Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю3(0)43$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Огородник В. В. 
Основні риси та проблематика філософії Відродження : Конспект лекцій / В. В. Огородник, І. П. Чорний, О. Є. Бродецький; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2000. - 96 c. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Викладено теоретичні та методологічні засади аналізу проблеми. Висвітлено ідейно-світоглядні джерела та соціо-культурні умови розвитку філософії доби Відродження. Охарактеризовано гуманізм і неоплатонізм як визначальні риси ренесансного теоретичного світогляду. Проаналізовано українську культуру та світогляд у контексті європейського духовного процесу епохи Відродження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)43 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Розова Т. В. 
Філософія Відродження : Навч. посіб. / Т. В. Розова, О. В. Шинкарук; Одес. держ. юрид. акад. - О. : Юридична література, 2000. - 28 c. - укp.

Розглянуто особливості філософії Відродження та проблеми, які поставила філософія даної епохи. Наведено уривки з трактату Миколи Кузанського "Про вчене незнання" та твору Мишеля Эйкема де Монтеня "Опыты".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)43 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р89373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Черенков М. М. 
Філософсько-історичне переосмислення європейського гуманізму : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / М. М. Черенков; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2003. - 17 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)43-401 + Ю6*328.95 + Э210.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Скомаровський В. О. 
Історія Європейської філософії від Античності до Відродження : посібник. Ч. 1 / В. О. Скомаровський; Європ. ун-т, Уман. філ. - Умань, 2011. - 154 c. - укp.

Запропоновано аналіз фундаментальних проблем європейської філософії від Античності до доби Відродження. Стисло висвітлено зміст філософських ідей, теорій, поглядів, які дістали загальне визнання у процесі духовної еволюції світової та європейської спадщини, зокрема таких, як мілетська школа, піфагорійський союз, елеати, атомісти, софісти, християнство, середньовічна схоластика, номіналізм і реалізм, антропоцентризм, скептицизм, натурфілософія тощо. Значну увагу приділено висвітленню поглядів видатних філософів зазначеного періоду: Геракліта, Сократа, Платона, Аристотеля та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)32 я73 + Ю3(0)41 я73 + Ю3(0)43 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В353162/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

П'янзін С. Д. 
Аксіологічні ремінісценції і рекурсії у філософії ренесансу / С. Д. П'янзін // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Філос.. - 2010. - Вип. 190. - С. 43-49. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено специфіку ренесансної аксіологічної думки в межах єдиної світоглядної парадигми Середньовіччя. Увагу приділено аналізу ціннісних ремінісценцій і рекурсій, переосмисленню поняття "цінність" під впливом естетичних ідей гуманізму в контексті концепції подвійної істини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)43 + Ю8 г(0)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Яремчук С. 
Особливості ренесансного вчення про співвідношення релігії та моралі / С. Яремчук // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 750. - С. 80-85. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено провідні філософські концепції взаємозв'язку моралі та релігії епохи Відродження та їх трансформацію. Розкрито значення релігії та моралі для духовного досвіду суспільства епохи Ренесансу. Акцентовано на гуманістичному аспекті різноманітних підходів до співвідношення моралі та релігії епохи Ренесансу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)43 + Э210.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Родний О. В. 
Ренесансна філософія людини і сміхова культура Відродження: грані діалогу : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.05 / О. В. Родний; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Д., 2013. - 34 c. - укp.

Вперше в Україні здійснено комплексне дослідження процесу формування ренесансного діалогізму шляхом історико-філософської реконструкції діалогу філософії Відродження та сміхової культури тієї доби. Осмислення їх діалогічної співвіднесеності спрямовано на осягнення її як інтердискурсивного середовища емпіричного становлення та рефлективного оформлення діалогіки в часопросторі Ренесансу. Запропоновано історико-філософську концептуалізацію ренесансного співвіднесення філософської свідомості та сміхової картини світу як "граничної" конструкції культурного діалогу Відродження, основоположної для емпіричного виявлення та для рефлективного самовизначення світоглядного діалогізму в його часопросторі. Сміхову культуру, усталену на тлі оформлення філософії Ренесансу, розглянуто як форму її "інобуття" в культурному діалозі, що виявила епістемологічну межу діалогізму, визначальну для ментальності цієї доби. Таке бачення їх співвіднесеності обгрунтовано встановленням тієї суперечності означень і проявлень сміху як "Іншості", яка ознаменувала заснування ренесансного типу філософствування, проблематизувавши - як нездоланне протиставлення "свого іншого" та радикальної "Інакшості" - гносеологічні засади діалогіки, закладені в епоху Відродження на "грунті" ствердженням множинності шляхів до єдиної істини. "Перехідний" характер філософії Ренесансу пов'язано з такою "діалогізацією" філософської рефлексії на його історико-культурних підвалинах, у котрій її простір набуває "відкритості", значущої для подальшого "самооновлення" теоретичного "ядра" світогляду в історичному часі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)43 + Ю811.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського