Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Автореферати дисертацій (29)Книжкові видання та компакт-диски (37)
Пошуковий запит: (<.>K=ШКІДЛИВА$<.>+<.>K=ЗВИЧК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 309
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Всеукраїнська науково-практична конференція "Проблеми науково-методичного забезпечення розвитку у молоді інтересу до футболу". Теорія і практика розвитку інтересу та звички до футболу, методика навчального процесу з футболу : Зб. наук. статей / ред.: Б. Ф. Ведмеденко; Чернів. ф-т Харк. держ. політехн. ун-ту, "Проблеми науково- методичного забезпечення розвитку у молоді інтересу до футболу", Всеукраїнська науково- практична конференція. - Чернівці, 2000. - 110 c. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено сучасні проблеми науково-методичного забезпечення розвитку у молоді інтересу до футболу, які впливають на якість тренувальних занять, виступи на спортивних змаганнях, процес самостійного оволодіння футбольною майстерністю, щоб показати свою обдарованість і талант в опануванні даної гри серед молоді. Проаналізовано та зіставлено реальний стан ситуації на Буковині та Україні стосовно розвитку та поліпшення здоров'я молодого покоління засобами футболу. Синтезовано та сформульовано ряд ключових ідей, які надалі можна було б включити до основи соціального проекту - розвитку на нових засадах системи освіти України (використовуючи нові базові навчальні програми з фізичної культури для загальноосвітніх шкіл, з фізичного виховання для вищих навчальних закладів І - IV рівнів акредитації Міністерства освіти України, структуру перспективних цілей та сукупність шляхів їх вирішення).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.78 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604314 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бабаскін Ю. З. 
Дослідження і використання литих сталей, мікролегованих азотом та ванадієм / Ю. З. Бабаскін, С. Я. Шипіцин, Є. Г. Афтанділянц // Металознавство та оброб. металів. - 1998. - № 3. - С. 60-66. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

До недавнього часу азот не використовувався широко, як модифікатор, тому що він розглядався як шкідлива домішка, яка окрихчує сталь у процесі експлуатації у зв'язку з сегрегацією нітридів заліза на границях зерна. Це явище можна усунути комплексним модифікуванням азотом та ванадієм. У такій комбінації досягаємо не тільки ефективного модифікування, але і мікролегування, що в комплексі забезпечує одночасне поліпшення експлуатаційних та фізико-механічних властивостей литих сталей до рівня, котрий економічно виправдовує використання ванадію. Слід відмітити, що в перспективі сировинних запасів ванадію досить для масового промислового виробництва сталей з добавками азоту та ванадію.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Профілактика в первинних структурах охорони здоров'я : Посіб. для поліпшення якості роботи. - К., 1999. - 164 c. - (CINDI. Україна). - укp.

Роботу присвячено організації і проведенню профілактичних заходів щодо попередження основних хронічних неінфекційних захворювань, таких як: серцево-судинні, онкологічні, цукровий діабет і деякі психічні порушення. Причини даних захворювань не встановлено. Проте, епідеміологічні дослідження дозволили визначити численні фактори, які самі по собі не спричиняють захворювань, але окремо або в комбінації збільшують ймовірність ризику виникнення певних хвороб. Ці фактори визначають як фактори ризику, серед яких важливу роль відіграють особисті звички і соціальні умови, моделі поведінки і фактори, які зазнають впливу рівня культури суспільства, а саме: паління, харчування, вживання алкоголю, фізична активність, статеве життя, дітородіння тощо. Схильність до цих, пов'язаних із способом життя, детермінант хоча й залежить від соціального оточення, проте є добровільною і може змінюватись. Наведено перелік рекомендацій щодо планування та впровадження ефективних профілактичних заходів у галузі охорони здоров'я, згрупованих за трьома напрямками - реформування системи охорони здоров'я, а також вплив на соціально-економічні фактори; зміни навколишнього середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)28 я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593610 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Романова О. П. 
Частота мікроядер у лімфоцитах периферичної крові жителів Києва / О. П. Романова. - К., 1999. - 10 c. - (Препр. / АН України. Ін-т ядер. дослідж.; КІЯД-99-2). - Бібліогр.: 23 назв. - укp. - рус.

У роботі проведено оцінку рівня цитогенетичних пошкоджень у лімфоцитах периферичної крові киян з використанням мікроядерного тесту та визначення залежності даного показника від віку й статі осіб та звички до куріння. Проведений аналіз лімфоцитів 102 клінічно здорових киян показав, що спонтанна частота мікроядер у діапазоні віку 20-70 років становить 10,5 %; частота мікроядер залежить від віку особи (і з кожним роком життя збільшується на 3,0 %), а також від звички до паління (частота мікроядер у осіб, що курять, у 1,3 рази вища, ніж у тих, що не курять); не виявлено залежності у виході мікроядер від статі особи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р345.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ведмеденко Б.  
Педагогічна технологія індивідуального підходу до виховання в учнів інтересу та позитивної звички [Електронний ресурс] / Б. Ведмеденко, С. Лебідь // Теорія і методика фіз. виховання і спорту. - 2002. - № 2-3. - С. 104-106. - Бібліогр.: 3 назв. - укp. - Режим доступу: /articles/2002/

Обгрунтовано, що педагогічна технологія як елемент наукового підходу розкриває перед тренером, учителем більш широкі можливості для залучення до занять фізичними вправами, видами спорту. Значну роль у цьому процесі відіграє виховання інтересу й звички до виконання улюблених фізичних вправ.

Обосновано, что педагогическая технология как элемент научного подхода раскрывает перед тренером, учителем более широкие возможности для привлечения к занятиям физическими упражнениями, видами спорта. Значительную роль в этом процессе играет воспитание интереса и привычки к выполнению любимых физических упражнений.

Pedagogical technology as an element of scientific approach provides coach and teacher with better opportunities for attracting pupils to physical activity and sport. Of great importance in this rejard is the development of interest and habit to performance of favourite physical exercises and practicing sports events.


Ключ. слова: технологія, індивідуальний підхід
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.521 + Ч311,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Регіональна ономастика : Матеріали ІІ регіон. наук.-практ. конф. з ономастики / Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка, Регіональна науково-практична конференція з ономастики (2+ 2005). - Луганськ : Альма-матер, 2005. - 80 c. - укp.

Розглянуто структурно-стилістичні особливості антропонімікону малої прози А.Дімарова, повісті М.Малахути "Звичка - натура". Показано значення використання топонімів у художніх текстах письменників рідного краю, охарактеризовано прикладні аспекти порівняльного аналізу фразеологізмів з онімами. Проаналізовано явище фонетичної та словотвірної варіативності власних імен Луганська, розкрито роль ономастики в системі наук.

Рассмотрены структурно-стилистические особенности антропонимикона малой прозы А.Димитрова, повести Н.Малахуты "Привычка - натура". Показано значение применения топонимов в художественных текстах писателей родного края, охарактеризованы прикладные аспекты сравнительного анализа фразеологизмов с онимами. Проанализировано явление фонетической и словообразующей вариативности собственных имен Луганска, раскрыта роль аномастики в системе наук.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316 я431 + Д8 в4(45УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Sydoruk G. I. 
Psychological and ethical aspects of the interpretation process = Психологічні й етичні аспекти процесу усного перекладу / G. I. Sydoruk // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2005. - № 2. - С. 174-177. - англ.

Розглянуто специфічні психологічні й етичні особливості професії перекладача, що сприяють виконанню перекладу на прийнятному рівні. Лінгвістичні здібності, особливості психіки перекладача, знання культури й етики спілкування та перекладу сприяють створенню його позитивного іміджу та успішній роботі. Надано рекомендації відносно адекватної оцінки лінгвістичних та перекладацьких можливостей та недоліків. Особливу увагу приділено зовнішності, одягу, здоров'ю, звичкам, культурним відмінностям, присутнім в поведінці.


Ключ. слова: психология профессий, профотбор и профориентация, етика професійна, этика профессиональная, особа досвідчена (експерт, спеціаліст, перекладач, ревізор і т.д.), лицо сведущее (эксперт, специалист, переводчик и т.д), професія, профессия
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.77п/р

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Збереження репродуктивного здоров'я старшокласників : навч.-метод. посіб. / уклад.: В. М. Оржеховська, Я. С. Мудрий; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2008. - 84 c. - Бібліогр.: с. 80-83. - укp.

Розглянуто сутність і соціально-педагогічні передумови збереження репродуктивного здоров'я старшокласників. Проаналізовано такі негативні фактори впливу на нього, як шкідливі звички, аборт, захворювання, що передаються статевим шляхом. Наведено рекомендації щодо удосконалення змісту підготовки старшокласників до сімейного життя.

Рассмотрены сущность и социально-педагогические предпосылки сохранения репродуктивного здоровья старшеклассников. Проанализированы такие негативные факторы влияния на него, как вредные привычки, аборт, зоболевания, передающиеся половым путем. Приведены рекомендации по усовершенствованию содержания подготовки старшеклассников к семейной жизни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354.5я7 + Ч421.358я7

Шифр НБУВ: ВА703673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кордунова Н. О. 
Звички та їх формування у дошкільників : Навч. посіб. / Н. О. Кордунова, А. С. Денисюк; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. - Луцьк : РВВ "Вежа", 2006. - 156 c. - Бібліогр.: с. 80-85. - укp.

Висвітлено психологічні особливості формування звичок у дітей дошкільного віку на підставі узагальнення матеріалів експериментальних досліджень і вивчення передового досвіду вихователів. Визначено психолого-педагогічні умови формування звичок у дітей, наведено шляхи, засоби та методичні прийоми керівництва даним процесом. Розглянуто гру як засіб формування звичок у дошкільників.

Освещены психологические особенности формирования привычек у детей дошкольного возраста на основе обобщения материалов экспериментальных исследований и изучения передового опыта воспитателей. Определены психолого-педагогические условия формирования привычек у детей, приведены пути, средства и методические приемы управления данным процессом. Рассмотрена игра как способ формирования привычек у дошкольников.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.32 я7 + Ю983.620.1-353.3 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА674147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мартінек С.  
Український асоціативний словник. Т. 1. Від стимулу до реакції / С. Мартінек; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Вид. 2-ге, стер. - Л. : ПАІС, 2008. - 344 c. - укp.

Український асоціативний словник укладено за матеріалами психолінгвістичного експерименту з носіями української мови. На відміну від попередніх словників такого типу, він охоплює слова різних частин мови, що дозволяє розширити дослідження ментального лексикону мовців і відтворити значні фрагменти вербальної пам'яті носіїв української мови та культури. Висвітлено особливості реакції респондентів чоловічої та жіночої статі. Зазначено, що цілісно розглянуті матеріали даного словника допомагають виявити культурно-специфічні особливості концептуальної картини світу, що втілена в українській мові. Розглянуто такі слова, як багатіти, бажання, буття, витримка, звичка, погостювати, радіти, ранковий.

Украинский ассоциативный словарь составлен по материалам психолингвистического эксперимента с носителями украинского языка. В отличие от прежних словарей такого типа, он охватывает слова разных частей речи, что позволяет расширить исследования ментального лексикона говорящего человека и воспроизвести значительные фрагменты вербальной памяти носителей украинского языка и культуры. Освещены особенности реакции респондентов мужского и женского пола. Отмечено, что целостно рассмотренные материалы данного словаря помогают выявить культурно-специфические особенности концептуальной картины мира, воплощенной в украинском языке. Рассмотрены такие слова, как богатеть, желания, бытие, выдержка, привычка, погостить, радоваться, утренний.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-49

Шифр НБУВ: В350674/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Скороход В. М. 
Вікова фізіологія та валеологія : посібник / В. М. Скороход, Т. В. Скороход; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. - Кіровоград, 2008. - 224 c. - Бібліогр.: с. 194-200. - укp.

Проаналізовано закономірності росту та розвитку людини. Висвітлено особливості розвитку органів чуття, залоз внутрішньої секреції, вікові особливості крові та кровообігу, органів дихання та травлення. Розглянуто валеологію як науку про формування, збереження, зміцнення та відновлення здоров'я людини. Увагу приділено шкідливим звичкам людини: курінню, алкоголізму, наркоманії. Розкрито зміст поняття про венеричні захворювання. Досліджено наслідки впливу наркотичних речовин на організм людини залежно від виду наркотиків і способу їх уведення.

Проанализированы закономерности роста и развития человека. Освещены особенности развития его органов чувств, желез внутренней секреции, возрастные особенности крови и кровообращения, органов дыхания и пищеварения. Рассмотрена валеология как наука о формировании, сохранении, укреплении и восстановлении здоровья человека. Внимание уделено вредным привычкам человека: курению, алкоголизму, наркомании. Раскрыто содержание понятия о венерических заболеваниях. Исследованы последствия влияния наркотических веществ на организм человека в зависимости от вида наркотиков и способа их введения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*73*334 я73 + Р11(4УКР),1 я73 + Р11(4УКР)59 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА708501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гонтарь О. П. 
Проблема формирования физической культуры личности студента в теории и практике педагогической науки / О. П. Гонтарь // Физ. воспитание студ. творч. спец.. - 2008. - № 2. - С. 103-110. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Зазначено, що змістова сутність фізкультурного виховання визначається необхідністю цілеспрямовано формувати потребу в заняттях фізичними вправами, закріплювати звичку піклуватися про своє здоров'я самостійно, сприяючи трансформації обов'язкового навчального процесу в процес фізичного самовдосконалення студентів. У ході цього процесу важливо закласти основи безперервної фізкультурної освіти. Починати необхідно з обов'язкового: навчити студента піклуватися про своє здоров'я, займатися самоосвітою в цій сфері діяльності протягом всього життя.

Указано, что содержательная сущность физкультурного воспитания определяется необходимостью целенаправленно формировать потребность в занятиях физическими упражнениями, закреплять привычку заботиться о своем здоровье самостоятельно, способствуя тем самым трансформации обязательного учебного процесса в процесс физического самосовершенствования студентов. В ходе этого процесса важно заложить основы непрерывного физкультурного образования. Начинать необходимо с обязательного: научить студента заботиться о своем здоровье, заниматься самообразованием в этой сфере деятельности в течение всей жизни.

The substantial nature of sports education is defined by necessity purposefully to form necessity of occupations by physical exercises, to fix a habit to care of the health independently, promoting thus conversion of obligatory educational process in process of physical self-improvement of students. During this process it is important to put in pawn a fundamentals of continuous sports education. To start it is necessary with obligatory: to learn the student to care of the health, to be engaged in self-education in this field of activity during all life.


Ключ. слова: физическая, культура, студент, педагогика, теория, практика
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч51р(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж69873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Клепцова Т. Н. 
Профилактика асоциального поведения детей и молодежи посредством занятий физической культуры и спортом / Т. Н. Клепцова // Физ. воспитание студ. творч. специальностей. - 2008. - № 3. - С. 34-49. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Зазначено, что реалізація потреби в культурному дозвіллі на сучасному етапі обмежена загальною комерціалізацією цієї сфери громадського життя. Визначено вплив фізичного виховання на особистісні установки людини та на його відношення до оточення. Зауважено, що з використанням занять фізичною культурою й спортом можна проводити профілактику асоціального поводження дітей і молоді про шкідливі звички.

Отмечено, что реализация потребности в культурном досуге в настоящее время ограничена всеобщей коммерциализацией этой сферы общественной жизни. Определено влияние физического воспитания на личностные установки человека и на его отношение к окружающим. Подчеркнуто, что с использованием занятий физической культурой и спортом можно проводить профилактику асоциального поведения детей и молодежи о вредных привычках.

Realization of necessity in cultural leisure now circumscribed overall commercialization this sphere of public life. Effect of physical training on personal installations of the person and on his attitude to environmental is considered. With the help of occupations by physical training and sports it is possible a carry preventive measures asocial behaviours of children and youth about harmful habits.


Ключ. слова: поведение, алкоголизм, табакокурение, проституция, физическое воспитание, здоровье, жестокость, насилие, криминал, социальный, нестабильность, общество, индустрия, развлечения
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Скороход Т. В. 
Формування здорового способу життя молоді : посібник / Т. В. Скороход; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. - Кіровоград, 2007. - 216 c. - Бібліогр.: с. 134-139. - укp.

Розглянуто шкідливі звички, зокрема, куріння та його дію на організм людини, алкоголізм, наркоманію. Проаналізовано вплив алкоголю на основні системи організму людини. Увагу приділено хворобам, на поширення яких впливають шкідливі звички, зокрема, сифілісу, гонореї, СНІДу, вірусному гепатиту, туберкульозу. Досліджено наслідки впливу наркотичних речовин на організм людини залежно від виду наркотиків і способу їх уведення.

Рассмотрены вредные привычки, в частности, курение и его действие на организм человека, алкоголизм, наркомания. Проанализировано влияние алкоголя на основные системы организма человека. Внимание уделено болезням, на распространение которых влияют вредные привычки, в частности, сифилису, гонореи, СПИДа, вирусному гепатиту, туберкулезу. Исследованы последствия влияния наркотических веществ на организм человека в зависимости от вида наркотиков и способа его ведения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР),1 я7 + Р120.4 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА709419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гордєєва О. Ф. 
Видовий склад шкідників ярого та озимого ріпаку (Brassica napus varias napus L.) в умовах лівобережного лісостепу України / О. Ф. Гордєєва // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2003. - № 3-4. - С. 56-59. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Відзначено, що в результаті трирічного обстеження посівів ярого та озимого ріпаку (Полтавщина, 2000 - 2002 рр.) виявлено 42 види фітофагів, які належать до 8-ми рядів та 19-ти родин. Небезпечними шкідниками сходів ріпаку є хрестоцвіті блішки, серед комплексу яких домінує чорна. Найбільш загрозливим шкідником генеративних органів є ріпаковий квіткоїд, щільність популяції якого в роки досліджень є незмінно високою. В окремі роки значної шкоди ріпаку завдає капустяна попелиця. Шкідлива діяльність найнебезпечніших фітофагів на посівах ріпаку зумовлює необхідність застосування заходів захисту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.6(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Савичук Н.  
Особливості клініки та фактори ризику виникнення атопічного хейліту / Н. Савичук, М. Соломонюк // Ліки України. - 2004. - № 1. - С. 79-81. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто основні фактори ризику виникнення та клінічні прояви атопічного хейліту. Встановлено, що частіше за все атопічний хейліт починається у віці 4 - 16 років з інтенсивного свербежу, особливо вночі, рожевої еритеми з чіткими краями, набряку губ. Унаслідок розчухування утворюються вторинні елементи ураження: екскоріації та кірки. Серед загальних факторів ризику виникнення атопічного хейліту слід виділити несприятливий перебіг антенатального періоду розвитку, ексудативно-катаральний діатез, харчову алергію, захворювання травного тракту, дисбактеріоз кишечнику, патологію ЛОР-органів. До місцевих факторів ризику відносять порушення стулювання губ і носового дихання, шкідливі звички та щелепно-лицеві аномалії.


Ключ. слова: атопія, атопічний хейліт, клінічні прояви
Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.240.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Слепченко Н.  
Поширеність і інтенсивність куріння тютюну серед підлітків та його вплив на формування астенічного синдрому / Н. Слепченко // Ліки України. - 2003. - № 11. - С. 86-87. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Вивчено поширеність і інтенсивність куріння серед школярів міста Вінниця віком 13 - 16 років. Виявлено основні мотиваційні фактори, що сприяють залученню підлітків до куріння, а також їх ставлення до цієї шкідливої звички. Встановлено вплив куріння на формування астенічного синдрому.


Ключ. слова: куріння тютюну, епідеміологія, астенічний симптомокомплекс
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64-329

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Романова О. П. 
Спонтанна частота мікроядер у лімфоцитах периферійної крові жителів Києва / О. П. Романова, Л. К. Бездробна // Цитология и генетика. - 2001. - 35, № 3. - С. 56-58. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Давиденко Н. В. 
Харчування та артеріальна гіпертензія / Н. В. Давиденко, І. П. Смирнова, І. М. Горбась, О. О. Кваша // Укр. кардіол. журн. - 2004. - № 5. - С. 82-86. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Вивчено структуру та звички харчування в осіб з артеріальною гіпертензією (АГ). Було здійснене популяційне дослідження 170-ти (25 % підвибірка) чоловіків та жінок віком від 18-ти до 64-х років з підвищеним артеріальним тиском із репрезентативної вибірки 1 995 осіб (відгук 73,7 %) - мешканців одного з районів м. Києва. Структуру харчування вивчали методом 24-годинного опитування з використанням муляжів. Проаналізовано листи національного балансу продуктів протягом 1990 - 2003 рр. У групі осіб з АГ, так само як у всій популяції, була виявлена незбалансованість харчування (співвідношення білків, жирів і вуглеводів - 1:1,6:3,6 у порівнянні з рекомендованим 1:1:4), що проявляється надлишковим вживанням тваринних жирів, простих вуглеводів та холестерину. Хворі на АГ вживали статистично значимо більше жиру, менше ретинолу та магнію, ніж в основній популяції. З 1990 р. до 2003 р. у 1,5 - 2 рази зменшилося споживання (на душу населення в рік) м'яса, риби, молока (листи національного балансу), тоді як споживання зернових, картоплі і фруктів - залишилося без змін. Отже, виявлено незбалансованість структури харчування хворих на АГ. Вжито більше жирів, особливо тваринного походження, холестерину та простих вуглеводів, недостатню кількість деяких вітамінів та мікроелементів. Однотипність порушень у харчуванні неорганізованої' популяції та осіб з АГ підтверджує необхідність проведення загальнонаціональних заходів з оздоровлення харчування.


Ключ. слова: харчування, артеріальна гіпертензія, здоров'я, фактори ризику, популяція, профілактика
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Терлецька Л.  
Процес самоаналізу в технологіях групової психотерапії / Л. Терлецька // Соц. психологія. - 2005. - № 1. - С. 149-157. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

У процесі самоаналізу особистість зустрічається зі значними труднощами, які, зрештою, набувають і позитивного значення. Вдатися до самоаналізу як до одного з видів самодопомоги у власному розвитку дуже не просто: індивід має бути рішучим і самодисциплінованим. У багатьох теоретичних висновках передбачено, що пізнання самого себе - справа доволі проста. Але це ілюзія, причому шкідлива. Люди, що піддаються такій спокусі, або відчувають нічим не виправдане самовдоволення, вважаючи, що все про себе знають, або розчаровуються, зустрівши перші серйозні труднощі, і відмовляються від пошуку істини як від невдячної справи.


Ключ. слова: самоаналіз, переживання, усвідомлення, інсайт-опір, прийняття, катарсис
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю949.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського