Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Реферативна база даних (22)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Вирський Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.


Присяга Миргородського полку 1732 року [Електронний ресурс] / уклад. Д. Вирський, Р. Москаленко. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 105 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання джерела з історії козацької України першої третини ХVIII ст. Містить дані про соціальну структуру та особистий склад козаків, міщан і цехових ремісників Миргородського полку. Для істориків, краєзнавців, генеологів і всіх, хто цікавиться історією України та козацтва.



Кл.слова:
козацтво -- Військо Запорізьке

   Тип видання:   монографія   
2.
 


Вирський, Дмитро Станіславович.
Станіслав Оріховський-Роксолан як історик та політичний мислитель [Електронний ресурс] / Дмитро Вирський ; НАН України, Інститут історії України. - Кременчук ; К. : КДПУ, 2001. - 217 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена життю і творчості вітчизняного мислителя-гуманіста Ст. Оріховського-Роксолана (1513–1566). На основі маловідомих джерел відтворюється біографія письменника. Аналізуються основні праці Орловського, присвячені проблемам історії та політики. Окреслюється місце гуманіста в інтелектуальній історії України, зокрема, в українському історіографічному процесі та розвитку вітчизняної суспільно-політичної думки.



Кл.слова:
політика -- історія -- гуманістична філософія

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Вирський, Дмитро.
Роксолани серед Сарматів [Електронний ресурс] : річпосполитська історіографія України (кінець ХV ст. – 1659) / Дмитро Вирський ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : Інститут історії України НАН України, 2013. - 295 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У нарисі представлений найбільш «знаковий» за впливом на вітчизняний історіографічний процес відрізок історіографії 1-ї Речі Посполитої (1505-1795) – період з кінця ХV ст. (від початків політичного руху, який привів до Радомської конституції 1505 р.) по 1659 р. (коли значна частина України перестала уявляти себе у рамках Речі Посполитої). Це доба, коли річпосполитський «формат» був основою для інтелектуального (і, вужче, історіографічного) процесу в Україні і про Україну. І її сліди, подекуди, відчутні в історичних практиках аж до сьогодні. Для науковців, викладачів і студентів, усіх, хто цікавиться українознавством та історією вітчизняної історіографії.



Кл.слова:
історіографія -- Україна -- українознавство

   Тип видання:   життєпис   
4.

Вирський, Дмитро.
Станіслав Оріховський-Роксолан [Електронний ресурс] : життя і пам’ять / Дмитро Вирський. - К. : Інститут історії України НАН України, 2013. - 215 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка присвячена Станіславу Оріховському-Роксолану (1513 – 1566) – видатному інтелектуалу, який походив із західних теренів України (Перемишльщина). Вихованець університетів Польщі, Австрії, Німеччини і Італії (де сприйняв чимало модерних ідей європейського Ренесансу) він лишався патріотом Русі, майбутнє якої пов’язував із Польським Королівством (яке якраз за його життя перетворювалося на наднаціональний проект «універ- сальної держави» з високим ступенем громадянських вольностей – «шляхетської імперії» чи то Речі Посполитої багатьох народів). Відтак, Роксолан усіляко намагався зацікавити уряд і співгромадян проблемами України (особливо турецько-татарською загрозою). «Руський досвід» Оріховський охоче привносив до різних інтелектуальних і духовних практик своєї доби – як адепт Реформації і Контрреформації він пробував спертись на православні традиції (шлюбність священиків, причастя мирян «під обома видами» – хлібом і вином і т.д.), прагнув об’єднання усіх християнських церков. Для науковців, викладачів і студентів, усіх, хто цікавиться інтелектуальною традицією України.



Кл.слова:
ренесансна філософія -- екуменічна діяльність -- реформація суспільства

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Вирський, Дмитро Станіславович.
«Дискурс про козаків» (характеристики українського козацтва в річпосполитській історіографії останньої третини XVI - середини XVII ст.) [Електронний ресурс] / Д. С. Вирський ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - Київ : [б. в.], 2005. - 112 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання присвячене характеристикам українського козацтва, створеним істориками Речі Посполитої останньої третини XVI - середини XVII ст. (з часів першого безкоролів’я 1572-1575 pp. до Переяславської ради 1654 p.). Добірку склали фрагменти з праць Я.А.Красіньського, С.Оржельського, Р.Гейденстейна, Й.Бєльського, Б.Папроцького, С.Любеньського, Ш.Старовольського, П.Пясецького, А.М.Фредра. Уривки подаються мовою оригіналу та в українському перекладі (до оригінальних текстів додані і класичні польські та російські переклади - традиційно вживані в історіографії), їх також супроводжує коротка нота про автора та твір, з якого вони походять. Для науковців, викладачів і студентів, усіх, хто цікавиться джерелами з історії українського козацтва.



Кл.слова:
козаччина -- історіографія -- джерелознавство
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського