Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (15)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (127)Автореферати дисертацій (28)Книжкові видання та компакт-диски (815)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>K=НІМЕЦЬКА$<.>+<.>K=ОКУПАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 264
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Нічик В. М. 
Києво-Могилянська академія і німецька культура / В. М. Нічик. - К. : Укр. Центр духовн. культури, 2001. - 252 c. - Бібліогр.: с. 183-188. - укp.

Проаналізовано українсько-німецькі культурні зв'язки XVII - XVIII ст. і участь у них професорів і вихованців Києво-Могилянської академії. Висвітлено діяльність А.-Г.Франке, Й.-Ф.Буддея, С.Пуфендорфа, А.Зернікава, І.Канта - з німецького боку, С.Тодорського, Т.Прокоповича, С.Гамалії, С.Миславського, В.Капніста - з українського. Розкрито основні риси взаємного інтересу німецьких протестантів і православних українців, їх культурну співпрацю. Висвітлено роль Києво-Могилянської академії у духовному житті України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)4 + Ч483(4УКР)4 + Ч483(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Розова Т. В. 
Класична німецька філософія : Навч. посіб. / Т. В. Розова, О. В. Шинкарук; Одес. нац. юрид. акад. - О. : Юрид. л-ра, 2000. - 52 c. - укp.

Розглянуто складові предметного поля та специфічні особливості німецької класичної філософії. Визначено сутність ліберальної теорії правової держави І.Канта, діалектичний характер філософії Г.Гегеля. З'ясовано основні ідеї праці Г.Гегеля "Філософія права". Висвітлено характерні особливості філософії Фейєрбаха.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)5-563 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Норберт Ф.  
Література і культура Київської Русі та німецька славістика: до історії дослідження і сприймання проблеми / Ф. Норберт // Слово і час. - 2001. - № 8. - С. 57-60. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)3-318.3 + Ш041г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Німецька мова в сучасному світі : Матеріали доп. міжнар. наук. конф. Дрогобич, 7 - 9 трав. 1998 р. / ред.: В. Лопушанський; Дрогобиц. держ. пед. ун-т ім. І.Франка. - Дрогобич : Вид. фірма "Відродження", 2000. - 196 c. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто актуальні питання сучасного стану німецької мови, а також значення мови Гейне та Гете у розвитку європейського культурного та літературного процесів. Наведено результати контрастивного аналізу скорочень німецької та української мов на структурному та семантичному рівнях. Досліджено назви основних кольорів у германських мовах, стилістичну функцію германізмів у творах І.Франка тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24 я431 + Ш5(0)943.24 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Турчин В. В. 
Проблема філософії історії в контексті лінгвістики термінології / В. В. Турчин // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 521-526. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Вперше філософію історії розглянуто у контексті лінгвістики термінології. На основі аналізу літератури та практичного матеріалу проілюстровано теоретичне та наочно конкретне, прикладне значення даного явища в термінології філософії сучасної німецької мови. Доведено, що з кожною новою епохою, цивілізацією виникають нові терміни, які кристалізуються завдяки наполегливій і напруженій праці філософів. Аналіз філософських термінів проведено в хронологічній послідовності відповідно до їх місця в філософії історії. Підкреслено, що навіть з появою наукового терміна проблема дефінітивного поняття залишається актуальною. Філософський термін розвивається в конкретній історичній епосі, шляхом прагматики окремо взятого дослідника, який безпосередньо формує цей термін.


Ключ. слова: філософія історії, лінгвістика термінології, філософські терміни, німецька мова
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-34:ю + Ю6*32В4 + Т0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Піхтовнікова Л. С. 
Синергія стилю байки. Німецька віршована байка ХIII-ХХ ст. / Л. С. Піхтовнікова. - Х., 1999. - 219 c. - Бібліогр.: с. 191-216. - укp.

Робота присвячена дослідженню еволюції стилю жанру байки, головним чином її віршованого різновиду, яке проведено на матеріалі німецьких байок XIII-XX ст., від перших відомих текстів до сучасних текстів 1998-1999 років. Обгрунтовано необхідність та зроблено спробу застосування універсальної науки про саморозвиток - синергетики для дослідження жанру байки в еволюції. Універсальні поняття синергетики - нелінійність розвитку, атрактор, дисипативні системи, моделювання, компресія інформації тощо наповнюються конкретним змістом стилістики і служать для подальшого поширення погляду на еволюцію жанру. Еволюція стилю байки розглядається як системний взаємозв'язок соціальних та стильованих атракторів. Зміни в стильових рисах та в стилістичних засобах розглядаються відповідно до соціальних замовлень суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.471.6 + Ш5(4ГЕР)-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591322 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бакай Б. Я. 
Сфери формування і джерела творення фразеологічних одиниць періоду першої та другої світових воєн / Б. Я. Бакай // Пробл. гуманіт. наук. - 1999. - Вип. 3. - С. 184-192. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На матеріалі східнослов'янських (українська, російська), германських (англійська, німецька), романських (французька) мов здійснено порівняльно-зіставний аналіз фразеологічних інновацій періодів першої та другої світових воєн. Визначено гносеологічні та онтологічні фактори формування їх загальних та специфічних рис. Встановлено сфери представлення, джерела, шляхи виникнення стійких словесних комплексів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Штойко П. І. 
Українсько-німецька співпраця в географії: наукові контакти С. Рудницького й А. Пенка / П. І. Штойко // Наука та наукознавство. - 2000. - № 1-2(27-28). - С. 137-142. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено українсько-німецькі взаємозв'язки в галузі географії наприкінці XIX - на початку 30-х років XX ст. Головну увагу приділено науковим контактам видатних географів - німецького Альбрехта Пенка й українського Степана Рудницького - як реальному прикладу міжнародної співпраці на шляху до інтеграції української науки зі світовим науковим співтовариством.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8,0ж(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Українські землі в роки Другої світової війни : Наук.-метод. зб. матеріалів конф., Ужгород, 19 груд. 1997 р. / упоряд.: В. Мельник, Р. Офіцинський; Ужгород. держ. ун-т. Каф. історії України. - Ужгород : Патент, 1998. - 207 c. - укp.

Розглядається питання виникнення і діяльності ОУН у Закарпатті в 30-х рр. ХХ ст. Аналізується вплив карпатоукраїнського (підкарпатського) фактора на зовнішню політику Радянського Союзу в період чехословацької кризи 1938-1939 рр. Описується окупація в Карпатській Україні у цей період, а також рух Опору в Україні в перший період війни (1941 р.). Висвітлюються історичне значення возз'єднання Закарпаття з Україною, діяльність України в ООН та декілька важливих фактів з історії держави і церкви в Україні в 1940-1949 рр. Розглядаються міжнародні конференції в Тегерані (1943), Ялті та Сан-Франциско (1945). Простежується стан педагогічної періодики Закарпаття між двома світовими війнами тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Рікер П.  
Ідеологія та утопія : Курс лекцій / П. Рікер. - К. : Дух і літера, 2005. - 382 c. - укp.

Розглянуто ідеологію та утопію як культурні феномени. Висвітлено еволюцію сутності даних понять в історії сучасної думки, а також особливості їх вжитку та трансформації у текстах К.Маркса: "Перший рукопис", "Третій рукопис", "Німецька ідеологія". Доведено, що поняття ідеології та утопії треба розглядати, зважаючи на факт їх невпинної взаємодії.

Рассмотрены идеология и утопия как культурные феномены. Освещены эволюция сущности данных понятий в истории современной мысли, а также особенности их употребления и трансформации в текстах К.Маркса: "Первая рукопись", "Третья рукопись", "Немецкая идеология". Доказано, что понятия идеологии и утопии необходимо рассматривать, основываясь на факте их неустанного взаимодействия.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ФРА)6-678.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Лещук Т. Й. 
Наукова німецька мова (вчора, сьогодні, завтра у світі науки і техніки) = Wissenschaftliches Deutsch (Gestern, Heute, Morgen in der Welt der Wissenschaft und Technik) : Навч. посіб. з нім. мови для студ. інж. спец. / Т. Й. Лещук. - Л. : Центр Європи, 2005. - 104 c. - Бібліогр.: с. 101. - нім.

Наведено тексти німецькою мовою науково-технічного змісту, лексичні коментарі, математичні та фізичні символи та позначення, інші лексичні пояснення, а також німецько-український тематичний словник.

Приведены тексты на немецком языке научно-технического содержания, лексические комментарии, математические и физические символы и обозначения, другие лексические пояснения, а также немецко-украинский тематический словарь.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-923.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС40883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кондратьєва Л. С. 
Німецька мова = Deutsch : Підруч. для студ. І - ІІІ курсів юрид. спец. вищ. навч. закл. / Л. С. Кондратьєва, Ж. В. Мульчина, О. В. Нітенко, С. В. Черкашин; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х. : Право, 2004. - 320 c. - нім.

Розглянуто питання нормативної граматики німецької мови. Висвітлено особливості правової системи України та Німеччини, а також основні положення українських і німецьких законодавчих матеріалів і документів.

Рассмотрены вопросы нормативной грамматики немецкого языка. Освещены особенности правовой системы Украины и Германии, а также основные положения украинских и немецких законодательных документов и материалов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-923.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА658095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гриценко А.  
Прем'єр-міністри України часів Директорії (кінець 1918 - 1920 рр.) / А. Гриценко // Київ. старовина. - 2001. - № 5. - С. 96-109. - укp.

Висвітлено життєвий та творчий шлях видатного вченого-економіста, громадського та політичного діяча, одного з організаторів кооперативного руху, члена ЦК Селянської спілки, Української Центральної Ради та Малої Ради - Б.М.Мартоса. Детально охарактеризовано діяльність українського публіциста І.П.Мазепи. Значну увагу приділено численним працям з історії національно-визвольних змагань в Україні: "Большевизм і окупація України", "Підстави нашого відродження", "Україна в огні й бурі революції".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)611-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Морозов О. В. 
Вплив нової митної політики на соціально-економічний розвиток українських губерній у складі Російської імперії наприкінці XIX - на початку XX ст. : Дис... канд. іст. наук. 07.00.01 / О. В. Морозов; Держ. мит. служба України. Акад. мит. служби України. - Д., 2002. - 207арк. c. - укp.

Розглянуто процес формування у російській імперії ідеології митного протекціонізму, втілення даних ідей в урядових програмах другої половини ХІХ початку ХХ ст. У контексті загальноросійської політики протекціонізму встановлено вплив даного політичного курсу на соціально-економічний розвиток українських губерній у складі Російської імперії. Проведено аналіз розвитку протекціоністських ідей від Ф.Ліста у Німеччині до теоретичних праць Д.Менделєєва, І.Вернадського, С.Вітте, М.Соболєва. Розкрито діяльність урядовців М.Бунге, І.Вишнеградського, С.Вітте щодо практичного втілення ідей протекціонізму в економічне життя країни. Вперше запропоновано періодизацію процесів індустріалізації в Україні на початку ХХ ст. Зазначено, що критеріями якісних показників митної політики є ефективність розвитку та функціонування у даний період транспорту, сільського господарства, добувної та машинобудівної промисловості. Проаналізовано організаційно-правові засади діяльності митних органів Росії на території українських губерній за умов політики митного протекціонізму наприкінці ХІХ ст.; взаємозв'язок таких явищ, як російсько-німецька митна війна 1891 - 1893 рр. і піднесення експортного потенціалу українських губерній; вплив політики митного протекціонізму на розвиток морського та річкового транспорту на території українських губерній.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС72850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Васильчук В. М. 
Німецька громада в Україні на межі тисячоліть / В. М. Васильчук // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: Зб. наук. пр. - 2002. - Спец. вип. 2. - С. 192-201. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-9ГЕР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Вовк Л. Р. 
Німецька мова для студентів-економістів : Навч. посіб. для студ. ІІІ - V курсів екон. вузів усіх спец. / Л. Р. Вовк. - Т. : Екон. думка, 2003. - 240 c. - нім.

З метою поглиблення мовленнєвих навичок з німецької економічної мови запропоновано низку комунікативних завдань, зокрема, порівняння, обгрунтування, опис, резюме, реферування, а також дефініції та тлумачення окремих понять та термінів.

С целью углубления речевых навыков по немецкому экономическому языку в области использования лексики предложен ряд коммуникативных задач, а именно, сравнения, обоснования, описания, резюме, реферирования, а также дефиниции и толкования отдельных понятий и терминов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-926

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА640919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Білокур В. К. 
Німецька мова : Навч. посіб. / В. К. Білокур; Держ. податк. адмін. України. - Ірпінь : Академія ДПС України, 2003. - 209 c. - Бібліогр.: с. 205. - нім.

Висвітлено основи німецької граматики. Наведено методичні рекомендації з метою оволодіння граматичним матеріалом, удосконалення навичок розуміння аналізу оригінальних текстів із загальноосвітньої та економічної тематики, збагачення словникового запасу розмовної мови. Наведено тексти для аудіювання.

Освещены основы немецкой грамматики. Приведены методические рекомендации с целью овладения грамматическим материалом, усовершенствования навыков понимания анализа оригинальных текстов по общеобразовательной и экономической тематики, обогащения словарного запаса разговорного языка. Приведены тексты для аудицирования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-923.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА641227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Щербань Н. П. 
Німецька мова = Deutsch : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Н. П. Щербань, Г. А. Лабовкіна, Я. В. Бачинський, В. І. Кушнерик. - Чернівці, 2003. - 498 c. - нім.

Висвітлено фонетичні особливості німецької мови. Наведено основні правила використання німецьких голосних у словах, фразах та реченнях, а також розглянуто граматичні форми та конструкції, які необхідні й достатні для ведення бесід і належать до основних елементів практичної граматики німецької мови.

Освещены фонетические особенности немецкого языка. Приведены основные правила использования немецких гласных в словах, фразах и предложениях, а также рассмотрены грамматические формы и конструкции, которые необходимы для ведения бесед и принадлежат к основным элементам практической грамматики немецкого языка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-923

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА642031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ковалюк Р.  
Під трьома окупаціями: Кам'янеччина в Другій світовій війні / Р. Ковалюк; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л., 2002. - 150 c. - укp.

Висвітлено трагічну історію Кам'янеччини та її жителів по обох берегах Західного Бугу в роки Другої світової війни (1939 - 1945 рр.). Розглянуто питання про німецький окупаційний режим і рух Опору за період 1941--1944 рр., а також повернення радянської влади в даний регіон. Вміщено іменний та географічний покажчики з даного питання.

Освещена трагическая история Каменецкого региона и его жителей по обоим берегам Западного Буга в годы Второй мировой войны (1939 - 1945 гг.). Рассмотрены вопросы о немецком оккупационном режиме и движении Сопротивления за период 1941 - 1944 гг., а также возвращении советской власти в данный регион. Помещены именной и географический указатели по данному вопросу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА636005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Турчин М. М. 
Становлення та розвиток сучасної молодіжної німецької мови / М. М. Турчин, Ж. Є. Потапова // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2002. - Т. 8. - С. 479-488. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проаналізовано вплив лінгвістичних та екстралінгвістичних факторів, що обумовлюють становлення та розвиток сучасної молодіжної німецької мови. Особливу увагу приділено поп-рок-субкультурі як своєрідній формі політичного протесту висловлювання молоді. Досліджено основні види виникнення молодіжної німецької мови: перейменування, запозичення, словотвір. Детально охарактеризовано процес асиміляції запозичень на графічно-графемному, лексико-семантичному та морфологічному рівнях.


Ключ. слова: німецька мова, молодіжна мова, лексика, морфологія, семантика.
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-677.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського