничої роботи та організаційного регулювання книжкової продукції, так і для практичного використовування бібліографії, аналізується їх безпосередній зв'язок.



Кл.слова:
бібліотекознавство -- каталог -- книгознавство

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Дубровський, В.
Нариси з історії Чернігівської Троїцько-Іллінської друкарні в першій половині XIX ст. [Електронний ресурс] / В. Дубровський. - К. : Київ-Друк, 1928. - 63 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історика, сходознавця, перекладача, сина священика В. В. Дубровського (1897–1966) не могла не зацікавити малодосліджена історія друкарні при Чернігівському Троїцько-Іллінському монастирі. У своїй науковій праці В. В. Дубровський, вміло оперуючи вузькоспеціальними поліграфічними термінами, характеризує видавничу діяльність монастиря, наводить багато цікавих статистичних даних.



Кл.слова:
видавництво -- книги

   Тип видання:   словник   
4.

Горбач, Oлекca.
Російсько-український словник військової термінології [Електронний ресурс] / Oлекca Горбач ; Український вільний університет. - К. : [б. в.], 1928. - 120 с.. - (Українські граматики ; вип. 10)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З пропозиції Державного Видавництва України Технічний відділ ІУНМ прийняв на редагування технічні та застосовані терміни словника військової термінології, якого упорядкували С. та О. Якубські. Для переведення цієї роботи відділ обрав комісію в складі: члена відділу Д. В. Панкевича, філолога відділу Ю. Г. Кондрачука та автора словника С. В. Якубського. Ця комісія розпочала свою роботу 1 лютого 1927 року її закінчила 15 травня 1927 року, відбувши 44 засідання. Технічні та застосовані терміни військового словника комісія перевірила та погодила з термінами, що їх ухвалили різні секції відділу, і ці терміни в словникові позначено зіркого, а решту термінів загальномовного характеру комісія не редагувала, і їх подано в словникові на підставі наукових матеріялів за відповідальністю авторів словника С. та О. Якубських. Зважаючи на те, що українська технічна термінологія, а військова особливо, малодосліджена, терміни, що їх зредагував Технічний відділ, треба вважати за проекти військової української термінології, яка згодом буде досліджена та вдосконалена. Тому президія Технічного відділу прохае читачів подавати на адресу відділу (Київ, бульвар Шевченка, 14, Технічний відділ ІУНМ) свої поради та зауваження до зредагованого матеріялу. Всі поради та зауваження Технічний відділ прийме з подякою та й використає їх у дальшому виданні фаховою військово-морського словника.



Кл.слова:
професіоналізми -- військова лексика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Годкевич, М.
Бібліографія, бібліотекар та книгар [Електронний ресурс] / М. Годкевич. - К. : Державне вид-во України, 1929. - 36 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Представлений матеріал розглядає необхідність бібліографічної роботи в усіх сферах виробництва, пов'язаних з книгами, від видавничої до бібліотечної. Описується система бібліографічного аналізу книги, таких її складових частин, як автор твору, його назва, зміст, соціальне призначення, видавництво тощо. Пояснюється важливість аналізу кожної складової, а також використання зовнішніх бібліографічних джерел, яке дає книгарю чи бібліотечному працівнику можливість бути в курсі книжкових новин.



Кл.слова:
бібліографічна робота -- аналіз -- система

   Тип видання:   монографія      життєпис   
6.

Сліпка-Москальцева, О.
Михайло Бойчук [Електронний ресурс] / О. Сліпка-Москальцева. - Х. : Рух, 1930. - 51 с.. - (Українське малярство)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана монографія належить до серії публікацій про українське малярство видавництва “Рух” і присвячена одному з найвидатніших українських художників-монументалістів Михайлу Бойчуку. Розглядаються його мистецькі пошуки, творче становлення на тлі доби, зв'язок із західними школами і переосмислення набутих за кордоном знань, трансформування їх у власну творчість. Особлива увага приділяється Бойчуку як педагогу. Аналізується його техніка, манера письма, ідея деяких творів. В якості додатку представлені репродукції робіт живописця.



Кл.слова:
художня творчість -- живопис

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.


Всеукраїнська академія наук. Театральний музей. Звіт, 1926-1929 [Електронний ресурс]. - К. : [б. в.], 1930. - 22 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цьому виданні йде мова про утворення у 1923 році першого театрального музею в Україні, який започаткувало «Мистецьке об’єднання Березіль». 30 січня у приміщенні Леся Курбаса відбулися збори, на яких широко обговорювалась потреба в заснуванні власного видавництва та театрального музею. Були обрані дві комісії, які втілили в життя ці плани. «Звіт» розповідає про діяльність нового закладу культури у період 1926-1929 рр



Кл.слова:
історія театру -- український театр

   Тип видання:   монографія      життєпис   
8.

Холостенко, Є.
Микола Рокицький [Електронний ресурс] / Є. Холостенко. - Х. : Рух, 1933. - 51 с.. - (Українське малярство)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана монографія належить до серії публікацій про українське малярство видавництва “Рух” і присвячена художнику-монументалісту Миколі Рокицькому. Розглядається його біографія (здебільшого творчий шлях), художні пошуки, навчання в майстерні М. Бойчука, перехід до монументалізму під впливом Михайла Львовича. Аналізується його техніка, манера письма, найвідоміші фрески. В якості додатку представлені репродукції робіт живописця.



Кл.слова:
мистецтво -- художня творчість -- живопис

   Тип видання:   зб. статей   
9.


Проти формалізму, натуралізму і спрощенства в мистецтві [Електронний ресурс] / ред. Ф. Гаєвський. - К. : Мистецтво, 1936. - 136 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Метою видавництва “Мистецтво”, яке опублікувало цю збірку провідних статей з газет “Правда”, “Комуніст”, “Комсомольская правда”, “Вісті” та “Кіно” було допомогти всім робітникам культурного фронту в їх боротьбі за велике мистецтво соціалістичного реалізму. Статті розсортовані по тематичних розділах, таких як музика, архітектура, кіно, театр, образотворче мистецтво і містять здебільшого критичні відгуки про тогочасні витвори мистецтва, які не відповідають канонам соціалістичного реалізму.



Кл.слова:
мистецтвознавство -- історія мистецтва

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Бірчак, В.
Карпатська Україна: спомини й переживання [Електронний ресурс] / В. Бірчак. - Прага : Нація в поході, 1940. - 92 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Володимир Бірчак – помітна постать в історії Закарпаття чехословацького періоду. Письменник, журналіст, літературний критик, він ще й залишив унікальні спогади про Карпатську Україну. Його мемуари вийшли у Празі у 1940 році, і з того часу постійно привертають увагу дослідників. Як письменник, він яскраво описав, те що бачив. Як журналіст, намагався спиратися насамперед на факти. Як критик, давав відверту оцінку тому, що відбувалося. У підсумку маємо, можливо, найцікавіші мемуари про найдраматичніший період в історії Закарпаття ХХ століття, написані по гарячих слідах. Ясна річ, що думки Володимира Бірчака – не істина в останній інстанції. Це всього-на всього погляд однієї людини. До того ж, безпосереднього учасника подій зі своїми амбіціями та складним характером. Але честь і слава йому, що відтворив дух і атмосферу тих незабутніх днів і допоміг випукліше побачити загальну картину. Книжку видало ужгородське видавництво „Гражда” через 67 років після першого видання у Празі. Цікавість до неї буде велика, бо її розхапали на цитати відразу після написання. Причому, як вороги Карпатської України, так і її симпатики.



Кл.слова:
мемуари -- історія краю

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Шелухін, С.
Варшавський Договір між поляками й С. Петлюрою 21 квітня 1920 р. [Електронний ресурс] / С. Шелухін. - К. : Знання, 1946. - 39 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Праця професора С.П.Шелухина друкується з єдиного екземпляра машинописом. Цей екземпляр був передрукований з оригіналу, виданого у Празі ще 1926 року видавництвом "Нова Україна".



Кл.слова:
історія України -- міждержавна угода -- УНР

   Тип видання:   словник   
12.

Вирган, І. О.
Російсько-український словник сталих виразів [Електронний ресурс] / І.О. Вирган, М. М. Пилинська. - [Б. м. : б. в.], 1959. - 493 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Потреба на російсько-український словник сталих виразів зайшла в нас давно та й давно. Певне, ще тоді, як уперше твори російської літератури перекладалися українською мовою. Вкрай гостро, й дедалі все гостріше, цю потребу відчувають не тільки перекладачі, а й працівники газет, журналів, видавництв, радіомовлення, телебачення... Та й письменники, особливо молоді. Та й просто аматори українського слова. Маючи на думці бодай частково зарадити лихові, ми й узялися скласти цього словника. Звичайно, ми знали, що перед нами постануть неабиякі труднощі. Адже, як відомо, фразеологічні багатства української мови досі не те що не впорядковані, а й не всі зібрані. Не набагато більше зроблено щодо цього й у російській фразеології. А втім, по тлумачних словниках російської мови, по російсько-українських та українсько- російських загальних, а також у кількох коротеньких фразеологічних словниках, що виходили за різних часів, фразеологічного матеріалу є чимало. Чималенько такого матеріалу (з письмових та усних джерел) назбиралося за довгі роки й у нас.



Кл.слова:
вираз -- фразеологізм

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Зеров, М.
Нове українське письменство [Електронний ресурс] : історичний нарис / М. Зеров. - Мюнхен : Інститут літератури, 1960

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 1. - 1960. - 316 с.


Перший випуск історичного нарису «Нове українське письменство» вийшов з друку 1924 року в Києві, як публікація видавництва «Слово». М. Зеров присвятив його добі Котляревського-Квітки. Другий випуск, як заповів автор у своїй передмові, мав охопити добу романтизму та початки реалізму. В третьому випуску М. Зеров планував зайнятися дальшим розвитком реалізму та модерними течіями, і виклад мав закінчитися «на самім порозі сучасности». Але випуски другий і третій не появились. Проте свій намір дати повний огляд нової української літератури М. Зеров здійснив пізніше. Цей огляд являє собою курс його лекцій, читаних у Київськім Інституті Народньої Освіти в другій половині 20-тих років.



Кл.слова:
літературознавство -- модернізм

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Лотоцький, О.
Сторінки минулого [Електронний ресурс] : в 4 ч. / О. Лотоцький. - [Б. м.] : Українська Православна Церква в США, 1966

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 288 с.

Ч. 2. - 484 с.

Ч. 3. - 396 с.

Ч. 4 : В Царгороді. - 178 с.


У 1 т. спогадів розповідається про події 1870-1900 рр., зокрема описується український національний рух кін. 19 ст. Представлені портрети визначних українських громадських діячів - В. Антоновича, О. Кониського, М. Грушевського, Т. Рильського та інших. У 2 т. змальовані події 1900-1917 рр. Автор детально описує своє життя у Санкт-Петербурзі та діяльність місцевої української громади. У 3 т. йдеться про події 1900-1917 рр., зокрема про діяльність української групи у Державних Думах, видавництво українських книг та початок революційних подій 1917 року. У 4 т. розповідається про перебування автора у Стамбулі 1919-1920 рр. на посаді посла УНР в Туречиині. У додатках містяться документи з його дипломатичної діяльності.



Кл.слова:
революція -- національний рух -- спогад

   Тип видання:   хрестоматія   
15.

Кримський, А. Ю.
Твори [Електронний ресурс] : в 5 т. / А. Ю. Кримський. - К. : Наукова думка, 1972

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2 : Художня проза. Літературознавство і критика. - 1972. - 719 с.

Т. 3 : Мовознавство. Фольклористика. - 1973. - 512 с.

Т. 4 : Сходознавство. - 1974. - 640 с.

Т. 5, кн. 1 : Листи (1890 - 1917). - 1973. - 548 с.

Т. 5, кн. 2 : Листи з Сірії та Лівану (1896 - 1898). - 1973. - 336 с.


У першому томі вміщено оригінальні поетичні твори А. Ю. Кримського та його переклади з перської, турецької, арабської мов. У такому широкому обсязі поетична спадщина письменника видається вперше. У другій половині тому вміщено кращі прозові твори з книжки «Повістки й ескізи з українського життя» (Коломия—Львів, 1895) та з циклу «Бейрутські оповідання», опублікованого 1906 р. у журналі «Нова громада». Другий том відкривається романом А. Кримського «Андрій Лаговський» в чотирьох частинах, який вперше виходить повністю. Другу, більшу частину цього тому складають історико-літературні й критичні статті, розвідки та рецензії, присвячені українській літературі. У третьому томі вміщено лінгвістичні, фольклористичні та етнографічні праці А. Ю. Кримського з питань української, російської та інших слов’янських мов та їх взаємозв’язків, з проблем народної творчості і народознавства. Четвертий том присвячено працям А. Кримського з орієнталістики. Ця частина спадщини видатного українського орієнталіста і поліглота вимагає подальшого всебічного вивчення, яке тепер тільки розпочалося. Оскільки ця галузь науки є сферою посиленої уваги головним чином учених-сходознавців, а не широкого загалу читачів, у четвертий том включено тільки найпопулярніші праці А. Кримського з орієнталістики. Малося на увазі, що всі інші численні (зокрема капітальні за обсягом, змістом і значенням) праці А. Кримського з орієнталістики відомі й доступні фахівцям у перших виданнях та публікаціях: В пригоді сходознавцям стане й повна бібліографія літературних і наукових праць А. Кримського, яка незабаром вийде у видавництві «Наукова думка». П’ятий том зібрання творів А. Кримського присвячено його багатій і змістовній епістолярії. Тут вміщено родинне листування Кримського, а також його листи до багатьох письменників, учених, діячів культури української (І. Франка, П. Житецького. Б. Грінченка, О. Кониського, О. Маковея і т. д,) і російської (В. Міллера, І. Кратковського та ін.).



Кл.слова:
фольклористика -- орієнталістика -- епістолярія

   Тип видання:   словник   
16.


Правописний словник української мови [Електронний ресурс] / під ред. Яр. Рудницького, К. Церкевича. - New York : Науково-дослідне товариство української термінології, 1979. - 806 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Постановою Президії Української Могилянсько-Мазепинської Академії Наук з дня 30-го березня 1939 року створено Правописну Комісію під головуванням академіків Ів. Зілинського й В. Сімовича. В висліді праць цієї Комісії вийшли з початком 1940-их років у виданнях ,,Українського Видавництва' Краків-Львів „Український правопис Ів. Зілинського та Правописний словник" за редакцією Ол. Панейка з передмовою В. Сімовича, оснований натакому ж словникові О. Ізюмова з 1941 року, одначе з деякими змінами з наміром до стосувати новий словник до тодішніх обставин.



Кл.слова:
мовознавство -- гаматика -- правопис

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.

Борець-Чумак, Ю.
Рейд без зброї. УПА на заході [Електронний ресурс] : спогади / Ю. Борець-Чумак. - К. : Українська видавнича спілка, 1989. - 300 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


ЮрІЙ Борець-Чумак уже відомий українським читацьким кругам Із своєї першої повісті "У вирі боротьби", яка появилася 1971 р. у видавництві Спілки Української Молоді. Спогади "Рейд без зброї" може підказувати читачеві зосередження автора на житті упістів на Заході. Але так воно не є на ділі. Будучи відданим бойовиком української визвольної справи, автор постійно повертає в Україну, а сторінки його опогадів заповнені даними про визначних людей підпілля, події, геройську боротьбу. Це надає його спогадам особливу вартість для виховних і дослідницьких потреб. Описані автором підпільники й епізоди подій по обидвох сторонах "залізної заслони" пригадують про незрівняне геройство Воїнів України і реалістично насвітлюють дійсність на теренах під московською займанщиною і в світі. Цікаво і кольористо зафіксував автор свої і своєї дружини враження і спостереження з "рейду без зброї" довкола світу, зустрічей та розмов з багатьома українськими діячами та друзями з ОУН і УПА.



Кл.слова:
боротьба -- визвольна армія -- історія

   Тип видання:   словник   
18.


Фразеологічний словник української мови [Електронний ресурс] : в 2 кн. / Ін-т укр. мови. - К. : Наукова думка, 1993

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1. - С. 1 - 528

Кн. 2. - С. 528-980


Це перший академічний словник, що найповніше відображає загальновживану фразеологію сучасної української мови. Значення фразеологічних одиниць ілюструється цитатним матеріалом. У словнику подається всебічна лексикографічна характеристика фразеологізмів. Для широкого кола читачів — наукових працівників, письменників, журналістів, редакторів видавництв, викладачів вузів, учителів середніх шкіл, студентів, учнів та ін.



Кл.слова:
фразеологізм

   Тип видання:   навчальний посібник      життєпис   
19.

Гарасимчук, Василь.
Матеріали до історії козаччини ХVII віку. Василь Гарасимчук: життя і творчість (1880-1944) [Електронний ресурс] / В. Гарасимчук ; Академія наук України, Інститут української археографії. Львівське відділення. - Л. : [б. в.], 1994. - 275 с.. - (Львівські історичні праці. Джерела ; вип. 1)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


ГЕРАСИМЧУК (ГАРАСИМЧУК) Василь Іванович (10.01.1880, с. Ільковичі нині Сокальського р-ну Львів. обл. – 01.09.1944, м. Львів) – дослідник історії української козаччини, археограф. Учень М. С. Грушевського. Член НТШ (1903). 1900–04 – вчився на філософічному фак-ті Львів. ун-ту. 1904–05 – служив у австрійському війську. 1905–06 – працював в Археографічній експедиції НТШ у Кракові, Варшаві, Петербурзі над збиранням документів до історії Руїни 1657–1667. 1906–14 викладав в гімназіях Станіслава, Перемишля, львівській жіночій учительській семінарії, працював над підготовкою документів з історії козаччини (видані не були). Докт. дис. «Іван Виговський і Юрій Хмельницький» (1912). Під час Першої світової війни знаходився при війську. З 1919 на педагогічній роботі: спочатку професор Львів. укр. ун-ту, з 1920 – викладав в гімназії м. Стрия. 1925–30 співпрацює з Історичними установами М. С. Грушевського у ВУАН: з 1925 член Комісії для вивчення історії Західної України, з 1927 – дійсний член Археографічної комісії, з 1928 – дійсний член Науково-дослідної кафедри історії України у Києві. З 1929 – дійсний член Історичної секції ВУАН. 1927–29 працював в археографічній експедиції, повторно збирав і копіював загублені акти до 1651–1665 рр., готував їх до друку. Однак 1931 друк був припинений, збірка документів удруге загубилася. Її невелика частина була видрукувана 1994 р. під назвою «Матеріали до історії козаччини ХVII віку». На початку 1930-х переїхав до Львова, де викладав у гімназіях. 1940–1941 – с. н. с. Львів. відділу Ін-ту історії України АН УРСР, досліджував початки державності на західноукраїнських землях до Х ст., боротьбу українського народу проти експансії Польщі, Криму і Туреччини у 1660–1700 рр. й політичне життя в Західній Україні у 1850–1914 рр. Під час німецької окупації 1941–44 – співробітник укр. видавництва. Рукописи зберігаються у ЦДІА України у м. Львові.



Кл.слова:
Запорізька Січ -- Визвольна війна -- Хмельниччина -- антишляхетська боротьба

   Тип видання:   словник   
20.

Гончаренко, С.
Український педагогічний словник [Електронний ресурс] / С. Гончаренко. - К. : Либідь, 1997. - 366 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Украї́нський педагогі́чний словни́к» — словник, виданий 1997 року в Києві у видавництві «Либідь». Автор — Семен Устимович Гончаренко. Словник містить узагальнену та систематизовану інформацію з теорії й практики навчання та виховання. Розглянуто широке коло понять і термінів, які стосуються навчально-виховного процесу, нові педагогічні теорії та концепції, категорії. Усього словник містить близько 3000 статей. Словник визнано одним із найкращих серед поданих на конкурс, організований Міністерством освіти і науки України та Міжнародним фондом «Відродження» в рамках програми «Трансформація гуманітарної освіти в Україні».



Кл.слова:
навчання -- виховання
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського