Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (12)Автореферати дисертацій (79)Книжкові видання та компакт-диски (133)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=РІЧКИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 641
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Шевченко В. Ю. 
До перспектив вселення веслоноса в Каховське водосховище / В. Ю. Шевченко, В. С. Поліщук // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 213-214. - укp.

Веслоніс (Polyodon spathula) - пелагічна риба, представник ряду осетроподібних родини веслоносів. Середовище природного заселення - річки, озера та водосховища. За спектром живлення - зоопланктофаг. Каховське водосховище за площею у 215 тис. га зберігає високу залишкову біомасу зоопланктону, що є передумовою вселення у водойму веслоноса. На основі аналізу стану кормової бази зроблено висновок: максимальна кількість посадкового матеріалу веслоноса для зариблення каховського водосховища має бути майже 2,7 млн екземплярів щорічно.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Васенко О. Г. 
Комплексне планування та управління водними ресурсами / О. Г. Васенко, Г. А. Верніченко; Укр. НДІ екол. пробл. - К., 2001. - 367 c. - Бібліогр.: 150 назв. - укp.

Висвітлено проблему управління водними ресурсами за нових еколого-економічних умов, що склалися в Україні. Особливу увагу приділено екологічним аспектам даної проблеми та шляхам її вирішення на регіональному рівні. На підстав аналізу досвіду управління водними ресурсами в Україні та за кордоном сформульовано основні наукові засади впровадження в Україні комплексного планування та екологічного управління в галузі використання, охорони та відтворення водних ресурсів. Наведено матеріали практичного втілення розробленої методики комплексної оцінки й екологічного нормування якості поверхневих вод як основи екологічного менеджменту, зокрема для басейну річки Тетерів. Запропоновано поширити отриманий досвід вирішення регіональних еколого-водогосподарських проблем з метою практичної реалізації Національної програми екологічного оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води. Обгрунтовано комплекс водоохоронних заходів, спрямованих на вирішення соціально-екологічних проблем даного басейну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Колодяжный А. А. 
Моделирование процесса формирования весенних и дождевых паводков / А. А. Колодяжный, Г. А. Чечко, И. В. Макаренко // Пробл. упр. и информатики. - 1999. - № 3. - С. 145-151. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

наведено постановку задачі з прогнозування розвитку повені в руслових потоках в період весняного танення снігу та дощових опадів. На відміну від попередніх досліджень, вся зайнята повінню область розділяється на активну і застійну зони, що дає можливість максимально наблизити математичну модель процесу до реальних умов. Знайдено рівняння руху і неперервності для активної зони руслового потоку за наявності бокового притоку розталої води, інфільтрації води в грунт у заплаві річки та дощових опадів на водозборі і на поверхні руслового потоку. Обгрунтовано початкові й граничні умови на досліджуваних проміжках русла річки. Подано методику визначення площі поперечного перерізу руслового потоку, ширини активної зони на поверхні потоку і загальної ширини розливу річки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Наукові записки екологічної лабораторії УДПУ / Уман. держ. пед. ун-т ім. П.Тичини, Уманський держ. педагогічний ун-т ім. Павла Тичини. - К. : Знання, 1998. - 89 c. - укp.

Містяться роботи, присвячені сучасним життєвоважливим регіональним проблемам еколого-радіаційного стану території України. Повідомляється про забруднення атмосферного повітря у районі Побужжя, про бактеріальне забруднення річки Ятрань, про стан рідкісних і зникаючих видів флори басейну річки Синюха, про флору водойм околиць м.Умані Черкаської області, про вплив антропічних факторів на орнітофауну Черкащини. Підведено підсумок геоботанічних, фауністичних, радіологічних та інших досліджень, пов'язаних із пізнанням природи Побужжя. Розроблено комплекс заходів щодо збереження природи та шляхи формування екологічного мислення, екологічної свідомості та екологічної культури студентської та учнівської молоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 я43(4Укр)31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ліхо О. А. 
Організація моніторингових робіт у басейнах малих річок на прикладі Рівненської області / О. А. Ліхо, Л. А. Волкова // Меліорація і вод. госп-во. - 1998. - № 85. - С. 100-103. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто питання організації моніторингу в басейнах малих річок. На підставі ландшафтної типізації на території Рівненської області виділено вісім природно-ландшафтних районів. У кожному з них обгрунтовано еталонний басейн малої річки, де виділено об'єкти спостережень, яким надається ранг залежно від рівня антропогенного навантаження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мольчак Я. О. 
Річки Волині / Я. О. Мольчак, Р. В. Мігас; Укр. екол. акад. наук. - Луцьк : Надстир'я, 1999. - 174 c. - Бібліогр.: 51 назв. - укp.

Висвітлено історію виникнення, життя й охорони річок Волині, особливості їх вивчення та систему дослідження, а також використання їх водних ресурсів і пов'язані з цим екологічні проблеми. Наведено детальний опис гідроморфних ландшафтів Полісся, їх біосферні функції, а також грунтовну фізико-географічну довідку про даний регіон. Досліджено основні чинники забруднення малих річок та їх вплив на стан вод річкових систем, запропоновано заходи щодо зниження їх забруднення, подано оцінку якості води за мікробіологічними показниками в пунктах водокористування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225(45УКР3-4ВОЛ) + Д225,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вишневський В. І. 
Річки і водойми України. Стан і використання / В. І. Вишневський. - К., 2000. - 376 c. - Бібліогр.: 179 назв. - укp.

Досліджено основні природні та господарські чинники впливу на водні об'єкти України. Наведено характеристику господарського комплексу, його найбільш водомістких галузей, а також основних водогосподарських об'єктів. Детально розглянуто гідрологічні та гідрохімічні характеристики річок, озер і лиманів. Окремі розділи присвячено гідрологічним особливостям найважливіших річок: Дніпра, Дністра, Південного Бугу, Сіверського Дінця та Дунаю. Значну увагу приділено впливу господарювання (насамперед, гідроенергетики) на гідрологічний режим річок та екологічну ситуацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222,0(45УКР) + Д225(45УКР) + Д222,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597614 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Васенко О. Г. 
Система управління охороною вод у басейні Дніпра / О. Г. Васенко, В. Р. Лозанський; Укр. НДІ екол. пробл. (УкрНДІЕП). - Х., 1999. - 122 c. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Аналізується досвід існуючих басейнових систем управління екологічним станом великих річок у таких країних, як Франція, Велика Британія, Німеччина, Російська Федерація. Зроблено оцінку стану управління охороною вод в Україні та запропоновано концепцію і план впровадження басейнової системи управління в Україні (басейн Дніпра) як складової частини реалізації Національної програми екологічного оздоровлення річки Дніпро та поліпшення якості питної води.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Матіїв М. Д. 
Словник гідронімів басейну ріки Стрий / М. Д. Матіїв; НАН України. Ін-т укр. мови. - К.; Сімф.: Крим. навч.-пед. держ. вид-во, 1999. - 96 c. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Вміщено понад 1300 назв протічних вод басейну р.Стрий, які не фіксуються у "Словнику гідронімів України", виняток становлять 117 назв допливів, які уточнено, доповнено відповідною інформацією. Автор протягом 1990-1998 рр. обстежив 120 населених пунктів, що знаходяться у басейні ріки, і додатково зібрав з уст оповідачів 1065 гідронімів, без урахування фонетичних, словотвірних, лексико-структурних різновидів, паралельних найменувань та назв тієї ж річки у різних частинах течії. Зроблено спробу подати реєстрові слова відповідно до норм літературної мови. У кінці кожної статті засобами літературної орфографії фіксуються назви говіркової вимови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316.1

Шифр НБУВ: ВА593169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гусаков В.  
Традиційні та сучасні етнополітичні фактори в еволюції центральноафриканської кризи / В. Гусаков // Людина і політика. - 2000. - № 5. - С. 26-29. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано чинники виникнення конфліктів у Центральній Африці на прикладі конфлікту в басейні річки Конго. Вони мають багато рис, притаманних збройним конфліктам в інших частинах світу. Доведено безрезультатність міжнародного втручання з метою вирішення проблем центральноафриканських країн. Традиційна для західного світу модель держави-нації в цьому регіоні не прижилася, а тому центральноафриканські держави є досить слабкими. Африканські народи, за словами Папи Римського, повинні створити власну модель розвитку, в якій би відобразилася вся їх різноманітність.


Ключ. слова: конфлікт, етнокласовий та конфесійний антагонізм, Конго, Центральна Африка
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Черненко Я. М. 
Удосконалення біологічного очищення побутових стічних вод / Я. М. Черненко, М. Д. Волошин, О. Л. Щербак // Хім. пром-сть України. - 1998. - № 4. - С. 71-74. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведений аналіз роботи станцій біологічного очищення стічних вод у містах Придніпров'я дав змогу виявити, що вони у більшості перевантажені і тому не забезпечують вимоги до ступеня очищення стічних вод від забруднення. Це дало підстави розробити деякі рекомендації щодо зменшення кількості твердих речовин, що потрапляють зі стічними водами до річки Дніпро. В основу цих пропозицій покладено удосконалення конструкції горизонтальних відстійників за рахунок установки вирівнювачів потоку швидкостей та аераторів, що дало змогу ліквідувати у цих спорудах зони застою, інтенсифікувати біоокиснювальні процеси. Впровадження цих рекомендацій забезпечило зниження кількості твердих речовин у стічних водах після біологічного очищення у 2 рази, а також значно знизило кількість амонійного азоту, БПК, ХПК. Запропоновано удосконалену технологічну схему на базі діючих, яка не потребує великих капіталовкладень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Яковлев Е. А. 
Эколого-гидрогеологические особенности южной части бассейна реки Днепр / Е. А. Яковлев, В. А. Сляднев, Н. А. Юркова, И. В. Мельник, В. В. Кухар, Б. А. Горлицкий, Г. К. Перекопский // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 2. - С. 34-38. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Розглянуто особливості впливу природних і техногенних факторів на еколого-гідрогеологічні умови південної частини басейну річки Дніпро. Визначено основні техногенні процеси, які впливають на зміни макро- і мікрокомпонентного складу підземних вод. Дано рекомендації щодо підвищення екологічної стійкості систем господарсько-питного водопостачання в умовах техногенезу.


Ключ. слова: господарсько-питне водопостачання, еколого-гiдрогеологiчнi умови, басейн рiчки Днiпро
Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.1 + Д222.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Совгіра С. В. 
Експедиційні дослідження в системі сучасної освіти. Малі річки Уманщини : Моногр. / С. В. Совгіра, О. В. Тімець. - К. : Наук. світ, 2005. - 250 c. - Бібліогр.: с. 246-250. - укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади формування й удосконалення змісту експедиційної роботи та її практичної реалізації, проведення екологічних експедицій студентами вищих педагогічних закладів освіти як однієї з форм їх професійної практичної підготовки. Показано можливість застосування запропонованого змісту експедицій у конкретному регіоні. Наведено гідрографічну, біологічну й екологічну характеристику малих річок Уманщини.

Рассмотрены теоретико-методологические основы формирования и усовершенствования содержания экспедиционной работы и ее практической реализации, проведения экологических экспедиций студентами высших педагогических заведений образования как одной из форм их профессиональной практической подготовки. Показана возможность применения предложеного содержания экспедиций в конкретном регионе. Приведена гидрографическая, биологическая и экологическая характеристика малых речек Уманщины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225р(45УКР)3-3

Шифр НБУВ: ВА661500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Картографія та вища школа : Зб. наук. пр. Вип. 10 / ред.: В. О. Шевченко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, ЗАТ "Ін-т перед. технологій". - К., 2005. - 247 с. - укp.

Наведено геоінформаційні підходи до визначення координат географічного центру Європи, критерії визначення якісних цифрових просторових даних для геоінформаційного картографування. Розкрито палеогеоморфологічні аспекти формування деяких осадочних корисних копалин Українського щита. Розглянуто питання моделювання ризику розвитку екзогенних процесів на території міст, розміщення банківської системи в Чернігівщині, ринкових трансформацій у невиробничій сфері. Проаналізовано досвід створення електронної навігаційної карти на українську частину річки Дунай.

Приведены геоинформационные подходы к определению координат географического центра Европы, критерии определения качественных цифровых пространственных данных для геоинформационного картографирования. Раскрыты палеогеоморфологические аспекты формирования некоторых осадочных полезных ископаемых Украинского щита. Рассмотрены вопросы моделирования риска развития экзогенных процессов на территории городов, размещения банковской системы в Черниговской области, рыночных трансформаций в непроизводственной сфере. Проанализирован опыт создания электронной навигационной карты на украинскую часть реки Дунай.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д17я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж70354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Природничий альманах / ред.: С. В. Шмалєй; Херсон. держ. ун-т. Ін-т природознавства. - Херсон, 2004. - 209 с. - (Біол. науки; Вип. 4). - укp.

Наведено результати наукових досліджень в галузі біологічних наук: ботаніки, ентомології, фізіології рослин і людини, генетики. Проаналізовано електричну активність кори головного мозку під час дії невербальної та вербальної стимуляції у віковому аспекті, взаємозв'язок між властивостями основних нервових процесів і психофізіологічними функціями у молоді з вадами слуху. Розкрито вплив фізичного тренування на стан аденогіпофіза за умов хронічної дії нітратів. Висвітлено функціональні зміни серцево-судинної системи школярів з порушенням зору у разі статичного навантаження. Описано морфофункціональні особливості секреторних клітин аденогіпофіза щурів під впливом протипухлинних препаратів, динаміку накопичення радіоактивних речовин різними видами риб південно-бузького басейну - районів Південно-Бузького лиману та річки Південний Буг.

Приведены результаты научных исследований в области биологических наук: ботаники, энтомологии, физиологии растений и человека, генетики. Проанализированы электрическая активность коры головного мозга при действии невербальной и вербальной стимуляции в возрастном аспекте, взаимосвязь между свойствами основных нервных процессов и психофизиологическими функциями у молодежи с проблемами слуха. Изучено влияние физической тренировки на состояние аденогипофиза в условиях хронического действия нитратов. Освещены функциональные изменения сердечно-сосудистой системы школьников с нарушением зрения при статической нагрузке. Описаны морфофункциональные особенности секреторных клеток аденогипофиза крыс под влиянием противоопухолевых препаратов, динамика накопления радиоактивных веществ разными видами рыб южно-бужского бассейна - районов Южно-Бужского лимана и реки Южный Буг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.я54(4УКР) + Р.я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж72259/Біол.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Синьоводська проблема у новітніх дослідженнях : Зб. ст. / ред.: Ф. М. Шабульдо; упоряд.: О. Д. Брайченко; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2005. - 170 c. - Бібліогр.: с. 164-170. - укp.

Проаналізовано основні традиційні та сучасні наукові підходи щодо інтерпретації Синьоводської битви 1362 р. Запропоновано новий комплексний та системний розляд синьоводської проблеми як явища східноєвропейського масштабу. Розглянуто діяльність наукового центру дослідження історії Центральної України, проаналізовано результати експедицій 1997 - 2003 рр. Охарактеризовано могильний комплекс золотоординської доби біля с.Торговиця на Кіровоградщині, на матеріалах якого визначено антропологічний склад населення Центральної України епохи середньовіччя. Розглянуто історичні наслідки Синьоводської битви 1362 р. для грошового обігу на території України, зокрема вплив військових подій на формування умов для розвитку власного грошового господарства у Південній Русі. Висвітлено проблему врегулювання статусу українських земель у складі Великого князівства Литовського, розглянуто гіпотетичну можливість існування так званого "ярлика Мамая" на території України. Здійснено узагальнений етимологічний аналіз гідронімів у басейні річки Синюхи, які значною мірою відбивають основні етнологічні процеси у даному регіоні. Встановлено домінування назв праслов'янського, протоукраїнського, давньо- та староукраїнського походження. Здійснено реконструкцію подій литовського наступу на Золоту Орду 1362 р. на підставі вивчення термінології в історичних джерелах, що означає ординське військо, його командувачів та територію битви.

Проанализированы основные тенденции и современные научные подходы к интерпретации Синеводской битвы 1362 г. Предложено новое комплексное и системное изучение синеводской проблемы как явления восточноевропейского масштаба. Освещены основные направления деятельности научного центра исследования истории Центральной Украины, проанализированы результаты экспедиций 1997 - 2003 гг. Охарактеризован могильный комплекс времен Золотой Орды возле с.Торговица в Кировоградской области, на материалах которого определен антропологический состав населения Центральной Украины эпохи средневековья. Рассмотрены исторические последствия Синеводской битвы 1362 г., в частности влияние военных событий на формирование условий для развития денежного хозяйства в Южной Руси. Освещена проблема урегулирования статуса украинских земель в составе Великого княжества Литовского, рассмотрена гипотетическая возможность существования "ярлыка Мамая" на территории Украины. Проведен обобщающий этимологический анализ гидронимов в бассейне речки Синюхи, которые в значительной степени отражают основные этнологические процессы в даном регионе. Установлено доминирование названия праславянского, протоукраинского, давне- и староукраинского происхождения. Осуществлена реконструкция событий литовского наступления на Золотую Орду 1362 г. на основе изучения терминологии в исторических источниках, означающей вражеское войско, командующих и территорию битвы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)43 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Туризм і краєзнавство : Конспект лекцій. Вип. 2 / уклад.: Л. А. Савранчук; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2005. - 32 c. - Библиогр.: с. 30-31 - укp.

Висвітлено питання дослідницької роботи під час походів і екскурсій. Наведено алгоритми досліджень геологічних відшарувань, а також рельєфу, річки, озера, грунтового розрізу, рослинності, ландшафтів. Проаналізовано особливості рекреаційної дигресії грунтів і рослинного покриву.

Освещены вопросы исследовательской работы во время походов и экскурсий. Приведены алгоритмы исследований геологических отслоений, а также рельефа, реки, озера, разреза почвы, растительности, ландшафта. Проанализированы особенности рекреационной дигрессии почв и растительного покрова.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.1.111.51 я73-2 + Д891 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: В348518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Вісник Рівненського державного технічного університету / ред.: С. В. Кравець. - Рівне, 2002. - 117 с. - (Сер. Економіка; Вип. 1(14)). - укp.

Наведено результати досліджень формування витрат, пов'язаних з використанням землі як засобу виробництва у сільському господарстві на осушених землях, які забезпечують підтримання родючості даних земель на відповідному рівні. Розглянуто особливості ранжування навколишнього природного середовища Рівненщини за водогосподарською діяльністю, а також розрахунку показників загальної (абсолютної) економічної ефективності меліоративних проектів за умов зміни форми власності на землю. Визначено тенденції, що складаються у процесі формування та використання трудового потенціалу регіону. Запропоновано економічні показники (на прикладі басейну річки Горинь) для подальшого коригування управління природоохоронною діяльністю.

Приведены результаты исследований формирования затрат, связанных с использованием земли как способа производства в сельском хозяйстве на осушенных землях, обеспечивающих поддержание плодородия данных земель на соответствующем уровне. Рассмотрены особенности ранжирования окружающего природного пространства Ровенской области водохозяйственной деятельностью, а также расчета показателей общей (абсолютной) экономической эффективности мелиоративных проектов в условиях изменения форм собственности на землю. Определены тенденции, складывающиеся во время формирования и использования трудового потенциала региона. Предложены экономические показатели (на примере бассейна речки Горинь) для дальнейшей коррекции управлением природоохранной деятельностью.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70433/Ек. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Вісник Рівненського державного університету. Вип. 4(11) / ред.: С. В. Кравець. - Рівне, 2001. - 173 с. - укp.

Вивчено вплив скидних вод ВАТ "Рівнеазот" на стан іхтіофауни річки Горинь. Проаналізовано основні причини, визначено фактори, які спричинили масову загибель риби. Розглянуто особливості процесів трансформації грунтів рисових масивів причорноморської смуги України. Наведено результати екологічного аналізу ризику для великих промислових об'єктів, які дозволяють оцінити ризик захворюваності та небезпеки для життя населення. На підставі регресійного та кореляційного аналізів деяких ентомологічних кліматичних і меліоративних показників осушуваних земель Рівненщини встановлено основні тенденції розвитку ентомофауни та зв'язок її показників з факторами абіотичного оточення. Висвітлено проблему регенерації вібраційного фільтра дощувальної машини. Запропоновано гідродинамічний спосіб регенерації, пристрій для його здійснення та механізм видалення бруду з комірок фільтрувального елемента. Розроблено програму розрахунку дебаєвської характеристичної температури за рентгенографічними даними з урахуванням різних поправок на інтенсивність дифракційних максимумів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.я54(4УКр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70433/рац.ох.пр.р. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Географія / ред.: В. П. Руденко. - Чернівці, 2002. - 264 с. - (Наук. вісн. Чернів. ун-ту; Вип. 138). - укp.

Висвітлено деякі особливості прогнозного аналізу грунтового покриву. Проаналізовано закономірності міграції та розподілу радіонуклідів у басейнах малих річок Волині. Розглянуто питання оцінки екологічної витрати води гірської річки, а також розвитку керування водним господарством України. Описано орокліматичні властивості ландшафтів Українських Карпат, методику оцінки екологічного стану ландшафтного довкілля. Розкрито вплив природно-ресурсного потенціалу території на розселення в Західному регіоні України, а також інтегральний вплив соціоприродних чинників на антропогенне освоєння Українських Карпат.

Освещены некоторые особенности прогнозного анализа почвенного покрова. Проанализированы закономерности миграции и распределения радионуклидов в бассейнах малых речек Волыни. Рассмотрены вопросы оценки экологической затраты воды горной речки, а также развития управления водным хозяйством Украины. Описаны ороклиматические свойства ландшафтов Украинских Карпат, методика оценки экологического состояния ландшафтной окружающей среды. Раскрыто влияние природно-ресурсного потенциала территории на расселение в Западном регионе Украины, а также интегральное влияние социоприродных факторов на антропогенное освоение Украинских Карпат.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8,0я54(4УКр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69219 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського