Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (30)Автореферати дисертацій (47)Книжкові видання та компакт-диски (574)Журнали та продовжувані видання (58)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф51(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 434
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Андрусяк І.  
Блиск і злиденність української націонал-демократії : Політол. есе / І. Андрусяк, Є. Петренко. - К. : Смолоскип, 1999. - 79 c. - Бібліогр.: с. 77-78. - укp.

Досліджуються проблеми історії та сучасного стану національно-демократичного руху в Україні, причини кризи, що спостерігається останнім часом в середовищі національно-демократичних та патріотичних сил, ймовірні шляхи виходу з неї. Показано трансформацію національної ідеї в період здобуття і становлення української державності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) + Ф69(4УКР)64*5 + Т3(4УКР)64-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Наукові записки Інституту політичних і етнонаціональних досліджень / ред.: І. Ф. Курас; НАН України. - К., 2001. - 293 с. - (Політол. і етнологія; Вип. 15). - укp. - рус.

Висвітлено основні тенденції та актуальні проблеми розвитку національностей в Україні. Визначено соціокультурні чинники формування міжетнічної толерантності в Україні. Досліджено релігійну самобутність національних меншин у незалежній Україні. Відображено динаміку розвитку етнонаціональної структури регіонів України. Здійснено новітні історико-етнологічні дослідження життєдіяльності національних меншин України. Викладено основні теорії та парадигми етнополітичних прав. Розглянуто актуальні питання визначення дефініції національно-культурної автономії у вітчизняному законодавстві. Проаналізовано роль засобів масової інформації у забезпеченні міжетнічної толерантності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4Укр) + Ф088

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бадзьо 
Національна ідея і національне питання / Бадзьо. - К. : Смолоскип, 2000. - 52 c. - укp.

Проаналізовано розвиток українського суспільства після здобуття державної незалежності. Особливу увагу приділено національній ідеї та національному питанню. Наведено біографію Юрія Бадзьо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4УКР) я43 + Ф51(4УКР) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО260944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Панчук М. І. 
Національні меншини України у ХХ столітті: політико-правовий аспект / М. І. Панчук, В. А. Войналович, О. Галенко, М. Геник, Т. Горбань, О. Жерноклєєв, Ю. Зінченко, О. Калакура, В. Котигоренко; ред.: І. Ф. Курас; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. НАН України. - К., 2000. - 358 c. - укp.

Розкрито зміст політико-правового статусу національних меншин України у ХХ ст., проаналізовано законодавчі та нормативні акти, що визначали участь іноетнічного населення України в соціально-економічному та суспільно-політичному житті за часів Російської та Австро-Угорської імперій, Української Народної Республіки, гетьманату та Директорії, Української Радянської Соціалістичної Республіки та незалежної України. Досліджено історію та культуру національних меншин у контексті політичного і культурно-національного життя українського народу. Наведено рекомендації щодо подальшої активізації участі інонаціональних груп у державотворчому процесі, визначено шляхи забезпечення міжнаціонального миру і злагоди в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-56 + Х809(4УКР)34-1 + Ф51(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рафальський О. О. 
Національні меншини України у ХХ столітті : Історіогр. нарис / О. О. Рафальський; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. НАН України. - К. : Полюс, 2000. - 446 c. - Бібліогр.: 631 назв. - укp.

Визначено провідні напрями та основні тенденції дослідження історії національних меншин України впродовж ХХ ст., встановлено повноту та достовірність висвітлення кількісних та якісних зрушень в етнонаціональній структурі України. Проаналізовано найбільш поширені погляди істориків, етнологів, правників на трактування та тлумачення понять "нація", "етнос", "національна група", "національна меншина". Обгрунтовано правомірність їх оптимального застосування в сучасній етнології та практиці. Простежено політичну обумовленість проблематики, зміст, рівень та об'єктивність досліджень з історії національних груп. Висвітлено новітні підходи до історії національних меншин, зумовлені деідеологізацією історичної науки, відродженням етнологічних досліджень, подоланням нашарувань так званого партійно-класового підходу до вивчення етнонаціональних проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-56 + Ф51(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Люзняк М. М. 
Роль та місце "Руської трійці" в історії української філософії (спроба оцінки у вихованні національної свідомості та формуванні політичної думки українського народу) / М. М. Люзняк. - Л. : ЛДКФ "Атлас", 1999. - 104 c. - укp.

На основі наявного джерельного матеріалу про діячів "Руської трійці" - Маркіяна Шашкевича, Івана Вагилевича, Якова Головацького зроблено спробу філософського осмислення їх творчості з позицій традицій духовності українського народу. Висвітлено проблему "людина - нація" у творчій діяльності "Руської трійці".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)5 + Ф1(4УКР)5 + Ф51(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО261055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Патер І.  
Союз визволення України: проблеми державності і соборності / І. Патер; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л., 2000. - 344 c. - Бібліогр.: с.324-344. - укp.

Досліджено історію Союзу визволення України (СВУ) у контексті міжнародних відносин Центрально-Східної Європи 1914 - 1918 рр., а також його боротьбу за відродження незалежної Української держави. Значну увагу приділено ставленню українських та російських політичних партій та організацій до СВУ. Детально проаналізовано культурно-освітню діяльність Союзу на Волині, Холмщині, Підляшші та Поліссі, а також національно-політичні процеси у Наддніпрянщині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) + Ф055.256(4УКР) + Ф1(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Стратегія національної консолідації в Україні: пошук моделей міжнаціональної інтеграції : Матеріали "круглого столу" експертів "Формування стратегії національної консолідації в Україні: пошук моделей міжнаціональної інтеграції", Ужгород, 18 берез. 2000 р. / ред.: О. Г. Свистунов; Конфедерація нац. т-в захід. обл. України. - Ужгород, 2000. - 95 c. - укp.

Подано праці провідних спеціалістів з питань міжнаціональних відносин: політиків, експертів, аналітиків, науковців академічних установ і незалежних аналітичних центрів України, в яких розглянуто психоінформаційні аспекти націотворення, проблеми формування нової ідентичності української нації, перспективи міжетнічної інтеграції в Україні. Наведено ідеї щодо мовної політики та проектів законів про мову. Висунуто тезу про протидію націонал-шовінізму як елемента стратегії національної консолідації в Україні. Проаналізовано етнічні девіації в країні в контексті процесів міжнародної глобалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) я43 + Т3(4УКР)64-56 я43 + С5*425(4УКР) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Беліцер Н. В. 
Актуальні питання вітчизняної етнополітики: шляхи модернізації, врахування міжнародного досвіду / Н. В. Беліцер, С. В. Бугаєв, Я. О. Варивода, В. Б. Євтух, Т. А. Кравець, О. Кругляк, О. М. Майборода, В. Р. Нахманович, О. М. Нижник, Т. І. Пилипенко. - К. : Укр. незалеж. центр політ. дослідж., 2004. - 311 c. - укp.

Розглянуто питання бюджетного забезпечення реалізації державних програм в етнополітичній сфері. Висвітлено проблеми українського законодавства у сфері забезпечення прав національних меншин та народів і механізми його реалізації. Проаналізовано міжнародний досвід у галузі забезпечення прав національних меншин і народів Канади та країн ЄС, новітні тенденції в міжнародному законодавстві, направлені на запобігання та протидію дискримінації за ознаками етнічного походження і релігійних переконань. Визначено шляхи запровадження засад міжнаціональної взаємодії та способи поширення в суспільстві принципів толерантності.

Рассмотрены вопросы бюджетного обеспечения реализации государственных программ в этнополитической сфере. Освещены проблемы украинского законодательства в сфере обеспечения прав национальных меньшинств и народов, механизмы его реализации. Проанализированы международный опыт в области обеспечения прав национальных меньшинств и народов Канады, стран ЕС, новейшие тенденции в международном законодательстве, направленные на предупреждение и противодействие дискриминации по признакам этнического происхождения и религиозных убеждений. Определены пути внедрения основ межнационального взаимодействия и способы распространения в обществе принципов толерантности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф51(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Леонова А. О. 
Державна етнокультурна політика в сучасній Україні: теорія і практика : Моногр. / А. О. Леонова. - К. : ДАКККіМ, 2005. - 276 c. - Бібліогр.: с. 244-270. - укp.

Розглянуто місце і роль етнокультурного фактора на сучасному етапі розвитку українського суспільства, теоретичну модель комплексного механізму формування та реалізації державної етнокультурної політики, визначено шляхи його оптимізації. Обгрунтовано основні параметри державної політики у сфері етнокультурного розвитку.

Рассмотрены место и роль этнокультурного фактора на современном этапе развития украинского общества, теоретическая модель комплексного механизма формирования и реализации государственной этнокультурной политики, определены пути его оптимизации. Обоснованы основные параметры государственной политики в сфере этнокультурного развития.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР)

Шифр НБУВ: ВА663660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Котигоренко В. О. 
Етнічні протиріччя і конфлікти в сучасній Україні: політологічний концепт : Моногр. / В. О. Котигоренко; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. - К. : Світогляд, 2004. - 722 c. - Бібліогр.: с. 653-720. - укp.

Наведено результати дослідження етнічних протиріч і конфліктів в Україні. Розкрито правові засади реалізації етнонаціональних інтересів, наведено рекомендації щодо шляхів і механізмів розв'язання етнічних протиріч, запобігання їх переростання у відкриті конфлікти та врегулювання конфліктних ситуацій. Визначено чинники змін етнічної структури населення, а також суспільні статуси етнічних спільнот. Висвітлено проблему депортованих за національною ознакою.

Приведены результаты исследования этнических противоречий и конфликтов в Украине. Раскрыты правовые основы реализации этнонациональных интересов, приведены рекомендации о путях и механизмах решения этнических противоречий, предотвращении их перерастания в открытые конфликты и урегулировании конфликтных ситуаций. Определены факторы изменений этнической структуры населения, а также общественные статусы этнических общин. Освещена проблема депортированных по национальному признаку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР)64 + Ф088

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА656690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Монолатій І. С. 
Етнонаціональні спільноти у Галичині (1867 - 1914 рр.): теоретико-методологічні засади дослідження / І. С. Монолатій // Пробл. історії України XIX - початку XX ст. - 2005. - Вип. 9. - С. 275-289. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-56 + Ф51(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72651 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Історія. Політичні науки. Міжнародні відносини / ред.: О. В. Добржанський. - Чернівці : Рута, 2004. - 272 с. - (Наук. вісн. Чернів. ун-ту; Вип. 229 - 230). - укp.

Проаналізовано регіональні особливості православних календарних свят на Буковині наприкінці XVIII - на початку ХХ ст. Описано соціальну структуру міського населення Волині у період поглибленого розвитку ринкових відносин в другій половині ХІХ - на початку ХХ ст. Висвітлено депортаційну політику щодо учасників ОУН - УПА та членів їх сімей в західних областях України в 1944 - 1945 рр. Розглянуто проблеми національної ідентичності в країні, адаптації вітчизняного законодавства до стандартів Європейського Союзу. Визначено історичні та геополітичні передумови формування нової моделі українсько-польських політичних відносин.

Проанализированы региональные особенности православных календарных праздников на Буковине в конце XVIII - начале ХХ ст. Описана социальная структура городского населения Волыни в период углубленного развития рыночных отношений во второй половине ХІХ - начале ХХ ст. Освещена депортационная политика относительно участников ОУН - УПА и членов их семей в западных областях Украины в 1944 - 1945 гг. Рассмотрены проблемы национальной идентичности в стране, адаптации отечественного законодательства к стандартам Европейского Союза. Определены исторические и геополитические предпосылки формирования новой модели украинско-польских политических отношений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) + Ф4(4УКР)64-(4ПОЛ) + Э372.270.91(4УКР337)-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Міжнародна міграція та міжетнічні стосунки на Слобожанщині : Матеріали міжнарод. наук. семінару / ред.: О. А. Фісун; Харк. філ. Нац. ін-ту стратег. дослідж., Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна, Київ. проект Ін-ту Кеннана. - Х. : Константа, 2004. - 64 c. - укp.

Висвітлено актуальні питання міграції та міжетнічних відносин, міжнародного та регіонального вимірів даних феноменів, зовнішньої трудової міграції населення України. Охарактеризовано етносоціальні процеси в Слобідській Україні, розглянуто єврорегіон "Слобожанщина" як відображення нових процесів європейської регіоналізації.

Освещены актуальные вопросы миграции и межэтнических отношений, международного и регионального измерений данных феноменов, внешней трудовой миграции населения Украины. Охарактеризованы этносоциальные процессы в Слободской Украине, рассмотрен еврорегион "Слобожанщина" как отображение новых процессов европейской регионализации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) я431 + С73(4УКР)-251 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА664397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Куць О. М. 
Мовна політика в державотворчих процесах України : Навч. посіб. для поглибл. вивч. студ. пробл. політол. / О. М. Куць; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2004. - 276 c. - Бібліогр.: с. 207-217. - укp.

На підставі аналізу документів і спеціальної літератури, а також з використанням міжнародного досвіду викладено теоретико-методологічні, концептуальні засади та історико-політологічні аспекти мовної політики. Визначено функції політичної мови. Розглянуто питання державної мови в Україні, а також мову як об'єкт політики.

На основе анализа документов и специальной литературы, а также международного опыта изложены теоретико-методологические, концептуальные основы языковой политики. Определены функции политического языка. Рассмотрены вопросы государственного языка в Украине, а также язык как объект политики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР)я73 + Ф3(4УКР)6я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА657181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Молодь, освіта, наука, культура і національна самосвідомість : Зб. матеріалів VІІІ Всеукр. наук.-практ. конф., Київ, 12 - 13 трав. 2005 р.: у 6 т. Т. 1 / ред.: І. І. Тимошенко; Асоц. навч. закл. України приват. форми власності, Європ. ун-т, "Молодь, освіта, наука, культура і національна самосвідомість", Всеукраїнська науково-практична конференція (8+ 2005+ Київ). - К. : Вид-во Європ. ун-ту, 2005. - 362 c. - укp.

Викладено проблеми початкової, загальної та середньої освіти, виховання, психології, молоді, а також питання мовознавчих наук, іноземних мов, історії, політології, культури, національної самосвідомості. Запропоновано скаутську методику виховання у контексті гуманітарної освіти України, наведено типологічні характеристики підлітків з високим рівнем прояву агресії. Розкрито педагогічні засади комунікативного підходу до навчання іноземної мови учнів початкової школи, висвітлено місце та роль жінки в суспільстві. Розглянуто культуру Візантії як спільну основу західноєвропейської та слов'янської культур.

Изложены проблемы начального, общего и среднего образования, воспитания, психологии, молодежи, а также вопросы языковедческих наук, иностранных языков, истории, политологии, культуры, национального самосознания. Предложена скаутская методика воспитания в контексте гуманитарного образования Украины, приведены типологические характеристики подростков с высоким уровнем проявления агрессии. Раскрыты педагогические основы коммуникативного подхода к обучению инностранному языку учеников начальной школы, освещены место и роль женщин в обществе. Рассмотрена культура Византиии как основа западноевропейской и славянской культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 я431 + Ч11 я431 + Ф75(4УКР) я431 + Ф51(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В348907 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Молодь, освіта, наука, культура і національна самосвідомість : Зб. матеріалів VІІІ Всеукр. наук.-практ. конф., Київ, 12 - 13 трав. 2005 р.: у 6 т. Т. 4 / ред.: І. І. Тимошенко; Асоц. навч. закл. України приват. форми власності, Європ. ун-т, "Молодь, освіта, наука, культура і національна самосвідомість", Всеукраїнська науково-практична конференція (8+ 2005+ Київ). - К. : Вид-во Європ. ун-ту, 2005. - 278 c. - укp.

Висвітлено проблеми конфлікту в підлітковому віці, лідерства в сучасному суспільстві. Визначено психологічні чинники розвитку граматико-стилістичних умінь студентів-філологів, розкрито психолого-педагогічні засади вивчення особистості соціально дезадаптованих підлітків за умов реабілітаційного закладу. Проаналізовано науково-педагогічну діяльність і освітні погляди С.Смаль-Стоцького. Розглянуто деякі аспекти впливу молодіжного сленгу на процес соціалізації особистості, а також історичний аспект охорони та відтворення втрачених пам'яток в Україні на прикладі Михайлівського та Успенського соборів.

Освещены проблемы конфликтов в подростковом возрасте, лидерства в современном обществе. Определены психологические факторы развития грамматических и стилистических умений студентов-филологов, раскрыты психолого-педагогические основы изучения личности социально дезадаптированных подростков в условиях реабилитационного заведения. Проанализированы научно-педагогическая деятельность и образовательные взгляды С.Смаль-Стоцкого. Рассмотрены некоторые аспекты влияния молодежного сленга на процесс социализации личности, а также исторический аспект охраны и воссоздания утерянных памяток в Украине на примере Михайловского и Успенского соборов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 я431 + Ч11 я431 + Ф75(4УКР) я431 + Ф51(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В348907 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дзьобань О. П. 
Національна безпека в суспільствах транзитивного типу : Моногр. / О. П. Дзьобань; Нац. юрид. акад. ім. Я.Мудрого. - Х. : НАУ ім. М.Є.Жуковського "ХАІ", 2004. - 291 c. - Бібліогр.: 559 назв. - укp.

Проаналізовано теоретичні положення сучасної соціально-філософської методології дослідження проблеми національної безпеки в історико-філософському аспекті. Обгрунтовано сутність суспільства перехідного типу та сучасні методи дослідження даного соціального феномену. З'ясовано основні чинники стійкості та стабільності транзитивних суспільств. Розглянуто особливості формування та проявів соціальних архетипів і ментальності як базових складових буття суспільства та безпеки його існування. Досліджено зовнішні і внутрішні фактори впливу на стійкість соціальної системи та рівень національної безпеки. Охарактеризовано структурно-функціональні компоненти системи забезпечення національної безпеки й особливості взаємодії державних і суспільних інститутів у процесі формування стабільності соціальної системи.

Проанализированы теоретические основы современной социально-философской методологии исследования проблемы национальной безопасности в историко-философском аспекте. Обоснована сущность общества переходного типа и современные методы исследования данного социального феномена. Определены основные факторы стойкости и стабильности транзитивных обществ. Рассмотрены особенности формирования и проявления социальных архетипов и ментальности как базовых составных общественного бытия и безопасности существования. Исследованы внешние и внутренние факторы влияния на устойчивость социальной системы и уровень национальной безопасности. Охарактеризованы структурно-функциональные компоненты системы обеспечения национальной безопасности и особенности взаимодействия государственных и общественных институтов в процессе формирования стабильности социальной системы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.933 + Ф51(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Плясецький О. В. 
Організаційні засади та функціональні виміри діяльності Центральної комісії національних меншин при ВУЦВК (20 - 30 рр. ХХ ст.) / О. В. Плясецький // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: Зб. наук. пр. - 2005. - Спец. вип. - С. 190-198. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР)61

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Парфенов О.  
Основні напрями зовнішьої політики Румунії стосовно етнічних румунів в Україні / О. Парфенов // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2003. - Вип. 24. - С. 242-260. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4РУМ)64 + Ф51(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського