Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (29)Автореферати дисертацій (77)Книжкові видання та компакт-диски (135)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРАВЛІННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 698
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Романюк П. М. 
Галицький меморандум : [Есе] / П. М. Романюк. - Л. : Каменяр, 1999. - 222 c. - укp.

Розглянуто одну з найактуальніших проблем української історії та сучасної історіографії - розкол національно-елітарних угруповань суспільства (у т.ч. ОУН), висвітлено героїчну та трагічну долю Є.Коновальця, О.Басараб та інших подвижників національно-визвольних змагань України. Проаналізовано витоки та природу міжетнічних стосунків в Україні, їх катастрофічний розвиток на прикладі тисячолітніх українсько-іудейських взаємин. Досліджено міф про благочестиву християнку та опікунку українського народу, зокрема, козаків, турецьку султаншу Роксолану-Хуррем та міфічне благоденствіє України за часів її правління у першій половині ХVІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шаповал В. М. 
Державний лад країн світу : Довід. / В. М. Шаповал; Укр. правн. фундація. - К. : Укр. центр правн. студій, 1999. - 318 c. - укp.

Розглянуто засади державного ладу 74 країн, що складають приблизно третину від їх кількості у світі. Викладено форми державного правління і державного устрою країн, у тому числі нарис про державний лад України. Висвітлено діяльність державно-правових інститутів різних країн. Сформульовано наукове бачення поліваріантності реалізації принципу поділу влади. Узагальнено історію розвитку різноманітних форм державного правління, парламентської монархії та республіки, президентської, зокрема, парламентсько-президентської республік. Проаналізовано різні форми державного устрою, роль територіальної автономії в унітарній державі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х80 я2 + Т3(0)0-5 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лозовицький О.  
Еволюція ядерної політики і стратегії Франції / О. Лозовицький // Людина і політика. - 1999. - № 2. - С. 26-33. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано ядерну політику Франції 40-90-х рр. ХХ ст.: розробку її засад за часів Ш. де Голля, продовження розвитку під час правління Ж.Помпіду, Жискара д'Естена та Ф.Міттерана, а також сучасний стан. Розглянуто зміни у політиці Франції з початку правління Жака Ширака, що торкнулися й ядерної сфери, яка сьогодні базується на засадах стратегічної достатності.


Ключ. слова: ядерна зброя, випробування, концепція "вирівнювальної сили", "пуризм", французька військова доктрина
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4Фра) + Т3(4Фра)6-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Наукові записки Національного університету "Києво-Могилянська академія". Т. 8. Історичні науки / ред.: П. М. Тригуб. - Миколаїв, 2000. - 164 с. - укp.

Збірник присвячено актуальним та малодослідженим питанням історії України, всесвітньої історії, історіографії та краєзнавства. Проаналізовано етнічний склад населення північно-понтійських грецьких полісів у певні етапи їх розвитку. Досліджено роль селянства у збереженні української національної (етнічної) ідентичності за умов колоніального статусу України (XIX - початок XX ст.). Детально охарактеризовано міжнародне становище Сербського автономного князівства у період його дипломатичного визнання великими європейськими державами у 30-ті рр. XIX ст. Висвітлено українсько-німецькі економічні відносини під час правління гетьмана П.Скоропадського. Вивчено вплив міжнаціональних відносин на становлення та розвиток української держави на різних рівнях (політичному, економічному, культурному та психологічному).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Довбиш В. А. 
Основи конституційного права : Навч. посіб. для студ. всіх спец. / В. А. Довбиш, С. С. Плахотнюк, І. Д. Похило, В. З. Довбиш; Вінниц. держ. техн. ун-т. - Вінниця, 1999. - 62 c. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Розглянуто предмет, метод, джерела, інститути, норми, поняття і теоретичні основи конституційного права та історичні передумови розвитку конституційного процесу в Україні з ХІХ ст. до сучасного періоду (формування політико-правових ідей, конституційного устрою). Проаналізовано загальні засади конституційного ладу в державі, зокрема, конституційний статус державної мови, розвиток української нації та національних меншин, основи національної безпеки, державні символи. Наведено конституційні права, свободи та обов'язки людини і громадянина та конституційний статус системи органів державного правління, прокуратури і судової системи, а також питання територіального устрою України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Соколовська А. М. 
Податкова система України: теорія та практика становлення / А. М. Соколовська; Наук.-дослід. фін. ін-т при М-ві фінансів України. - К., 2001. - 371 c. - Бібліогр.: 222 назв. - укp.

Висвітлено методологічні основи становлення податкової системи. Розкрито сутність категорії "податкова система держави". Охарактеризовано історичну еволюцію оподаткування у взаємозв'язку з еволюцією державного устрою, форми правління, закони та закономірності функціонування та розвитку податкових систем у промислово розвинутих країнах. Проаналізовано особливості становлення податкових систем постсоціалістичних країн. З'ясовано основні тенденції розвитку податкової системи України у цілому, розглянуто основні види податків, особливості реформування податкового законодавства та його кодифікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 + У9(4УКР)261.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Білоус А. О. 
Політико-правові системи: світ і Україна : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / А. О. Білоус. - 2-ге вид., переробл. і доп. - К. : АМУПП, 2000. - 198 c. - (Б-ка журн. "Нова політика"). - укp.

Досліджено еволюцію структури, функції, стан і перспективи розвитку політико-правових інститутів: політичних партій, парламентів, урядів (форм правління), судів, місцевого самоврядування, засобів масової інформації у світі та Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)6 я73 + Х806 я73 + Х999 я73 + Ф69(4УКР)28 я73-2 + Ф018 691

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кузьменко Б.  
Правління права, політична демократія, громадянське суспільство: перспективи інтегративної ідеології / Б. Кузьменко // Право України. - 1999. - № 11. - С. 20-23. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Каневський О. С. 
Принцип розподілу влади в механізмі сучасної демократичної держави / О. С. Каневський; Севастоп. держ. техн. ун-т. - Севастополь, 1999. - 52 c. - Бібліогр.: 70 назв. - укp.

Виявлено тенденції змін співвідношення прерогатив гілок влади і розмежування ресурсів політичної діяльності. Велику увагу приділено основним моделям застосування принципу: "гнучкого" і "жорсткого" розподілу влади. Перша з них в обгрунтуванні доходить до ідеї Локка про тісну співпрацю і взаємодію гілок влади за верховенства однієї з них. Вона характерна для держав з парламентською формою правління і полягає у значному посиленні ролі урядової влади (яскравий приклад - Великобританія). Друга модель опирається здебільшого на концепцію Монтеск'є і його послідовників про рівновагу, незалежність та взаємоконтроль гілок влади (ця модель властива, наприклад, США та іншим країнам з президентською формою правління). На підставі аналізу досвіду застосування принципу розподілу влади в СНД окреслюються основні труднощі формування демократичної політичної системи на етапі переходу від тоталітаризму до демократії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Х001.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Горобець В.  
Присмерк Гетьманщини: Україна в роки реформ Петра І / В. Горобець; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1998. - 323 c. - укp.

Досліджується проблема розвитку української державності нового часу в один з найбільш критичних періодів її існування - добі правління російського імператора Петра I. Аналізуються напрями реформи державного управління, проведеної царським урядом в Україні через засновану 1722 р. Малоросійську колегію, з'ясовуються характер нововведень, їх мета та наслідки для подальшої долі української державності. Детально висвітлюється політична діяльність наказного гетьмана П.Полуботка, а також Я.Лизогуба, В.Жураківського, Д.Апостола, Г.Грабянки, М.Ханенка та інших відомих тогочасних політиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-5 + Т3(2)462-53 + Т1(4УКР)64-8 Горобець В + Х2(4УКР)46-523

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Маля М.  
Радянська трагедія: історія соціалізму в Россії. 1917 - 1991 / М. Маля А. Д Гриценко. - К. : Мегатайп, 2000. - 607 c. - (Європ. історія). - укp.

Проаналізовано період правління комуністичного режиму від моменту зародження в 1918 - 1921 рр. до цілковитого його колапсу 1991 р. Розглянуто соціально-економічну політику більшовицького керівництва у 1929 - 1935 рр., період масових репресій у 1935 - 1939 рр., наслідки Великої Вітчизняної війни. Висвітлено історичні події в колишньому СРСР, пов'язані з такими постатями, як В.Ленін, Й.Сталін, Н.Хрущов, Л.Брежнєв, Ю.Андропов, М.Горбачов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Никитенко Н. Н. 
Русь и Византия в монументальном комплексе Софии Киевской : Ист. проблематика / Н. Н. Никитенко; НАН Украины. Ин-т укр. археографии и источниковедения им. М.С.Грушевского. - К., 1999. - 292 c. - Библиогр.: с. 256-289 - рус.

Представлено новий погляд на історію, архітектуру та розпис Софії Київської, основна увага приділяється відображенню в сюжетах давньоруської дійсності. Автор приходить до сенсаційного висновку: засновниками храму були хрестителі Русі князь Володимир і його дружина Анна. Ярослав Мудрий, котрого традиційно вважають фундатором, лише завершив справу батька. Відтак, собор виник наприкінці княжіння Володимира - на початку правління Ярослава (1011-1018) і є найдавнішим храмом, що зберігся на східно-слов'янських землях. Розкривається символіка ансамблю, по-новому тлумачаться його сюжети. Доводиться, що Свята Софія являє собою цілісний меморіал хрещення Русі. Встановлено, що героями розписів є Володимир і Анна. Показано, що княжий портрет у центральній наві собору ілюструє освячення Софії родиною Володимира. Розкрито зміст знаменитих розписів сходових веж: на них зображено укладення русько-візантійського династичного союзу напередодні хрещення Русі. Нові відкриття в Софії Київській по-новому розкривають її значення як унікального джерела з історії та культури Русі та Візантії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)414-7 + Т3(0)44-7 + Т3(4УКР-2К)0-9 + Щ112(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Онуфрієнко О. В. 
Українська державність доби козацької: від воєнної демократії до парламентської республіки / О. В. Онуфрієнко. - Запоріжжя : Павел, 1998. - 72 c. - Бібліогр.: с. 67-69. - укp.

Робота присвячена актуальній проблемі в історії українського державотворення - аналітичному і систематизованому опису розвитку української державності в XVI-XVIII ст. через порівняння принципів устрою козацької християнської республіки та Української держави за Конституцією Пилипа Орлика. Розглянуто устрій державних утворень у контексті сучасних теоретико-правових концепцій про форму правління з метою з'ясування спільного та специфічного.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-5 + Х2(4УКР)46-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кречмер Г.  
Фракції. Партії в парламенті / Г. Кречмер. - К. : Заповіт, 1999. - 301 c. - Бібліогр.: с. 142-143. - укp.

Розглянуто історію поняття "фракція", функції парламенту та фракцій, правовий статус та організацію фракцій, зокрема, права та обов'язки фракцій та їх членів, функції позафракційних та парламентських груп, демократичну структуру та розподіл роботи, робочі кола та групи, правління фракції, фракційну адміністрацію. Особливу увагу приділено урядовим та опозиційним фракціям, взаємовпливу фракцій і партій, їх правовому розділенню.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4ГЕР) + Ф022.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сацький В. А. 
Фінансово-економічні результати комплексної реструктуризації металургійного комбінату "Запоріжсталь" / В. А. Сацький, А. А. Іванов // Металлург. и горноруд. пром-сть. - 2001. - № 2. - С. 108-112. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Показано роль правління і спостережної ради ВАТ "Меткомбінат "Запоріжсталь" в комплексній реструктуризації підприємства. Розроблено та реалізовано рекомендації щодо зміни організаційної структури ВАТ. Визначено етапи приватизації комбінату.


Ключ. слова: металургія, виробництво, економіка, податки, експеримент, ефективність, прогноз, ринки
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.5-183

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Іван Мазепа та його доба : Матеріали доп., реф. Міжнар. наук. конф., Будапешт, листоп., 2000 р. / уклад.: О. Русин. - Ужгород : Мист. лінія, 2001. - 75 c. - укp.

Висвітлено перші зв'язки Богдана Хмельницького з Трансільванією у 1648 - 1649 рр. Досліджено особливості торгівлі у Гетьманщині в період правління Івана Мазепи, вміщено характеристики гетьмана Івана Мазепу, наведені в історіографічних і суспільно-політичних дискусіях ХІХ ст. Проаналізовано монографію про Мазепу А.Енсена та визначено її місце в історіографії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА610101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Коломієць Ю. М. 
Інститут глави держави в системі вищих органів влади й управління зарубіжних країн / Ю. М. Коломієць; Ун-т внутр. справ. - Х. : Основа, 1998. - 245 c. - укp.

В історико-правовому аспекті досліджуються основні риси інституту глави держави, аналізуються його повноваження за різних систем як монархічної, так і республіканської форм правління, визначається його місце і роль в механізмі державного управління (на прикладі США, Англії, країн Арабського Сходу, країн Західної та Східної Європи). Зроблено висновок, що Україні необхідний дійовий інститут держави, який сприяв би оптимізації взаємодії всіх сфер життєдіяльності державного механізму, слугував би надійною перешкодою таким негативним явищам, як бюрократизм, дезінтеграція, дезорганізація в суспільстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х806.1 + Х001.3 + Х2(0)-52 + Ф1(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Вінниччина: минуле та сьогодення. Краєзнавчі дослідження : Матеріали ХХ Вінниц. наук. іст.-краєзнав. конф., 27 - 28 жовт. 2005 р. / ред.: М. М. Кравець; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. Ін-т історії, етнології і права, Вінниц. обл. краєзн. музей, Держ. арх. Вінниц. обл. - Вінниця : ДП ДКФ, 2005. - 321 c. - укp.

Висвітлено історію Поділля від найдавніших часів до сучасного періоду. Розглянуто питання про заснування м.Вінниця та походження його назви, а також розбудови та територіального розвитку міста в період правління Речі Посполитої. Проаналізовано вплив церковних шкіл подільської єпархії на формування менталітету населення регіону наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Розкрито причини переселення селян з Поділля в середині 1920-х рр., описано становище вінницької інтелігенції у 1920-ті рр., політичні репресії в 1920 - 1930 рр. на Вінниччині проти викладачів, внесок вінничан у перемогу над фашизмом. Проаналізовано релігійну політику радянської влади на Поділлі у перші повоєнні роки (1945 - 1948), релігійну ситуацію у регіоні в післявоєнний період (1945 - 1955 рр.), антирелігійну боротьбу на Вінниччині в другій половині 1950-х - на початку 1960-х рр. Розглянуто питання історії Народного Руху України у регіоні наприкінці 1980-х - на початку 1990-х рр. Визначено етнічний склад сільського населення Вінниччини за результатами Всеукраїнського перепису населення 2001 р.

Освещена история Подолья от древнейших времен до современного периода. Рассмотрены вопросы основания г.Винница, происхождения его названия, а также территориального развития города в период правления Речи Посполитой. Изучено влияние церковных школ подольской епархии на формирование менталитета населения региона в конце ХІХ - начале ХХ ст. Раскрыты причины переселения крестьян с Подолья в середине 1920-х гг., проанализированы положение винницкой интеллигенции в 1920-е гг., политические репрессии в 1920 - 1930 гг. в Винницком регионе против преподавателей, вклад жителей региона в победу над фашизмом. Освещены религиозная политика советской власти на Подолье в первые послевоенные годы (1945 - 1948), религиозная ситуация в регионе в послевоенный период (1945 - 1955 гг.), антирелигиозная борьба в Винницкой области во второй половине 1950-х - начале 1960-х гг. Рассмотрены вопросы истории Народного Движения Украины в регионе в конце 1980-х - начале 1990-х гг. Определен этнический состав сельского населения Винницкой области по результатам Всеукраинской переписи населения 2001 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8Воловик + Т3(4УКР-4ВИН)я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА667059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Вісник Київського міжнародного університету / ред.: О. П. Іваницька. - К., 2004. - 162 с. - (Міжнар. відносини; Вип. 3). - укp.

Розкрито вплив національно-визвольних процесів на демократизацію суспільства в австрійській імперії на початку ХІХ ст., особливості регіональної політики Габсбурзької монархії у 1830 - 1840 рр. Описано типологію та особливості диктатурного правління іспанського генерала М.Прімо де Рівери у 1923 - 1930 рр. Проаналізовано роль Німеччини в об'єднаній Європі у сучасний період, висвітлено пріоритети зовнішньої політики країни у 1991 - 2004 рр. Розглянуто проблеми та перспективи українсько-румунських відносин. Визначено стратегічні напрямки зовнішньоекономічного розвитку України та пріоритети формування зовнішньоторговельного режиму.

Изучены влияния национально-освободительных процессов на демократизацию общества в австрийской империи в начале ХІХ ст., особенности региональной политики Габсбургской монархии в 1830 - 1840 гг. Освещены типология и особенности диктатурного правления испанского генерала М.Примо де Риверы в 1923 - 1930 гг. Проанализирована роль Германии в объединенной Европе в современный период, освещены приоритеты внешней политики страны в 1991 - 2004 гг. Рассмотрены проблемы и перспективы украинско-румынских отношений. Определены стратегические направления внешнеэкономического развития Украины и приоритеты формирования внешнеторгового режима.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж71862/міжн.відн. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Держава та армія / ред.: Л. Є. Дещинський. - Л., 2005. - 159 с. - (Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 528). - укp.

Розглянуто питання відновлення української державності та її зовнішньополітичні відносини в період правління Центральної Ради (1917 - березень 1918 рр.). Проаналізовано воєнні дії на території України в роки Першої світової війни у контексті революційних подій. Розкрито вплив ОУН на військово-патріотичне виховання української молоді Галичини у 1920 - 1930 рр. Висвітлено українське питання в зовнішній політиці СРСР на початку Другої світової війни (вересень - листопад 1939 р.), збройну боротьбу УПА Південної Волині проти німецьких окупантів в 1943 р. Визначено роль молодіжного та студентського демократичного руху в революційних подіях у Чехословаччині (листопад - грудень 1989 р.).

Рассмотрены вопросы восстановления украинской государственности и её внешнеполитические отношения в период правления Центрального Совета (1917 - март 1918 гг.). Проанализированы военные действия на территории Украины в годы Первой мировой войны в контексте революционных событий. Изучено влияние ОУН на военно-патриотическое воспитание украинской молодежи Галиции в 1920 - 1930 гг. Освещены украинский вопрос во внешней политике СССР в начале Второй мировой войны (сентябрь - ноябрь 1939 г.), вооруженная борьба УПА Южной Волыни против немецких оккупантов в 1943 г. Определена роль молодежного и студенческого демократического движения в революционных событиях в Чехословакии (ноябрь - декабрь 1989 г.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)я54 + Ц4,8(4Укр)1 + Х2(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського