Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (29)Автореферати дисертацій (10)Книжкові видання та компакт-диски (40)
Пошуковий запит: (<.>K=ҐЕНДЕРНА$<.>+<.>K=ДИСКРИМІНАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 105
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кесіора Н.  
Законодавче забезпечення прав жінок в Україні: декларація та реальність / Н. Кесіора // Людина і політика. - 1999. - № 6. - С. 61-64. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто проблему реального забезпечення прав жінок в Україні. Права жінки в Україні широко декларовані, але і сьогодні існує певна дискримінація жінок: вони майже не представлені на вищих керівних посадах, серед послів, дипломатів, їм важче пристосуватися до нових ринкових умов і знайти роботу. На думку автора, у сучасному суспільстві існує дві ідеології щодо статусу жінок. Одна - у законодавчих актах, інша - у реальному житті. Запропоновано створити дієву систему запобігання дискримінації жінок.


Ключ. слова: жінки, дискримінація, соціальний захист
Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)34 + Ф74(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Губань В.  
Становище жінок у мусульманському світі / В. Губань // Людина і політика. - 2000. - № 1. - С. 69-70. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто становище жінок в арабському світі. Зазначено, що дискримінація жінок почалася з того часу, коли в арабському світі війна стала основним джерелом прибутку. Висвітлено протиріччя, що існують між положеннями Корану та документами ООН.


Ключ. слова: дискримінація, нерівноправність, права жінок, іслам
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(539=А)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чернова Л. Є. 
Дискримінація жінок при наймі та кар'єрному рості / Л. Є. Чернова, З. Маковецька // Вісн. Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - 2006. - № 7/8. - С. 72-77. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зазначено, що гендер створюється суспільством як соціальна рольова модель, яка визначає рівність жінок і чоловіків у суспільстві та його інститутах. Виявлено тенденції й основні причини дискримінації жінок під час прийняття на роботу та кар'єрного росту, проведено соціологічне дослідження щодо впливу гендерних питань на долю жінок.

Отмечено, что гендер создается обществом как социальная ролевая модель, которая определяет равноправие женщин и мужчин в обществе и его институтах. Определены тенденции и основные причины дискриминации женщин при принятии на работу и карьєрном росте, проведено социологическое исследование влияния гендерных вопросов на судьбу женщин.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.21*333.81 + С5*665.24*333.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бойко Є.  
Колізії трудового права: техніко-правова недбалість чи пряма дискримінація юрисконсультів / Є. Бойко // Право України. - 2006. - № 1. - С. 75-77. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)82 + Х819(4УКР)120.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Добровольський В. К. 
Загальний погляд на дискримінацію середньої ціни в умовах функціонування ринку електроенергії / В. К. Добровольський, В. О. Костюк // Пробл. заг. енергетики. - 2004. - № 10. - С. 33-35. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено умови дискримінації цін на електроенергію з урахуванням заздалегідь визначеної та прийнятої середньої ціни за двома основними і принципово різними напрямами диференціації: за особливостями споживача - класом напруги, характером графіка навантаження, електричними властивостями, за зонами доби споживача.


Ключ. слова: дискримінація цін, споживач, графік навантаження
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.7-861

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лобанова Л. С. 
Методологічні засади тендерної оцінки українського законодавства в сфері науково-технічної діяльності / Л. С. Лобанова, Т. Ф. Зайцева // Наука та наукознавство. - 2003. - № 2. - С. 37-41. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано методологічні принципи застосування гендерного підходу до права, визначальні дефініції гендерної оцінки законодавства - рівність прав, рівність можливостей, негативна і позитивна дискримінація. Сформульовано основні напрямки створення гендерно-чутливого законодавства в сфері наукової і науково-технічної діяльності та вирішення гендерних проблем організації наукового простору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)131-3:С5 + Х839(4Укр)3-3:С5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Kritsberg R.  
Language discrimination against women as reflection of sociocultural patterns = Мовна дискримінація жінок як відображення соціокультурної моделі / R. Kritsberg // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2004. - № 3. - С. 211-217. - Библиогр.: 8 назв. - англ.

Зазначено, що мовна дискримінація стосовно статевих понять відображає нерівність чоловіків і жінок у суспільстві. Це виявляється у семантичних змінах відповідних мовних одиниць, у яких превалює фаворитизм до чоловічих назв за рахунок негативного ставлення до назв жіночих. Ці зміни охоплюють як денотативний, так і конототивний аспекти значення поруч з паралелізмом відносних понять з чітко вираженою різницею у суспільній оцінці таких мовних одиниць.


Ключ. слова: language discrimination
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Марценюк Т. О. 
Гендерна дискримінація на ринку праці в Україні (на прикладі сексуальних домагань) / Т. О. Марценюк // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Соціол. науки. - 2008. - Т. 83. - С. 50-55. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

На прикладі сексуальних домагань показано відсутність зв'язку між результатами соціологічних досліджень і законодавством щодо регулювання гендерних відносин в Україні. Критично проаналізовано поняття "сексуальні домагання"; як альтернативу запропоновано використовувати більш широке визначення "гендерні домагання". Проаналізовано приклади досліджень дискримінації за ознакою статі на ринку праці в Україні та поширеність сексуальних домагань на робочому місці; наголошено на незбігу результатів різних досліджень. Розглянуто необхідність налагодження зв'язку між процесами регулювання та дослідження гендерних відносин в Україні задля подолання гендерної дискримінації на ринку праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*434

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Соц.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Марценюк Т. О. 
Стан гендерної рівності в Україні: міжнародний аспект / Т. О. Марценюк // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Соціол. науки. - 2007. - Т. 70. - С. 53-59. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Зазначено, що стан гендерної (не)рівності в Україні привертає увагу міжнародних організацій, які оцінюють його в міжнародних звітах, проектах і соціологічних дослідженнях. Зійснено аналіз інформації, наданої різними міжнародними організаціями, щодо гендерної проблематики в Україні. Запропоновано критичний аналіз уваги з боку міжнародної спільноти до тієї гендерної тематики, яка вважається для України актуальною (як-от участь жінок у політиці, демографічна криза, насилля проти жінок тощо), та проблематики, яка значною мірою ігнорується (дискримінація ЛГБТ спільноти, дослідження чоловіків).


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Соц.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сулімова С. І. 
Механізми державного управління у сфері захисту прав жінок в Україні : автореф. дис... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / С. І. Сулімова; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - О., 2008. - 20 c. - укp.

Розглянуто концептуальні засади вдосконалення механізмів державного управління у сфері захисту прав жінок в Україні у контексті державної гендерної політики. Досліджено витоки та суть понять "жінка", "дискримінація щодо жінок", "права людини", "права жінок" у контексті традиції публічної влади й управління. Висвітлено стратегічні напрями та завдання щодо вирішення проблеми прихованої дискримінації щодо жінок. Виявлено порушення прав жінок в Україні у сферах політики, праці, репродуктивного здоров'я, сім'ї. Доведено, що позитивний розвиток суспільних процесів в Україні, пов'язаних з захистом прав жінок, має відбутися через введення системи гендерних квот. Запропоновано створення нової державної виконавчої структури - Міністерства з гендерних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)343

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Вороніна М. С. 
Мешканки міст Харківської губернії: гендерна дискримінація та динаміка змін (1861 - 1917 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. С. Вороніна; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2005. - 19 c. - укp.

Досліджено історію мешканок Харківського регіону у період першої хвилі фемінізму на теренах Російської імперії (1861 - 1917 рр.). Висвітлено більшість сфер життя та діяльності жіноцтва усіх соціальних груп Слобожанщини, окрім селянок. З'ясовано рівень гендерної дискримінації жінок владою, яка була презентована лише чоловіками-урядовцями. Висвітлено процеси її подолання, динаміку змін з приводу жіночої освіти усіх ступенів, працевлаштування, соціальної мобільності, соціального захисту материнства й дитинства, правового статусу у родині та суспільстві. Показано особливу роль емансипованої харківської громадськості у розв'язанні багатьох аспектів "жіночого питання" у межах губернії та держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)52-297

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шлапаченко Д. М. 
Внутрішні, регіональні та міжнародні фактори в еволюції Косовського конфлікту : автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Д. М. Шлапаченко; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2010. - 49 c. - укp.

Досліджено внутрішні, регіональні та міжнародні фактори еволюції Косовського конфлікту. Доведено, що сучасні етнонаціональні конфлікти істотно ускладнюються активним поширенням новітніх інформаційно-комунікативних технологій, які об'єктивно сприяють активізації націоналістичних радикальних ідеологій як чинників нестабільності у вимірах національної, регіональної та глобальної безпеки. Показано, що ефективне забезпечення національної, єврорегіональної та міжнародної безпеки неможливе без ліквідації загроз, пов'язаних з неконтрольованим загостренням етнополітичних конфліктів та їх переходом у фазу збройного протиборства, наслідком якої є розпад державності, нищення та дискримінація людей за етнічною ознакою, що підтверджено на прикладі конфліктів на території колишньої Югославії, зокрема, у Косовському краї. Косовський конфлікт проаналізовано у цілісному міжнародному контексті. Досліджено фазу його інтернаціоналізації, яка активізувалася з початку 1998 р. у зв'язку з загостренням ситуації у краї. Висвітлено міжнародне втручання миротворчих сил у березні 1999 р., яке трансформувалося у воєнну операцію НАТО проти керованої на той час С. Мілошевичем Союзної Республіки Югославії із застосуванням "повітряної війни". Дане втручання розцінено як прояв нової тенденції в міжнародних відносинах, за якої гуманітарні стандарти та дотримання прав людини набувають пріоритетного значення у порівнянні з державним суверенітетом. Проаналізовано проголошення у лютому 2008 р. Республікою Косово державної самостійності з усіма бажаними та небажаними наслідками "Косовського прецеденту", досліджено його вплив на систему міжнародних відносин.

Показано, що одним з подібних наслідків є свідомі зусилля Російської Федерації (РФ), спрямовані на "розморожування" етнополітичних конфліктів у пострадянському політичному просторі, про що свідчить визнання РФ в односторонньому порядку державної самостійності Південної Осетії й Абхазії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф055.256 + Ф3(4СЕР-6КОС)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Теличко О. А. 
Адаптація трудового законодавства України в сфері охорони праці до європейських стандартів : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / О. А. Теличко; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. - Луганськ, 2011. - 20 c. - укp.

Проаналізовано існуючі понятійні категорії в регулюванні охорони праці, а також визначено дефініції понять "державні стандарти в сфері охорони праці", "виробничий стрес"', "дискримінація за ознаками інвалідності"'. Проаналізовано недоліки та розбіжності у нормативно-правових актах з охорони праці працівників, проведення медичних оглядів, оплати праці, внесено пропозиції щодо їх усунення. Обгрунтовано доцільність внесення змін до чинних закокодавчих актів України, Кодексу законів про працю України та проекту Трудового кодексу України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)-3:Х91 + Х915.232.5-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Deschaine L. M. 
A computational geometric/information theoretic method to invert physics-based МЕС models attributes for МЕС discrimination = Обчислювально-геометричний/інформаційно-теоретичний метод інверсії атрибутів, які фізично визначаються АВВ-моделями для дискримінації ABB / L. M. Deschaine, P. Nordin, Ja. D. Pinter // Мат. машини і системи. - 2011. - № 2. - С. 50-61. - Библиогр.: 10 назв. - англ.

Наявність залишкових підповерхневих боєприпасів і вибухових речовин (БВР) є серйозною проблемою в усьому світі. Дискримінація БВР від не БВР-елементів дозволяє спрямовувати ресурси на пом'якшення ризиків. Збір фізичних даних і інвертування моделей, що фізично визначаються, проводяться з наміром використовувати інвертовані модельні параметри як базис для дискримінації БВР. Однак дискримінація БВР через модельну інверсію стикається зі значними труднощами в середовищах з шумами, а також у разі невизначеного місцезнаходження сенсорів. Обчислювально-геометричний підхід демонструє можливість одержувати безліч інформаційних атрибутів, корисних для БВР-дискримінації, включаючи інформаційний зміст інвертованої моделі разом з цінною додатковою інформацією, недоступною під час використання інверсного підходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц561.222 в641.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Prorok V. V. 
Investigation of channels of Cs-137 and K transfer from soil to plant under natural conditions with optical and gamma spectrometry / V. V. Prorok, L. A. Bulavin, L. V. Poperenko // Укр. фіз. журн. - 2012. - 57, № 2. - С. 230-234. - Библиогр.: 14 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Бутурлим Т. І. 
Понятійно-сутнісні аспекти формування ґендерної культури особистості / Т. І. Бутурлим // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту. Сер. Педагогіка. - 2012. - № 4. - С. 77-83. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Доведено, що досягнення гендерної гармонії з навколишнім світом визначається такими етапами формування гендерної культури: когнітивним, критичним, аксіологічним, формувальним, емотивним, рефлексивним, моделювальним, інтерактивним, деонтологічним. Розкрито зміст гендерної термінології щодо становлення гендерного «Я». Запропоновано власні авторські визначення ключових гендерних понять на основі теоретичного аналізу праць з гендерології.

Доказано, что достижение гендерной гармонии с окружающей средой определяется такими этапами формирования гендерной культуры: когнитивным, критическим, аксиологическим, формирующим, эмотивным, рефлексивным, моделирующим, интерактивным, деонтологическим. Раскрыто содержание гендерной терминологии относительно становления гендерного «Я». Предложены собственные авторские определения главных понятий на основании теоретического анализа работ по гендерологии.

It is proved that reaching gender harmony with the environment is determined by such stages of forming gender culture: cognitive, critical, axiological, emotive, reflective, modelling, interactive, deontological. Learning one's own «I», forming and improving gender knowledge, ability and skills, creating effective gender experience help to create egalitarian relationship. The contents of gender terminology, concerning formation gender «I» are exposed. The author suggests her own definitions of key gender notions on the basis of theoretical analysis of works in gender science.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Макларен П. 
Революційна критична педагогіка у XXI ст. Відповіді на запитання Ірини Предборської / П. Макларен // Філос. освіти. - 2010. - № 1/2. - С. 57-66. - укp.

Висвітлено деякі проблеми революційної критичної педагогіки. Акцентовано увагу на марксизмі-ленінізмі як одній з її методологічних засад, зокрема, на концептуальних поняттях його теорії: відчуження, гуманізм, теорія додаткової вартості, націоналізм. Проаналізовано роль політики мультикультуралізму в освітньому процесі, порушено проблему розуміння поняття "класова боротьба" з позицій революційної критичної педагогіки, розкрито її провідні завдання, серед яких особливе місце займають роль держави в суспільстві, заміна центральної категорії "протиріччя" в марксистській діалектиці категорією "відмінність", інституціональні та структурні аспекти цього поняття. Констатовано, що саме неолібералізм створює відмінності у суспільстві, в якому існують класові антагонізми, а не дискримінація. Розглянуто авторську позицію щодо розуміння ролі тестової системи у сучасній освіті з урахуванням американського досвіду вирішення цієї проблеми.

Освещены некоторые проблемы революционной критической педагогики. Акцентировано внимание на марксизме-ленинизме, как одной из методологической основ, в частности, на концептуальных понятиях его теории - отчуждение, гуманизм, теория прибавочной стоимости, национализм. Проанализирована роль политики мультикультурализма в образовательном процессе, поднята проблема понимания понятия "классовая борьба" с позиций революционной критической педагогики, раскрыты ее ведущие задачи, среди которых особое место занимают такие направления, как роль государства в обществе, замена центральной категории "противоречия" в марксистской диалектике категорией "отличие", а институциональные и структурные аспекты данного понятия. Констатировано, что именно неолиберализм создает различия в обществе, в котором существуют классовые антагонизмы, а не дискриминация. Рассмотрена авторская позиция относительно понимания роли тестовой системы в современном образовании, опирающаяся на американский опыт решения этой проблемы.

The interview deals with the problems of revolutionary critical pedagogy. It is focused on methodological bases. Marxism humanism is presented as one of them. The place multiculturalism within the educational process is analyzed. The interview concerns the problem of understanding of the concept “class struggle” from the point of revolutionary critical pedagogy’s view. It6s mains tasks in the contemporary society are examined. The author proposes his views about the role of testing system in the contemporary education, based on American experience.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(0)6-21 + Ю6*422

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Квасниця І. Ю. 
Нова світова освітня стратегія формування толерантності у контексті міжнародної законодавчої бази / І. Ю. Квасниця // Пед. освіта: теорія і практика. Психологія. Педагогіка : зб. наук. пр. - 2012. - № 17. - С. 18-24. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Представлено ретроспективу міжнародних законодавчих актів, які лягли в основу нової освітньої стратегії людства кінця ХХ – початку ХХІ ст. Проведено дослідження розвитку гуманістичних засад одного із загальнолюдських принципів мирного співіснування – толерантності як основної мети полікультурної освіти. Уточнено сутність поняття "толерантність". Проаналізовано зміст документів, створених міжнародним співтовариством і міжнародними організаціями, які є основою відповідної законодавчої бази в усіх європейських державах, у тому числі в Україні, щодо побудови толерантних стосунків між державами і народами, та визначено тенденції розвитку нової освітньої стратегії людської цивілізації. Наведено головні педагогічні завдання полікультурної освіти, найважливішим серед яких є сприяння утворенню нового гуманістичного бачення світу в усій його різноманітності та єдності, нового способу діяльності, завдання якого — зберегти хистку рівновагу в системах "Людина — Природа", "Людина — Суспільство", "Людина — Людина". Акцентовано увагу на підвищенні рівня педагогічної підготовки, учбових планів, змісту підручників та інших методичних матеріалів, вдосконаленні нових навчальних технологій з метою виховання відповідальних громадян, відкритих сприйняттю інших культур, здатних оцінити свободу, поважати людську гідність і індивідуальність, запобігати конфліктам і вирішувати їх ненасильницькими методами.

Представлена ретроспектива международных законодательных актов, которые составляют основу новой образовательной стратегии человечества конца ХХ - начала ХХІ вв. относительно построения толерантных взаимоотношений между государствами и народами и определены приоритеты развития новой образовательной стратегии человеческой цивилизации. Проведено исследование развития гуманистических основ одного из общечеловеческих принципов мирного сосуществования толерантности как главной цели поликультурного образования. Уточнена сущность понятия "толерантность". Приведены главные педагогические задачи поликультурного образования, в основе которых новое гуманистическое видение мира, новый способ деятельности в системах "Человек— Природа", "Человек— Общество", "Человек— Человек". Акцентировано внимание на повышении уровня педагогической подготовки, учебных планов, содержания учебников и других методических материалов, усовершенствование новых учебных технологий с целью воспитания ответственных граждан, открытых к восприятию других культур, которые могут оценить свободу, уважать человеческое достоинство и индивидуальность, предупреждать конфликты и решать их методами без насилия.

The article examines retrospective view of international legislative acts which form the basis of new educational strategy of humanityat the end of ХХ – beginning of ХХІ centuries. The article studies the humanistic basis of one of the principles of peaceful coexistence - tolerance, as the main goal of multicultural education. A retrospective international laws that add new educational strategies based human late XX – early XXI in respect of tolerant relations between states and nations, and prioritized the development of new educational strategy of human civilization. A study of humanistic foundations of one of the universal principles of peaceful coexistence of tolerance as the main goal of multicultural education. Clarifies the essence of the concept of "tolerance." Place your main job teaching multicultural education, based on the new humanistic vision of the world, a new way of doing business in the "man-nature", "Company Man", "Man-Man." Special attention is paid to improving teacher trainingcurricula, textbooks and other teaching materials, improvement of new educational technologies in order to foster responsible citizens open to the perception of other cultures, who can assess the freedom, respect of human dignity and individuality, to prevent conflicts and resolve them methods without violence.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4/8)7 к1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Козько В. М. 
Проблема ВІЛ-інфекції в лікувальних установах закритого типу кримінально-виконавчої системи у Харківській області / В. М. Козько, О. В. Загороднєва, А. В. Гаврилов, А. Ю. Гаврилова, Л. А. Масюк // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - № 1. - С. 131-133. - укp.

Зазначено, що на сьогодні епідемія ВІЛ/СНІД в Україні, яка розвивається під впливом практики споживання ін'єкційних наркотиків і незахищеного сексу, не має тенденції до скорочення й досягла найнебезпечніших у Європі масштабів. Дискримінація і стигматизація ВІЛ-позитивних є серйозною перешкодою на шляху здійснення ефективної профілактики ВІЛ/СНІД та призводить до поширення даної інфекції, особливо в установах кримінально-виконавчої системи, де концентрація хворих на ВІЛ/СНІД зростає з кожним роком.

Отмечено, что на современном этапе эпидемия ВИЧ/СПИД в Украине, которая развивается под влиянием практики потребления инъекционных наркотиков и незащищенного секса, не имеет тенденции к сокращению и достигла наиболее опасных в Европе масштабов. Дискриминация и стигматизация ВИЧ-положительных является серьезным препятствием на пути осуществления эффективной профилактики ВИЧ/СПИД и способствует распространению данной инфекции, особенно в учреждениях криминально-исполнительной системы, где концентрация больных ВИЧ/СПИД растет с каждым годом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ХАР)285.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Jiancai Pi 
Transitional governance of chinese family firms / Jiancai Pi // Актуал. проблеми економіки. - 2010. - № 9. - С. 312-320. - Бібліогр.: c. 319-320 - англ.

Вивчено перехідний механізм управління сімейними фірмами, виходячи з китайського досвіду. Для контролю за менеджером, який не є членом родини, та ефективністю його роботи власник фірми зазвичай призначає родича на рівнозначну з першим менеджером посаду. Це явище одержало назву "дискримінація менеджера". З точки зору спонукальної мотивації, такий дискримінаційний механізм, спираючись на постійний моніторинг, знижує відрядну оплату праці менеджера і за певних умов допомагає власнику зацікавити менеджера в результатах роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5КИТ)291.9-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського